En az düğün kadar önemli bazılarımız için daha da önemlidir nikâhlar. Hayatımızda unutulmaz anlardan biri olduğu kesin. Bu sebeple ister mütevazi bir nikah töreni ister gösterişli bir tören olsun seçtiğimiz nikah elbisesinin içimize sinmiş olması önemli. Hatta son zamanlarda sadece nikah yapıp sade bir davetle bunu kutlayanlarımızın sayısının oldukça fazla olduğunu düşünürsek nikah elbisesi modelleri ni iyice inceleyip karar vermek oldukça önemli.

GELİNLİK

Sana Uygun Gelinlik Modelini Bulalım!

Düğününde nasıl bir gelinlik giyeceksin? Geleneksel bir gelin misin yoksa modern bir gelin mi? Testi çöz ve sana en yakışacak gelinliği söyleyelim.

BALAYI

Bize Düğününden Bahset Sana En Uygun Balayını Planlayalım!

Sen sadece arkana yaslanıp bize hayalindeki düğününden söz et, biz de sana en uygun balayını söyleyelim.

KINA GECESİ

Kına Temana Birlikte Karar Verelim!

Kına gecenin teması nasıl olmalı? Testi hemen çöz ve sana en uygun kına konseptini öğren!

EV DEKORASYONU

Düğünü Tasarla Sana En Uygun Ev Dekorasyon Stilini Söyleyelim!

Düğün tercihlerine göre sana en uygun dekorasyon stilini söylüyoruz. Hemen testi çöz ve dekorasyon tarzını beraber keşfedelim.

DÜĞÜN

Düğün Konseptin Ne Olmalı?

Düğününü nasıl bir konseptte planlamak istersin? Seni en iyi yansıtacak düğün konseptini keşfetmek için hemen testi çöz.

SAÇ MODELİ

Düğününde Yapman Gereken Saç Modelini Söylüyoruz!

En özel gününde mükemmel görünmek için nasıl bir saç modeli tercih etmelisin? Testi çöz ve sana en yakışacak saç modelini beraber keşfedelim!

Nikah Elbisesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  • Abartıya kaçılmaması.
  • Vücut tipi ile uyumlu olması.
  • İçinde rahat edilebilir olması.
  • Sade olması.
  • Aksesuar ve ayakkabı ile uyumlu olması.
  • Nikah sonrası gidilecek yere uyumlu olması.
  • Elbise rengi ile ten renginin uyumlu olması.
nikah-elbisesi-pinar-bent
Gelinliği satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Nikah elbisesi modelleri nasıl olmalı diye çok sorarız. Ancak bunun tek bir cevabı yok. Ama bizim tarzımızı yansıtan bir elbise olması gerektiğinde hemfikir olabiliriz. Öncelik tabi ki kendimizi yansıtmak. Sonra nikahı yapıldığı yer, davetlilerin yakınlığı, davet büyüklüğü gibi değişkenler seçimimizi önemli ölçüde etkiliyor. İşte bende arada derede kalmış, “gösterişli mi, sade mi ya da kısa mı olmalı?” “Nikah elbisesi modelleri hangi renk olmalı?” gibi sorularla boğuşan gelin adaylarımıza kolaylık sağlamak için buradayım.

nikah-elbisesi-pinar-bent
Gelinliği satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Düğün konseptine uygun nikâh elbisesi kombini nasıl yapılır, nikâh elbisesi nasıl olmalı ve nereden alınır gibi sorunlarınıza yanıt üretmeye çalıştım. Umarım yazımı ve seçtiğim görselleri incelediğinizde uygun tarz ve bütçe de nikah elbisesi modelleri ve fiyatları ile içine sinen nikah elbisesini bulmuş olursunuz.

Mütevazı Bir Nikah İçin Beyaz Nikah Elbisesi Kombileri

nikah-elbise-tasarimlari (1)

Eğer ben mütevazi bir insanım diyorsanız ya da nikahım mütevazı olacak diyorsanız seçeceğiniz nikah elbisesi modelleri elbet ona göre olmalı. Mütevazı gelin adaylarımız için oldukça kolay bir seçim olacak. Hatta mütevazı, sade nikah elbisesi nereden alınır, nasıl bulabilirim diye korkmayın. Türkiye de satış yapan trendyol, gittigidiyor gibi birçok giyim ve moda sitesinin nikah konseptli bölümleri mevcut.

nikah-elbise-tasarimlari (2)

Düz bir nikah elbisesi tercih edeceklerdenseniz derin V yaka elbiseler oldukça hoş tek parça bir elbise diye düşünüyorum. Ayrıca bacak boyu uzun olan kadınlar için oldukça güzel bir elbise boyu. Hem mütevazı hem ciddi hem de sade bir izlenim için oldukça iyi. Biraz hareketlendirmek isterseniz mini sapkalar oldukça uygun olacaktır. Yakın çevrenizle düğün öncesi bir nihak için ya da daha olgun ve orta yaş kadınlar için oldukça uygun bir seçim.

nikah-elbise-tasarimlari (3)

Derin V yakası yaşınız gereği sizi korkutmasın. Sizin cesaretinizi ve güzelliğinizi ortaya çıkarın minik bir detay gibi görüyorum ben bu V yaka modelleri. Ayrıca bu model nikah elbiselerinize küçük bir dokunuşla şık ve asil bir görünüme kavuşabilirsiniz. Küçük dantelli şapka modelleri ile nikah elbiselerinize farklı bir hareket katmayı tercih edebilirsiniz.

nikah-elbise-tasarimlari (4)

Dantelli ve güpürlü modeller kısa nikah elbisesi modelleri nde çok şık duruyor. Sade ve mütevazi bir nikah için düz, dantelli-güpürlü midi boy ve biraz kapalı model elbiseler en güzel seçim olacaktır. Kapalı alanda yapılacak nikahlarda dirsek boy kollar daha iyi durmaktadır.

Şapkalı Nikah Elbisesi Modelleri

Nikah Elbisesi

Şapkalı nikah elbisesi modelleri son trendler arasında yer alıyor. Hafif nostaljik ve vintage bir hava yaratmak istiyorsanız duvak yerine nikah için özel tasarlanmış şapkalardan tercih edebilirsiniz. Şapkanızın üzerine yerleştireceğiniz ince bir tül size gizemli bir hava katacak ilgiyi bakışlarınızda toplayacaktır. Adeta bir kuğu gibi görüneceksiniz.

Nikah Elbisesi

Vintage saç modelleri ile şapkalı nikah elbisesi modellerinin uyumu bir harika. Örneğin eski ünlü yıldız Marilyn Monroe’ın saç ve makyaj stili ile birleşecek olan bu nostaljik şapka modeli size çekici bir hava katacak. Nikah gününüzde tüm dikkatleri üzerinizde toplamak istiyorsanız size bu stili bir denemenizi öneriyoruz.

Nikah Elbisesi

Şık ve asil bir görünüm yaratan şapkalı nikah elbisesi modelleri son zamanların yeni modası. Artık moda geriye dönüş yaşıyor. Doğal ve zarif olana yöneliyor. Güzel görünmek için saatlerce uğraşıp olduğunuzdan farklı bir insana dönüşmenize gerek yok. Günümüzde sade bir stil çizgisindeki asil görünüm oldukça beğeni görüyor.

Sade ve Zarif Nikah Elbisesi Modelleri

nikah-elbise-tasarimlari (5)

Soğuk ve kış aylarında yine açık bir model elbise kullanamayacağımız için uzun boy tercih etmek zorunda kalacağız. Bu uzun kol boyu tercihimizde tamamı dantel olmasa bile en azından kollar, göğüs ve sırt bölgesi dantel olması hem havaya uygun hem de elbiseye sade bir şıklık katacaktır.

nikah-elbise-tasarimlari (6)

Midi boy nikah elbisesi modelleri için çok uygun bir boy ancak uzundan vazgeçmek istemiyorum diyorsanız elbette size uygun modellerde bulabiliriz. Yine sadeliğinizden hiçbir şey kaybetmeden içiniz rahat bir şekilde bu tür bir uzun elbiseyi nikahınızda giymek hiç abes olmayacaktır. Ancak mütevazi ve sade olmak istiyorsanız ve abartılı görünmek istemiyorsanız uzun modellerde kabarık veya ışıltılı kumaşlardan uzak durmalısınız.

nikah-elbise-tasarimlari (7)

Ya dümdüz bir beyaz, ya da hafif bir dantel detay yeterli olacaktır. Bu elbisede de saçlarınızı alttan küçük bir topuz veya at kuyruğu modeli yapıp, yan takılmış minik şapkalar kullanabilirsiniz

Kısa Nikah Elbisesi Modelleri

nikah-elbise-tasarimlari (8)

Gençlik cıvıltısını yansıtmak isteyenler ve daha eğlenceli bir nikah hayal edenler tabi ki uygun nikah elbisesi seçimini de ona göre yapacaktır. Eğlenceyi hiçbir zaman göz ardı etmeyenler için mini modeller her zaman tavsiyemdir. İç enerjimizi en iyi bu modellerin yansıttığını düşünüyorum. Enerjimiz düşmesin ama abartmayalım ikileminde kalanlar için çok güzel önerilerim var. Bu modellerde dantel kullanımı biraz dengelemiş ve elbisenin abartısız olmasını sağlamıştır. Bu açıdan gerçekten şıklık dengesi çok iyi ayarlanmış tasarımlar olduğunu düşünüyorum.

nikah-elbise-tasarimlari (9)

Bu kısa modellerde düz beyaz yerine krem ve kırık beyaz tonlarının kullanılması tam da değindiğim enerji meselesini dengelemiş durumda. Ayrıca her ten rengine uyum sağlayan tonlar diye düşünüyorum. Ve ben bu tonlardaki abiye ve nikah elbiselerini her kadına çok yakıştırıyorum. Bu tür kısa nikah elbisesi seçimlerinizde doğal ten makyajı ve su dalgası doğal görünümlü saçlar muhteşem olacaktır.

nikah-elbise-tasarimlari (10)

Beyaz renginden diğer tonlara geçmişken size nikahınız için uygun olabilecek renkli birkaç model de göstermek isterim.nikahınızda illa ki beyaz giymek zorunda değilim diyebilirsiniz. Bence de istediğimiz rengi seçmekte daha özgür olduğumuz bir gün nikah günü. Yine de nikahın konseptine uygun olmalı ya da davetlilere de o konsept aktarılmalı gibi sizin elbiseniz ya da davetlilerin elbisesi ortama abes kaçması.

nikah-elbise-tasarimlari (11)

Ama bu renkli modelleri bence açık hava da beyaz veya çiçeklerle dekore edilmiş bir nikah organizasyonu yaptıysanız giymenizi öneririm. İşte o zaman çok daha güzel olacaktır. Pudra, açık pembe, ekru tonlarında söylediğim konseptte açık hava, yaz nikahına çok yakışacaktır.

Açık Renk Nikah Elbisesi Modelleri

nikah-elbise-tasarimlari (12)

Ekru renk yaz aylarında kapalı kadınlar içinde oldukça kullanışlı ve güzel duruyor. Açık renk tercih edicek kadınlarımız için oldukça uygun bir renk tonu olduğunu düşünüyorum. başa takılan çiçeklerle de ayrı bir güzellik ve yaz esintisi yakalanmış.

nikah-elbise-tasarimlari (13)

Yaz mevsiminin tam tersi soğuk bir kış gününde en az beyaz kadar mavi de çok yakışan, büyüleyici ve farklı bir tercih olacaktır. Soğuk ve mavi rengin enerjisi beni büyülediği için bu örneği verdim. Bu sebeple beyaz ve mavinin mükemmel uyumunu kullanmak çok güzel olur bence. Tabi ki kış olmasına gerek yok açık bir mavi veya beyaz mavi uyumuyla yapılan bir kombin bize bu hissi verecektir. Biraz da salaş görünüşleri ile tercih etmesi zor parçalar seçtim sizin için, ancak ben şimdiden günün birinde böyle bir seçim yapsam mı diye düşünmeye başladım bile.

nikah-elbise-tasarimlari (14)

Nikahınızda Kapalı Giyim Önerileri

nikah-elbise-tasarimlari (16)

Mini boy etekleri kabarık modellerde etek bölümündeki şifon kullanarak açık renklerde kıyafetimize renk katma olasılığımız daha yüksek. Daha çok etek bölümünde şifon kumaş tercih edersek mavi, ekru hatta çok açık sarı ve pudra tonlarındakullandığımız şifon ile istediğimiz hareketielbisemize katmış oluruz. Hem enerjik hem de cıvıl cıvıl bir görüntü ile unutulmaz bir nikah elbisesi giymiş oluruz. Ayrıca tesettürlü nikah elbisesi modelleri için renkli tasarımlar renkli kombinler çok şık durmakta. Bize birçok renk ile kombin yapmamıza fırsat sağlıyor. Kapalı, tesettürlü kadınlar nikah elbisesi seçimlerinde parçaları birleştirerek çok hoş bir nikah kıyafeti oluşturabilirler.

nikah-elbise-tasarimlari (15)

Buradaki tesettürlü nikah kıyafetinde oluşturulan uyum bel aksesuarları ve gelin buketi ile uyum içinde tamamlanmış. Açık ve koyu renklerin zıtlığının gösterişinden faydalanılmış. Ayrıca çiçekte elbiseye uygun renk tonlarındaki çiçekler beyazla olan geçişi yumuşatarak uyumlu ve şık bir kombin olmasını sağlamıştır. Ayrıca kapalı kadınların günlük kombinlerine de çok yakın bir kıyafet kullanılmış. Bu büyük bir avantaj olmuş. Böylece daha sade günlük bir konsepte çiçek gibi aksesuarlar ekleyerek nasıl güzel şık uygun bir tesettürlü nikah kombini oluşturacağımızı göstererek de kapalı kadınlar için adeta öğretici bir örnek olduğunu düşünüyorum.

Büyük Beden Nikah Elbisesi Vintage Şıklığı

nikah-elbise-tasarimlari (17)

Vintage biliyorsunuz ki aslında çok geniş bir moda alanını kaplıyor. Çok farklı yıllarda çok farklı moda akımlarına göre istediğimiz tarzı yakalayabilmemiz için bu dönemleri iyi bilmek gerek. Her dönemin modası oldukça farklı görünüyor gözümüze. Ben nikah elbisesi modelleri ni incelerken size 50 li yılların modellerinden örnek vermek istedim. Bu yılların modası olan elbiselerin neredeyse tümü nikah için uygun elbiseler aslında. Ancak bir başka artıları da bu elbiselerin büyük beden kadınlara da oldukça uygun kalıplarda olması.

nikah-elbise-tasarimlari (18)

İstediğimiz elbiseleri giymek hepimiz hakkı. Yeter ki bizi kalıplara sokmasınlar. Büyük beden kadınlar için 50 li yılların modelleri çok uygun. Modellerin tasarlanırken kadın bedenini daha gerçekçi düşünerek her beden ve büyük beden kadınlara uyacak şekilde tasarlamışlar adeta.

Yaza Kendi Tarzınızı Katın

nikah-elbise-tasarimlari (20)

Güneş gözlüğü ile tamamlanmış muhetşem bir nikah elbisesi. Kumsalda yapılan o eşsiz güzellikteki nikahınız için en güzel elbise seçimi gerek. O uçuşan şifon etekler iskelede hafif bir esinti ile sizi kusursuz gösterecektir. Ayrıca açık sarı tonlarında ayakkabı ile tamamlanması da güneşin sıcaklığını tamamlayan bir seçim olmuş. Güneş gözlüklerine söyleyecek söz bulamıyorum; o kadar mükemmel bir model seçilmiş ki asla gözümüzü tırmalamıyor.

Yazlık Nikah Fikirleri

nikah-elbise-tasarimlari (19)

Yine yaz aylarında yapacağınız biraz daha sade ama eğlencesi bol. Hatta kumsalda minik bir ateş etrafında şarkılar söyleyip dans ettiğiniz bir nikahı gözümün önüne getirdi bu şortlu veya mini modeller. Tulum ya da çift parça halindeki bu tarz modeller size hareket özgürlüğü sağlayacaktır. Ve tabi ki bu tür nikah kıyafeti seçiminde saçların doğallığı yine çok önemli doğal bir görünüş için vazgeçilmez iki model vardır.

Hafif dalgalı toplanmamış saçlar ve doğal bir atkuyruğu. Ve bu sadeliği tamamlayan toprak tonlarında ince ayakkabılar. Göze çarpmayan teninizle uyumlu ince detaylı ayakkabı kullanımı en uygunu olacaktır.

Sade ve Şık Kombinler

nikah-elbise-tasarimlari (21)

Mütevazi sade bir yaz nikahı için çok güzel bir seçim olabilir. Ben kumsalda ateşin başında sabahlara kadar oturacağım arkadaşlarımla derseniz tabi ki şortlu olan modelleri seçmeniz daha yerinde olacaktır.

Yine yaza uygun ama bu sefer çimlerin üzerinde bir kır düğünü tadında nikah yapacak gelinlerimiz için bu dantelli elbise oldukça şık. Ancak burada en sevdiğim detay modelin saçının çok doğal günlük toplanması ve o minik çiçek detayı. Sadeliği doğallığı ile büyülemek isteyenlerin seçimi işte böyle bir nikah kıyafeti olabilir. Çiçek detayını farklı renklerde seçerek biraz hareket katabilirsiniz elbette.

nikah-elbise-tasarimlari-22

Şifondan vazgeçemem diyenlerdenseniz yaz nikahı için uygun olacaktır. Normalde şifonlu modeller biraz abartılı olur diye düşünebilirsiniz.ancak katları az kabarık olmayan şifonlu modeller abartı olmanın aksine çok sade bir görünümüm yaratır. Yazın, ya da deniz kenarında , kır alanında yapılacak nikahlar için çok güzel uçuş uçuş eteklerinizle peri masallarındaki periler gibi olabilirsiniz.

Hem kısa hem de şifon tercihini bir arada kullanmak isteyenler için de çok şık ve tatlı bir örnek. Daha genç cıvıl cıvıl masal perisi gibi olmak bir çoğumuzun hoşuna gider herhalde. Bana biraz da Tinkerbell’in hareketli cıvıl cıvıl dünyasını çağrıştırdı.

Koyu Renk Nikah Elbisesi Modelleri

nikah-elbise-tasarimlari (25)

Siyah nikah elbisesi kullanarak fark yaratmak isteyen ya da siyah benim bir parçam diyenler varsa eğer. Evet beyaz giymek zorunda değiliz. Siyah geniş bir şapka ile tamamlayarak 50 lerin modelleri ile kadınsı iddialı bir görünüme kavuşabilir. Ya da daha set seçimler kullanarak farklı aksesuarla nikahınıza kendi imzanızı atabilirsiniz. Birinci siyah elbise de kullanılan şapka kolay bulunabilen ama takması cesaret isteyen bir sapka ancak beyaz nikah elbisesi seçimlerinizde veya pantolonlu nikah kıyafeti seçimlerinizde bu şapkanın beyaz veya açık sarı ekru gibi tonlarını kullanabilirsiniz.

nikah-elbise-tasarimlari (24)

Tesettürlü kadınlar için klasiğin ötesinde çok hoş ve cesur bir tercih olacaktır bu siyah elbise üzerine beyaz tüllü şapka modeli. Bu tür şapka modellerini daha da farklılaştırarak kullanabilirsiniz diye düşünüyorum. Gösterişli ancak çok asil bir tasarım olduğu için gözlerimi alamadım, üzerinde minik oynamalarla açık bayanlar içinde kullanımı çok güzel olacaktır.

Kraliyet Düğünü Tadında Bir Nikah…

nikah-elbise-tasarimlari-26

Kraliyet düğünü dediğimizde aklımıza son zamanlarda en fazla bu iki isim geliyordur herhealde. Kate Middleton ve Meghan Markle. Meghan Markle bir Wright Keller for Givenchy tasarımı, Kate Middleton ise Cartier Halo tasarımı olan bu müthiş gelinlikleri tasarımları seçmişlerdir kendilerine. Kraliyet gelinleri dediğimizde aklımıza ilk gelen şey sadeliğin altında yatan o müthiş ihtişam. Biliyoruz ki kraliyet ailesinin bir çok kuralı var. Ve kraliyet gelinleri de bu özel ailenin bir parçası olabilmek için çok titiz oluyorlar. Biz de hayatımıza bu ciddiyetle bakıyorsak ve titiz bir bakış açımız varsa nikahımız bir kraliyet nikah töreni tadında geçsin istiyorsak elbette çok titiz olmalıyız.

Tarihten Esin Alın

nikah-elbise-tasarimlari (27)

Kraliyet düğünlerine uygun bir tasarım. Audrey Hepburn’un duruşundan doğal güzelliğinden ve filmlerde giydiği elbise ve gelinliklerden esinlenerek tasarlanmış. Hem bir kraliyet havası hem de bir Retro havası var bu tasarımların Retro severler içinde çok uygun tasarımlar. Sadeliği ile göz kamaştırıyor. Retro bir nikah elbisesi isteyenlere tavsiyem Andrey Hepburnun dönemindeki filmleri izlemeleri ve en sevdikleri herhangi bir elbiseyi nikah konseptine uygulamaları.

nikah-elbise-tasarimlari (28)

Öyle güzel bir dönem ki günlük elbiseler bile o kadar şık ki. Herhangi bir sahnedeki bir elbise aradığımız o nikah elbisesi olabilir. Şapka modellerinde de vintage esintiler var. Biraz daha modernleştirilerek günümüzün farklı bir modası olan keskin hatlar kullanılarak, daha sert ve cesur bir hava katılmış. Daha romantik bir nikah elbisesi arıyorsanız Şifon Gelinlik Modelleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

İster uzun ister kısa olsun püsküllü model nikah elbiseleri hem her mevsime uygun hem de hareketli eğlenceli modellerdir. Ve son yılların en trend tasarımları ile yeni sezona damgasını vurmuştur. Çok farklı tasarımlara eklenen püskülller ile ister yazın deniz kenarında yapacağınız bir nikahta ister nikah salonunda kullanabilir her tür konsepte ve modele uygun seçenekler bulabilirsiniz. Çeşitli aksesuarlar ile ister bir giyps havası katabilirsiniz. Ya da Fransız sokaklarında yapacağınız bir nikahın vazgeçilmez bir parçası haline getirebilirsiniz. Asalet eğlence dans, tango hepsi bir arada desem yalan olmaz herhalde. Nikahınızın ardından güzel bir yemekli kutlama yapmak istiyorsanız nikah sonrası yemek mekanlarına buradan göz atabilirsiniz.

insert-2

Kır düğünü fiyatları ne kadardan başlıyor?

Buradan şehrinizin en çok tercih edilen kır düğünü mekanlarını inceleyebilir, ücretsiz fiyat teklifleri alabilirsiniz.

Anında Teklif Al

Davetli listenizi hazırken ihtiyacınız olacak her ayrıntıya buradan ulaşabilirsiniz.

Yanıtla