Hayatımızda kaç tane önemli gün vardır ki, en ufak detayı bile atlamadan hazırlanacağımız, sabırsızlıkla, dolu dolu eğleneceğimiz o anı bekleyecek. Düğün ve kına geceleri, bizim ve sevdiklerimizin doğum günleri ve bugün ki konumuzu ilgilendiren nişan günü. Bir kere yaşayacağımız ve unutulmaz olsun istediğimiz o anları en harika şekilde canlandırmak isteriz hafızamızda. Öyle bir nişan masası seçelim ki hem bizim hem de davetlilerimizin hafızasından silinmesin. Söz nişan masası için ilk araştırmaları birlikte başlatalım ve hadi gelin, nasıl bir nişan masası istediğinize birlikte karar verelim. Nişan masası süsleri neler olmalı, nişan masası süsleme nasıl yapılmalı, fiyatları, nişan masası malzemeleri, ne tür bir nişan masa örtüsü seçmeliyiz hepsine birlikte karar verelim.

nisan-masa-dekor (2)

Gold nişan masası, pembe ve tonları, şamdanlar ve pembe mor çiçekler ile donatılmış, ışıklandırma ile de romantik bir ortam oluşturulmuş. Hiçbir ayrıntı atlanmamış. Pasta, ikramlıklar, çiçekler ve diğer bütün aksesuarlar pembe ve tonları olarak organize edilmiş. Gerçekten harika bir görüntü sergiliyor. ’’Bende böyle bir nişan masası istiyorum’’ diyorsanız doğru adrestesiniz.

nisan-masa-dekor (3)

Nişan Masası İçin Tavsiyeler

Nişan Masası

Nişan masası hazırlamak isteyen çiftlere iki ayrı tavsiyemiz var.

• Birincisi; Ben o stres içinde bir de bunlarla uğraşamam diyenlere, harika organizasyon firmaları var. Dilediğiniz gibi bir modeli seçerek kiralama yapabilir ve hazırlamaya çalışmakla uğraşmazsınız. Sizin hayal etmeniz ve hayal ettiklerinizi seçeceğiniz organizasyon firmasına anlatmanız yeterli. Siz hazır olmasını beklerken onlar harikalar yaratacaktır.
’’vaktim yok benim -uğraşamam-’’ diyenlere, benzer nişan masası ve alternatiflerine Düğün Buketi.com aracılığı ile organizasyon firmalarından kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Gümüş ve pudra pembe tonları, daha soft görüntülerden hoşlananlar için, sade bir masa örtüsü, karmaşa ve yoğunluktan uzak: tepsi, şamdan, isimlik ve çiçekler.

Nişan Masası

• İkincisi; Sizin işiniz zor arkadaşlar. Kendinize bolca zaman, bir tutam heves, bir tutam da heyecan edinmeniz gerekiyor. Çünkü siz nişan masanızı kendiniz hazırlayacaksınız. Bu konuda da en büyük yardımcınız biziz. Hazırlık aşamalarını, nişan masası süsleri ve malzemeleri tek tek anlatacağım. Ankara, İzmir, İstanbul hadi bakalım şimdiden malzemeleri nereden alabileceğinizi düşünmeye başlayın.

Nişan Masası Hazırlık Aşaması

Yorucu fakat eğlenceli hatta unutamayacağınız anılarınıza yenilerini ekleyeceğiniz bir yol seçtiniz. Emin olun her şey hazırlanıp geriye baktığınızda ne kadar da değdiğini göreceksiniz. Yorulup sıkılabilir, yapamayabilirsiniz ama yılmayın sabredin başaracağınıza inanın, pişman olmayacaksınız.

İlk Aşama: Nişan Masanızın Renk ve Konsept Seçimi

Nişan Masası

Ahşap ve kütük konseptli yani rustik bir konsept mi seçeceksiniz yoksa daha çok tüller, balonlar, şamdanlar ile şık bir konsept mi sizin ilginizi çekiyor. Hatırlatmak isteriz ki bu yıl ahşap, kütük, minimal görüntüler dikkat çekiyor.

Nişan Masası

The Wedding of My Dreams Çiçekler, minimal, kristal vazolar, sadece runner ve şekilli odunlar ile oluşturulmuş rustik bir konsept açık alanda nişan düşünenlere harika bir nişan masası konsepti alternatifi üstelik son zamanlarında yükselen modası.

Nişan Masası

Renk ve model seçimleriniz için çeşit çeşit alternatifleri Roses And Rings de bulabilirsiniz. Renkli tüller ve çiçekler ile nişan masası tercihini biraz daha nikah masasına benzetmek isteyenlere oldukça fazla alternatif sunuyor.

• Nişan Masası Alternatif Renk: Siyah

Nişan Masası

‘’Bu renkler bana göre değil’’ diyenleri duyar gibiyim. Sizi unutmadım tabi ki koyu renk tutkunları. Siyahın ve beyazın asil ve asi uyumunu nişan masanıza yansıtmaktan çekinmeyin. Siyah nişan masası mı olur diyenlere inat. Bakın burada! Ne kadar da güzel oluyormuş değil mi?

Nişan Masası

Hire & Host siyah nişan masası süsleme alternatifleri konusunda harika. Beyaz çiçekler, siyah ve beyaz yapılmış ikramlıklar, siyah beyaz balonlar, arka fon ve masa anlayacağınız birbirinden çeşitli siyah beyaz nişan masası modelleri sizi kendine hayran bırakacak.

İkinci Aşama: Kullanılacak Aksesuarları Araştırma

Doğru ve uyumlu renkler de seçilirse eğer nişan masanızın görüntüsünü en çok etkileyecek malzemelere geldi sıra. Mumlar, balonlar, vazolar, karşılama panosu, isimlik, şamdanlar, çiçekler… Sizin tercihiniz hangisi?

• Çiçekler

Nişan Masası

Rengarenk görünüşleri ile bize enerji katan, mis kokularıyla mutluluk hormonumuzu harekete geçiren çiçeklersiz bir ortam düşünülemez değil mi?

Nişan Masası

Deer Pearl Flowers çiçekler daima bulundukları ortama hayat katarlar sizin nişan masanıza da hayat katmasına izin verin ve hemen kaliteli bir çiçekçi ile görüşmek için harekete geçin. Küçük bir hatırlatma, eğer sahte çiçek seçmeyi düşünüyorsanız hemen vazgeçin çünkü: Nişan masanız için seçeceğiniz çiçeklerin canlı olması size de enerji verecektir. Bu enerjiden faydalanmanız da fayda var.

Nişan Masası

• Şamdanlar

Nişan Masası

Klasik, ışıltılı ve kapalı ortamları güzelleştirdiği gibi çiçekler ile de kombin edilerek açık alanlarda da harika görüntü elde etmenize imkân veriyor. Siz nasıl bir ortam hayal ediyorsunuz sadece buna karar verin gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.

Nişan Masası

Özel günlere ister çiçek ile birlikte isterse incilerle kaplı nasıl olursa olsun daima eşlik edecek aksesuarlarımızı atlamayacağınıza eminim.

• Mumluklar

Nişan Masası

Her ortamın ve romantizmin baş mimarisi. Mumsuz olmayan masalar biraz anlamsız, yalnız ve eksik. Hiçbir şey ifade etmeyen bir yere konulduğunda bile ortamın ambiyansını değiştiren mumlar. Peki siz nişan masanız için ne tür mumluklar hayal ettiniz, rustik mi klasik mi bakalım bizim modellerimiz nasıl?

Nişan Masası

Deer Pearl Flowers son zamanların modası özelliklede rustik konseptin baş tacı oyulmuş ağaçlara saklanmış mumlar ile çok şık görünüyor.

Nişan Masası

• İsimlik

pleksi-isimlik

İsimlikler masanızın olmazsa olmazı. Masanızın renk uyumuna göre pleksi isimlikte gümüş, gold ve bakır renklerin de alternatif seçebilirsiniz.

Nişan Masası

Benzer alternatifleri Etsy’den bulabilirsiniz. İsimliğinizi talebinize göre renklendirmek ve şekillendirmekte sizin elinizde. Pleksi örnekler dışında masanın ön eteğine asılan harf harf sıralanmış isimlikler de mevcut. Bu tür isimliklere klasikten uzak rustik konsept için uygun diyebiliriz.

• Şekerlik

Nişan Masası

Masanız da ikramlık bulundurma fikri size hoş gelmiyorsa bile yine masa konseptinize uygun bir şekerlik kullanmalısınız. İçine dolduracağınız şekerlerin bile masa uyumunuza aykırı olmamasına dikkat etmelisiniz.

Nişan Masası

Çikolata ve şeker tutkunları için seçilmiş bu şekerlikler, son derece etkileyici ve modern. Nuts Alışılmışın dışında yeşil bir konsept, görenleri cezbedecek. Alışkın olduğumuz pembelerin, morların ve mavilerin tahtını sarsabilir.

• Nişan panosu

Nişan Masası

Açık alan kutlamalarında yoğunlukla tercih edilse de evde nişan masası süslemede de daha minimal panolar tercih edilebiliyor. İsminizin yazılı olacağı panoyu konseptinize uyacak şekilde seçebilirsiniz. Eğer fonda evinizin duvarını kullanacaksanız duvarı doldurmak için de bu panoyu kullanabilirsiniz veya yine konseptinize uyacak şekilde ayaklı bir nişan panosu yaptırarak ya da yaparak masanızın ön ayak kısmına yaslayabilirsiniz.

Nişan Masası

Açık alan da nişan düşünenlere nişan masanızın ön kısmına koyabileceğiniz gibi farklı bir yerde de değerlendirebilirsiniz. Bu tür aksesuarlar ile kapalı mekanları bile yeşillendirebilirsiniz. Boyut ve duruşuna birkaç dokunuş ile evde nişan masası hazırlarken arka fon olarak da kullanabilirsiniz.

• Balonlar

Nişan Masası

Özellikle evde nişan masası süslemelerinde daha fazla tercih edilen balonlar, fotoğraf çekimleriniz de çok hoş bir görüntü elde etmenize ve masanıza hareketlilik katmakta çok etkililer. Renkli balonlar tercih edebileceğiniz gibi isminizin baş harflerinden oluşan balonlar da tercih edebilirsiniz. Dikkat! Konseptinize uyacak renkler seçmeyi atlamayın.

Nişan Masası

Yıllardır yerini hiç kimseye kaptırmayan balonlar yine burada da baş kösede. Masamız da ya da elimizde anlayacağınız çekindiğimiz her karede.

• Masa Örtüsü ve Runner

Nişan masanızı seçerken dikkat etmeniz gereken diğer konu ise masa örtüsü ve runner kullanıp kullanmayacağınız. Nişan masa örtüsü al ya da alma öncelikle nasıl bir nişan masası seçeceğine karar vermelisiniz. Eğer masa örtüsü ve runner kullanmak istemiyorsanız masanızı da ona uygun seçmelisiniz. Masanızın şekillenmesindeki en önemli ayrıntılardan biri olan nişan masa örtüsü ve runner için de renk seçerken konseptinizin tercihi konusunda büyük bir adım atmış olacaksınız. Bu yüzden seçim yaparken özen göstermeniz de fayda var.

Nişan Masası

Masa örtüsü masanızın konsepti için ilk adım. O yüzden bu adımı atarken özen gösterin. Öyle bir masa örtüsü seçin ki hem aksesuar seçerken sizi yormasın hem de sizin ruhunuzu yansıtsın. Burada çekineceğiniz fotoğraflar yıllarca sizden bahsedecek unutmayın.

nisan-masa-sus-dekor

• Vazolar

Nişan Masası

Masanızı cennete çevirecek o harika çiçeklere, harika vazolar lazım değil mi? Peki bu vazoları siz kendiniz de yapmak istemez miydiniz? İsterseniz kendiniz yapabileceğiniz isterseniz de satın alabileceğiniz bu vazolar çiçeklerinizin görüntüsünü tamamlayacak ve masanız ile harika bir bütün oluşturacak.

Üçüncü Aşama: Nişan Tepsisi ve Seti

Nişan Masası

Birlikteliğin ömür boyu simgesi olan yüzüklerimizin üzerinde bulunacağı nişan tepsisi, nişan masası konseptleri değişkenlik gösterdikçe aynı hızla değişkenlik gösteriyor. Rustik konseptler için hazırlanan nişan masasına uygun harika nişan tepsileri veya nişan masasın da yoğun çiçek kullananlar için yine yoğun çiçekli olarak hazırlanıyor. Nişan tepsisinin olmazsa olmazı ise yüzüklerin konulacağı konsepte uygun bir aparat ve makas. Son zamanlarda ek olarak eşlerin isimleri veya baş harfleri ve inciler de eklenmeye başlandı.

Nişan Masası

Hasır ip ile örülerek yapılmış bu nişan tepsisi, çiçek ve inci ile buluşunca alışılmışın dışında bir güzellik oluşturmuş. Nerde klasik sevenler bu tepsi tam sizlik. Gümüş alternatifini de bulabilirsiniz. Doğanın bir bütün olduğunu kanıtlamak bu kadar kolay. Çiçekler, yaprak ve ağaç.

Nişan Masası

Dördüncü Aşama: İkramlık Pasta, Kurabiye ve İçecek

Nişan Masası

Tercihlerinize göre ekleyebilir veya eklemeye bilirsiniz. İkramlık eklemek isteyenlere iştah kabartacak güzel birkaç alternatif sunalım. Genellikle de tercih edilen ikramlıklar arasında, turtalar, gelin ve damadın isminin yazılı olduğu konsepte ve rengine uygun kurabiyeler, cap kekler, çikolata ve şekerlemeler başı çekiyor.

dugun-catering

Aynı masada kullanabileceğiniz gibi nişan töreninizin büyüklüğüne göre isterseniz de düğün konseptlerinde olduğu gibi ayrı bir masa hazırlayabilirsiniz. Nişan töreninizin davetli sayısı fazla ise ayrı yapmanız da fayda var. Rustik ve kristal servis tabaklarında da servis imkânı sunarak kendi konseptinize göre seçim yapabilirisiniz.

Nişan Masası

Beşinci Aşama: Nişan Pastası

Nişan Masası

Gün önemli ve kıymetli olunca olmazsa olmazlarda artıyor. Nişan pastası her ne kadar eski büyük ve ihtişamlı hallerini kaybettiyse de yeri hala çok sağlam. Son yıllarda büyük ve ihtişamlı pastalar yerini butik ve konsept pastalara bıraktı. Masanızın konseptine uygun olan bu pastalar hem masanızın görüntüsünü tamamlıyor hem de leziz bir tat sağlıyor. Üstelik konseptinize göre şekil ve renk olarak yapılabilmesi de mümkün.

Nişan Masası
Alternatif arayışında olup siyah rengi seçenlere etkileyici koyu renk. Siyah beyaz bir nişan masası konsepti düşünenler, kahverengi ve siyah ikilisine bayılacak.

Nişan Masası
Renk geçişlerinin olduğu pembe nişan pastası çok leziz görünüyor.

Altıncı Aşama: Dağıtılacak Hediyelikler, Nikah Şekeri

Nişan Masası

Şekerlerin, kokulu sabunların, süslü, renkli ojelerin, bibloların, fesleğen gibi kurutulmuş bitkilerin, metal veya plastik oyuncakların ağaç parçalarının, küçük bitki, çiçek ve çam ağaçlarını da kapsayan nikah şekeri kategorisi. Aslında nikah şekeri olan nikah da dağıtılan bu hediyelikler son yıllarda nişan, düğün, kına ve kız isteme gibi zamanlarda fazlaca kullanılmaya başladı. Nikah şekerleri listesinin başında da çeşit çeşit biblolar geliyor. Fakat dağıtılacak hediyeler listesinin en başında biblolar olsa da son zamanlar da çiçeklerde tercih edilmeye başladı.

Özellikle kır düğünlerinin gözdesi olan bu çiçekler tam da kır düğünü konseptinin ruhuna da uyuyor. Son zamanlarda küçük saksı çiçeklerine yönelme olsa da wos wos arabalardan oyuncak bebeklere kadar, çeşit çeşit hediyelikler ile karşılaşmanız mümkün.

Yedinci Aşama: Anı Ağacı, Açılsın Albüm Kapakları

Nişan Masası

Kullanımını daha çok düğünlerde görsekte nişan törenlerinde de kullanılmaya başladı. Evde yapılan nişan törenlerin de perdenin süslenmesinde kullanılabildiği gibi daha çok açık alanda tercih ediliyor. Ağaç ve yapraklarının arasına iliştirilen resimler kır düğünü konseptinde fazlaca tercih ediliyor.

Nişan Masası

Celebration ve Praise Wedding Anılarını paylaşmayı sevenler için harika bir köşe. Üstelik her türlü konsepte uyabilecek anı ağaçlarına ulaşmak da çok kolay. Adının ağaç olduğuna bakmayın inanın farklı farklı konseptte örnekler var. Dikkat edin, basit görünmesine rağmen, seçim yaparken zorlanabilirsiniz.

Rustik Konsept, Doğanın Her Zerresi Başka Güzel

Nişan Masası

Klasikten sıkılanlara, alternatif arayanlara, özellikle nişanı için dış mekân düşünenlere gerçekten tavsiye edeceğimiz bir konsept. Doğanın sadeliğinden faydalanılan rustik konsept son yıllarda da popülaritesini arttırdı.

Nişan Masası

Home My Design 2017 yılından bu yana tercih edilmeye başlayan bu rustik modeller daha çok uzun süre popülaritesini devam ettirecek gibi görünüyor. Şehirden kaçışların köye ve doğaya yaklaşımın arttığı günümüzde insanlar köy hayatını şehir aktivitelerine taşımaya başladı. Bu hareketlilik de rustik yansıma olarak devamlılığını sürdürüyor.

Klasik Konseptin Işıltısı Bir Başka

Nişan Masası

Benim tercihim ışıltılı, göz kamaştırıcı, klasik ve şık olmalı diyorsanız buraya toplanıyoruz. Kullanmaya hazırlandığınız gümüş şamdanlarınız, tepsi ve mumluklarınızı parlatın. Bu sefer sizin için parlayacaklar hem de her zamankinden daha fazla.

Nişan Masası

Catch My Party insanı rüyada gibi hissettiriyor değil mi? Loş ışıklar ve gümüş renginin ışıltısı görenleri etkileyecek boyutta. Nişan masasında ihtişamdan ve ışıldamaktan korkmayanların ve bir an olsun vazgeçemeyenlerin tercihi. Evde ve kapalı alanda nişan yapacaklar bu modelleri değerlendirmelisiniz. Eğer evde nişan organizasyonu düşünmüyorsanız birbirinden güzel nişan mekanları arasından tercih yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Evde Nişan Masası

Kalabalığı sevmiyor veya çok kalabalık bir nişan töreni planlamıyor olabiliriz ya da olaylar çok hızlı gelişmiş ve yer bulamamış olabiliriz. Sakın canınızı sıkmayın çünkü; sizin için vereceğimiz fikirler nişan masanızı eviniz de kolaylıkla hazırlayabileceğiniz cinsten üstelik tamamen eviniz ile uyumlu.

Nişan Masası

Koyu renk ve birde açık renk bir evde hazırlanmış nişan masası. Hemen hemen masa düzenleri birbirine benzeyen bu örnekleri daha da çeşitlendirmek mümkün. Burada önemli olan fonunuzun rengi ve evde fon olarak nereyi kullanmak istediğiniz. Salon perdenizi kullanarak ilk resim de olduğu gibi renk tercihinizi de perdeniz ile uyumlu bir masa örtüsü ve masanız da kullanacağınız malzemeleri de konsepte uygun renkte seçerseniz emin olun harikalar yaratmış olacaksınız.

Nişan Masası

İkinci resim de ise açık renk bir fon olan duvar tercih edilmiş ve duvarın boş görüntüsü kırılmak içinde gelin ve damadın isimlerinin baş harfleri pano yapılarak asılmış. İki resimde de evdeki imkanlar kullanılarak ev ile uyumlu bir nişan masası ortaya çıkarılmış. Tabi ki isteyenler için harika arka fonlar da organizasyon firmaları tarafından tasarlanıyor. Bir iki video izleyerek sizde istediğiniz gibi bir arka fon tasarlayabilirsiniz. Nişan masası süslemenizi kendiniz yapacak zamanınız yoksa Nişan Organizasyon Firmaları‘ndan yardım alabilirsiniz.

Açık Alanda Nişan Masası

Nişan Masası

Home My Design hem tahta bir masa ve sarmaşıklar arasında hoş bir görüntü hem de çiçekler arasında tüller ile kaplı bir görüntü karar vermek oldukça zor görünüyor. Tüller ile süslenen nişan konseptinde isimlik için arkadaki pano kullanılırken rustik konseptte ise isimlik flama olarak seçilmiş. Burada arka pano ya ışıklandırılmış kocaman bir kalp iliştirilmesi ile konsept rustik ve klasik arasında tutulmaya çalışılmış. Zıtlıklar bir arada olsa bile göze hoş görünüyor.

Nişan Masası

Bonus: Büyük Bir Aile Olmaya Attığınız İlk Adım!

Nişan Masası

Büyük bir aile olmaya attığınız ilk adım da nişan gününüz de aynı masada toplanacak kalabalık aileniz için de harika bir yemek masası olsun. Yıllar eşiniz ile sizi nasıl nişan masanız da ki gibi yan yana tutacaksa ailenizi de bu yemek masasın da ki gibi yan yana tutsun.

Nişan Masası

Belki yaptık bozduk belki beceremedik belki de defalarca denemek zorun da kaldık, çok yorulduk. Ama tamamen el emeğimiz olan bir nişan masası hazırladık. Eminim aklımızdakileri bir organizasyon firmasına yaptırsaydık bu kadar güzel olmazdı. Geriye dönüp resimlerimize baktığımız da kime gösterirsek gösterelim, herkes bayılacak hem size hem el emiğiniz nişan masanıza. Nişan masası fikirleri hakkında, nişan masası nasıl süslenir, nasıl hazırlanır, aksesuarların uyumu, renk seçimi gibi birçok konuda bilgi verdik, umarım atladığımız herhangi bir konu yoktur. Umarım hayalleriniz deki gibi bir nişan masası hazırlama aşamasında yardımcı olabilmişizdir. Nişan masası konseptinizi seçtikten sonra birbirinden güzel nişan çiçeği modellerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla