İster “Balık Gelinlik” ister “Mermaid” deyin adına; o bir zerafet timsali! Senelerdir hayalini kurduğunuz o büyülü düğün gününüzde balık gelinlik tercih etmeye ne dersiniz? Vücudunuza oturan ve aşağılara indikçe kabarıklaşan balık gelinlik modelleri zarif ve şık görünmek isteyen gelin adayları için en doğru modellerden biri. Balık gelinlik modelleri 2019 senesinde de yenilenen moda anlayışıyla göz doldurmaya ve tercih edilmeye devam ediyor. Balık model gelinlik, gelin adaylarının biraz cesaret göstererek tercih edebileceği, özellikle ince yapılı olan adayların tercih etmesi gereken bir model. Evet cesaret gerekiyor bu doğru ama size uygun modeli tercih ettiğinizde pişman olmayacağınız kadar da gösterişli.

Kum saati gibi bir vücudunuz varsa balık gelinlik modelini tercih etmemeniz için hiçbir neden kalmıyor doğrusu. Bu yazımızda sizlere balık gelinlik modelleri hakkında bilinmesi gereken her ayrıntıyı paylaşacağız. Son trendlerin neler olduğunu öğrenmek, tercihinizi size uygun bir hale getirmek için dikkat edeceğiniz tüyoları alabilmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Balık gelinlik modelleri kendi içinde birçok alt başlıkta sınıflandırılıyor, hayalinizdeki gelinliği bu modelle birleştirebilmeniz mümkün. Merak ettiğiniz tüm soruların cevabını burada bulabileceksiniz. Hadi gelin ve hayallerinizdeki balık gelinliğin ayrıntılarına birlikte karar verelim.

  • Balık Model Gelinlikler Hakkında Bilinmesi Gerekenler
  • Yarım Balık Gelinlik Modelleri
  • Straplez Balık Gelinlik Modelleri
  • Dantel Balık Gelinlik Modelleri
  • İp Askılı Balık Gelinlik Modelleri
  • Kapalı Tesettür Balık Gelinlik Modelleri
  • Kuyruklu Balık Gelinlik Modelleri
  • Fransız Balık Gelinlik Modelleri
  • Kalp Yaka Balık Gelinlik Modelleri

Balık Model Gelinlikler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

pinar-bent-balik-kesim (1)
Gelinliği satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Balık gelinlik modelleri etkileyici görüntüsü ile bugüne kadar yüzlerce gelin tarafından tercih edilmiş bir model olarak karşımıza çıkıyor. Hem iddialı görünmek isteyen, hem de zariflikle şıklığı aynı anda taşımak isteyenlerin tercih ettiği balık gelinlik modellerini kimler tercih etmeli? Her bedene uygun bir gelinlik modeli olduğu konusu tartışmasız bir gerçek. Balık gelinlik ise kesinlikle ince yapılı gelin adaylarının tercih etmesi gereken modellerden biri. Kusur göstermeye müsait bir kesimi olan balık gelinlik modellerini tercih etmek için biraz gerçekçi olmak ve neredeyse kusursuz vücut hatlarına sahip olmak gerekiyor.

Tabi bu bahsettiğimiz mükemmel bir görüntü yakalamak isteyen gelin adayları için geçerli. Balık kesim, başka bir adla görünüşü itibari ile “denizkızı” yani “mermaid” de denilen modellerdir. Üst beden ve etek kısmının vücuda oturduğu, bacak kısmının ise genişlediği kesimlerdir. Peki balık model gelinlik çeşitleri nelerdir? Yazımızın devamında farklı balık gelinlik modellerinin neler olduğunu öğrenebilirsiniz. Balık kesim gelinlik modellerinin çeşitliliğe sahip oluşu sizlere tercih kolaylığı sunacak, peki bu çeşitler nelerdir? En güzel balık gelik modellerinin örneklerini yazımızda bulabilirsiniz.

Yarım Balık Gelinlik Modelleri Nasıldır?

pinar-bent-balik-kesim (2)
Gelinliği satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Vücut hatlarınızın balık gelinlik için uygun olduğunu düşünüyorsunuz ama gün boyu rahat etmek de istiyorsanız yarım balık gelinlik tercih edebilirsiniz. Yarım balık gelinlik modelleri vücudunuzu kalçanın bitimine kadar sımsıkı sarar. Tam balık gelinliklerden farkı dize kadar vücudu sarmıyor oluşundandır. Bu nedenle tam balık gelinlik modellerine göre daha kullanışlı bir gelinlik elde edebilirsiniz. Üst bedene sımsıkı oturan bu model, kalçanın bitiminden sonra genişleyerek hem oldukça şık bir görünüm sunar hem de bacaklarınızı yormaz.

Kır düğünü gibi daha rahat olunması beklenen düğün mekanlarında bu modeli tercih edebilirsiniz. Yarım balık gelinlik modelleri ile yürümek, dans etmek ve tuvalete gitmek çok daha kolay olacaktır. Hareket alanı sağlayan yarım balık gelinlik modelleri şıklıkla rahatlığı aynı anda yaşamak isteyen gelin adaylarının tercihi olmalı.

Straplez Balık Gelinlik Modelleri Neden Tercih Edilmeli?

balik-gelinlik-2019-modelleri-tasarimlari (1)

Balık gelinlik modellerinin iddialı bir model olduğu zaten ortada, peki daha cesur bir dokunuşa ne dersiniz? Straplez balık gelinlik modeli askısız ve kolları olmayan yaka kesimine sahiptir. Eğer omuzlarınız genişse ve göğüsleriniz çok büyük değilse straplez balık gelinlik modelini tercih etmelisiniz. Bu modelleri tamamlamak için duvak kullanmanız önerilir ve boynunuza takacağınız zarif bir kolye tercih edebilirsiniz. Straplez balık gelinlik modeli ile naif bir balerin topuzunun nasıl uyum gösterdiğine siz de şaşıracaksınız.

Straplez balık gelinlik modelleri tasarımlarının geniş yelpazesini görebilmek için oleg cassini balık gelinlik modellerini inceleyebilirsiniz. Düğün buketi aracılığı ile vakko gelinlik modellerinden fiyat teklifi ya da randevu alabilmeniz de mümkün. Dünyaca ünlü tasarımcıların birbirinden farklı straplez balık gelinlik tasarımlarını inceleyebilir ve fikir edinebilirsiniz. Unutmayın ne kadar çok gelinlik incelerseniz sizin için doğru olan gelinliğe ulaşmanız o kadar kolay olacak.

Dantel Balık Gelinlik Modelleri Hangi Mekanlarda Tercih Edilmeli?

balik-gelinlik-2019-modelleri-tasarimlari (2)

Eğer sofistike ve kaliteli bir görünüş elde etmek isterseniz dantel balık gelinlik modelleri tam aradığınız şey olabilir. Hem modern bir görünümü olup hem de eski zamanlara ait görünen bu modeller tarihi mekanlarla mükemmel bir uyum gösteriyor. Eski bir konakta ya da tarihi dokusu olan manzaralı bir mekanda evlenecekseniz dantel balık gelinlik modeli tercih etmelisiniz. Saçlarınızı hiç abartıya gerek duymadan dalgalı fön ile bile taşıyabilecek olan bu model zarif gelinlerin tercihi olmalı. Dantel detaylarını tüm gelinliğe uygulayabileceğiniz gibi yaka bölgesinden başlayıp kalçaya kadar uygulatmanız da mümkün. Bu modellerle duvak kullanmak isteyen gelin adayları sade bir duvak ile kombin yapabilirler.

İp Askılı Balık Gelinlik Modelleri için İdeal Vücut Tipi Hangisidir?

balik-gelinlik-2019-modelleri-tasarimlari (3)

Balık gelinlik modellerinin bir başka model çeşidi de ip askılı balık gelinlikler. İnce bir askıyla çok geniş omuz yapısına sahip olan gelin adayları orantılı bir görünüm yakalayabilirler. Balık model gelinlikler arasında sık tercih edilen modellerden olan bu gelinlikler büyük göğüslü gelin adaylarının tercihi oluyor. İster dökümlü dantelli ve şık bir askı tercih edebilir ister incecik sade bir askı kullanabilirsiniz. Aşağılara doğru genişleyen balık gelinlik modellerinde askı ayrıntısının kullanması daha toparlanmış bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Sırt Dekolteli Balık Gelinlik Modelleri ve Cesur Gelin Adayları

balik-gelinlik-2019-modelleri-tasarimlari (4)

Balık gelinlik modelleri 2019 senesinde de modaya ayak uyduruyor. Zarafetine zarafet eklemek isteyen gelin adayları sırt dekolteli balık gelinlik modelleri tercih ediyorlar. Hem vücudu sararak dikkat çeken bu modeller hem de sırt dekoltesi eklendiğinde daha da çekici bir hal alıyor. Cesur gelin adaylarının bir numaralı tercihi olan sırt dekolteli balık gelinlik modelleri davetlilerinizin size hayran kalmasını sağlayacak. Küçük parlak taşlarla bezenmiş sırt dekolteli balık gelinliğiniz ile prenses gibi bir gelin olmanız kaçınılmaz olacaktır. Cesaretiniz ve duruluğunuz ile akılları karıştırabilir göz alıcı bir gelinlik ile yılın gelini olabilirsiniz. Dekolteli balık gelinlik sınıfına giren bu modellerle fotoğraf ve video çekimlerinde de sonsuza kadar hatırlanacak anılar biriktirebilmeniz mümkün olacaktır

Kapalı Balık Gelinlik Modelleri Nasıl Olmalı?

balik-gelinlik-2019-modelleri-tasarimlari (5)

Tesettürlü bir gelin adayıysanız da balık gelinlik modeli tercih edebilmeniz mümkün. İddialı bir görüntüsü olması sizi düşündürmesin her şeyin çözümü var. Tasarımcıların tesettürlü gelin adayları için özel dokunuşlar yaptığı tesettür balık gelinlik modelleri sizlere göre. Fiziğinizin bu modelleri taşıyabileceğine inanıyorsanız ama iddiasını da biraz olsun azaltmak istiyor, şıklığı elden bırakmak istemiyorsanız dikkatlice okuyun. Uzun kollu balık gelinlik modellerinde kollardaki ayrıntıların çoğaltılması ile dikkatleri o bölgelere çekmeniz mümkün. Ya da belinize takabileceğiniz geniş bir kemerle de zarif bir gelinlik elde edebilirsiniz.

Balık gelinlik modellerine de kuyruk takılabildiğini biliyor musunuz? İddialı oluşundan ötürü tesettürlü gelin adaylarının kaçındığı balık gelinlik modellerinde kuyruk kullanabilirsiniz. Bu sayede hem gösterişli bir balık gelinliğiniz olacak hem de vücut hatlarının belirgin görünen yerlerini kamufle edebileceksiniz. Düğün günü size özel bir gün ve siz nasıl istiyorsanız o şekilde bir gelinlik yaratabilmek mümkün. Hem balık hem kabarık balık gelinlik modeli olsun isterseniz de genişleyen kısımlarında kabarık tüller kullanabilirsiniz.

Kuyruklu Balık Gelinlik Olur Mu?

balik-gelinlik-2019-modelleri-tasarimlari (6)

Balık model gelinlik giymek istiyorsunuz ama upuzun gösterişli bir kuyruk hayaliniz de var. Bunun mümkün olup olmadığını düşünüyorsanız cevap basit: siz ne dilerseniz o olur. Elbette tasarımcılar her isteği hayata geçirebilmek için çalışıyorlar ve bu isteklerinizin karşılığını da alabiliyorsunuz. Kuyruk boyunu sizin tercih edeceğiniz bir balık gelinlik modeli sizlere ayrı bir hava katacak. Yarım balık gelinlik modellerinde kullanacağınız kuyruk modeli sizin hareket alanınızı da kısıtlamayacaktır. Sahilde yapacağınız bir fotoğraf çekiminde ya da drone kullanılarak çekilen bir videoda kuyruklu balık gelinlik modeli göz dolduracak. Rüya gibi bir günün baş rolü olarak gösterişli bir gelin olabilmeniz bu sayede mümkün olacaktır.

İnceliğin ve Sadeliğin Adresi Fransız Balık Gelinlik Modelleri

balik-gelinlik-2019-modelleri-tasarimlari (7)

Asaletin dünyaca bilinen örneklerinden olan fransız balık gelinlik modelleri şık tasarımlar ile buluşuyor ve ortaya görsel bir şölen çıkıyor. Fransız dantelinin geçmişten günümüze gelinliklerdeki tarifsiz bir gerçek. Modası hiçbir zaman geçmeyen fransız dantelinin kullanılması farklı stillerle buluştuğunda oldukça etkili olabiliyor. Beyaz balık gelinlik modellerinde kullanılacak fransız güpür dantel dokunuşları şıklığı zerafet ile buluşturuyor. Güpür balık gelinlik modelleri arasında yer alan bu gelinlikler dar kesim olduğundan dantelin şıklıığını daha da öne çıkarıyor. Ayrıntıların gösterişin içinde kaybolmadığı, sade ama vurucu bir gelinlik modeli kısa kollu dantel gelinlik ile de sağlanabiliyor.

Balık model gelinliklerde romantizm etkisi yaratmak isteyen gelin adayları fransız dokunuşlarını tercih ediyor. Ya da saten balık gelinlik tercihindeki sadeliği pelerinli balık gelinlik formuna fransız danteli ile kombin ederek fark yaratabiliyor. Bohem bir hava yaratmak isteyen spor görünümlü gelinlik arayışındaysanız da fırfır kollar ile balık gelinliğinizi özgün bir hale getirebiliyorsunuz. Sade balık gelinlik modelleri arasında olan kayık yaka balık gelinlik tercihinizi de fransız güpürleriyle canlandırabiliyorsunuz.

Kalp Yaka Balık Gelinlik Modelleri

balik-gelinlik-2019-modelleri-tasarimlari (8)

M yaka olarak da geçen kalp yaka balık gelinlik modelleri göğüsleri büyük olan gelin adayları için doğru bir tercih. Romantik bir görünüm  sağlayan bu yaka modeli dantel kollu balık gelinlik ile harmanlanabilir ya da taşlı baık gelinlik formuna döndürülebilir. Hayallerinizi tek bir gelinlik modelinde uygulamak istiyorsanız kalp yaka balık gelinlik modeli sizin için uygun bir tercih olacaktır. Balık etek gelinliklerde vücudu saran gelinliğin etkileyiciliği bu kesim ile çok daha öne çıkacaktır. Drapeli balık gelinlik tercih etmek istediğinizde etek bölümüne drape eklenmesi isteklerinizi karşılayacaktır. Balık etek gelinlikler arasında tercih sebebi olan bu model ile senelerce hatırlanacak bir gelin olmanız kaçınılmaz olacak.

Balık Model Gelinlik Tercihinizde Düğün Buketi Farkı

balik-gelinlik-2019-modelleri-tasarimlari (9)

Unutulmaz bir günün unutulmaz kahramanı olacak gelin adaylarının rüya gibi bir gelinliğe sahip olması hepimizin isteği. Bu yazımızda balık gelinlik modelleri hakkında bilgi vermeye çalıştık. İddialı çizgisiyle diğer gelinlik modellerinden bir adım öne çıkan balık gelinlik modelleri cesur gelin adaylarının tercihi olmalı. Düğün mekanınızla ve damat adayının damatlığı ile muhteşem bir uyum sağlayacak olan balık gelinlik modeli sizlere zarifliğin garantisini veriyor. Düğün buketi ile anlaşmalı olan gelinlik firmaları hakkında bilgi alman için alanında tecrübeli çalışanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Size uygun olduğunuz gelinliğin nasıl daha da güzelleştirilebileceği hakkında bilgi alabilir ve tasarıma ortak olabilirsiniz. 2019 senesinin trendlerinden olan balık gelinlik modelleri siz özel gelin adayları için özel bir tercih olacak. Sonsuza kadar evet diyeceğiniz o gün, sonsuza kadar güzel görünmeye var mısınız?

Balık gelinlik giymeden önce bilmeniz gerekenleri derlediğimiz yazımızı incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla