Önümüzdeki düğün sezonunda da karşımıza çıkacak en moda gelinlikler arasında yerini alan sırt dekolteli gelinlik modelleri vitrinleri süslüyor. Gelinlik konusunda en çok konuşulan, modacılar ve en iddialı gelin adayları bu asil ve şık tasarımdan bu yıl da gözlerini ayırmıyorlar. Gelinlikte popüler olan iki özellik varsa biri sırt dekoltesi diğeri de askısız gelinlikler diyebiliriz. İkisinin birleştiği modellere inanamayacaksınız. Ama straplez yani askısız modeller çok fazla kullanıldı; biraz daha gizemli ve asil görünümlerin peşinde olan gelin adayları bu yıl kendilerini sırt dekolteli gelinliklere yönelirken bulacak.

Sırt dekoltesinin yanında hoşunuza gidecek çok sayıda yan özelliği de bulunduran modelleri tercih etme şansınız bu gelinlikleri daha da çekici kılıyor. Kabarık, balık, vintage, dantelli ve taşlı modellerdeki sırt dekoltesi düğününüzde seçiminiz olacak o güzel elbiseyi belirliyor. Bu yılın güzel modelleri arasında seçim yapmak bir hayli zor ancak sizin için en beğeneceğiniz modelleri seçmeye çalıştık. Üstelik sırt dekolteli modeller arasında nasıl çeşitlerle karşılaşacağınızı da bu yazımızda görebilirsiniz.

Sırt Dekolteli Gelinlik Modelleri:

 • Sırt Dekolteli Taşlı Gelinlik
 • Sırt Dekolteli Uzun Kollu Gelinlik
 • Sırt Dekolteli Dantelli Gelinlik
 • Sırt Dekolteli Düz Gelinlik
 • Derin Sırt Dekolteli Gelinlik
 • Dekolteli Gelinlik İçin Duvak Modelleri
 • Sırt Dekolteli Vintage Gelinlik
 • Sırt Dekolteli Balık Gelinlik

başlıkları altında modelleri sizler için teker teker inceledik.

sirt-dekolteli-gelinlik (1)

Mevsimlere Meydan Okuyan Sırt Dekolteli Gelinlik

sirt-dekolteli-gelinlik (2)

Sırt dekolteli gelinlik seçerken elinizde ne gibi unsurlara dikkat etme olanağı bulunuyor? Gelinlikçilere gidince, online modelleri gözden geçirirken ve internette araştırma yaparken siz de neyin ne olduğuna iyice hakim duruma gelin ki aradığınızı bilin. Vücudunuzu saran modeller, etekleriyle size prenses hissi verenler, modern ya da eski görünümlü olanlar sırt dekoltesinde buluşuyor. Ayrıca sırt dekoltesinde hiçbir mevsim sınırlaması olmadığını da göreceksiniz. Etol ile tamamlanan, ceketlerle kullanılıp iç mekanda sırt dekoltesini ortaya koyan kış gelinleri de mevcut.

Diğer yandan sırt dekoltesinin yakışmadığı hiçbir düğün tarzı da yok. Bütün düğünlerde sırt dekolteli gelinliklerin size uygun bir versiyonunu bulabilirsiniz. Sırt dekoltesinin dantelle ve taşlarla işlenmiş hali de hoşunuza gidebilir, kalp şeklindeki sweetheart back olanlar da… Dekoltenizin derinliği, önde de açık mı kapalı mı olacağı hep size kalmış ayrıntılar. İşte sırt dekolteli gelinlik deyip geçmeyin onlarca çeşit bu gruba dahil olabiliyor. Diğer kesim ve özelliklerle melezlenmiş harika gelinlikleri her mevsim tercih edebilirsiniz.

Her Mevsim Tercih Sebebi

sirt-dekolteli-gelinlik (3)

Instagram ve pinterest gibi sosyal medya mecralarında en güzel sırtı açık modellerin peşine düşerek sizin için incelemesini gerçekleştiriyoruz. Bu yazımızda ondan fazla sırt dekolteli modeli ve alt türleri öğrenebilirsiniz. Tüm detaylarıyla karşınıza çıkacak yazlık veya kışlık sırt dekolteli gelinlik modelleri ile kır veya kumsal düğününe yakışacak gelinlikler burada sizlerle buluşuyor. İster kışın bir balo salonunda ya da bir otelde düğün planlıyor olun, isterseniz günbatımında bir sahili bu güzel törene mekan seçin… Her durumda sırtı dekolteli gelinlik modelleri sizin için en asil ve şık seçenekler arasında 2019’da yerini alacak.

Gelinlik alışverişiniz mekan seçiminizden önce bile gerçekleşse, tarihinizin değişme ihtimaline rağmen en güvenilir seçim sırtı açık gelinliklerle olacak. Çünkü dediğimiz gibi mevsimlere ve mekanlara müthiş uyum sağlayacak modellerin başında geliyorlar. Üstelik o kadar çok çeşidi var ki etek, kol ve yaka kısmına karar verirken adeta sonsuz seçeneklere sahip olacaksınız. Sırt dekoltesini hele ki normal günlük hayatınızda da estetik buluyorsanız sakın bu fırsatı kaçırmayın. Mutlaka denemenize değecektir!

Sırt Dekolteli Gelinlik Modelleri ve Popüler Çeşitleri

sirt-dekolteli-gelinlik (4)

Eteklerine göre bu gelinlikleri şöyle bir gözünüzün önüne getirmeyi isterseniz bu noktada şöyle seçenekler karşımıza çıkıyor:

 • Sırt Dekolteli Balık Gelinlik Modelleri
 • Sırt Dekolteli Prenses Gelinlik
 • Sırt Dekolteli Kabarık Gelinlik Modelleri
 • A Kesim Sırt Dekolteli Gelinlik

Bu birbirinden güzel alternatifler genellikle uzun etekli modeller. Eteklerinin modeline göre bu sırtı dekolteli gelinlikleri hemen hemen her gelinlikçide görme imkanınız var. Diğer taraftan da sırt dekolteli dar gelinlik ve sırt dekolteli sade gelinlikler, vintage ve romantik modeller de bulunabilir. Eğer kum saati olarak adlandırılan vücut tipine dahilseniz balık, dar, sade ve vintage size daha uygun gelecektir. Bunları balık etli ve kıvrımlı vücutları olan gelin adayları da severek tercih etmekte. Ancak eğer üst vücudunuzu daha çok vurgulamayı isterseniz kabarık ve prenses gelinliklerdeki sırt dekoltesi tam size göre olacaktır. A kesim ise basenlerinizi vurgulamaktansa omuzlarınızı da ortaya çıkarmak isterseniz tercih edebileceğiniz mükemmel model olacak. Sırt dekoltesinin bütün gelin adaylarına hak ettikleri güzelliği hissetme ve hatta şımarma olanağını tanıyacağına şüphe yok.

Her Kesime Yakışan Dekolte

sirt-dekolteli-gelinlik (5)

Dekolteli gelinlik seçerken de tabii ki önemli olan kendinizi gelinliğinizin içinde mutlu hissetmeniz. Sizi aynada kendine hayran bırakacak modeli bulana dek hayallerinizden vazgeçmeyin. Elbette burada ipuçları ve önerilere yer veriyoruz ama gelinlik seçiminde hiçbir kural aslında mecbur olduğunuz kurallar değil. Bütçenize ve kalbinize ortak bir hedef belirlediğinizde dünyalar sizin oluyor. Bu özel günde elbette sırt dekolteli gelinlik tercih etmeye karar verdiyseniz bir çok farklı model sizleri bekliyor olacak. Mutlaka deneyip nasıl göründüğünüzü deneyimleyin.

İlk görüşte aşk da yaşayabilirsiniz, tereddüt de edebilirsiniz. Dilerseniz yeniden benzer modellere bakın, bambaşka seçenekleri değerlendirin. Taşlısı, prenses ve A kesimi olsun, bütün sırt dekolteli gelinlik modelleri provalarda emrinizde olacak. Kabarık etekleri olan sırtı açık seçenekleri beğeniyorsunuz. Peki ya daha başka neler var hemen göz atmayı sürdürelim. Dilediğiniz düğün konseptine ve ruh halinize uyum sağlayacak, en önemlisi de içinde rahat edeceğiniz doğru gelinlik buralarda bir yerde olmalı!

Sırt Dekolteli Taşlı Gelinlik

sirt-dekolteli-gelinlik (6)

Sırtı açık bir model seçmekte kararlıysanız sizi bekleyen hem sade hem de gösterişli modeller olduğunu müjdelemeyi isteriz. Dekoltenin derinliğinden kollara, işlemelerden dantele ve dönem kıyafeti imajına kadar sizi bekleyen diğer çeşitler de var. Burada önemli olan sırtınızda göz alıcı bir güzellik yaratacak olan dekolte kesiminin kumaşlarla, renklerle ve gelinliğin bütünüyle uyumu. Sırt dekolteli gelinlik modelleri 2019 kataloglarında işlemeli olan seçeneklerle öne çıkıyor. Siz de taşlı gelinliklerin hayranı olan gelin adaylarındansanız bu kategoriye çok dikkatli bakmalısınız.

Fazla takı aramanıza veya abartılı bir saç modeline dahi yer bırakmayacak bir şıklık tam da bu modelde yatıyor. Dantel, işlemeli, incili ya da taşlı minik kollar pek çok gelin adayına bir hayli yakışıyor. Kollarınızı çok hafif kapatacak bu uçuşkan detaylar sayesinde masalsı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Hem doğal, hem aşırıya kaçmayan taşlı modelleri kır düğünlerinde, kumsal düğünlerinde ya da bohem tarzlı kutlamalarda tercih etmeniz yakışık alacaktır. Tülle birleşen, omuzlarınızda minik pelerinleri andıran bu detaylar gelinliğinize derinlik katıyor.

Zarif Şıklık

sirt-dekolteli-gelinlik (7)

Özlediğiniz sıra dışı güzelliği yakalamak için sırt dekolteli taşlı gelinlik modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Açıkta kalan teninize ışıltılarıyla eşlik edecek taşlar görünümünüzü bir üst karşı konulmazlık derecesine eriştirecek. Gecenin yıldızı olmak isteyenlerin yolu işte buradan geçiyor. İncilerle bezenmiş üstünüzü hafif bir dokunuşla örten tül detayların, askıların veya dantellerin boncuklarla dansı… Anlatırken bile etkilenmiş olmalısınız, değil mi? En etkileyici dekolte gelinlik yarışının birincisi taşlı seçimler olabilir. Özellikle tarihi düğün mekanlarına, sonbahar düğünlerine ve de balo salonlarına yakışan bir modelden bahsetmekteyiz.

Uzun ve yerlere kadar bir modelin omuzlardan bele uzanan çizgide taşlarla bezenmesi sıkça rastlanan bir örnek oluyor. Diğer yandan saçlarınızda kullanılacak takılarla gelinliğinizdeki taşların benzer olmasına uyum açısından dikkat etmelisiniz. Sırtı açık ve taşlı modellerde karşımıza çıkan en büyük sorun bu ahengin yakalanamamasından kaynaklanıyor. Büyük ipucu ise aksesuar alışverişinize kumaş örneğini ya da gelinliğinizi götürme olanağı yaratmanız. En azından numuneleri mutlaka yan yana koyup bu konuda emin olmanız tavsiyemizdir.

Sırt Dekolteli Uzun Kollu Gelinlik

sirt-dekolteli-gelinlik (8)

En farklı sırt dekolteli gelinlik modelleri arasında sözünü edebileceğimiz bir seçim olan uzun ve orta boy kollu sırt dekolteli gelinlikler ilginizi çekebilir. Sonbahar ve kış düğünlerinde mükemmel fotoğraflar vermenize olanak tanıyacak bu güzellikler gerçekten de sıra dışı. Kollarda kullanılacak detayların sonu gelmiyor ve gelinliğinizi tamamen baştan yaratıyorlar. Tül, dantel, güpür, işlemeler ve tabii ki kolların boyu ve formu da işin içinde! Burada kocaman dantelli kolları ya da taşlı, minik tül kolları prenses gelinliklerle tercih edebilirsiniz.

Uzun kollu gelinlikle şıklığı artırdığınızı unutmayın. Size romantik bir hava katacak olan uzun kollar, tül de tercih etseniz güpür ve dantel de tercih etseniz asil duruyor. Görünümünüzü bir dokunuşla değiştiren detaylar arasında önemli bir yere sahip olan uzun kollar, açık sırtlı modellerde hem dar hem de giderek genişleyen kesimde karşınıza çıkacak. Üstelik yine A kesim, uzun dantel kollu ve sırtı açık bir gelinlikle yakası açık da olsa kapalı da olsa sıradanlıktan uzak bir imaj çizebilirsiniz.

Kış Gelinlerinin Tercihi

sirt-dekolteli-gelinlik (9)

Boyunuza, beğeninize, düğün konseptiniz ve gelinliğinizin etek kesimine uygun olarak moda evi tavsiyesini de göz önünde bulundurup seçim yapabilirsiniz. Eğer daha romantik, salon düğününe uygun, şık ancak ağır başlı bir tarz söz konusuysa daha kısa ve dar kollar yeğlenebilir. Bohem düğünlerde, vintage konseptlerde ve salaş ortamlarda ise bollaşan kollar size yakışacaktır. Uzun boylu ve uzun kollu gelinler truvakar kolları da düşünebilir. Eğer siluetinizi uzun göstermeyi planlıyorsanız da tam bileğe ulaşan dar kollara ya da kocaman bol kollara yönelebilirsiniz.

Bu fırsatı değerlendirin ve mutlaka provalarda ya da gelinlik alışverişinizin başında uzun kollu gelinliklerden deneyin. Tezat oluşturduğu sırt dekoltesi ve kapalı kolları ile çok çekici bir imaj yakalamanızı sağlayacak bu model en özel birleşimlerden biri. Çiftlikte, taşrada ve doğal bir atmosferde evlenecekseniz sizi hem rahat hem de keyifli gösterecek uygun gelinlik modeli olarak uzun bol kollu olanlar karşınıza çıkıyor. Vintage bir dokunuş için dantel ağırlıklı modellerde kırık beyazlara bakmanız gerektiğiniz söylemiş miydik?

Sırt Dekolteli Dantelli ve Güpürlü Gelinlik

A kesim, dantel ve dekoltenin birleşimi gelinlik dendiğinde belki de ilk aklımıza gelen pek çok modelde bulunuyor. Peki ama dantel ve güpür sırt dekoltesiyle nasıl karşımıza çıkacak? Aslında çok basit, yalın ve geleneksel A kesim modeller güvenle tercih edebilecekleriniz arasında. Uzun kollu ve sırt dekolteli modelden hemen sonra aklınıza gelmesi gereken de kısa kollu ve güpürlü gelinliklerin sırt dekoltesiyle birlikte tasarlananları oluyor. Sırt dekolteli dantelli gelinlik modelleri bir tek açıdan tehlikeli. Bu noktada dantel ve güpür karşınıza sırt dekoltesiyle çıkabilecek riskli birleşimlerden birini ortaya çıkarıyor. Burada sadeliğinizi korumanız altın kural çünkü iki iddialı özellik zaten bir arada bulunacak. Yani sırtınızın güzelliğini sergileyeyim hem de zengin bir kumaş olan dantele bürüneyim derken daha fazla süse ihtiyacınız yok. Siz siz olun ve diğer yönlerden sadeliğe sıkıca tutunun. Çünkü aşırıya kaçmanız her şeyi mahvedebilir. Bizden söylemesi.

Güpürlü Modellerin Tartışılmaz Şıklığı

sirt-dekolteli-gelinlik (11)

Sırt dekolteli güpürlü gelinlik en çok tercih edilen modelleri de oluşturuyor. Bu yüzden seçerken dikkatli olmanız da gereken bir model. Burada biraz daha üste oturan hatta balık kesim modelleri yeğleyerek modası geçmiş bir görünümün kurbanı olmaktan kaçınabilirsiniz. Dikkat etmeniz gerekiyor çünkü çok fazla sevildiğinden biraz yaygınlaşmış bir model. Güpürün havasını biraz hafifletmek için de aralarda, sırt ya da eteklerde, öndeki tasarımda tül kullanılması daha modern bir görünüm elde edilmesini sağlayacaktır. Yine hem sırt dekoltesi olan hem de dantelli bir modeli yeğleyen gelin adaylarının sadeliği de taşıması lazım.

Modaya uygun sade saç modelleri bu giysiyle tercih edilebilir. En doğal ve dağınık yarım toplu saçlar, tasasız topuzlar, az takı ve az makyajla doğallığı da görünümünüze katmalısınız. Gelinliğinizin gösterişli bir birleşim olduğunu unutmayın. Böylece aşırıya kaçmaktan ve zarafeti yitirmekten uzak durabilirsiniz. Duvaksız, sade buketli natural ve içten bir tarz, sizlere güpürlü sırtı açık modelleri başarıyla taşımanızın anahtarı olabilecek ipuçları sağlıyor.

Sırt Dekolteli Düz Gelinlik

sirt-dekolteli-gelinlik (12)

İşte sadelikten şaşmayanların asaleti düz seçimlerde. Düz seçimlerin şık olmayacağını sananlardansanız buyurun sizi hemen provalara alalım… Gelinlik provasında yine denemeden geçmeyin diyeceğimiz bir diğer kategori de sade ve düz gelinlik çeşitleri oluyor. Bir gelinliği gösterişli yapan süslemeleri ve detaylarının öne çıkması mı diyorsunuz? Belki yanılıyorsunuzdur. Hele ki taşlı, incili, dantelli veya fırfırlı bir gelinlikle kendinizi hayal edemiyorsanız yüreğinizde sadelik yatıyor demektir. Dev bir pasta gibi süs püs içinde kalmayı istemiyor ve modern bir imaj arıyorsanız bu gelinlikleri seveceksiniz. Sırt dekoltesine belki de en çok yakışanı düz gelinlik modelleri oluyor.

Vücut hatlarınızı yalın şekilde ortaya koymak çok cesur ve akıcı bir görünüm sunabilir. Neredeyse her gelin adayı gösterişli bir imajın peşine düşüyor. Belki de siz farklı bir tarz denemek istersiniz. Sadelik sanılandan daha çarpıcı olabilir. Seviyorsanız kesinlikle şaşmayın ama düşünmedinizse bile denemeden geçmemelisiniz. Kare ya da U sırt dekolteli gelinlik tasarımlarında sıklıkla karşılaştığımız düz tasarımlar sihirli bir atmosfer yaratmakta. Düz gelinlikleri sırttaki incelikli bir dekolteyle şıklıktan zarifliğe her konuda doruğa taşıyabilirsiniz.

Sırt Dekolteli Gelinlik İçin Duvak ve Saç Modelleri

sirt-dekolteli-gelinlik (14)

Sırt dekolteli gelinlik modellerinde en çok merak edilenlerden biri de duvak konusu oluyor. Duvağınızı seçerken tabii ki gelinliğinizin en özel yönünü kapatmayacak modelleri tercih etmelisiniz. Bunların arasında tül ve kabarık olmayan duvaklar, kısa duvaklar, sade ve hafif duvaklar bulunuyor. Duvağınızı nikah töreninden sonra düğünün geri kalan programı sırasında çıkarmak da bir diğer seçenek olabilir. Kimi gelinler bunun bir ileri aşaması diyebileceğimiz şekilde hiç duvak takmamayı da yeğliyorlar. Sizin de aklınızda sırt dekoltenizi ve gelinliğinizin cazibe kaynağını kapatmamak varsa bu tercihlerden birini seçebilirsiniz. Eğer kısa bir duvak tercih edecekseniz materyali konusunda dikkatli olmanızı öneriyoruz. Uzman terzilere göre gelinliklerle takım olan duvaklar bu noktada tam size uygun gelen seçim oluyor. Gelinliğinizdeki bir tül kısımda kullanılan ya da renk ve doku olarak uyumlu bir kumaş büyük önem taşıyor. Kıs duvaklar için sadelik bu yıl daha ön planda.

Duvak Seçimi

sirt-dekolteli-gelinlik (15)

Eğer sırt dekoltenize uygun uzun bir duvak tercih edecekseniz ensede toplanarak kullanılan duvak modelleri sizin kurtarıcınız olacak. Gelinliğinizi sırtınızı gösterecek şekilde seçip de sonradan duvakla gösterişli olmak uğruna bu güzelliği sakın kapatmayın. Sıkça başvurulan bu hataya düşerseniz üst üste katmanlı bir görünüm ortaya çıkacak. Bu hiç de hoş olmayan bir tarz anlamına geliyor. Sırtında derin bir açıklığı bulunan dekolteli gelinliklerde yana toplanabilen, saçınızın altına bağlanan modeller daha doğru seçimler oluyor. Tülden sade bir duvak, sırt dekoltenizi kapatmadan hafif bir romantizm katabilir.

Kabarık ve örtü şeklindeki duvakları sırt dekoltesi ile kullanmak genellikle tercih edilmiyor. Eğer çok özel bir sebebiniz yoksa, kısa süre takıp sonradan çıkarmayı düşünmüyorsanız görkemli duvaklardan uzak durun. Düğün dansınızın, fotoğraflarınızın, siluetinizin ortadan kaybolmasına sebebiyet verebilecek bir hataya düşmeyin. En sade duvaklar ve saç modelleri genellikle sırtı açık gelinlik kullanacak gelin adaylarının en çok tercih ettiği oluyor. Uzmanların da size önerisi sırt dekoltenizi gölgelemeyecek sadelikteki şık aksesuar, saç modeli ve duvaklardan yana olacaktır. Öne çıkacak en temel özellik sırtınızda, bu noktayı asla unutmayın.

Derin Sırt Dekolteli Gelinlik Modelleri

sirt-dekolteli-gelinlik (16)

Derin sırt dekoltesi başlı başına bir fenomen. Ancak bu kesimi tercih ettiğinizde her şey bitiyor sanmayın. Tam da yeni başındasınız. Sizi derin dekolte seçiminin ardından onun en iyi tamamlayıcıları bekliyor. Kuyruklu ve balık kesim gelinlikler derin sırt dekoltesiyle çok kullanıldığı için muhtemelen seçiminiz bu yönde olacak. Sırt dekoltesi ve kuyruk ince uzun bir görüntü çiziyor zaten. Balık kesim etek kısmıyla birleşimi ise hakikaten son derece muhteşem olan bir modelle karşınızdayız. Ne yazık ki sırt dekolteli gelinlik fiyatları en çok kuyruklu modellerde artış gösteriyor. Normalde çok özel kumaş ya da kesimler söz konusu olmadıktan sonra bütçenize uygun bir sırt dekolteli gelinlik elbette bulabilirsiniz. Fiyat ile ilgili konularda yaygın modeller olmaları alternatifler bulmanızı sağlayan iyi özelliklerinden.

Asil Şıklık

sirt-dekolteli-gelinlik (17)

Sırt dekolteli kuyruklu gelinlikler yine en frapan modeller arasında görebileceğiniz ancak bir o kadar da rahat modeller. Kabarık, prenses ve A kesimdense bu modeller genellikle çok daha hafif oluyor. Siluetinizi mükemmel ortaya çıkaracakları için derin sırt dekolteli kuyruklu tasarımlar bir defa giydiniz mi aşık olacağınız kıyafetlerden. Kabarık modeller, yarım balık, tüllü kuyruklar burada işlerin masalsı bir hal aldığı iddialı tasarımlarda karşınıza çıkacaktır. Yine sadelikle tamamlanması gereken bu tarz tüm düğün stillerine uymayabilir. Sizi daha çok şık restoranlar, balo salonları, gösterişli törenler iyi ifade edebilir. Bu şartları toparlayan ve bütünleştiren düğününüzde bu model bir gelinliğin içinde harika görüneceksiniz. Derin sırt dekolteli balık gelinlik modelleri bu tül uygulamasıyla beraber sırt dekolteli kabarık gelinlik modelleri ile buluşmuş oluyor. Burada sırt dekolteli prenses gelinlik veya a kesim sırt dekolteli gelinlik için bir alternatifle karşı karşıyasınız. Hem kabarık, masalsı ve prenseslere layık giyinmeyi hem de gelinliğinizin biraz belinize oturmasını istiyorsanız bu model sizi bekliyor.

Sırt Dekolteli Vintage Gelinlik

sirt-dekolteli-gelinlik (18)

V sırt dekolteli gelinlik bu modellerde vintage bir imaj için kullanılıyor. Dantelin uzun eteklerle ve kabarık olmayan modelle uyumu hakikaten oldukça yalın. Bir yandan neşeli bir kır düğünü için seçebileceğiniz en asil ve en şık görünüm bu olacak, hiç şüphe etmeyin. Komple güpür ya da sırt dekolteli dantel gelinlik arayışı içindeyseniz vintage modellerde aradığınızı bulabilirsiniz. Vintage gelinliklerin sırt dekoltesi uygulamasına en çok yakıştığı, yılın modasına da uyacak bir birleşimi sizler için bu şık tasarımda keşfettik.

Sırt dekolteli gelinlik için saç modelleri bu kısımda karşınıza irili ufaklı şapkalar, 30’lar stili büyük tüyler veya iri bir çiçekle çıkabiliyor. Duvağa alternatif olacak tüm saç aksesuarları özellikle vintage ve bohem dekolteli gelinliklerde sıkça kullanılıyor. Kır ve kumsal düğünlerinde tamamının çokça tercih edildiğini hatırlatmakta da fayda var. Yabancı ülkelerde ise orman ve çiftlik konseptlerinde de bir hayli popülerleşiyorlar. Doğal olanın çekiciliğini yakalamakla ilgileniyorsanız sevebileceğiniz türden bir düğün macerası, bu gelinliklerle başlayabilir. Tasarımda bolca ahşapla tabii!

Nostalji Seven Gelin Adaylarına Özel

sirt-dekolteli-gelinlik (19)

Kocaman bir şapka ya da dağılmış bir topuz gibi içten imajınızı destekleyecek saçlar gelin başının yerini alabilir. Dilerseniz profesyonel bir dağınık topuzu taze çiçeklerden bir taçla birleştirip bu tarzı benimseyebilirsiniz. Genellikle dekolte ile toplu saçların tercih edildiğini belirtmekte fayda var. Sadeliği yakalayan vintage modeller içinse natürel saçlar vazgeçilmezlerden oluyor. Böylece bazen saç aksesuarlarına bile gerek kalmıyor.

Farklı kumaşların birleştiği bir vintage tasarım zaten sizi peri kızı gibi gösterecektir. Masalsı ve sihirli atmosferi yakalamanızda buradaki robadan model veya bir yüksek bel, hafif bol kesim hatta serbest bırakılmış kollar ipucu olacak. Sırttan aşağı doğru inen kumaş kaplı düğmeler sırt dekoltesinin tamamlayıcısı oluyor. Pek çok modelde bu zarif ama çekici bir hava katan eski tip düğmelere rastlayabilirsiniz. Sade ve düz gelinlikte eteğin sonuna kadar devam ettiğini hatırlıyoruz. Şimdiye çok yumuşak başlı bir imajın tamamlayıcısı olarak yine kullanılıyor.

Sırt Dekolteli Balık Gelinlik Modelleri

sirt-dekolteli-gelinlik (20)

Sırt dekoltesinin şüphesiz en cazibeli durduğu üste oturan gelinlik kesimi balık eteklerle ortaya çıkıyor. Her köşede karşımızdalar. Sırt dekolteli balık gelinlik modelleri denildiğinde gözünüzün önüne tam bir top model edası getirebilirsiniz. Bu kesimlerle, geniş omuzlara biraz vurgu varsa biraz da beliniz ortaya çıkacak. Düğün öncesi beslenme ve egzersiz alışkanlıklarına çok emek veren dikkatli gelin adayları, işte mükafatınız! Derin bir dekolte ile birleşen kuyruklu balık gelinlik modellerine kim hayır diyebilir ki? Bu tarz sade gelinlikleri seviyorsanız sizleri Sade Gelinlik Modelleri: Bu Yılın En Güzel Tasarımları yazımıza da bekleriz!

Çok konuşulan gelinlerden biri olmak isterseniz güvenebileceğiniz oldukça iddialı ve şık tasarımlar balık kesimde karşınıza çıkacak. Diğer pek çok değişik kumaşa ve tarza uygulanabilen balık kesim geniş U sırt dekoltesi ile şıklık arayanların gözdesi oluyor. Taş, nakış, bezeme ya da dantellerle omuzlara ulaşan mayo kesim askılarla tamamlanan özünde sade bir görüntü burada tercih edilmiş. Gelinliğin tamamının aynı kumaştan dikilmesi, U sırt dekoltesi ve balık modelin kalçada oturarak yere doğru açılan silueti birbirini tamamlamış. Örnek alınabilecek yüzde yüz müthiş bir model…

Bonus: Sırt Dekolteli Straplez Gelinlik Olmaz Demeyin

sirt-dekolteli-gelinlik (21)

Sırtı açık gelinliklerin hemen hemen her halinden bahsetmişken bir bonus da eklemeden olmaz tabii ki. Siz istediniz biz de en güzelini bulduk, süper işlemeleriyle hem sade hem havalı nasıl olunur adeta bize öğreten bir model… Bir arada askısız yalın bir kesimi ve cüretkar sırt dekoltesini birleştiren tasarım göz kamaştırıyor. Bu kıyafeti giyerek bütün konuklarınızı ve eşinizi büyüleyebilirsiniz. Kıskandıran keskin hatlarıyla hiç abartıya kaçmıyor ve büyülü havasını da tam buradan alıyor. Sırtı açık modellerin doruğunda keşfedilecek bu model size son önerimiz.

En özel kesimlerden birini arkasında gözlemlediğimiz bu dizaynda modacıların sınır tanımadığına şahit oluyoruz. İstediğiniz aksesuarı ya da saçı yaptırsanız böylesi özel bir dizayn ile boy ölçüşemez. O yüzden de orijinal gelinlikler seçmekte daha cüretkar olmanın vakti geldi diye düşünüyoruz. Fark yaratacak kıyafetleri giymek için tam da fırsatınız varken, özel bir tasarımı üstünüzde taşıyarak bunu gerçekleştirin. En moda alternatifleri karşınıza bir bir getirmeyi denedik. Sizin favori modeliniz bu güzelliklerden hangisi? Fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Yanıtla