Düğün gecenizi klasik, beyaz ve düz modeller seçip alışılmış beklentilerden çıkartarak tamamen farklı bir gelinlik tarzıyla atmosferi dönüştürmek ister misiniz? Eğer cevabınız “evet” ise Hint gelinlik modelleri sizin için biçilmiş kaftan! Capcanlı renkleri, kendine özgü desenleri ve tamamen el emeği Hint gelinlik modelleri ile düğün gecenizi sıra dışı bir renk cümbüşüne dönüştürebilirsiniz.

Hint Gelinlik Modelleri 2018

Gelinlik ve Moda Evlerini Keşfetmek İçin Tıklayın

Özellikle Hint dizilerinin ülkemizde çok büyük izleyici kitlelerine ulaşmasından beri, Hint tasarımlı gelinlik modelleri de çok tercih edilmeye başladı. Önceleri sadece kına gecelerinde kullanılan geleneksel Hint tarzı, artık düğünlerin de farklı gelinliklerle geçirilmesini sağlıyor. Hint gelinlik modellerinin renk ve tasarım seçenekleriyle çok özgün bir yaklaşım yakalayabilirsiniz.

Hint Gelinlik Modelleri 2018

Hint gelinlik modellerine bakıldığında genelde düz kesim ve kabarık olmayan modellerin ön plana çıktığını söylemek gerekiyor. Genelde kaftan tarzı tasarımlarla hazırlanıyor ve gelinlerin sadece işlemeler, bezeme, renk kombinasyonu ve zengin takılarla ön plana çıkmasını sağlıyor. Son dönemlerde çıkan farklı tasarımlar sayesinde, gelinler hayal gücünü de Hint stili gelinlik modellerine yansıtmayı başarıyor. Hint gelinlik modellerinde en çok tercih edilenler göbeği açık, hafif kabarık ve bol aksesuarlı seçenekler…

Göbeği Açık Hint Gelinlikleri

Hint Gelinlik Modelleri 2018

Modern açık hava düğünlerinde tercih edilen göbeği açık Hint konseptli gelinlik modelleri neşeli gelinlerin tercihlerinde egzotik seçenekler arasında ön planda yer alıyor. İki parça halinde tasarlanan bu modeller, düğünlere hem modern hem sıcak bir hava katıyor. Uzun ve sade kesimiyle yere kadar inen uzun etekle tamamlanan, zıt sadelikte kısa üstüyle göbeği açık Hint gelinlik modelleri, kır düğünü, sahil düğünü gibi dış mekanlarda ve yaz düğünlerinde daha çok tercih ediliyor. Göbeği açık Hint gelinlik modellerini uzun kollu olarak da kolsuz olarak da görebilirsiniz. Uzun kollu modellerde kullanılan püsküller, altın işlemeler ya da desenler, göbeği açık modellerin bir yanda geleneksel tarzı da yansıtmasını sağlıyor.

Hint Gelinlik Modelleri 2018

Aynı zamanda dekolteyi göbek kısmından verirken, bir yandan da kol kısmının kapalı bırakılması giysinize dengeli ve gizemli bir hava katıyor. Göbeği açık Hint gelinlik modelleri için çok uzun duvaklar da uygulanmakta, duvakla gelinler bir kat daha süsleniyor. Uzun bir örtü gibi de görülen bu uzun duvaklar, göbeği açık Hint gelinlik modellerinin fiyatını biraz arttırsa da düğün gecesinin farklı bir havaya bürünmesi buna değer; sizce de değmez mi?

Hafif Kabarık Hint Gelinlik Modelleri

Hint Gelinlik Modelleri 2018

Hint gelinlik modelleri genelde düz kesimlerden oluşsa da daha ihtişamlı bir model isteyenler için bir adım ilerisi tasarlanabilir… Hafif kabarık Hint gelinlik arayışındaki gelinler, diledikleri gibi tasarımları bulabilir. Bu modellerin en büyük özelliği kesinlikle etek kısımlarındaki ilgi çekici işlemeler. Tercih ettiğiniz renklerin üzerine en uygun zıt veya farklı renklerle işlenen etnik desenler ya da püsküllerle kabarık gelinliklerle kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz. Bir yandan hafif kabarık Hint gelinlik modellerini ülkemizde de tercih edilen bindallı gibi düşünebilirsiniz.

Hint Gelinlik Modelleri 2018

Klasik gelinliklere en yakın model olan, bir yandan da geleneksel havasıyla cezbeden hafif kabarık Hint gelinlik, 2019 yılının da en moda ve gözde parçalarından. Hafif kabarık gelinlik modelleri için ister çift parça ve göbeği açık, ister tek parça ve tek omuzlu, ister tek parça ancak uzun kollu seçenekleri deneyebilirsiniz. Hintli tasarımcılar göz alıcı modelleriyle cezbeden koleksiyonlarda geleneksel çizgiyi podyumlar için harmanlıyor.

Bol Aksesuarlı Hint Gelinlik Modelleri

Hint Gelinlik Modelleri 2018

Hint kültürünün izlediklerimizden ve seyahat yazılarından da bildiğimiz en önemli özelliği altın ya da altın kaplama bolca aksesuar kullanmak. Her kıyafete ince ince işlenen altın ve boncuklu detaylarının yanında, bol aksesuarlı Hint gelinlik modelleri de beğenebilecekleriniz içinde. Genelde tam olarak kültürü yansıtan takılardan hızma modası ve el işlemesi taçlarla tercih edilen Hint gelinlik tam bir prenses gibi hissetmenizi sağlıyor.

Hint Gelinlik Modelleri 2018

Prenses Hint gelinlik modellerini tamamlayacağınız takıların çok geniş bir çeşitliliği var. Dilerseniz yaygın kullanılan ve alnınıza düşen küçük sallantılı parçalarla gelinliğinizi detaylandırabilirsiniz. Bu noktada gelinliğin üzerinde de çok fazla ayrıntı olacağından, üst kısımda bulunan aksesuarların sade olmasına özen göstermek tercih edilebilir. İri ancak sade takılar da dengeli bir şıklık için önerilebilir. Geleneksel olarak gelin başına müthiş bir vurgu çeşitli süs eşyalarıyla yapılabiliyor.Gelin gerçek düğünlerden bir örneği görelim.

Hint Gelinlik Modelleri 2018

Hint gelinliklerinde sadeliğe çok yakın olmak gördüğünüz gibi pek mümkün değil. O halde ne yapabiliriz? Burada önemli olan dengeyi sağlamak. Kollarınızdaki ya da eteklerinizdeki işlemelerin yoğunluğuna göre aksesuarları daha az kullanabilirsiniz. Genelde gelinler, özellikle kapalı alanlardaki düğünlerinde bol aksesuarlı Hint gelinlik modellerini tercih ediyor. Aynı zamanda tesettür Hint gelinlik modelleri içinde de başörtü kısmından başlayarak işlenen aksesuarlar ön planda. Taşlı ve sari ile birleşen baştan aşağı süslemeler popüler.

Hint Gelinlik Modelleri 2018

Bol aksesuarlı Hint gelinlik modelleri için beyaz düz bir model tercih edip sadece takılarınızı da Hint kültürüne ait olarak da kullanabilirsiniz. Hint gelinlik modelleri fiyat açısından uygun olsa da aksesuar sayısı arttıkça ücretin de değişiklik göstereceğini belirtmekte fayda var. Takılar, işlemeler, renkler, detaylı parçalar… Kulağa kalabalık gelebilir ancak Hint temasını kullanmayı düşünüyorsanız bunlar size doğal gelecektir. Odakta desen ve doku zenginliği var, unutmamalı.

Hint Gelinlik Modelleri 2018

Straplez Hint Gelinlik Modelleri

Hint Gelinlik Modelleri 2018

Hint gelinliği modelleri genelde tek kollu bir üst ya da uzun kollu alternatifi tercih ediliyor. Buna rağmen son dönemlerde askısız modellerin de Hint gelinlik modasına girdiğini belirtmek gerekiyor. Straplez Hint gelinlik modelleri en güzel biçimde, büyük ve gösterişli kolyeler, uzun sallantılı ve püsküllü küpelerle süsleniyor. Genelde kırmızı ve altın renginin yoğunlukta olduğu bu takılar, gelinlerin boyun kısmının daha da ön plana çıkmasını sağlıyor. Aynı zamanda straplez modelin geleneksel Hint modası ile birleştirilmesinde de en büyük katkı çok tercih edilen takılardan kolye ve küpelerle oluyor. Bu aksesuarlardaki trendlerde en önemli detay çok büyük taşlar barındırması. Duvak kullanmak istemeyen gelinler, alın kısımlarına da aynı tarzda taç ve sallantılı taç gibi aksesuarlar yerleştiriyor.

Hint Gelinlik Modelleri 2018

Hindistan Gelinlik Modelleri Nerede Bulunur?

Hint Gelinlik Modelleri 2018

Akıllardaki Hint gelinliği modelleri genelde ülkemizdeki klasik beyaz veya krem rengi gelinlik tarzına uzak. Fakat son dönemlerde çok tercih edildiği için büyük gelinlik mağazalarında, İstanbul’daki gelinlik fuarlarında ve internet dünyasında bulmak mümkün… Gelinlerin genelde özel tasarımcılarla çalıştığı takdirde de, Hint gelinlik modellerinin bulunması zor olmuyor. Tam istediğinizi bulamasanız bile, istediğiniz aksesuarla süsleyebileceğiniz Hindistan gelinlik modellerinin tasarımı da diğerlerine göre daha az riskli… Eklemelerle kendinize uygun hale getirebilirsiniz. Hatta dilediğiniz kumaşı bularak çok kısa süre içerisinde diktirebilir, kendiniz bile tasarımına katkıda bulunabilirsiniz. Geleneksel kumaşlarımızla modelleri deneyebilir, bu şekilde iki kültürü birleştirerek kendi tarzınızı yaratabilirsiniz.

Hint Gelinlik Modelleri 2018

Hindistan gelinlik modelleri, çok yakın zamanda tüm açık mekan düğünlerde tercih edilecek gibi duruyor. 2019 Hindistan gelinlik modelleri kataloglarında da yerini alan modern ve melez tasarımlar sayesinde, capcanlı ve cıvıl cıvıl bir düğünle konuşulabilirsiniz. Farklı konsept arayışında olan gelinlere de yardımcı olan Hint gelinlik modelleri sayesinde, dilediğiniz gibi bir gecenin hayalini kurmaya şimdiden başlayın!

Hint Gelinlik Modelleri 2018

Hint gelinlikleri sayesinde, kendini tamamen farklı bir atmosfer içerisinde bulan gelinler ve misafirler, düğünleri daha renkli, coşkulu ve neşeli yaşayabiliyor. Eğer siz de klasik düşüncelerden sıkıldıysanız, Hint gelinlik modelleri ile hayalinizi bir adım öteye taşıyabilirsiniz. Bol renkli ve bol takılı bir hayli farklı tasarımlar, Hint gelinlik modelleri ile sizleri bekliyor. “Neden olmasın!” diyorsanız haydi bize Hint atmosferini düğününüzde ve gelinliğinizde nasıl kullanacağınızı yazın!

Siz de farklı bir gelinlikle tarz yaratmanın hayalini kuruyorsanız, sizleri Renkli Gelinlik sayfamıza da bekleriz! Bu sizin düğününüz, farklılıklar da sizin elinizde!

Hint Konseptli Kına Gecesi fikride hoşunuza gidebilir…

Gökçe Türkmen

Yanıtla