Dantelli gelinlik modelleri zarafet ve şıklığı bir arada üzerinde taşımak isteyen kadınların tercihi. Farklı tarzlarda ve farklı dantel türlerinden oluşan bu gelinlik stili sınır tanımayan kadınlar için tasarlanmış gibi. Dört mevsime olan uygunluğu, farklı dantel türleri ve renkleri ile her kadının hayallerini süsleyebilecek olan dantelli gelinlik modellerinin bu sene de sıkça tercih edileceğine eminiz. Dantelli gelinlik modelleri dilerseniz modern çizgilere sahip zarif tasarımlara dilerseniz de çılgın tasarımlara sahip olabilmekte. Doğru aksesuar seçimi ile de mükemmelliği yakalayabileceğiniz bu gelinlikler modellerine göre de farklı fiyatlara sahip olabilmekte. Birbirinden farklı dantelli gelinlik modelleri ve son moda dantelli gelinlik trendleri için yazımızı okuyabilirsiniz. Aramalarınız sonunda kendinize uygun dantelli gelinliği bulabileceğinize eminiz. Eğer içinize sinen bir dantelli gelinlik bulamazsanız da beğendiğiniz gelinlik modeline dantel eklemeleri yaptırabilirsiniz. Bunu nasıl yaptırabileceğiniz yazımızda bulabilirsiniz.

 • Dantelli İnce Askılı Gelinlik Modelleri
 • Dantelli Kalın Askılı Gelinlik Modelleri
 • Dantel Yaka Gelinlik Modelleri
 • Kayık Yaka Dantelli Gelinlik Modelleri
 • Kolları Dantelli Düşük Omuzlu Gelinlik Modelleri
 • Fransız Dantelli Prenses Gelinlik Modelleri
 • Yarım Balık Model Dantelli Gelinlik Modelleri
 • Dantelli Tesettür Gelinlik Modelleri
 • Vintage Esintili Dantelli Gelinlik Modelleri
 • Dantelli Gelinlik Modellerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dantelli Gelinlik Modelleri

Dantelli Gelinlik 2019

Dantelli gelinlik modelleri 2019 yılında da çoğu gelin tarafından tercih edilecek gibi duruyor. Özellikle farklı tasarımlarda kullanılabilen dantel şıklığının vazgeçilmez olacağı kesin. Dantel zarafetinden vazgeçemeyen kadınların hayallerini süsleyen dantelli gelinlikler üzerinde dilediğiniz değişikliği de yaptırabilirsiniz. İsterseniz dantellerini arttırıp azalttırabileceğiniz gibi dekolteleri kapatma işinde de dantellerden yardım alabilirsiniz. Örneğin beğendiğiniz straplez gelinliğin üst tarafına dantel eklemesi yaparak çok hoş bir kolları dantelli gelinlik şekline getirebilirsiniz. Bu eklemenin kol boyundan yaka açıklığına kadar kendiniz karar verebilirsiniz.

Eğer gelinliğinizi mağazadan satın alacaksanız bu değişiklikleri mağazanın anlaşmalı olduğu terzi ile yapabilirsiniz. Eğer kendiniz gelinliğinizi diktirecekseniz ise anlaştığınız moda evi ile görüşerek kendi tarzınızı yansıtan dantelli gelinliği diktirebilirsiniz. Tercihinize bağlı olarak gelinliğinizin üst kısmına ekleteceğiniz dantel detayını vücudunuza tam oturacak şekilde, gelinliğin bir devamı gibi yaptırabilirsiniz. Bunun yerine gelinliğinizin üzerine giydiğiniz dantel bir bolero ya da üst gibi de tasarlatabilirsiniz. En çok dikkat etmeniz gereken şey ise dantelin model ve renginin gelinliğinize uyum sağlaması, o kadar.

Dantelli Gelinlik 2019

Dantelin gelinliğiniz ile bütünlük sağlaması isterseniz de baştan aşağı dantelden oluşan gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Prenses kesim, a kesim, balık ya da dökümlü modeller dantelli gelinlikler arasında rahatlıkla bulabileceğiniz gelinlik tasarımlarından. Her modelin dantelli versiyonunu bulmanız mümkün. Daha önceden de dediğimiz gibi bulamazsanız da ekletme şansınız var. Ama bunun gibi değişiklikler için ne kadar erken karar verirseniz o kadar iyi olacaktır. Acele ile yapılan değişiklikler yerine düşünülüp taşınılarak yapılan değişiklikler sizleri daha mutlu edecektir. Hem böylelikle de yetişmeme gibi bir derdiniz kalmayacaktır. Dilerseniz soğuk havalarda uzun kollu dantelli gelinlik modelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Dilerseniz de sporcu yaka, askılı, straplez ya da kayık yaka gibi yazlık gelinlik modellerine göz atabilirsiniz. Eğer soğuk havalarda evlenecekseniz dantelli askılı gelinliğinize uygun bir ceket ya da bolero kullanabileceğinizi aklınızın bir köşesinde tutabilirsiniz.

Dantelli İnce Askılı Gelinlik

Dantelli Gelinlik 2019

Özellikle yaz aylarında dantelin romantik ve şık dokunuşlarını gelinliklerde görmekteyiz. Salaş modellerden daha üste oturan modellere farklı tarzda dantelli gelinlik bulmak mümkün. Dantelli ince askılı gelinlik modelleri özellikle sıcak havalarda yapılan düğünlerin güzel gelinleri tarafından sıkça tercih edilmekte. Bu tarz dantelli gelinlik modelleri sadece düz ip askılardan da oluşmuyor. Dilerseniz dantel askılı gelinlik tasarımları da bulmak mümkün. Dantel kısa bir gelinliğin üzerine belden aşağıya bir tül kullanabilirsiniz. Bu tarz farklı kumaş türlerinden oluşan gelinliklerde kumaşların doku ve renklerine dikkat etmeniz gerekmekte. Örneğin yumuşak dantel ve uçuşan bir tül tam da yaz gelinleri için dikilmiş bir gelinliği getiriyor akıllara. Bu üst etek dilerseniz yırtmaçlı ya da bir tarafı açık olabilir. Dilerseniz de transparan olarak kullanılabilir. Eğer bu üste giydiğiniz etek takıp çıkarılabilen bir şekilde tasarlandıysa bir gecede iki gelinlik giymiş gibi de görünebilirsiniz.

Dantelli Gelinlik 2019

İnce askılı dantelli gelinlik modelleri farklı askı çeşitlerine sahip tasarımları ile farklılık arayan gelinleri cezbediyor. Sadece düz askı değil, bir de dökümlü askısı olan modelleri tercih ederek gelinliğinize hareket katabilirsiniz. Püsküller, parlak taşlar ya da gelinlikte kullanılan dantelin aynısının kullanıldığı bu modellerde kol detaylarının gelinlikte de devam etmesiyle gelinliğinizde bir bütünlük oluşturabilirsiniz. Bu kol tipini her tarzda gelinlikte kullanmak mümkün. Omuzlarınızı açıkta bırakan bu modele bir de hoş bir topuz yaptırırsanız şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Takı takmaktan hoşlanan gelin adayları bu tarz gelinlikler ile bilezik, kolye, küpe gibi farklı aksesuarlar da kullanabilir. Eğer sade bir askı tercih ederseniz gösterişli takılar kullanabilirsiniz. Püsküllü askıların yanında ise daha zarif takılar ya da taşlı takılar hoş görünebilir.

Kalın Askılı Modeller

Dantelli Gelinlik 2019

Dantel detayları kullanılan gelinliklerde kalın askı tercih ederek daha spor bir görünüm yakalayabilirsiniz. Dantelli gelinlik modelleri ile yakaladığınız şıklığı bu şekilde farklı formlara dönüştürmeniz mümkün. Dilerseniz etek kısmında dantel detaylarını tercih edebilir, üst kısımda da aynı şekilde dantel ya da işleme kullanabilirsiniz. Eğer daha sade bir görünüm elde etmek isterseniz de sadece etek ya da üst bölümde dantel tercih edebilirsiniz. Bu noktada karar tamamen sizin. Eğer dantelleri azaltmak ya da arttırmak isterseniz gelinliğinizi aldığını yer ile görüşmeniz gerekir. Üst kısmı tamamen oturan, altı kısmı ise kloş ya da yarı kloş şekilde dikilmiş, kemerli ve dantelli gelinlik modellerinin hem rahat hem de şık göründüğünü söylememiz gerek. Eğer vücut tipinize bu tarz gelinlikler yakışıyorsa siz de böyle bir model tercih edebilirsiniz. Vücut tipinize uygun gelinlikler hakkında daha fazla bilgi almak için sitemizde bulunan Düğün Hazırlıkları Rehberi’mize göz atabilirsiniz.

Düşük Omuzlu Dantelli Gelinlik

Dantelli Gelinlik 2019

Kısa kollu dantelli gelinlik modelleri arasında tercih edebileceğiniz bir başka model ise düşük omuzlu dantelli gelinlikler. Bu gelinlikler ile romantik bir hava yakalayabilirsiniz. Dilerseniz omuz kısmındaki fırfır detayını dantel tercih edebilirsiniz. Daha fazla dantel olsun isterseniz de gelinliğinizin tamamının dantel olması bir başka seçenek. Tamamı dantel olan düşük omuzlu dantelli gelinlik modelleri her türlü kesime de yakışmakta. Dantelli kabarık gelinlik modelleri ya da kabarık olmayan dantelli gelinlik modelleri arasından düşük omuzlu olanları tercih edebilirsiniz. Omuzlarınızı ön plana çıkarmak isterseniz de saçlarınızı topuz yaptırabilir, dilerseniz takılar ile de gelinliğinizi ışıltılı hale getirebilirsiniz. Eğer farklı iki tür danteli aynı anda kullanacaksanız dantellerin birbirine renk, desen ve doku olarak uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekir. Aynı şekilde astar renginiz de dantel gelinliklerde oldukça önemlidir.

Dantelli Gelinlik 2019

Dantelli gelinlik modelleri arasından dilerseniz farklı renk astara sahip olanları da seçebilirsiniz. Kapalı dantelli gelinlik modelleri astar konusunda daha kurtarıcı görünebilir. Ama eğer gelinliğinizdeki danteller tüm gelinliği kapatmıyorsa o zaman astar renginizi iyi seçmelisiniz. Krem, beyaz, kırık beyaz gibi farklı astar alternatifleri arasından cilt tonunuza en uygun olan astarı seçmeniz gerekir. Cilt tonunuzun aynısı bir astar hoş görünmeyebilir. Fakat bir ton açığını tercih ederek zarif bir görüntü elde edebilirsiniz. Diğerseniz dantel ile aynı renkte bir astar seçerek gelinliğinizdeki parçalı görüntüyü bütünleyebilirsiniz. Bu noktada astar rengi gelinliğinizin nasıl görünmesini istemeniz ile alakalı. Eğer gelinliğiniz tek parça ve daha sade görünsün isterseniz dantel rengi ile astar rengini aynı seçebilirsiniz. Fakat dantellerin ön plana çıkmasını isterseniz dantel renginize uygun farklı ton ve renklerde astar seçmeniz hoş görünebilir.

Fransız Dantelli Prenses Gelinlik Modelleri

Dantelli Gelinlik 2019

Dantelli prenses gelinlik modelleri arasından düşük yakalı olan modeller bu sene de revaçta olacak gibi görünüyor. Dantelin zarafetini gösteriş ile buluşturmak isterseniz bu tarz gelinlik modelleri tam size göre. Özellikle Fransız dantelli prenses gelinlik modelleri ile kendinizi sultanlar gibi hissedebilirsiniz. Bu tarz gelinliklerden birine sahip olmak isterseniz sadece üstü dantel gelinlik modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Dilerseniz de tamamen dantel işlemeli ya da etek ucu dantelli gelinlik modellerine göz atabilirsiniz. Bu tarz gelinliklere aynı dantellerin işlendiği hoş bir tül duvak yakışmakta. Hoş bir topuz yaptırdığınız saçınız ve göğüs dekoltesi varsa taktığınız kolyeniz ile mükemmel görünebilirsiniz. Gösterişten hoşlanan gelin adayları bu tarz prenses modellerde dilerse gösterişli takılar da kullanabilir. Fransız dantelli prenses gelinlik modelleri özellikle en çok tercih edilenler arasında.

Dantel Yaka Gelinlik

Dantelli Gelinlik 2019

Dantelli gelinlik modelleri kendi içinde farklı kesim ve tarzlarda olabiliyor. Bazı dantelli gelinlik tasarımları baştan aşağı dantelden oluşmakta. Fakat daha sade bir gelinlik isterseniz yaka kısmı dantelli gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Hakim yaka ya da v yaka dantelli gelinlik modelleri bu tarz gelinlikler arasında en çok tercih edilenlerden. Dilerseniz kayık yaka dantelli gelinlik modelleri arasından bir model de seçebilirsiniz. Yaka bölgesinde dantel detayı bulunan gelinlikleri seçerseniz kolye yerine farklı takılar tercih edebilirsiniz. Eğer kısa kollu bir gelinlik tercih ederseniz bilezik ya da bileklik tercih edebilirsiniz. Yaka kısmındaki dantel detaylarını boğmayacak şekilde şık kolyeler de kullanmanız mümkün. Dantelli gelinlikler zarif oldukları kadar gösterişli de durmakta. Sade bir tasarımı dantel yardımıyla daha da gösterişli bir hale getirebilirsiniz. Bu nedenle takılarınızı daha sade seçmenizde yarar var. Görkemli bir takı kullanacaksanız da takının olduğu yerin yakınında yoğun dantel olmamasına dikkat etmelisiniz.

Kayık Yaka Dantelli Gelinlik Modelleri

Dantelli Gelinlik 2019

Kayık yaka gelinliklerde dantel detayı dilerseniz yaka kısmında dilerseniz de etek ucunda olabilir. Tamamı dantelli bir gelinlik giymek istemezseniz tek bir alanda dantel detayı kullanabilirsiniz. Kayık yaka dantelli gelinlikler dilerseniz gösterişli dilerseniz de sade olabilmekte. Gelinliğinizin tasarımı, dantelin görüntüsü ve işlemeler gibi konularda yaptığınız seçimler ile gelinliğinizin ne kadar sade ya da gösterişli olduğunu seçebilirsiniz. Kayık yaka dantelli gelinliklerin dilerseniz prenses modelini dilerseniz de dökümlü modelini seçebilirsiniz. Önemli olan sizin düğününüzde nasıl bir model giymek istediğiniz. Çünkü gece boyu o gelinlik ile gezmek zorunda kalan kendinizsiniz ve bu nedenle rahatlık oldukça önemli.

Yarım Balık Model Dantelli Gelinlik

Dantelli Gelinlik 2019

Balık model gelinlikler düğünde hareketinizi kısıtlayabilir. Eğer salon düğünü yapmayacaksanız dantel balık gelinlik sizi gece boyu zorlayabilir. Bunun yerine yarım balık model dantelli gelinlikler tercih edebilirsiniz. Daha rahat bir model olan bu tarz yarım balık gelinlikler dantel detayları ile daha da güzelleşebilir. Dilerseniz danteli sadece etek ucunda kullanabilir ya da tüm gelinliğinize dantelin zarafetini yayabilirsiniz. Kalın askılı, ince askılı, kayık yaka, v yaka gibi farklı yaka kesimlerini bu tarz gelinliklerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dilerseniz kısa kollu ya da uzun kollu gelinlik de tercih edebilirsiniz. Kalın askılı, v yaka dantelli gelinlik tercih ederseniz dekoltenizi göğüs ya da sırtta kullanabilirsiniz. Sırtı dantelli gelinlik modelleri bu tarz yarım balık modellerde de kullanılabilir.

Kolları Dantelli Düşük Omuzlu Gelinlik

Dantelli Gelinlik 2019

Düşük omuzlu gelinlik giymek isteyen gelin adayları kolları dantelli salaş gelinlikler ya da kolları dantelli prenses gelinlik modelleri arasından seçim yapabilirler. Düşük omuzlu, İspanyol kollu gelinlikler özellikle bohem tarzda ya da romantik gelinliklerde karşımıza çıkmakta. Daha gösterişli bir model isterseniz de kolları dantelli prenses gelinlik modelleri gibi daha gösterişli olanlardan tercih edebilirsiniz. Kolları dantel detaylı olan gelinliklerin bu detayları vücudunuzu tam sarabilir. Eğer daha salaş bir gelinlik modeli tercih ettiyseniz de bol, İspanyol ya da dökümlü kolları tercih edebilirsiniz. Kullanacağınız dantelin dokusu ve yumuşaklığına göre gelinlik modeliniz ile uyumlu bir kol kesimi bulabilirsiniz. Eğer dökümlü bir model isterseniz yumuşak dokulu bir dantel seçmelisiniz. Sert dokulular ise vücudunuza oturan ya da saran modellere daha uyumlu olabilir.

Dantelli Tesettür Gelinlik Modelleri

Dantelli Gelinlik 2019

Dantelli tesettür gelinlik modelleri de farklı stilleri ile dikkat çekiyor. Beğendiğiniz bir gelinliğin açık bölgelerini dilerseniz gelinliğinize uygun kumaş ya da astar ile kapatabilirsiniz. Gösterişli görünmek isterseniz güpür dantel gelinlik modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Gelinliğinizde bulunan güpür dantellere uygun bir başörtüsü ve duvak tercih ederek gelinliğinizde bütünlük oluşturabilirsiniz. Dantelli tesettür gelinlik modellerinde oldukça geniş bir ürün yelpazesi bulunmakta. Eğer gösterişli bir gelinlik seçtiyseniz başörtünüzde sade bir seçim yapabilirsiniz. Gelinliğinizde dantellerin yanında taş detayları da varsa taşlı bir tacı aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Dantelli tesettür gelinlik modelleri arasından beğenilerinize uygun bir model bulamadıysanız beğendiğiniz bir dantelli gelinliğe kumaş eklemeleri yaparak kendi gelinliğinizi oluşturabilirsiniz. Örneğin kayık yaka Fransız dantelli prenses gelinlik modelleri arasından birini beğendiyseniz kol ve göğüs bölgesini gelinliğe uygun bir kumaş ile kapatabilirsiniz.

Vintage Esintili Dantelli Gelinlik

Dantelli Gelinlik 2019

Vintage esintili dantelli gelinlikler nostaljik görünümleri seven gelin adayları için güzel bir alternatif. Vintage gelinliğinizin dönemine uygun eldiven ve şapka gibi aksesuarlar da kullanabilirsiniz. Kısa a kesim dantelli gelinlik modelleri retro ve vintage tarzdaki gelinliklerin başında geliyor. Farklı tasarım isteyen gelin adayları iki parça gelinlik modelleri arasından da seçim yapabilir. Kloş etekli, prenses kesim, kalem etekli ve a kesim dantel gelinlik modelleri gibi farklı modelleri denemek için firmalar ile iletişime geçebilirsiniz. Bunun için sitemizde yer alan mağaza ve moda evlerini aramanız, sitemiz üzerinden firmalar ile iletişime geçmeniz gerekir. Dilerseniz ikinci el mağazalarında da şansınızı deneyebilir ya da annenizin gelinliğini kendinize uygun hale getirebilirsiniz. Eğer sizin için özel bir gelinlik isterseniz de gelinliğinizi profesyonel ellere emanet edebilir, sıfırdan diktirebilirsiniz. Daha fazla vintage gelinlik modeli için Vintage Gelinlik Modelleri: Nostaljik Esintiler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Dantelli Gelinlik Modellerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dantelli Gelinlik 2019

 1. Dantel ile uyumlu olan kumaşları seçerken dikkat edin. Farklı dokulardaki kumaşların birbirine uyumlu olan renklerini bulmak oldukça önemli. Örneğin saten dantelli gelinlik modelleri için parlak bir kumaşın yanına yakışacak danteli bulmak gerekli. Düz dantelli gelinlik modelleri bu konuda daha kolay bir seçim olsa da içinize sinen gelinliği almanız önemli.
 2. Dantelli transparan gelinlik modelleri dikkat etmeniz gereken bir başka model. Bu tarz gelinliklerin astar rengine dikkat etmenizde fayda var. Ten renginiz ile bire bir aynı rengi seçmek yerine bir ton açık ya da koyusunu tercih edebilirsiniz.
 3. Kamufle etmek istediğiniz noktalara dikkat edin. Örneğin yarım kollu prenses gelinlik modelleri ince kolları olan ve çok kısa boylu olmayan kadınlara daha çok yakışacaktır. Çünkü yarım kollu modellerin kolları dantel detayları ile süslendiğinde dikkati kollara çekecektir. Bu nedenle kamufle etmek istediğiniz alanda dantel kullanmamanızda fayda var.

Dantelli Gelinlik 2019

 1. Büyük beden dantelli gelinlik modelleri seçiminde de aynı şey geçerli. Eğer kollarınızdan rahatsızsanız uzun kollu, İspanyol bir kol kesimi tercih edebilirsiniz. Boyunuz kısaysa prenses modeller yerine a kesim tercih edebilirsiniz.
 2. Takı seçiminizi yaparken gelinliğinizin dantel yoğunluğuna göre yapabilirsiniz. Örneğin boynu kapalı bir dantel gelinlik tercih ettiyseniz kolye yerine küpe tercih edebilirsiniz.
 3. Dantelin göz alıcı olması için oranında kullanılması gerekiyor. Elbette baştan aşağıya dantel elbiseler de oldukça şık görünmekte. Ama dekolte, dantel, yırtmaç gibi birçok öğeyi aynı anda kullanarak gelinliğinizi boğmanıza gerek yok. Dantel, sade bir elbiseyi bile muhteşem bir elbiseye çevirecek güce sahip.
 4. Duvak seçiminizi yaparken gelinliğinizde kullanılan dantelden yapılan duvakları tercih edebilirsiniz. Bunun için mağazalarda takım olanları tercih edebilirsiniz. Farklı ton ve görünüşteki dantelleri aynı anda kullanmanız göze hoş görünmeyebilir.

Siz Nasıl Bir Gelinlik Seçmeyi Düşünüyorsunuz?

Dantelli Gelinlik 2019

Dantelli gelinlik modelleri birbirinden farklı tasarımları ve uyum sağladığı düğün konseptleri ile hem dikkat çekici hem de çok tercih edilmekte. Zariflik denildiğinde akla gelen bu gelinlik modeli ile kendinizi mükemmel hissedeceğinize eminiz. Gösterişli ve kabarık dantelli gelinlik modelleri ile kendinizi prensesler gibi hissedebilirsiniz. Eğer gösterişten uzak bir model isterseniz de sade dantelli gelinlik modelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Bu noktada gelinliğinizin nasıl olmasını istediğine siz karar vereceksiniz. Bu nedenle hangi gelinliğin içerisinde kendinizi rahat hissediyorsanız onu seçmelisiniz.

Dantelli Gelinlik 2019

Çünkü rahat ettiğiniz gelinliğin içerisinde huzurlu ve mutlu olacağınız için güzel görüneceksiniz. Dantelli gelinlik fiyatları için sitemizde yer alan gelinlik mağazaları ile Düğün Buketi üzerinden iletişime geçebilirsiniz. En güzel dantelli gelinlik modelleri hakkındaki bu yazı ile kafanızdaki soruları gidermeye çalıştık. Eğer siz de dantelli gelinlik tercih ettiyseniz fikirlerinizi ve deneyimlerinizi bizler ile yorumlar bölümü aracılığı ile paylaşabilirsiniz. Farklı gelinliklere de göz atmak isterseniz de sitemizde bulunan diğer yazılara göz atabilirsiniz.

Yanıtla