Gelinlik denildiğinde ilk akla gelen seçenekler size yetmiyorsa, hayallerinizde renkli bir gelin olmak varsa, düğününüz için alternatif konseptler düşünüyorsanız ve alışılagelmiş düğün fikirlerinden çok sıkıldıysanız doğru yerdesiniz! Dönem dönem gerek modaya paralel, gerekse trend yaratarak renkli gelinlik modelleri gündemde oluyor; bunun yanında kırık beyaz, siyah, renkli kuşaklı, kirli beyaz, krem veya iki renkli gelinlik modellerini de unutmamak lazım. Kimi zaman ilk seçenek kar beyaz bir gelinlik gibi düşünülünce tüm bu renkler göz ardı ediliyor. Ama denemeden bilemezsiniz; renkli gelinlikleri bir denemekte fayda var deriz!

Gelinlik ve Moda Evlerini Keşfetmek İçin Tıklayın

Renkli Gelinlik Modelleri 2018 Siyah Pembe

“Kırık beyaz mı, olsun kar beyaz mı olsun” diye düşünmeyin, gelinliğinizi deneyerek karar verin. Renkli deneyin. Nasıl kesimleri araştırırken her birini üstünüzde görmek istiyorsanız, bu konuda da aynısı geçerli. Vücut şekline göre gelinlik seçmek kadar ten renginize de uyumlu mu diye dikkat etmelisiniz. Düğün yapmayı düşündüğünüz yer neresi? Bir kır bahçesi mi istersiniz, kumsal düğünü mü, yoksa görkemli bir salon ya da açık ve kapalı davet alanı olan tarihi bir düğün mekanı mı? Düğün mekanınız önemli, mekan ve atmosferden, bu mutlu gününüzün tarihine yani mevsime kadar seçimlerinizle uyumlu olması gereken çok detay var. Gelinliğiniz de bunlardan biri. 2019 renkli gelinlik modelleri bütün bunlar dışında şöyle bir seçenek de sunuyor, önceden renkli kuşaklı gelinlik modellerini seçenlerin yeni modası denebilecek, renkleri tüm eteği tüllerle saran, cıvıl cıvıl gelinliklerle de karşımıza çıkıyor. Boho, vintage veya romantik gibi çok tutulan akımların da etkisiyle sıradan seçeneklerin dışına çıkmak artık daha yaygın. Bu model gelinliklerde de renkli alternatifler ve gelinlik elbise de denen rahat giysiler eklenip, bu güzel geceyi yaşarken artık gelinlik sizi sıkmıyor. Beyaz gelinlikler alt tonlarla, hafif renklerle tüm bu trendleri sarmış durumda. Seçmek zor…

Pastel Renklere Bir Şans Ver!

Renkli Gelinlik Modelleri 2018 Siyah Pembe

“Büyük atılımlar yapamam ama sıradan da olamam” derseniz; hemen hemen tüm koleksiyonlarda, gelinlik dükkanlarından, tasarımcıların online gelinlik galerilerine, her yerde kolayca bulunabilen nude, fildişi, şampanya, gri, inci rengi gelinliklere bakmalısınız. Tüm kumaşları da bu renkli gelinlik modelleri arasında bulabilirsiniz. Beyaz gelinlik modellerinde kullanılan etek veya yaka stilleri yine bu gelinliklerde de karşınıza çıkacak. Yani aklınızda belli bir kumaş ya da kesim varsa bile, gelinlik fikirlerinizde köklü değişiklikler yapmaksızın size çok yakışan renkli bir versiyonu ihtimaller arasına koyabilirsiniz. İster pudra rengi ister baruti griler olsun, bu gelinlikler en moda renkli gelinlikler arasında sizi bekliyor!

Siyah Pembe Renkli Gelinlik Modelleri 2018

Romantizm ve Güzellikten Ödün Vermeden Geleneklere Karşı Çık!

“Herkesin yaptığından bana ne efendim, ben kafama göre giyeceğim” diyorsanız sakın siyahsız, grisiz hatta bordosuz hayaller kurmayın! Asi gençliğin vazgeçilmez hayalleri siyah gelinlik modelleri içinizden geçse de, kavak yelleri biraz durulunca belki bu keskin seçim yerini eflatunlara, hafif yeşil ya da pembe tonlarına bırakmıştır. Öyle mi dersiniz? Siyah gelinlik modellerinin yeri elbette listede ayrı ama organizasyonunuzun detaylarında uyumu yakalayıp, birkaç kaşıt tonla ve sadelikle dengeyi yakalayınca, tüm renkli gelinlik modelleri de sizin prensesliğinize katkıda bulunuyor. Hiç aklınıza gelir miydi hem siyah hem kahvemsi pembe tonları taşıyan bir gelinlikle mutlu olunabileceği? İşte kanıt:

Siyah Pembe Renkli Gelinlik Modelleri

Korkutan Seçim: Daima Siyah!

Siyah gelinlik bir zamanlar masallara ve masalların kötülükle özdeşleşen karakterlerine atfedilse de modern zamanlar ön yargıyı silip geçti. Siyah gelinlik seçiminde şimdilerde tek akla gelen şey “siyahın zarafeti” olabilir. Haberiniz yok mu? Pembe gelinlik ve siyah gelinlik melezi diyebileceğimiz bu modeller podyumlardan gerçek düğünlere indi bile. Ayrıca oldukça neşeli pozlar görürseniz şaşırmayın; kim demiş siyah nemrut renk diye? Michael Segal fotoğrafları ile Style Me Pretty için hazırlanan şu görüntüler buna kanıt niteliğinde… Gelini de gül yaprakları serpilmiş yolda bir kır düğünü manzarasında mutluluk içinde gülerken görüyoruz; kabarık bir tül etekle tamamlanmış siyah straplez gelinlik alt katmanlarından görülen iki tonlu nude  renkler ile oldukça şık ve sıra dışı. Bahçede, böylesi Tim Burton tarzı bir sahne eğer sizin de hayalinizse, Vera Wang bir siyah gelinlik giymeyi düşünmez misiniz? İşte bu model ve daha nice “çılgın renkli gelinlikler” için: Vera Vang İkonik Gelinlikler Koleksiyonu.

Siyah Pembe Renkli Gelinlik Modelleri

Dikkat: Siyah Demek Mutlak Sadelik Değildir!

Bir yandan siyaha gönül verdiniz, hem de “siyah tüller, kabarık etekler bana yetmez” diyorsunuz. O halde siyah gelinlik modelleri içinde bulunan fakat beyaz renkli gelinliklere de taş çıkartan dantelli, hatta tığ işi, pullu veya bezemeli nice süslü püslü gelinliklerin de bulunduğunu müjdeleyelim. Zaten renkli gelinlik giymek yeterince kendini güçlü ifade eden kadınların işiyken, biraz daha detayla bu konuda kendinizi tam olarak öne çıkarabilir ve “bu günün ve bu gecenin tek yıldızı benim, meydanı kimselere de bırakmam” diyebilirsiniz. Sessizce tabii… Bunu yapmanın yolu düz inen ya da kabarık, mavi ya da siyah, dantelli, kuyruklu veya A kesim  gelinlik modelleri arasından yapılacak her kombinasyonla mümkün.

Siyah Renkli Gelinlik Modelleri

Siyah Renkli Gelinlik Modelleri

Renkli Gelinlik Modelleri

Renklerin Prensesi

Siz de pembe gelinlik modelleri ile ilgili kısımda uzun uzun iç geçirdiniz mi? Yukarıdaki ikiliyi de sevdiniz tabii. Pembe gelinlik kadar mor için de heyecanlandınız. Siyahtan kasıt sadelik değil demiştik, siyah hep simsiyah da değil ki! Yeşil ve ışıltılı bir gelinliğe ne dersiniz? Pembe astar ile siyah dantel ve tül de enfes… Renkli gelinlikler her tondan kuşatmada, prenses kesimle birleşerek gönlümüzü fethediyorlar. Gecenin prensesi siz olacaksanız renginizi seçmeye de hakkınız var! Özellikle birden çok gelinlik giymeyi düşünenlere önerimiz şu olabilir, birini beyazın alt tonlarından seçseniz bile ikinci gelinliğinizi mutlaka daha çarpıcı ve belirgin bir renkle canlandırın! Koyu tonlardan da korkmayın.

Renkli Gelinlik Modelleri

İki Renkli Gelinlik: Kararsızların Kurtarıcısı

Karar veremediniz mi; üzülmeyin! Pembe – siyah ya da siyah – beyaz bir gelinlik sizi kurtaracaktır. İşte oldu! Siyah dantel gelinlik modellerinde daha çok balık model gibi üste oturan kesimler tercih edilse de şayet iki renkli gelinlik seçerseniz kabarık tasarım sayesinde yine dramatik bir görüntü elde edebilirsiniz. İki parçadan oluşan gelinlik seçimiyle de aynen bu dramatik görüntüyü perçinlemek mümkün.

Renkli Gelinlik Modelleri

Birbirinden farklı bu kadar çok renkli gelinlik varken, yalnızca beyaza hatta yalnızca siyaha bürünmek neden ki? Dilerseniz kolaylıkla kombine edebileceğiniz dantel ve saten, komple dantel veya prenses kesim kabarık gelinliklerde, birden çok renk barındıran en şık alternatifleri sizler için derlemeye çalıştık.
Şimdi sınırları aşıp farklı bir gelinlik seçmek üzere adım atma sırası sizde. Gelinlik hayallerinizdeki güzel renklerden vazgeçmeyin ve renkli gelinlikler seçin. Dileklerinizi gerçekleştirmek için düğününüzü fırsata çevirin.

Siz de farklı bir gelinlikle tarz yaratmanın hayalini kuruyorsanız, sizleri Hint Gelinlik Modelleri sayfamıza da bekleriz! Bu sizin düğününüz, farklılıklar da sizin elinizde!

Sizin gönlünüzde yatan renkler hangisi?

 

Mavisu Kahya

Yanıtla