Muhteşem bir düğünün hayalini kuran gelin adaylarının aklından çıkmayan yegane şey elbette gelinlik seçimidir. 2019 tesettür gelinlik modelleri içinden hayallerinizdeki gelinliği bulmanız için hazırladığımız bu rehberde sade tesettür gelinlik modellerinden, modern ve renkli kapalı gelinlik modellerine zevkinizle uyumlu en güzel tesettür gelinlikleri bulabileceksiniz. Tesettür gelinlik moda evleri bu sezon gelinlik trendlerine ne kattı ve neler tasarladı? İşte hemen yükselen trendlere şöyle bir bakalım:

Gelinlik ve Moda Evlerini Keşfetmek İçin Tıklayın

Tasarımcıların vazgeçemediği 2019 tesettür gelinlik modelleri için artık dünya moda rüzgarlarının ne yöne estiğine göz atmaya başlayalım.

3 Boyutlu Tesettür Gelinlik Modelleri

Tesettür Gelinlik Modelleri
Pınar Bent tasarımı bu muhteşem gelinlik için buraya tıklayabilirsiniz!

Listemize ihtişamlı bir giriş yapmak istedik ve işte kumaşından işlemelerine göz dolduran 3 boyutlu tesettür gelinlik modelleri:
Geçtiğimiz iki sezondur özel tasarım ürünlerin vazgeçilmezi haline gelen üç boyutlu gelinlikler kapalı modelleri gösterişli tasarımlara dönüştürmek isteyenlerin ilk tercihi… Yılın en beğenilenleri arasında bu sezon da üç boyutlu tesettür gelinlikler renkli ve taşlı seçeneklerle de gözden düşmeyecek gibi duruyor. Üç boyutlu doku ve görüntü türbanından etek uçlarına kadar dizayn edilebildiği gibi sadece belirli bölgelere detay vermek için de kullanılabiliyor. 3 boyutlu tesettür gelinlik seçeneklerinin güzel yanı bununla da sınırlı değil elbette.

Güzelliğini tasarımıyla yoğun bir şekilde yansıtan 3 boyutlu gelinlik modelleri ile daha sade aksesuar ve makyaj tercihlerine yönelebilirsiniz. Peki 3 boyutlu tesettür gelinliklere bu üçüncü boyut nereden geliyor? Çiçek desenleri, parlak taşlar, abartılı motifler ya da ince desenlerin kumaşa işlenmesiyle bu üç boyutlu tasarımlar elde ediliyor. Bu nedenle tesettür gelinlik moda evlerinden 3 boyutlu tesettür gelinliklerde kullanılan kumaşları incelemek faydalı olacaktır. Ayrıca gelinliğinizin kesimini de kendinize 3 boyutlu tesettür gelinlik modeli belirlerken göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz. Son olarak, görkemli tasarımlardan gözünüz korkmasın, 3 boyutlu tesettür gelinlik fiyatları makul seviyelerde de olabiliyor ancak kullanılan pahalı lüks malzemeler ve el emeği ile çok yüksek rakamlara ulaşabiliyor.

A Kesim Tesettür Gelinlik Modelleri

Tesettür Gelinlik Modelleri
A kesim gelinlik modelini buradan satın alabilirsiniz!

Hemen her beden yapısından gelin adayının kurtarıcısı şüphesiz A kesim tesettür gelinlik oluyor. Bu sezon dantel işlemelerle gelinlerin zarafetine zarafet katması beklenen modellerin başında geliyor. Her kumaş tipinde rahatlıkla kullanılmasıyla, iç mekan – dış mekan demeden hemen her koşulda bu modeli hayallerinizin baş rolü yapabilirsiniz. Elma ya da armut bedene sahip olmaya bakmaksızın kabarık tesettür gelinlikler için yine bu modele yönelebilirsiniz. Kullanışlılığı, tarz yakalamaktaki başarısı, bedenlerde olan uyumunu düşününce modası geçmesi pek mümkün olmayan bir model olduğunu rahatça söyleyebiliriz. A Kesim ile tasarlanan en güzel tesettür gelinlikler, 2019 tesettür gelinlik modelleri arasından yine farklı süslemeli kombinleriyle sıyrılacaktır. Yeni ve eski sezonlardan çeşitli A kesim tesettür gelinlikleri görmek için Setri Nur, Modanisa, Sefamerve gibi gelin adaylarını üreticilerle buluşturan isimlere bir göz atın deriz.

Balık Model Tesettür Gelinlik

tesettur-gelinlik6

Ve sırada açık hava düğünlerinin vazgeçilmezlerinden olan Balık model tesettür gelinlik tesettür gelinlik modelleri arasında şöhretini sürdürüyor. Gelin adayları için adeta balıktan çok bir kuş gibi süzülmesinin anahtarı ve tesettüre olan uyumu muhteşem kapalı gelinlikler arasında. 2019 trendleri dantel işlemenin ön planda olduğu modellerle görücüye çıkacak gibi gözüküyor. Dantelli tesettür gelinlikleriyle Balık tesettür gelinlik modeli düşünen gelin adayları modayı çok şık bir şekilde yakalamış olacaklar çünkü bu modelin dantel işlemeyle olan uyumu şahanedir. Gelin adaylarının bu gelinlikleri tercih etmemesi için en büyük neden her bedene uymaması; yine de bu sezon Balık model tesettür gelinlik tasarlayacak firmalar hiç de az değiller.

Çiçekli Tesettür Gelinlik Modelleri

tesettur-gelinlik

Büyütmeyi, yetiştirmeyi yani hayatı seven neredeyse her kadın çiçekleri de sevecektir desek pek itiraz edecek de yoktur sanıyorum. Üç boyut yerine canlılık katmayı tercih edecekler için çiçekli tesettür gelinlikler, 2019 tesettür gelinlikleri arasında. Çiçekli tesettür gelinliklerle kolayca uyumu yakalarken şıklık ve canlılığını korumak isteyen gelin adayları için ideal. Türbana ve gelinliğin diğer bölgelerine dağınık bir biçimde takılan çiçekler bile üzerinizdeki beyazlığın içinden açıyormuş hissi verebiliyor. Sade takılarla doğallığını koruyacağı gibi takı kullanmadan da şıklığınızı sürdürebilirsiniz ve böylece zihninizi yoran düşüncelerin birinden daha kurtulabilirsiniz. Çiçekli tesettür gelinlikler ayrıca birçok farklı kesimle, çeşitli kumaşla ve modelle tasarlanabiliyor. Çiçekli tesettür gelinlik fiyatları uçuk olmayacak şekilde sağlanabiliyor çünkü bu modelin esası: doğallık ve ilham.

Dantelli Tesettür Gelinlikler

tesettur-gelinlik2

2019 tesettür gelinlik modelleri arasında bu sezon etkilerini birçok farklı modelde gözleyebileceğimiz dantelli tesettür gelinlikler en gözdelerden olacak. Tesettüre uygun modeller üretilmeye başlandığından beri tesettür gelinlik moda evleri bu modelin potansiyelini fark ettiler ve birçok değişik tarzda çeşit çeşit dantel kullandılar.  Dantelli tesettür modelleri gelinlere ve gelin adaylarına eski sıcak yuvalarını hatırlatan dantelli modellerin ışığında dünya evine girmenin huzurunu yaşatan bu model eskidikçe nostaljik hislerle güzelleşen cinsten. Tesettür gelinlik modelleri ve fiyatları arasındaki ilişkiyi belirleyen en önemli şeylerden ikisi elbette ki harcanan el emeği ve kullanılan kumaştır. Dantelli tesettür gelinlik fiyatları Pierre Cardin gibi markalarda değişkenlik gösterse de el işçiliği ile üretilen ürünlere bakmak kendi istediğiniz modeli düşlerken size yol gösterebilir. Uygun tesettür gelinlik fiyatları için ise İzmir’in gözdesi gelinlikçilerden Oleg Cassini iyi bir tercih olacaktır. Eğer kır düğünü düşünüyorsanız dantelli tesettür gelinlik seçeneğiyle 70’ler havasını tüm sevdiklerinizle paylaşmanızı sağlayabilirsiniz!

Drapeli Tesettür Gelinlikler

Yeni Sezon Drapeli Tesettür Gelinlik Modelleri

Farklı dikim opsiyonlarıyla her bedene yakıştırılabilen, iyi bir terzinin elinde tasarım harikasına dönüşen drapeli tesettür gelinlik modelleri yeni sezonda çokça gelin adayının beğenisine sunulacak. Drapeli kapalı gelinlikler minimal dokunuşlarla da göze hitap eden dikim şekillerinin yanı sıra asimetrik drapeli modelleriyle de vücut yapınızda gizlemek ya da öne çıkarmak istediğiniz özelliklerinizi yansıtmanıza imkan tanır.

Kabarık Prenses Model Tesettür Gelinlikler

Tesettür Gelinlik Modelleri

Bel ve basen bölgesindeki fazlalıkları kapatmanın en şık yolu olan bu hem kabarık hem kapalı prenses model tesettür gelinlikler, tesettür gelinlik moda evlerinin 2019 favorisi. Tesettür modeller içinde gözünüze prenses güzelliğiyle vuracak.

tesettur-gelinlik4

Boyunuz ve belinize göre bu modelde düşük bel tesettür gelinlikler seçebileceğiniz gibi, yuvarlak ya da kuyruklu modellerde de kendi zevkinizi bulabilirsiniz. Tüllerin yoğun olduğu gelinliklerle beraber dantel işlemeli etekler bu sene yine fazlaca görülecek kabarık tesettür gelinlik çeşitlerinden.

Kuyruklu Tesettür Gelinlikler

tesettur-gelinlik8

Bir moda klasiği, asaletin simgesi kuyruklu kapalı gelinlik modelleri tekrar canlanıyor. Kullanımının yer yer zorluk çıkartabilmesine karşın gelin adayları kuyruklu tesettür gelinlikleri, düşlerinden atmalarına sebep olmuyor. Balo salonunun uzun koridorlarında ya da merdivenlerin basamaklarında onları takip eden alımlı kuyruklar hangi gelinin aklından çıkabilir ki? Kuyruklu tesettür gelinlikler kuyruğun bir ucundan tutmak isteyen yakınları bile heyecanlandıran gelinlik trendlerinden. Bu moda ikonunun sizin de tercihlerinizin arasında kalacağına inanıyoruz.

Lüks Taşlı Dantelli Tesettür Gelinlik Modelleri

Tesettür Gelinlik Modelleri

Gösterişli bir gelinlik arzuluyorsanız muhakkak lüks taşlı yollardan geçmelisiniz. Özellikle dantel işlemeleriyle 70’lerden de çok daha geriye gidecek, bu sezon en çok tercih edilen Osmanlı esintilerini de konuklarınıza hissettirebileceksiniz.

tesettur-gelinlik5

İzmir, İstanbul, Ankara, Bursa, Konya gibi büyük şehirlerin tesettür gelinlik moda evlerinden  zevkli modeller bulmak bu sezon çok daha kafa karıştırıcı. İzmir’de bu trendle üretilmiş en güzel tesettür gelinlikleri Osmanlı Moda’da; koleksiyonlardaki çeşitlere ve detaylı tasarımlara göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Modern Tesettür Gelinlikler

Modern Tesettür Gelinlik Modelleri 2018 fiyatları

Kabartmalar ve süslemerin klasik dikiminden çok daha farklı ve gelinin isteklerini karşılayacak stilde modern gelinlikler vitrinlerdeki yerlerini çoktan aldı bile. Modern trendlerin vazgeçilmezi olan minimal tasarımlar modern 2019 tesettür gelinliklerde kullanılmaya devam ediyor. Modern akım, abartıdan ya da vintage tesettür gelinlik seçeneğinden uzak durmak isteyen, tarlatansız ve kabarık olmayan gelinlikleri denemek isteyen yenilik sever gelin adaylarının en çok tercih ettiği trendlerden.

Tesettür Gelinlik Modelleri

Modern tesettür modelleri sergileyen moda evleri arasında Vakko imzalı ürünler zevkinizi geliştirip seçimlerinize yardım ederken, modern tesettür gelinlik fiyatlarını gözden geçirme imkanı da sunuyor. Ayrıca yeni sezon ve özel tasarım arayışlarınızda üst segmentte Pronovias ve Pierre Cardin en çok konuşulan markalardan.

Tesettür Gelinlik Modelleri
Hareketli ve modern tasarımlar için tıklayınız!

İzmir ölçeğinde özellikle Tuay Karaca bu markalarla rekabet eden yine üst segment bir isim. Daha uygun seçeneklerse ikinci el gelinlikler, diğer yandan İzmir Aysira, Setri Nur ve Fatih tesettür gelinlik moda evleri gibi yerler size geniş yelpazede sağlanan alternatifler de barındırıyor.

Pelerinli Tesettür Gelinlik Modelleri

tesettur-gelinlik7

En güzel tesettür gelinlikler arasında yer alan pelerinli modeller, işlemeli tül ve dantelden doğan duvak şıklığını daha büyük ölçüde gelinliğine taşımak isteyen gelin adaylarının yeni sezon modellerden gözdesi. Açık ve kapalı gelinliklere zarafet sağlayan bu detay masalsı ve sade bir havayla gelinleri kibarca öne çıkarıyor. Pelerinli gelinlikler ilginizi çektiyse, daha fazla model için buraya tıklamanız yeterli!

Sade Tesettür Gelinlik Modelleri

Sade Tesettür Gelinlik Modelleri ve 2018 fiyatları

Gündelik hayatındaki tarzına derinden bağlı olan gelin adayları bazen düğün şaşaasına kapılmak istemiyor. Bu durumda çözüm modern seçeneklerde; kabarık olmayan, saten veya şifon, işlemesiz, tül, hafif renkli ve tarlatansız gelinlik modellerinden yani sade tesettür gelinliklerden yana belirgin bir tarza sadık kalmak. Bu bahsettiklerimizin bir ya da birkaçı birleşerek zevkinize hitap eden en şık ve özel gelinliği seçmenizde size yardım edecek. Unutmayın, önemli olan sizin kişisel beğeniniz ve kendinizi iyi hissetmeniz. Gelinlik modelinizi seçtiyseniz düğün davetiyesi seçerken dikkat etmeniz gerekenleri öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Şifon Tesettür Gelinlik Modelleri

tesettur-gelinlik9

Sade ve pelerinli modellerin tam da ortasında bulunan şifon ağırlıklı gelinlikler, sade modeller içinde size hafif bir prenses edasını yaşatacak incelikli seçeneklerden. Yumuşak renk tonlarında şifon detayları ile alışılmışın dışında bir tasarım seçebileceğiniz gibi, yine müthiş bir şifon kumaşı tercih ederek balık model, A kesim ya da kuyruklu modellerle de hayalinizi birleştirebilirsiniz. Şifon sadeliğini derinlemesine yansıtan ve detaylardan arınmış, asil ama ucuz tesettür gelinlik fiyatları da sade şifon seçeneklerde özellikle karşınıza çıkacaktır.

Tesettür Gelinlik Modelleri

Tesettür gelinlik modasının nabzını tutan yazımızda trend, vintage, büyük beden, 3 boyutlu, ucuz ya da tasarım, ikinci el veya marka demeden en gözde 2019 kapalı gelinlik modellerini sizler için fotoğraflarla bir araya getirdik; alternatifleri enine boyuna tartıştık. Siz de bu modellerden beğeninize uygun kombinasyonlar yapıp denediğiniz tesettür gelinliklerinizle ilgili yorumlarınızı yazıp lütfen bizimle ve diğer tüm gelin adaylarıyla paylaşın. Gelinliğin en önemli işlevi gelini mutlu etmek değil mi? Peki ya siz hangi tesettür gelinlikten ilham aldınız ve hangi modeli kullandınız? Yorumlarınız gelin adaylarına ilham vermesi açısından çok önemlidir. Fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın! Eğer aklınıza takılan bir şey varsa ya da soru sormak istiyorsanız, buraya bir tık yapmanız yeterli.

Gelinlik seçiminizi yaptıktan sonra sıra düğün mekanı seçimizde! Şehrinizde bulunan düğün mekanlarını tüm ayrıntılarıyla incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

 1. Avatar
  Esra

  Modern Tesettür Gelinlikler görselindeki gelinlik kimin acaba marka veya tasarımcısı kim acaba nerden bulabilirim

 2. Düğün Buketi Editörü
  Düğün Buketi Editörü

  Merhabalar Esra Hanım,
  Gelinlik tasarımları ve fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıdaki iletişim formumuzu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
  https://www.dugunbuketi.com/iletisim/
  Düğün Planlama Departmanı’mız size geri dönüş sağlayarak ücretsiz olarak bilgilendirecektir. Şimdiden mutluluklar dileriz. 🙂

Yanıtla