Her dönem insanların yaşam şekillerinden düşünme şekillerine göre farklılıklar olduğundan, moda da bu yönde değişiklik gösterir. Zaman zaman modada geriye gidilmesinin ve zaman zaman da geleceğe yönelik, daha uçuk modellerin gündeme getirilmesinin kesinlikle bununla bir ilgisi var. İnsanların ilgileri, düşünceleri, istekleri ne yönde değişirse, kısacası toplumlar ne yönde değişiklik gösterirse giysilerimiz de o yönde değişiyor. Gelinlik modelleri ise konunun en önemli noktası…

Erkeklerin gözünde her gelinlik aynı görünüyor olabilir ama biz kadınlar biliyoruz ki sınırsız sayıda gelinlik modeli üretilebilir ve her gelinliğin büyüsü farklıdır. Gelinlik modelleri ve fiyatları oldukça farklılık gösterirken, 2019 yılının trendleri yine romantizmi ön planda tutuyor. Prenses gelinlik modelleri 2016 yılına damgasını vurmuş hatta önceki birkaç yıl da bu trend sürmüştü. Bu yıl ise daha abartısız, daha soft ama çok romantik gelinler göreceğiz. Gelinlik modelleri kapalı ve açık olmak üzere bu yıl da benzer detaylar etrafında şekilleniyor. Sizi bekletmiyor ve hemen detaylara geçiyoruz.

Danteller Bu Yıl Da Olmazsa Olmaz

2019-gelinlikleri-modelleri-tasarimlari

Özellikle Fransız danteli, en güzel gelinlikleri ortaya çıkarıyor. Kol ve omuz detaylarından eteklerine kadar tamamen dantel kaplı olan modeller ise oldukça gündemde. İnci dantel ile birlikte görülmekle beraber tek başına pek karşımıza çıkmıyor. Geçmiş yıllarda gelinlik modelleri prenses etek olarak tanımlanan model ile hatırlanıyordu. Öyle ki neredeyse her 10 gelinden 9’unun tercihi eteğinin genişliği ile damadı yanına yaklaştırmayan modellerden yana olmuştu. Oysa 2019 gelinlik trendleri söz konusu olduğunda başta bu kuralın değiştiğini görüyoruz.

A Form ve Balık Etekli Gelinlikler Yılın Trendini Oluşturuyor

2019-gelinlikleri-modelleri-tasarimlari1

Daha sakin, abartısız ve adeta kuğu gibi görünmenizi sağlayacak gelinlikler, bu yıl sizi şık kılabilir. Gelinlik modelleri kabarık olduğunda, bir çocukluk hayalini gerçeğe dönüştürebilir, adı üzerinde kendinizi prenses gibi hissedebilirsiniz ama çağımızın gelinleri kendini prenses gibi hissetmek istemiyor anlaşılan. Daha çok zarafete ve soft bir güzelliğe önem veren hanımların tercihi 2019 yılında A form ve balık formundaki gelinliklerden yana oluyor. Ayrıca durum böyle olunca kuyruklu gelinlikler de geri dönüyor. Vintage ve romantik bir görünüm elde etmenizi sağlayan modeller yeniden trend haline geldi.

Fransız Dantelli Gelinlik Modelleri Büyülüyor

2019-gelinlikleri-modelleri-tasarimlari2

Fransız dantelinin büyüsüne kapılmamış bir gelin görmek zor. Ayrıca uzun kollu olarak tasarlanan tesettür gelinlik modellerinde 2016 yılında başlayıp bu yıl altın çağını yaşayan pelerinleri de unutmamak gerek. Gelinlerimizin bir kuğu gibi görünmesini sağlayan, büyük bir zarafet veren pelerinler, bir duvak gibi tüller ve dantellerden tasarlanıyor, bazen ise tüyler ile melek gibi soft bir görünüm elde ediliyor. Kısacası pelerin, kanatlanıp uçacakmış gibi görünen muhteşem bir gelin ortaya çıkarıyor.

2019’de Tesettür Gelinlik Modelleri İçin Alternatifler Artıyor

2019-gelinlikleri-modelleri-tasarimlari3

Tesettür gelinlik moda evleri sayısındaki artış, bu yöndeki ihtiyacı ve de ilgileri de ortaya çıkarıyor. Tesettür gelinlik denilince akla gelen tesettür gelin başı modelleri 2016 ve 2019 yılında geniş bir çeşitliliğe sahip oldu. Bu anlamda birbirinden farklı tasarımlar ile karşılaşmak, gelinliklerde de aynı şekilde farklılıklar görmek mümkün. Tesettür gelinlik modelleri ve fiyatları da en az diğer modeller kadar çeşitlilik gösteriyor. Aynı dantel tutkusunu bu tür modellerde de görüyoruz.

Pelerin modellerini 2019 gelinlik modelleri trendlerinin en önemli parçası olarak tanımlamak mümkün. Tesettür gelinlik 2019 seçenekleri denilince de ilk akla gelen bu modeller oluyor. Gelinlik arayışında olanların ilk aklına gelenler Vakko ve Setr-i Nur gibi marka ve moda evleri oluyor. Bunun yanı sıra sayısız tasarım noktasında hayalini kurduğunuz gelinliğe ulaşabilirsiniz. Hayallerinizi, trendler ile buluşturduğunuz sürece, kuğu gibi muhteşem bir gelin olabilirsiniz.

2019 İçin 50 Kısa Gelin Saçı Modeli ile bu yılın en trend gelini siz olun!

Gelinlik Moda Evleri

Yanıtla