Yıllar geçse, moda kuralları değişse de gelinler için düğün gecesinin en vazgeçilmezi her zaman için görkemli görünen kabarık prenses gelinlik modelleri oluyor. Gelinleri tamamen çevreleyen kabarık etekleri ile göz dolduran bu gelinlikler rüyalarınızı gerçekleştirebilir. Birbirinden farklı tasarımlarıyla kabarık prenses gelinlik modelleri arasından siz de vücudunuza en iyi oturan kesimle, tarzınıza uygun hazırlanmış şahane bir gelinlik bulabilirsiniz. Kabarık prenses gelinlik modelleri içinde Fransız dantellilerden straplez veya ince askılılara, taşlı modellerden zarif ve kapalı seçenekler sağlayan dantel kollu gelinliklere kadar aklınıza gelebilecek her tasarım var. Genellikle kapalı mekan düğünlerinde çok tercih edilen kabarık prenses gelinlik modelleri, son zamanlarda yer ve mekan tanımadan, kırda veya sahilde de gelinlerin gözdesi konumuna geliyor.

Gelinlik ve Moda Evlerini Keşfetmek İçin Tıklayın

kabarik-prenses-pinar-bent (2)
Gelinliği satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Taşlı Kabarık Prenses Gelinlik Modelleri

Gösterişi seven biriyseniz, ihtişamlı bir gelinlikle gecenize renk katmak için bu modellerden şaşmayın. Bunu yaparken gelinliğinizin arka planda kalmaması adına model seçimi yapacaksanız, taşlı prenses gelinlik modelleri sizin için en doğru seçim.

kabarik-prenses-pinar-bent (1)
Gelinliği satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Göz alıcı kabarıklığı ile eteklerinizi uçuşturan ve üzerindeki taşlarla tüm gelinleri adeta kraliçeye dönüştüren taşlı modeller, tercihinize göre tüm gelinliği de süsleyebilir, sadece kabarıklığın üstündeki sade kısmı doldurarak sizi de ön plana çıkarabilir. Son dönemlerde taşlı prenses gelinlik modelleri için pudra tonları renkler de tercih edilmekte.

Gelinliklere en çok yakışan açık mavi ve açık pembe renklerdeki taşlarla süslenen ya da pastel renkli kumaştan kabarık eteklerle, farklı bir tarz sizin muhteşem düğün gecenizi kendine özgü kılabilir. Taşlı prenses gelinlik modelleri için kapalı bir mekan tercih etmeniz, konsepti belirlemeniz için de oldukça iyi bir imkan sunuyor. Kabarık prenses gelinlik modelinizde yer alan taşların şekli ve renklerine göre belirleyeceğiniz konsept doğrultusunda, gecenin sahibi tamamen siz olacaksınız!

Kolları Dantelli Prenses Gelinlik Modelleri

Kabarık prenses gelinlik modelleri arasında gelinlerin en çok tercih ettiği tasarım genelde kolları dantelli olanlar. 2019 kabarık gelinlik modelleri içinde de çokça yer alan bu modellerin en müthiş özelliği, gelinliğin üst kısmında dar ve vücuda oturan tasarımlar yeğlenmesi. Kabarık eteklerin verdiği ihtişamlı havanın yanında, sade bir desen kullanılması fakat kollardaki dantellerin öne çıkması gelinlerin prenses havasına hava katıyor. Eski zamanların alımlı görünümü ve vintage modasını yeniden gelinlik dünyasına kazandıran kolları dantelli prenses gelinlik modelleri, hem açık hem tesettürlü gelinlere uygun olmasıyla tüm düğünler için oldukça iyi bir seçenek.

Kolları dantelli prenses gelinlik modellerinin en çok tercih edildiği düğün konsepti ise açık mekanlar diyebiliriz. Aynı zamanda gelinliğinin hem sade olmasını hem dikkat çekmesini isteyen gelinler de kol kısmını tamamen saran dantel işlemeleri sayesinde istedikleri atmosferi rahatlıkla yakalayabilir. Kabarık ve kollu ancak sırtı açık olanlar gibi omuzları açık modellerle kabarık kesimin birleşimi de oldukça değişik ve hoş seçenekler ortaya çıkarıyor:

Tesettürlü Kabarık Prenses Gelinlik Modelleri

Kabarık prenses gelinlik modelleri, tesettürlü gelinler için de popüler bir seçenek. Dümdüz uzayan, sade, dantel veya saten gelinliklerin tesettürlü gelinleri memnun edemeyeceği durumlarda, başka türlü bir gelinlik sizin için yeterince göz alıcı olmadığı zaman, kabarık etekler sayesinde gecenin yıldızı olmak garantili! Tesettürlü kabarık gelinlik modellerinin en büyük avantajı, başörtü kısmının da etek kısmına göre dizayn edilebilmesi ve süslenebilmesi. Biraz sadelikten yanaysanız, başörtünüzü olabildiğinde süsten uzak ve eteğinizi de kat kat ya da ince taşlarla bezeli tasarlatabilir, hafif kabarık seçebilirsiniz.

Eğer ihtişamlı hem de kapalı bir gelin olmak istiyorsanız da eteğinizde bulunan bütün süslemeleri başörtünüzde de kullanarak, dilediğiniz gibi zengin tasarımlarla tesettürlü kabarık gelinlik modelleri arasında istediğiniz güzelliği seçebilirsiniz. Kabarık olmayan gelinlik modellerinden fazla tercih edilen bu modeller, tesettür dünyasında yer tutmaya devam edecek gibi. Genelde çok misafirli ve büyük davetlerle gerçekleşecek düğünlerde gördüğümüz kabarık gelinlik modellerine istediğiniz detayı eklemek için alanınız da bol. Kuyruk, duvak, kemer, taşlar gibi her şeyle bezenip çeşitli tasarımlarda yer bulabilir.

Yazlık Kabarık Gelinlik Modelleri

Kabarık prenses gelinlik modelleri sadece kapalı mekan düğünlerinde değil, yazın cıvıl cıvıl kır düğünlerinde de çok tercih ediliyor. Sırt dekolteli kabarık gelinlik modelleri, kalın askılı kabarık gelinlik modelleri ya da dantel askılı prenses gelinlik modellerinden birini tercih ederek düğün gecenizde bunalmadan ve havanın tadını çıkartarak şık bir güzellik yaratabilirsiniz. Özellikle çok kabarık gelinlik modellerinde rastladığımız derin sırt dekolteleri, ihtişama çekicilik ekleyerek farklı bir hava katıyor. Tamamen kapalı görünüme bir detay katan sırt dekoltesi, yaz düğünlerinde en çok tercih edilen tasarımlar arasında. Aynı zamanda sırt dekoltesi ile ince askılı kabarık gelinlik tasarımları birleşince, ortaya modernliğin de ötesinde bir hava çıkıyor. Yazlık kabarık gelinlik modellerinin askılarına işlenen ince çiçek desenleri ya da boncuklar, gelinlerin sadelikle şıklığı birleştirmesini sağlıyor.

Kabarık sırtı açık gelinlik modellerine en çok yakışan tasarımlardan biri de kalın askılar. Tam bir prenses havası katan, gizemli ama bir o kadar da cüretkar sırt dekoltesini birleştiren kalın askılarda kullanılan tül detaylar ve danteller, kabarıklığın getirmesinden korktuğunuz abartılı durumu tamamen siliyor. Bu gelinlik modellerinin fiyatı da düşünüldüğü kadar yüksek değil. Kabarık gelinlik fiyatları hakkında araştırma yaptığınız zaman, istediğiniz tarzda bir tasarım için kendinize uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda kendi tarzınıza göre ekleyebileceğiniz diğer detaylarla birlikte de cebinizi fazla sarsmadan hayal ettiğiniz gelinliğe kavuşabilirsiniz.

Kabarık Ama Ne Kadar Kabarık?

Kabarık gelinlik modelleri dendiğinde herkesin aklına abartılı derecede hacmi olan, neredeyse damatla el ele bile tutuşmaya imkan vermeyecek modeller akla geliyor. Bu noktada da gelin olarak gelinliğin kabarıklığına karar vermek tamamen sizin elinizde. İlla çok büyük kabarıklıklar ya da abartılı duruşlara mahkum değilsiniz. Çok az verilen kabartma ya da sizin seçtiğiniz tarza göre büyüyebilen etekler, tamamen sizin inisiyatifinizde. Prenseslik mi önemli rahatlık mı? Önceliğinizi siz belirleyin.

Bu noktada, model tercihi olarak gelinlerin en çok önem verdiği tasarımlar arasında alternatif kabarık ama balık kesim gelinlik fikri ön plana çıkıyor. Hem dapdar inen gelinlik hem de kabarıklık isteyen gelinler, balık modellere eklenen kabarık kesimler ile diledikleri gibi bir gelinliğe sahip oluyor. Balık gelinlik modelleri, kabarık eteklere elverişli değil gibi dursa da özellikle 2019 gelinlik modasında bu ikili birleşerek ön plana çıkıyor. Doğal, vücut hatlarını gösteren kesiminin ardından, geçişlerle kabartılan etekler ile sürekli uçuş uçuş olan bir modele sahip olabilirsiniz.

Balık modelli kabarık gelinliklerin en önemli noktası, kesinlikle vücudunuza uygun olması gerekliliği. Dar kesimin yaygın olduğu modellerde, kendi formunuza uygun bir desen seçmeniz, kabarıklığı da etkiliyor. Göğüs yapınızdan belinize kadar tüm detaylar ön planda tutularak tasarlanan balık model kabarık elbiseler sayesinde kabarıklık da vücudunuzun formunu kötü göstermeyecek şekilde tasarlanıyor. Kalçası üste oturan kabarık modeller de 2019’de oldukça moda. Bu özel modellerde fiyat farklılıkları ortaya çıksa da hayalinizdeki gibi bir modele kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Kabarık Gelinliklerde Yaka Tercihi

Kabarık gelinlik modelleri yaka tercihleri bakımından da dilediğiniz seçimi yapmaya yardımcı oluyor. Yüksek yakalı eski tarzda üst beden modellerinin yanında, straplez olarak da kullanabileceğiniz kabarık gelinlikler, oldukça havalı bir tarzınız olmasını sağlıyor. Kraliçe modeli olarak da adlandırılan yüksek yakalı gelinlikler, Prenses Diana tarzının da birleştirilmesi ile kabarık modellerin daha iyi bir forma oturmasını sağlıyor. Bir yandan taşlarla süsleyebileceğiniz dik yaka modelleri, kabarık eteklerde kullanmak istediğiniz detayları daha iyi ve incelikli olarak kullanılmasını sağlıyor. Genelde büyük ve konsepti çok iyi hazırlanmış düğün ya da balo salonlarında tercih edilen yüksek yakalı kabarık gelinliklerle müthiş bir havaya bürünebilirsiniz.

“Gelinliğim zaten kabarık, bir de yaka derdiyle uğraşmak istemiyorum” derseniz, o zaman da straplez modeller tam size göre. İki klasiğin birleşimi! Memnuniyet göreceğinden emin olduğumuz seçimlerden. Genelde derin göğüs dekoltesi ile birleştirilen askısız, straplez kabarık gelinlik modelleri, yaz düğünlerinin vazgeçilmez parçası oluyor. Gelinlerin büyük bir kabarıklığın içinde kendini prenses gibi hissetmesinin yanında, straplez kesimle kendine nefes alma alanı da yaratan bu modellerle sıcak günlerde prenses edası yaşamak tam size göre ise, artık modelinizi seçtiniz ve uygun detayları birleştirebilirsiniz!

Kabarık Gelinlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kabarık gelinlik modelleri çok klasik. Üstelik her zaman en çok tercih edilen tasarımlardan. Böyle olsa da seçiminizi yaparken çok dikkatli olmanız gerekiyor. Özellikle rahat etmeniz ve dilediğiniz gibi eğlenerek geceyi konfor ve keyiften ödün vermeden yaşamanızı sağlayacak bir gelinlik sahibi olmak için mutlaka detaylı düşünmelisiniz. Kabarık gelinlik modelleri, şık olduğu kadar hareket alanı açısından belli zorlukları da getiren bir model olmakla ünlü. Sürekli sizin alışkın olduğunuz hacminizden çok daha büyük bir parçayı taşımak zorunda olduğunuz kabarık gelinlik modellerinde, rahat hareket etmek için mutlaka hafif kumaş kullanılmış olmasına dikkat etmelisiniz. Bir yandan büyük bir alan kaplarken, hiç değilse bütün gece hareket halindeyken sizi yormayacak kadar hafif olması gerekli. Modern giysiler bu bakımdan rahat.

Kabarık gelinlik modellerinde dikkat edilmesi gereken, ilgi çekici bir tasarım olduğu için üzerindeki işlemelerin oldukça sade olması tercihi. Bakışları sizden çok gelinliğe vermeden, basit ve şık detaylarla süslenen gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Kabarık kesimli modeller sayesinde, büyük bir ağırlık yerine asil görünümlü prenses modellerine yönelebilirsiniz. Üstü taşlı gelinlik modelleri bu seçenek için ön plana çıkıyor. Etek kısmı zaten göz dolduran bir yapıya sahip iken, üst kısımların taşlarla süslenmesi dengeli bir tasarım ortaya koyuyor. Dengeye dikkat.

Vazgeçilmezler: Uyum ve Sadelik

Kabarık prenses gelinliğinizin olabildiğince sade olmasını istiyorsanız, tek bir dokunuşla şık ve sade hale getirebilirsiniz. Eteğin altına incecik dantel işlenen modeller, kabarık gelinliğin varla yok arası bir detayla daha gösterişli hale gelmesini sağlıyor. Son dönemlerde moda olan renkli danteller de kabarık modellerin farklı seçeneklerini üretmekte. Tabi bu detayın rahat kullanımı için eteklerinizin sürekli yerlerde sürünmemesi, düğün anına kadar olabildiğince dikkatli hareket edilmesi gerekiyor. Bu da gelinlerin şıklık uğruna biraz zahmet çekmesi demek.

2019 yılının gelinlik modasında da kabarık modellerin ön planda yer alması bekleniyor. Yaz aylarının iyice bastırdığı, düğün sezonunun açıldığı bu aylarda kabarık gelinlerin sizin tarzınıza en uygun olanını geniş modeller arasından bulabilirsiniz. Hafif ve kullanışlı olması gereken kabarık prenses gelinlik modelleri ile gecenizin kaliteli ve göz alıcı geçmesi tamamen sizin elinizde. Birkaç alternatifi bir arada kullanabileceğiniz bu gelinliklerde straplez, derin dekolteli, kapalı modelleri; dantelli, işlemeli veya pastel renkli tasarımları birlikte kullanabilirsiniz. Modelleri ister yazlık, askısız veya dantel askılı olsun ister kışlık, uzun dantel kollu, kayık yakalı veya tesettür, komple işlemeli ve dantel, beyaz veya pastel renklerle tasarlanmış olsun dilediğiniz tarzları gönlünüze göre kullanabilir, siz de  kabarık prenses gelinlik modelleri ile şahane bir gelin olabilirsiniz. Unutmayın uygun fiyatlar ve bol çeşitli tasarımlarla kabarık gelinlik modelleri şahane bir gelin olmanızın garantisi. İçlerinden hangisi kabarık denince ilk akla gelen favori modeliniz?

Ayrıca bakınız;

1- Tek Omuzlu ve Omzu Düşük Gelinlik Modelleri

2- Saten Gelinlik Modelleri

3- 2019’un En Şık Üç Boyutlu Gelinlik Modelleri

Gökçe Türkmen

Yanıtla