Düğün günü yaklaşıyorken, açık gelin adaylarımızın en çok önem verdiği şeylerden biri gelin başı, kapalı gelin adaylarımızın en çok önem verdiği detaylardan biri ise tesettür gelin başı modelleridir. Tesettürlü gelin adaylarımız için bu durum biraz daha fazla uğraştırıcı bir hal alıyor. Çünkü açık gelin adaylarımız saç-duvak-çiçek üçlüsünü kombinlerken, kapalı gelin adaylarımız kumaş-bone-duvak-çiçek dörtlüsünü kullanmak durumundalar. Yani aslında açık gelin adaylarımızın saçları ile verdikleri görüntüyü, tesettürlü gelin adaylarımız da kumaş ile veriyor. Bu da neredeyse iki katı tasarım gerektiriyor.

Kapalı gelin adaylarımız, hangi tesettür gelinbaşı modellerini seçecekleri konusunda kafa karışıklığı ve stres yaşıyorlar. Hatta tesettür gelin başı instagram üzerinden oldukça aratılıyor ve inceleniyor. Endişelenmeyin! Sizlere bu yazımızda tesettür gelinbaşı modelleri 2019 trendleri hakkında bilgi verecek, hangi tesettür gelin başını hangi gelinlik modeli ile kombinleyebileceğiniz konusunda yardımcı olacağız. En güzel tesettür gelin başı modelleri, tesettür gelinbaşı fiyatları hakkında fikir sahibi olacaksınız. Tek amacımız düğün stresinizden uzak durup, düğününüzün güzelliğine odaklanmanız…

Tesettür Gelin Başı Modelleri

tesettur-gelin-basi-one-cikan-fotograf

Tesettür gelin başı modellerini incelerken dikkatinizi çekmiştir, saç modelleri hiçbir zaman basık olarak kullanılmaz. Çünkü saç modelinizi basık olarak kullanırsanız, tesettür gelinbaşı uygulandıktan sonra yüzünüz de basık görünür ve bu kötü bir görüntü ortaya çıkarabilir. Bu sebeple bazı tesettür gelinbaşı aksesuarlarından destek alıp, saçınızın basık durmamasını sağlayabilirsiniz. Örneğin topuz süngerleri bu konuda oldukça başarılı bir materyal olarak örnek gösterilebilir.

Yalnız bu aksesuarı kullanırken topuzun ayarını çok dikkatlice hesaplamak gerekmektedir. Hesaplama düzgün yapılmadığı takdirde bütün saç tasarımınız bozulabilir ve kumaşın görüntüsü hiç istemediğiniz bir hal alabilir. Ayrıca düğününüz yaz ya da kış olsun fark etmeksizin, saçınızın kapalı kalacağını düşünerek terleme ihtimalini göz önünde bulundurmalısınız. Bu yüzden sıkıca bağlamanız gerekmektedir. Tel tokalardan da destek alınabilir ancak fazlası size bütün gün ağırlık yapacağı için kullanılacak tel toka adedi de titizlikle hesaplanmalıdır.

Tesettür Gelin Başı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

tesettur-gelin-basi-17

Düğününüzde dünyanın en mutlu gelini siz olacaksınız! Hiçbir sorun yaşamadan, mutluluğunuza hiçbir gölge düşmeden sadece o güne ve mutluluğunuza odaklanmanız çok önemli. Şıklığınız da bütün gün göz önünde olacak… Bu yüzden kapalı gelin adaylarımız için tesettür gelinlik, tesettür gelinbaşı modeli, gelin çiçeği, aksesuarları ve ayakkabıları oldukça önemlidir. Bu yüzden gelinliğinizden sonra düşünmeniz gereken en önemli ayrıntı tesettür gelin başı modelinizdir. Seçenekleriniz o kadar fazla ki, kafanızın karışması çok normal.

Sakın korkmayın, DüğünBuketi her gününüzde yanınızda! En önemli nokta tesettür gelinbaşı modelinizin gelinliğiniz ile mükemmel bir uyum içinde olması. Ayrıca gelin başınızda aksesuarlı bir model seçecekseniz düğününüzü yapacağınız mekan ile uyumu da çok önemli. Aksesuarlı ve şaşaalı bir tesettür gelin başı modeli seçecekseniz bir otel ya da lüks bir düğün salonunda düğününüzü gerçekleştirmeniz daha uygun olacaktır. Bir kır düğünü için ise doğal, abartıdan uzak taçlı ya da çiçekli tesettür gelinbaşı modellerine yoğunlaşabilirsiniz.

Şapkalı Tesettür Gelin Başı

tesettur-gelin-basi-2

İnce kumaşlar ile yapımı tercih edilen şapka modelleri, tesettür gelinbaşı için oldukça revaçta olan bir detay. Kapalı gelin adaylarımız gelin başlarını yaptırırken ya da yaparken, tam kapalı bir tesettür gelin başı modeli elde etmek için oldukça sıklıkla şapka aksesuarını tercih ediyorlar. Özellikle sade bir gelinlik modeli tercih ettiyseniz, şapkalı tesettür gelinbaşı yaptırmanız bütün dikkatleri üzerinize toplayacaktır. Sade tercih ettiğiniz gelinlik modelinize ihtişamlı bir şapkalı gelin başı modeli tercih ederseniz, odak noktası orası olacaktır.

Özellikle tesettürlü gelin başı modelleri 2019’da şapka kullanımını göz önüne çıkarmış ve sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. En son modayı öğrenmek için Düğün Buketi.com’u takip etmeniz yeterli! Tek tık ile bu senenin tesettür gelin başı modelleri ve fiyatları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca Düğün Buketi’nin kuaför gelin saçı ve makyajı sayfasından dilediğiniz şehirdeki gelin saçı ve makyajı yapan kuaförlere bakabilirsiniz. Tesettür gelinbaşı da yapabilen kuaförleri filtreleyebilir, istediğiniz modele göre ücretsiz fiyat teklifi yapabilirsiniz.

Tesettür Gelin Başı Aksesuarları

tesettur-gelin-basi-3

Tesettür gelinbaşı yaptırırken aksesuar seçiminiz çok önemlidir. Eğer fazla abartılı bir gelinlik modeli tercih ettiyseniz, tesettür gelin başı aksesuarlarınız olabildiğince az, sade ve gösterişsiz olmalıdır. Çünkü her noktaya uygulanacak olan abartılı seçimler, sizi doğallıktan bir anda çıkarabilmektedir. Eğer sade ve ekru renklerinde bir gelinlik tercih ettiyseniz, fotoğraftaki gibi parıltılı taşlarla süslenmiş bir tesettür gelin başı modeli tercih edebilirsiniz. Bu tesettür gelinbaşı aksesuarları altın ve gümüş renklerde olduğu için, ekru rengi gelinliğiniz ile birlikte mükemmel bir tamamlayıcı olacaktır. Gelin başından sarkan tüldeki gümüş taşlı detaylar ile düğün gününüzün prensesi olduğunuzu en güzel şekilde hissedeceksiniz…

Tesettür Gelin Başı Nasıl Yapılır?

tesettur-gelin-basi-4

Bu kadar önem verdiğiniz ve titizlikle düşündüğünüz tesettür gelinbaşı modelleri… Hayallerinizdeki düğün günü yaklaştıkça her detayı ince ince düşünmeye başladınız ve sıra geldi gelin başına. Birbirinden güzel modelleri ve aksesuarları ile binlerce tesettür gelinbaşı modelleri seçeneklerinizin arasında. Peki, tesettür gelin başı yapımı nasıl gerçekleşir? Tesettür gelin başı yapmak için gerekli malzemeler:

 1. Sprey
 2. Tarak
 3. Bone
 4. Lastik toka ve bolca tel toka ile iğne
 5. Topuz Süngeri
 6. Tül
 7. Başörtüsü
 8. Duvak
 9. Seçilen aksesuarlar

İlk olarak saçların ön tarafına bolca sprey sıkılır ve ardından saç taranır. Bone takma işlemi gerçekleştikten sonra ön taraftan hiçbir saç telinin çıkmaması ve saç modelinin bozulmaması için, saçların sıkı sıkı taranıp spreylenmesi çok önemlidir. Bu sebeple daha sonra saç bir lastik toka yardımı ile sıkıca bağlanır. Topuzun yüksekte olması çok önemlidir, bu yüzden özenle hesaplanıp tepede bir topuz yapılır. Bu noktada topuz süngeri oldukça yararlı bir materyaldir.

tesettur-gelin-basi-5

Saç toplandıktan sonra etrafına ince bir tülbent sarılır. Bu işlem de, topuzunuzun olduğundan daha büyük ve daha iyi durmasına yardımcı olur. Daha sonra bone dikkatlice takılır ve tesettür gelin başı yapımının zemini tamamen hazırlanmış olur. Gelin başı için hazırlık aşamasında öncelikle seçeceğiniz saç aksesuarları gerekmektedir. Gelin adayları özellikle süslü iğneleri bu aşamada sıklıkla tercih ederler. Bone takıldıktan sonra türban takılır, boğazın altından dikkatli bir şekilde iğnelenir. Bu arada, başörtüsünün kaymaması için yanlardan da iğnelenmesi gerekmektedir. Başörtüsünün fazlalık olan kısmı ise gelinliğin içine alınır ve sıkıştırılır. Sıra süslemeye geldiğinde öncelikle tül kullanılır. Tül, tesettür gelin başının yarısından itibaren arkaya doğru sarkıtılır ve gereken yerlerden iğne ile tutturulur. Tül topuzun etrafında gezdirilir ve yine iğne yardımı ile sabitlenir. Bunun sebebi de, yine topuzun daha büyük ve düzgün görünmesidir.

Adım Adım Mükemmel Görüntüye

tesettur-gelin-basi-6

Sonra seçtiğiniz tesettür gelinbaşı aksesuarlarınız yerleştirilir. Kullanılacak aksesuarlar gelinin başının ön tarafına doğru yerleştirilmelidir. Aksesuar ya da aksesuarlar yerleştirildikten sonra, sıradaki adım duvak takma işlemidir. Gelinimiz tarafından beğenilmiş olan duvak, tesettür gelin başının ensesine yerleştirilmelidir.

Aşağı yukarı bir tesettür gelinbaşı yapımını sizler için anlatmaya çalıştık. Ancak tabii ki kişisel isteklere göre kullanılacak aksesuar ve tül/duvak şekli değişiklik gösterebilir. Gelin adaylarımız dilerse daha gösterişli taşlı, zarif bir taçlı ya da günümüzün trendi olan şapkalı aksesuarları tercih edebilirler. Ancak hangi modeli, hangi rengi, hangi aksesuarları tercih ederlerse etsinler, güzelliklerinden göz kamaştıracaklarından hiç şüphemiz yok! 🙂

Ayrıca, gelinlikçilerde ve internet sitelerinde bulabileceğiniz hazır tesettür gelinbaşı modelleri de mevcut. Direk olarak başınıza yerleştirebileceğiniz bu tesettür gelin başı modelleri instagram ve diğer internet alışveriş sitelerinden elde edebilirsiniz.

Tesettür Gelin Başı Fiyatları

tesettur-gelin-basi-7

İleride düğün albümünüze baktığınız zaman ilk olarak gelinliğiniz sonra da gelin başı modeliniz gözünüze çarpacaktır. Bu sebeple fotoğraflarınıza baktığınız zaman “keşke” dememek için tesettür gelin başı modellerini ince eleyip sık dokumalı, öyle seçmelisiniz. Müstakbel eşiniz gelin başınıza gösterdiğiniz özene anlam veremese de, bizler ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. 🙂

Tesettür gelinbaşı 2019 fiyatlarının ya da tesettür gelin başı fiyatlarının tam olarak belli bir rakamı olmasa da, aşağı yukarı 700-800 TL civarından başladığı söylenilebilir. Ayrıca bu fiyatlar kuaförünüze ya da tasarımcınıza, kullanılacak aksesuarlara, başörtü kumaşının kalitesine ve tülün kalitesine göre oldukça değişiklik göstermektedir. Şunu unutmamak gerekir ki, sizi mutlu eden ve istediğiniz şeyi gerçekleştirdiğiniz için harcadığınız para, harcamaya değerdir. Önemli olan her zaman sizin mutluluğunuzdur. Ancak düğün dönemi daha birçok masrafınız olacağı için, güvendiğiniz bir kuaför ya da araştırıp güvenilir olduğundan emin olduğunuz bir kuaför ile pazarlık yapmak iyi bir seçenek olabilir. Düğün Buketi.com’daki gelin saçı ve makyajı yapan kuaförlerden teklif almak için acele edin!

Tesettür Gelin Başı Aksesuarları Nereden Alınır?

tesettur-gelin-basi-8

Çoğu kapalı gelin adayımız, tesettür gelin başı aksesuarlarını kendileri alıyor ve kuaföre götürüyor. Peki ya tesettür gelinbaşı aksesuarları nereden alınır? Sorunun cevabını siz değerli gelin adaylarımız için bulduk. Eğer gelinliğiniz sade ise ve daha ihtişamlı aksesuarlar tercih edecekseniz, takı satan bijuteri mağazalarından beğendiğiniz bulabileceğiniz süslü taşlar tesettür gelinbaşı aksesuarınız olarak tasarıma ilave edilebilir. Ya da prenses model veya daha da kabarık gösterişli bir gelinlik tercih ettiyseniz, süslü taşlar yerine sade taçlar ile de tesettür gelinbaşı tasarımınızı tamamlayabilirsiniz. Bu taçları da genellikle gelinlikçilerden temin edebilirsiniz. Hatta bazı gelinlikçilerde gelinliğinizin yanında hediye olarak veriyorlar! 🙂 Bütün bunların dışında, tesettür gelin başı instagramda çok rahatça bulabileceğiniz aksesuarlara sahip.

Yüz Tipine Göre Tesettür Gelin Başı

tesettur-gelin-basi-9

Tesettür gelin başı modellerinde en önemli olan konulardan birisi de yüz şeklinizdir. Yüz şeklinize göre bir tesettür gelinbaşı yaptırırsanız hem yüzünüzün güzelliğini ortaya çıkarırsınız hem de gelinliğinizi daha fazla ön plana çıkarmış olursunuz. Hatta gelin makyajınızı bile yüz tipinize göre yaptırmalısınız. İşte bu konuların önemi sebebiyle alanında uzman insanlardan fikir almanız çok önemlidir. Bu kadar uzun zaman harcamak size biraz zahmetli gelebilir. İşte biz bu yüzden Düğün Buketi olarak sizler için ufak bir araştırma yaptık. Tesettür gelin başı 2019 modellerinden, yüz şeklinizin hangisine daha uygun olduğunu yazımızı okuyarak kararlaştırabilirsiniz. Dilerseniz kendi yüz şeklinizi tespit edip bu püf noktalar ile hareket edebilirsiniz! Düğün gününüzde her şey istediğiniz gibi olsun diye biz her zaman yanınızdayız…

tesettur-gelin-basi-10

Yüz Şekline Göre Tesettür Gelin Başı Seçimi

 1. Dikdörtgen Yüz Tipine Göre Tesettür Gelin Başı: Dikdörtgen yüz şekline sahip iseniz kesinlikle bonenizi sıkı kullanmanız gerekmektedir. Bu, yüzünüzü daraltacak ve oval bir görünüme kavuşturacaktır. Eşarbınızı ya da başörtünüzü de olabildiğince esnek bağlamanız gerek. Abartılı aksesuarlardan kaçınmanızı hatta taç kullanmanızı tavsiye ederiz.
 2. Kare Yüz Tipine Göre Tesettür Gelin Başı: Kare yüz şekline sahip iseniz, aynı zamanda keskin yüz hatlarına sahipsiniz demektir. Bu sebeple başörtünüzü sıkı sıkı bağlamamalısınız. Ayrıca eğer gelinliğiniz sadeyse, süslü aksesuarlar ile keskin yüz hatlarınızı aksesuarlarınız ile yumuşatabilirsiniz.
 3. Üçgen Yüz Tipine Göre Tesettür Gelin Başı: Eğer üçgen yüz şekline sahipseniz, dar bir alnınız ve geniş bir çene yapınız var demektir. Bu sebeple alnınızı kapatmaktan ve daraltmaktan kaçınmalısınız. Alnınıza kadar uzanan aksesuar seçimleri sizin için yanlış olacaktır. Alın kısmınızı olabildiğince geride tutup aksesuarlarınızı daha geride tercih etmelisiniz.tesettur-gelin-basi-11
 4. Kalp Yüz Tipine Göre Tesettür Gelin Başı: Kalp yüz şekline sahipseniz buna ters üçgen de denilir. Yüzünüz alından geniş başlayıp yanak ve çene bölgesine doğru daralıyordur. Bu yüzden alnınızı daha dar gösterecek modeller, yani alın bölgesini sıkacak eşarp bağlama yöntemleri tercih etmelisiniz. Bonenizi de alnınızdan biraz çıkardığınız zaman istediğiniz aksesuar ile kombinleyebilirsiniz.
 5. Uzun Yüz Tipine Göre Tesettür Gelin Başı: Uzun bir yüz şekline sahipseniz boneniz ile olabildiğince alnınızı kapatabilirsiniz. Bu yüzünüzü daha küçük gösterecektir. Ayrıca topuzunuzu da daha aşağıdan yaptırmalısınız. Alından sarkan aksesuar kullanmanız da sizler için çok daha yararlı bir seçenek olacaktır.

Sizler için yüz tipine göre tesettür gelin başı modellerini sıraladık. Bunları nişan tesettür gelinbaşı modelleri için de kullanabilirsiniz. Umarız yardımcı olabilmişizdir… Peki sizin yüz tipiniz hangisi? Nasıl bir tesettür gelinbaşı tercih ettiniz? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Taçlı Tesettür Gelin Başı

tesettur-gelin-basi-12

Tesettür gelin başı modelleri içinde o kadar çok seçenek var ki, gelin adaylarımızın kafalarının karışması çok normal. Aslında önemli olan, doğru gelinlik ile doğru tesettür gelin başını kombinleyebilmek. Yüz şeklinize, gelinliğinizin modeline, kişisel tarzınıza göre değişen bu modellerin arasından taçlı tesettür gelin başı, en revaçta olanlardan diyebiliriz. Tesettür gelinbaşı 2019’da en çok tercih edilen ilk üç modelin içerisinde taçlı modeller yer alıyor. Resimdeki gelinimiz, gayet şık bir gelinlik ve gayet şık bir tesettür gelin başı örneği olarak gösterilebilir. Sade ve dantel işlemeli gelinlik tercih ettiği için, inci taşlı ve gösterişli tesettür gelinbaşı hiç de abartı durmamış. Aksine odak noktasını belli bölgelere dağıttığı için gayet şık bir görünüm ortaya çıkmış. Sizin de hoşunuza gittiyse, taçlı tesettür gelin başı kullanabilirsiniz.

Sade Tesettür Gelin Başı

tesettur-gelin-basi-13

Çoğu kapalı gelin adayımız gelinlik tercihlerinde kabarık ve gösterişli modeller tercih ettiği için, sade tesettür gelin başı kullanmayı uygun görüyorlar. Bu fazlasıyla doğru bir hareket. Her kısımda abartılı seçimler yaptığınız zaman biraz fazla ağır bir gelin olabilirsiniz. Bu da sizi anında doğal bir görünümden çıkarır. Siz de sade olmayı seviyor ve tercihinizi doğallıktan yana kullanıyorsanız sade tesettür gelin başı modelleri tam size göre! Bizimle yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın. Tesettür gelinbaşı hakkında bilgi sahibi olmak isteyen gelin adaylarına yardımınız dokunabilir. Hemen sayfanın altındaki yorum bölümünden yorumlarınızı bizlerle ve heyecanlı gelin adaylarıyla paylaşabilirsiniz! 🙂

Kına Gecesi Tesettür Gelin Başı Modelleri

tesettur-gelin-basi-14

Düğünden önce gelin adaylarının en çok eğlendiği gündür belki de kına geceleri… Aynı zamanda evden ayrılmanın hüznü ile belki de gözyaşlarına boğuldukları. En yakın arkadaşları ve akrabaları ile doyasıya vakit geçirecekleri, özel bir gün. Bu özel günde de gelin adaylarımız doğal olarak çok güzel olmak, çekilecekleri fotoğraflara ileride anı olarak baktığında kendilerini çok güzel görmek isterler. Açık gelinlerimiz için birçok farklı kına gecesi gelin saçı modeli olduğu gibi, kapalı gelinlerimiz için de fazlasıyla kına gecesi tesettür gelin başı modelleri mevcuttur. Kına gecenizde tesettür gelinbaşı modelinizi seçerken en çok dikkat etmeniz gereken nokta hem şık olması hem de rahat olmasıdır. Bütün gün ayakta kalacağınız için rahat olmasına özen göstermelisiniz.

Çiçekli Tesettür Gelin Başı

tesettur-gelin-basi-15

Çiçekli tesettür gelin başı 2019 yılına damgasını vuracak modeller arasında yer alıyor. Tesettür gelinbaşı instagram aramalarında sıklıkla karşımıza çıkan bu model, kapalı gelin adaylarımız tarafından oldukça yoğun bir ilgi görüyor. Özellikle doğal çiçekler kullanılan bu modelde, sadelik ön plana çıkıyor. Fotoğrafta görüldüğü gibi, çiçekli tesettür gelin başınızda kullandığınız çiçekleri gelin çiçeğiniz olarak da kullanabilir, mükemmel uyumu yakalayabilirsiniz. Çiçekli tesettür gelinbaşı modellerinde gerçek çiçek genellikle kır düğünleri için tercih edilse de, gerçek ya da yapay çiçekleri de istediğiniz mevsimde kullanabilirsiniz. Düğün Buketi.com’un kır düğünü mekanlarını incelemek için sizleri buraya alabiliriz! Bu çiçekleri ister gelin başınızın etrafında toplayarak taç gibi, isterseniz de tesettür gelin başınızın tek bir bölümünde kullanıp şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Düğün Buketi.com İle Tesettür Gelin Başı Kuaförleri Hizmetinizde!

tesettur-gelin-basi-18

DüğünBuketi ekibi olarak sizlerin en mutlu gününde yanınızda olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu mutluluğu sizinle paylaşmak tek amacımız. Sizleri düğün stresinden uzaklaştırmak için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Tesettür gelinbaşı modellerini incelemek ve şehrinizde tesettür gelin başı tasarımı yapan kuaförleri öğrenmek için “Gelin Saçı ve Makyajı” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. İstediğiniz şehirdeki kuaförler hakkında bilgi alıp ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz. Heyecanınızı paylaşmak, ortak olabilmek bizim için bir onur! 🙂

Sizin Tercihiniz Hangisi?

tesettur-gelin-basi-16

Sizler için birbirinden güzel tesettür gelin başı modellerini derledik. Umarız size biraz da olsun yardımcı olabilmişizdir. Peki ya sizin tercihiniz hangisinden yana olacak? Hangi tesettür gelin başı modeli sizin tarzınızı yansıtıyor? Asaletin simgesi olan taçlı tesettür gelin başı modellerinden mi yararlanacaksınız? Yoksa her zaman doğallıktan yana olduğunuzu göstermek için sade tesettür gelinbaşı modellerini mi tercih edeceksiniz? Belki de kendinizi çiçeklerin zarafetine gözünüz kapalı emanet edip çiçekli tesettür gelinbaşı modeline sadık kalacaksınız… Hangisini seçerseniz seçin, eminiz ki çok güzel olacaksınız! Unutmamanız gerek, düğününüz sizin masalınız. Bu masalın prensesi de sizsiniz! Her ne olursa olsun bütün gözler sizin üzerinizde olacak… Tesettür gelinlik modelinizi henüz seçmediyseniz, birbirinden güzel modelleri incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Şimdiden mutluluklar dileriz! 🙂

 1. Avatar
  Yuksel

  Merhaba kapali gelin baslik satin almak istiyorum nasil ala bilirim

 2. Düğün Buketi Editörü
  Düğün Buketi Editörü

  Merhabalar,
  Aşağıdaki iletişim formumuzu doldurarak tesettür gelin başı modelleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz! 🙂
  https://www.dugunbuketi.com/iletisim/

Yanıtla