Nişan masası süsleme hem eğlenceli hem de teferruatlı bir iştir. Gösterişli ya da sade bir süsleme ile eski bir masayı bile hayallerinizdeki nişan masasına dönüştürebilirsiniz. Nişan süslemeleri hakkında merak ettiğiniz her konuyu yazımızda bulabilirsiniz. Yazımızda bulabileceğiniz konulara genel olarak bir göz atalım:

  • Nişan Masası Neden Önemlidir?
  • Nişan Organizasyonu Öncesi Verilmesi Gereken Kararlar.
  • Evde Organizasyon ve Dışarıda Organizasyon Arasındaki Farklar
  • Nişan Masası Süsleme Öncesinde Tema ve Renginizi Seçin.
  • Masa Seçiminizi Belirleyin.
  • Nişan Masası Süsleme Nasıl Yapılır? Üzerinde Neler Bulunur?
  • Nişan Süslemeleri Nereden Alınır? Yapımı Nasıldır?
  • Evde Kendiniz Yapabilirsiniz: Yapımı Kolay Nişan Süslemeleri
  • Malzeme Seçiminde Neye Dikkat Etmelisiniz?
  • Süsleme Teknikleri.
  • Gelen Konuklara Hediyelik Eşyalar.
  • Hem Leziz Hem Görsel İkramlıklar.

Nişan Organizasyon Firmalarını Keşfetmek İçin Tıklayın

Nişan Masası Hazırlama

Detaylar ile uğraşmayı seven, kendi etkinliğinde imzası olsun isteyenler için nişan masası süsleme hem eğlenceli hem de yaratıcı bir etkinlik. İlk başlarda çok zahmetli gibi görünse de aslında eğlenceli bir iş. Hele ki sevdikleriniz ile birlikte yaptığınızda. Konu hakkındaki detayları ele alacağımız yazının sonunda bizler ile nişan masanızı paylaşmayı unutmayın.

Nişan Masası Neden Önemlidir?

Nişan Masası Hazırlama

Hayatımızda bizim için sayısız önemli gün olabilir. Ama yeni bir hayata adım attığımız dönüm noktalarımız azdır. Nişan gününüz de sizin bambaşka bir hayata attığınız ilk adımlardan biridir. Bu özel günde sahip olduğunuz detaylar hayatınızın sonuna kadar unutamayacağınız detaylardır. Hele ki kendiniz uğraştı iseniz.

Nişan Masası Hazırlama

Nişan organize ederken isterseniz arkadaşlarınız ile birlikte çalışabilirsiniz. Fakat vaktiniz yoksa ya da bu konuda profesyonel bir ekip ile çalışmak istiyorsanız organizasyon firmaları da yardımınıza koşacaktır. Yine de detayların hepsine siz karar vereceksiniz. Bu nedenle nişan masası süsleme, nişan masası modelleri ve diğer detaylar hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Nişan Masası Hazırlama

Nişan masası hem görselliği hemde kullanışlı olması açısından önemlidir. Nişan pastası, hediyelik eşyalar gibi bir çok objenin durduğu nişan masası ne kadar özenli olursa nişanınız o kadar güzel görünecektir. Aklınıza gelecek her yüksek objeyi nişan masası olarak kullanabilirsiniz. Büyüklüğü size yettiği sürece süslemesi halledilebilir bir detay.

Nişan Organizasyonu Öncesi Verilmesi Gereken Kararlar

Nişan Masası Hazırlama

Nişanınızın konseptinden nerede yapacağınıza hatta nişanda ne giyeceğinize kadar bir çok konuyu düşünmeniz gerekir. Tüm bunlara karar vermek ilk başta kolay gibi gözükse de önemli kararlardır. Hava durumu, maddi olanaklar ve istekler bu konularda karar vermenizi sağlar. Örneğin soğuk bir kış günü nişan yapacaksanız açık alan yerine sıcak ortamları tercih etmelisiniz. Aile içi bir nişan tertipleyecekseniz de ev en güzel seçimlerden birisi olabilir.

Nişan Masası Hazırlama

Açık alanda yapılan nişanlar için bahar ve yaz ayları biçilmiş kaftan. Evinizin bahçesi ya da bu tip organizasyonlarda ev sahipliği yapan oteller, restaurantlar elinizdeki seçeneklerden. Bazı organizasyon firmalarının kendi alanları da mevcut. Elbette bu şirketlerin sizler için özel tasarlanan alanlarından da faydalanabilirsiniz.

Kapalı alanlar için de benzer seçenekler mevcut. Evinizin misafirleri ağırlayabileceğiniz genişlikte bir salonu varsa evde nişan yapmak oldukça samimi bir imaj çizecektir. Daha geniş alanlar için de yine oteller ve organizasyon şirketlerinin kapalı alanlarını tercih edebilirsiniz.

Evde Organizasyon ve Dışarıda Organizasyon Arasındaki Farklar

Nişan Masası Hazırlama

Evde organizasyon hem maddi açıdan hem de samimi ortam sağlama açısından avantajlıdır. Fakat evinizin genişliğine bağlı olarak fazla kişi davet edemeyebilirsiniz. Genellikle aile içi nişanlarda tercih edilen evler daha kalabalık olan nişan organizasyonlarında kullanışlı olmayabilir. Kullanabileceğiniz bir bahçe varsa hem bahçe hem de içerisi birlikte kullanılabilir.

Nişan Masası Hazırlama

Başka bir mekanda nişanınızı yapmak isterseniz de tanıdığınız bir mekan ya da nişan salonu tercih edebilirsiniz. Kalabalık bir nişan olacaksa otellerin organizasyon alanlarını kullanabilirsiniz. Açık ya da kapalı alan seçenekleri olan bu mekanlara sitemizde bulunan “Düğün Mekanları” bölümünden ulaşabilir fiyat teklifi isteyebilirsiniz. Düğün buketi olarak sizlere kolaylık sağlamaktan gurur duyarız.

Nişan Masası Süsleme Öncesinde Tema ve Renginizi Seçin

Nişan Masası Süsleme

Nişanı nerede yapacağınıza karar verdikten sonra sıra tema ve renk seçimlerine geliyor. Bu noktada önemli olan konulardan bazıları ise hava durumu, zevkleriniz ve kişi sayınız. Nişan elbiseniz önceden hazır ettiyseniz nişan masası süsleme seçeneklerinizi elbisenizin renklerine uygun tercih edebilirsiniz. Pembe tonlarında bir elbise ile pembeli nişan süslemeleri çok tatlı duracaktır. Birbirine uyumlu kontrast renkleri de birlikte kullanabileceğiniz unutmayın.

Nişan Masası Süsleme

Ilık bir sonbahar günü nişan yapacaksanız sonbahar renklerinden faydalanabilirsiniz. Kuru yapraklar ve dallar masa süslemeleri olarak kullanabileceğiniz materyaller. Sarı, turuncu ve kahverenginin tonları ile süslediğiniz masanız sadece nişanınız ile değil mevsimle de uyum içerisinde olacak. Deniz kenarında nişan için ise en mükemmel süsleme materyali deniz kabukları ve deniz yıldızları.

Nişan Masası Süsleme

Tema seçiminde renk ve mevsim ile sınırlı kalmak zorunda değilsiniz. Kitaplar, filmler ve hayal gücünüz size yardımcı olacak diğer seçenekler. Örneğin en sevdiğiniz film ya da kitap size nişan masası süsleme konusunda yardımcı olabilir. Böylelikle hem hayal gücünüzün sınırlarını zorlayabilir hem de eğlenceli bir konsept geliştirebilirsiniz

Nişan Masası Süsleme

Çocukken okuyup çok beğendiğiniz kitaplardan en sevdiğiniz filmlere kadar her konuyu düşünebilirsiniz. Seçeneğiniz çok fazla olduğu için bir liste yapın ve eşiniz ile ortak bir karar verin. En az düğün kadar önemli olan nişan neden konsept olmasın ki? Sizler için bir kaç konsept önerimiz de var.

Büyülü Bir Nişan Töreni İçin Harry Potter Konsepti

Nişan Masası Süsleme

Altın snitchler çok mu hoşunuza gitti? Aslında yapması hiçte zor değil. Yuvarlak haline getirdiğiniz alüminyum folyoları öncelikle altın rengi sprey ile boyayın. Ardından kanat şeklinde kestiğiniz kağıtları boyayarak kürdana bantlayın. Kanatları folyoya taktığınızda altın snitchleriniz hazır olacak.Sadece ikramlıklarınızda değil tüm konseptinizde uygulayabileceğiniz bu tarz fikirler için yaratıcılığınızı konuşturmanız yeterli. İsterseniz Quidditch kalelerini sandalyelerinizin arkasına taşıyabilirsiniz. Her yere mum koyarak ise Büyük Salon’da nişanlanıyormuş hissini yaşayabilirsiniz.

Nişan Masası Süsleme

Bunun gibi bir çok şeyi kendiniz hızlı ve kolay bir biçimde yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey hayal gücünüzü serbest bırakmak ve internette biraz gezinmek, gerisi çorap söküğü gibi gelecek. Hayallerinizdeki nişanı organize etmek çok kolay. Kim bilir belki düğün organizasyonunuzun bir kısmını da kendiniz halledersiniz, belli mi olur?

Rustik Konseptli Nişan Masaları

Nişan Masası Süsleme

Ahşap ve kütükleri danteller ve hasırlar ile birlikte kullanarak rustik görünümlü bir masa elde edebilirsiniz. İsterseniz minimal isterseniz de gösterişli bir konseptinizin olmasını sağlayan rustik konsept ile tercihinizi doğallıktan yana kullanmış olursunuz. Rustik denildiğinde akla doğa geliyor. Bu nedenle doğal olan materyalleri kullanmaktan çekinmeyin.

Nişan Masası Süsleme

Dantel kaplı mumlar, soft renklerden oluşan çiçek aranjmanları gibi klasik rustik malzemeleri kullanabilirsiniz. Kendi yapımınız malzemeleri de rahatlıkla kullanabileceğiniz bu tarzda tarçın çubuklarından mumluklar ve hasır kaplı objeler hazırlayabilirsiniz. Nişana katılanlar için de aynı tarzda sevimli ve şık hediyelikler hazırlayabilir ya da internetten bularak sipariş verebilirsiniz.

Romantik Nişan Masaları

Nişan Masası Süsleme

Danteller, kalpler, gül yaprakları gibi materyaller ile nişan masanıza romantik dokunuşlarda bulunabilirsiniz. Beyaz tülle süsleme yapacağınız sade objeler kısa sürede masanıza uyum sağlayacaktır. Parlak taşlar ve küçük mumlar nişan masanızın ambiyasınını bir anda değiştirecektir. Masanızın yanında kalpli balonlara isterseniz kendi fotoğrafınızı bile bastırabilirsiniz.

Nişan Masası Süsleme

İsterseniz gösterişli isterseniz sade bir romantizm ile masanızı organize edebilirsiniz. Küçük mumlar yerine büyük şamdanlar koyarsanız masanız daha da gösterişli görünecektir. Kırmızı ve beyaz romantik konseptin ana renkleri olsa da altın, gümüş gibi parlak renklerin de kullanılabildiğini unutmamak gerek. İstediğiniz renk ve materyal ile kendi romantik nişan masanızı oluşturabilirsiniz.

Tarzınızı Yansıtabileceğiniz Konsept Masalar

Nişan Masası Süsleme

Sıradanlığı sevmeyen ve hayal gücüne güvenenler için kendi tarzlarını yansıtabilecekleri nişan masaları hazırlamak eğlenceli bir fikir olabilir. Aynı Harry Potter konsepti gibi kendi konseptinizi yaratabilirsiniz. Mesela eşiniz ile ilk tanıştığınız yerin konseptini nişan masanıza uygulayarak hem romantik hem de güzel bir masa hazırlayabilirsiniz.

Nişan Masası Süsleme

Müzik zevkiniz, film ve kitap beğenileriniz de masa konseptinizi belirleyebilir. Eğer eşiniz ile aynı kitap, yönetmen ya da filmlerden hoşlanıyorsanız en sevdiğiniz filmin konseptine uygun bir masa neden hazırlamayasınız? Anlaştığınız bir organizasyon firması varsa onlardan bu konsepte uygun hediyelikler sipariş edebilirsiniz.

Nişan Masası Süsleme

Tamamen sizin beğenileriniz ile oluşan bir nişan masasının size büyük mutluluk vereceğine eminiz. Bu nedenle kendinizi kısıtlamadan hayal gücünüz ve isteklerinize göre hareket etmelisiniz. Elbette ailelerin fikirleri de önemli. Ama konunun dışına çıkmadığınız sürece de aileniz buna bir şey demeyecektir.

Nişan Masası Süsleme

Masanın üzerinde sizin ve eşinizin fotoğraflarından oluşan bir albüm masaya hoş bir görüntü katabilir. Bunun için internetten çeşitli albüm konseptleri bulabilirsiniz. El becerisine güvenenler beğendiği albümü kendisi de yapabilir. İsterseniz düz çerçeveler de kullanabilirsiniz.

Nişan Masası Seçimi

Nişan Masası Süsleme

Nişan temanıza karar verdikten sonra sıra nişan masası seçiminde. Bu seçimi yaparken ahşap, metal ya da cam masalardan faydalanabilirsiniz. Masanın boyutu ve materyali konseptiniz kadar üzerine koyacaklarınızı da ilgilendiriyor. Bu nedenle masa seçiminden önce nişan süslemeleri konusunda kabataslak da olsa düşünmenizi öneririz.

Nişan Masası Süsleme

Nişan pastası ve atıştırmalıklar ile misafir hediyelik eşyaları masanızda duracak eşyalardan. Bunun yanı sıra fotoğraflar, balonlar ve diğer süslemeler de masanızda bulunmalı. O yüzden masanızın boyutu önemli. Eğer elinizde böyle bir masa yoksa masanızın yanlarına hediyelik eşyalar için küçük sehpalar da yerleştirebilirsiniz.

Nişan Masası Süsleme

Evinde eski masası olanlar bu masanın üzerine şık bir örtü örterek değerlendirebilirler. Elbette vaktiniz varsa boyamakta bir başka seçenek. Düz ve gösterişsiz bir masayı hayallerinizdeki masaya dönüştürmeniz mümkün. Tülle süsleme bu noktada çok işinize yarayabilir. Temanıza uygun renklerde tüllerle masa ayaklarını süsleyebilirsiniz.

Nişan Masası Üzerinde Neler Bulunur?

Nişan Masası Süsleme

Nişan masası üzerinde bulunan en önemli şey kuşkusuz nişan pastanızdır. Bunun yanı sıra şamdan ve mumlar gibi süsleme malzemeleri, çatal, bıçak ve tabak takımı gibi bir çok şey bulunur. Üzerinde adınızın yazılı olduğu isimlikler, ikramlıklar, isteğe göre vazolarda çiçekler masada bulunan diğer eşyalar.

Nişan Masası Süsleme

Masanızın tüm bunları nasıl alacağını düşünüyorsanız ikramlıkların bir kısmını ve birkaçı hariç diğer süsleme malzemelerini başka bir masaya taşıyabilirsiniz. Sadece nişan pastası ve bir kaç güzel süslemenin olduğu sade bir masada pastanızı kesebilirsiniz. İsterseniz başka bir masaya diğer eşyaları koyabilir ya da elinizde mevcut ise küçük sehpalardan faydalanabilirsiniz.

Nişan Masası Süsleme

Masanıza örteceğiniz şık bir masa örtüsü ya da runner ile masanız hazır olacaktır. Eğer başka bir masa ya da sehpa da kullandıysanız onun üzerine de takım ya da uyumlu bir örtü seçmelisiniz. Bu sayede nişanınızda bir bütünlük sağlamış olursunuz.

Nişan Masası Süsleme

Nişan masa örtüsü süsleme teknikleri konusunda çeyiz yapan yada nişan malzemeleri satan mağazalardan yardım alabilirsiniz. Eğer el yeteneği olan biriyseniz kendiniz işleyebilir ve nişan masası süsleme işine bir dokunuşunuzu daha katabilirsiniz. Belki de büyüklerinizden yardım istemek bu noktada faydalı olabilir.

Nişan Masası Süsleme

Masanızın yanını masanız ile uyumlu balonlar ve nişan tahtası ile doldurabilirsiniz. Eğer nişan masasına sandalye koymayı tercih ederseniz balonların bir kısmını sandalyenize bağlayabilirsiniz. Masanızda kullandığınız süslemelerin benzerlerini de aynı şekilde sandalye süslemesi olarak kullanabilirsiniz.

Nişan Masası Süsleme Nasıl Yapılır?

Nişan Masası Süsleme

Nişanınızı bir organizasyon firması yardımı ile organize edecekseniz üzerinize düşen sadece hayallerinizi anlatmak. Ama kolları sıvayarak kendiniz yapacaksanız o zaman izlemeniz gereken bir takım yollar var. İlk olarak nişan masanızın konseptine karar verip sonra küçük bir liste ile eksiklerinizi belirlemeniz gerekiyor. Bu listeyi yaparken evde bulunan eşyaları değerlendirebilirsiniz.

Nişan Masası Hazırlama

Evde kullanmadığınız masanız, mumluğunuz, örtünüz varsa bunlar nişan süslemeleri arasında başrol oyuncuları olabilir. Üzerlerinde yapacağınız küçük değişimler ile konseptinize uygun hale getirebileceğiniz bu eşyalar hem güzel hem de nostaljik olabilir. Her şeyin sıfır olması gerekmez. Önemli olan temiz ve düzgün olmasıdır.

Nişan Masası Süsleme

Son zamanlarda ünlülerin gelinlik tasarımlarında gördüğümüz çocukluk çizimlerini ele alalım. Çocukluğunuzdan kalma, üzeri karalama dolu bir masanız varsa onu oldukça sevimli bir nişan masasına dönüştürebilirsiniz. Konseptinizi de masanız gibi eğlenceli hale getirmek sizin elinizde. Belki fotoğraflarınızı bastırıp yanına çizimler ekleyerek sevimli bir süsleme de yapabilirsiniz.

Nişan Masası Hazırlama

Öncelikle temanıza uygun olarak masanızın üzerine örtecek bir örtü seçmelisiniz. Ardından üzerine yerleştirecek nişan süslemeleri ve nişan masası süsleme objelerini yerleştirebilirsiniz. Masa örtünüzün gösterişli olması masanızın sade olması gerektiği anlamına gelmez. Ama aynı anda birden çok stili birleştirirseniz bu göz yorucu olabilir.

Nişan Masası Süsleme

Her Adıma Dikkat

Nişan masası süsleme yemeğe misafiriniz geldiğinde yaptıklarınızın daha gösterişlisi gibidir. Nasıl özenip herşeyi eksiksiz yapmak için uğraşıyorsanız nişan için de aynısını yapmalısınız. Telaşa kapılıp her şeyin birbirine girmesi için planlı ilerlemenizde fayda var. Listeye nasıl başlayacağını bilmeyenler için nişan masası süsleme malzemeleri birkaç madde sıralayalım:

1. İlk olarak masanızın nerede duracağını seçin. Böylece ne büyüklükte bir masa hazırlayacağınızı ve yeterli olup olmayacağını görebilirsiniz.
2. Masanın duracağı yere uygun masanızı bulun. İsterseniz evde bulunan masalardan birini kullanabilirsiniz isterseniz de yeni bir masa alabilirsiniz.
3. Masanız ikramlık ve nişan masası süsleme malzemelerine yetmeyecekse masanın yanına koyabilecek sehpaları aklınızın bir köşesine not edin. Her an her şeye ihtiyaç olabilir.
4. Temanıza uygun masa örtüsünü seçin. Eğer masa üzerinde değişiklik yapacaksanız bunları belirleyin ve eksik listenizi oluşturmaya başlayın.

Nişan Masası Süsleme

5. Mumluk, tabak, şamdan, çiçek gibi nişan süslemeleri arasından hangilerini kullanacağınızı bulun ve listenize ekleyin.
6. Mümkünse nişanınızdan önce küçük bir prova ile her şeyin hayal ettiğiniz yere sığıp sığmadığını kontrol edin. Masadaki hiçbir şeyi birbirine bitişik yerleştirmemeye özen gösterin. Son dakika koymanız gereken bir şey olursa diye yedek boş alanlar bırakın.
7. Masa ve kullandıysanız sehpalarınıza uygun duvar süslemeleri, balonlar gibi mekan içi nişan süslemeleri için araştırma yapın.
8. Temanıza uygun mekan süslemelerini de halettikten sonra nişan masası süsleme işi bitmiş olacaktır. Nişan gününüzü heyecan ile bekleyebilirsiniz.

Nişan Süslemeleri Nereden Alınır?

Nişan Masası Süsleme

Evdeki malzemeleri de göz önüne alarak hazırladığınız listede bulunanları nişan malzemesi satan mağazalarda ve internette kolaylıkla bulabilirsiniz. Çok spesifik bir isteğiniz varsa da bunu yapmak için gerekli malzemeleri toplayabilirsiniz. Yurtdışında satış yapan sitelerde de farklı seçenekler bulmak mümkün olabilir. Tüm malzemelere sahip olduktan sonrası ise çok kolay.

Nişan Masası Süsleme

Ankara, İzmir ve İstanbul gibi büyük şehirlerde hemem hemen her semtte nişan malzemesi satan mağaza bulmak kolaydır. Buralarda daha fazla seçenek bulma imkanınız olabilir. Toptancıların bulunduğu yerlere bakmakta fayda var. Eminönü gibi yerler nişan malzemeleri bulmak için elverişli yerler.

Nişan Masası Süsleme

Daha küçük şehirlerde ise nişan için süslemeler satan mağazalarda nişan hazırlıkları süsleri bulabilirsiniz. İçinize sinmediyse internetten de sipariş verebilirsiniz.

Nişan Süslemeleri Yapımı

Nişan Masası Süsleme

Nişan masası süsleme işine öncelikle el yapımı olacak süslemeleriniz varsa onları yaparak başlayın. Mumlukların etrafını kaplamak ve fotoğraf bastırmak gibi işleri hallettikten sonra masa düzeni yapmak daha kolay olacaktır.

Nişan Masası Süsleme

İnternette, özellikle instagram gibi sosyal ağlarda bulabileceğiniz süsleme örnekleri size fikir verebilir. Bu fikirlere bakarak istediğiniz masayı yapabilirsiniz. Bir kaç farklı masa örneğinden beğendiklerinizi bir araya getirerek istediğiniz konsepti oluşturabilirsiniz.

Nişan Masası Süsleme

Nişan süslemeleri yapımı kolaydır. Gerekli malzemeleri toparladıktan sonra süsleyeceğiniz malzemeye zarar vermeyecek yapıştırıcı seçeneklerine bakmalısınız. Sıvı yapıştırıcı, sıcak silikon gibi bir çok malzeme ile iki materyali bir araya geçirebilirsiniz.

makrome-nisan-susleme

Makrome dekorlarıyla nişan organizasyonunuza oldukça şık ve bohem bir hava katabilirsiniz. Dilerseniz masa örtünüzde, dilerseniz duvar süsünüzde kullanabileceğiniz bu birbirinden şık makrome dekorlar gecenize renk katacak. Bu birbirinden güzel süsleri hazır olarak satın alabileceğiniz gibi el emeği göz nurunuzla siz de hazırlayabilirsiniz! Sosyal medya sitelerinde makrome dekorlarını nasıl hazırlayabileceğinize dair onlarca video bulunuyor. Makrome yapımını öğrendikten sonra tek ihtiyacınız olan şey hayal gücü!

Aslında Çok Kolay!

Nişan Masası Süsleme

Örneğin eşyaların etrafına dantel kaplamak isterseniz yapıştırıcı yerine hasır ip ve kurdele bile kullanabilirsiniz. Bir şeyleri bağlamak ve fiyonk kullanmaktan korkmayın. Her şeyi yapıştırmanıza gerek yok. Fiyonk yerine göre yapıştırmadan daha tarz görünebilir.

Nişan Masası Süsleme

Tarçın kabuğu gibi sert malzemeleri mumların etrafına yapıştıracaksanız sıcak silikon kullanabilirsiniz. Böylece mumları yaktığınızda etrafa hoş bir tarçın kokusu yayılacaktır. Tarçın mumun ısısı ile tutuşmaz. Fakat dantel gibi ateş ile tutuşabilecek malzemelerle çalışırken dikkatli olmakta fayda var. Bu yüzden malzemeleri mum ile direkt olarak birleştirmek yerine mumluğu süslemeyi tercih edebilirsiniz.

Nişan Masası Süsleme

Masanızda bulunan süslemeleri bitirdikten sonra masa etrafı süslerine geldi sıra. Balonlarınızı iç içe geçirerek şişirebilirsiniz. Şeffaf bir balonun için masanıza uyumlu renkle bir balon sokabilirsiniz. İç içe iki balon oldukça şık görünecektir. Üstteki balonun üzerine kalın board marker kalemler ile yazılar da yazabilirsiniz.

Nişan Masası Süsleme

İsterseniz de balonların içine hafif taşlar, pullar, gül yaprakları, tüy gibi malzemelere koyarak şişirme imkanınız var. Bu noktada balonun içine çok ağır ve sivri olmayan şeyler koymamanız önemli. Ayrıca balonun dışını parlak ya da mat renklere de boyayabilirsiniz.

Nişan Masası Süsleme

Balon süsleme fikirleri arasında tülle süsleme de bir alternatif. Şişirdiğiniz balonların üzerine nişan konseptine uygun renkte tül geçirebilirsiniz. Hayal gücünüz size ne yapmanızı söylüyorsa onu yapabilirsiniz.

Evde Kendiniz Yapabilirsiniz: Yapımı Kolay Nişan Süslemeleri

Nişan Masası Süsleme

Nişan süslemeleri arasında özellikle son dönemlerde mumluk olarak şişe ve kavanoz kullanımı arttı. Hem şık hem de yaratıcı duran bu dekorları siz de evde tek başınıza yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan şeyler ise mum ve temiz bir şişe ya da kavanoz. Eğer şişe kapağı ile mum birbiri içine geçmiyorsa sıcak silikon ile yapıştırabilirsiniz. Mum eridikçe şişe üzerine akacak ve hoş bir görünüm verecektir.

Nişan Masası Süsleme

Nişan süslemeleri olarak kullanılan nişan çiçeği/çiçekleri de isterseniz evde yapabileceğiniz dekoratif objelerden. Kare olarak kestiğiniz renkli kartonları külah şeklinde bükerek yuvarlak bir kartona yapıştırarak siz de evde kolayca yıldız çiçekleri yapabilirsiniz.

Nişan Masası Süsleme

Nişan süsleme fikirleri arasında plastik kaşıktan mumluk bir başka öneri. Plastik kaşıkların saplarını koparıp oval kısımlarını boyayarak üst üste yapıştırabilirsiniz. Orta kısmındaki boşluğa da mu yerleştirdiğinizde çok hoş bir mumluk sahibi olmuş olacaksınız.

Nişan Masası Süsleme

Yukarıdakiler gibi basit ve yaratıcı fikirler hoş objeler yapmanızda sizlere yardımcı olabilir. Mumluk gibi daha sonrasında da kullanabileceğiniz nişan süslemeleri ile konuklarınız nişanınıza hayran kalacak.

Zarif Dokunuşlar

Nişan Masası Süsleme

Nişan masası süsleme sadece masanın güzelleşmesi ile sınırlı değildir. En başında da dediğimiz gibi nişan bir tema olarak birbirine uyumlu parçaların bütünü olmalıdır. Bu nedenle masa arkası fonlar ve süslemeler de önemlidir.

Nişan Masası Süsleme

Pencere önü kurulan masalar nişan süslemeleri için ayrı bir fon kullanmanızı gerektirmez. Perdeye asacağınız süsler yeterli olacaktır. Fakat siz daha farklı fonlar düşünüyorsanız sizler ile bir kaç tane süsleme fikirleri paylaşacağız.

Nişan Masası Süsleme

Çocukken oynadığımız hulahopların gün gelip nişan süslemeleri olacağı kimin aklına gelirdi ki? Hem de güzel bir albüm olarak. Tek yapmanız gereken hulahopu istediğiniz renge boyamak, süslemek ve fotoğrafları yerleştirmek. İşte bu kadar basit.

Nişan Masası Süsleme Sonrası Tamamlayıcı Fonlar

Nişan süslemeleri arasında yapımı en eğlenceli olan işlerden birisi de fon yapmaktır. Sade bir nişan masası süsleme yaptıysanız daha gösterişli bir fon tercih edebilirsiniz. Fakat masanız yeterince gösterişli ise sade bir fon kullanmanız görsel açıdan daha doğru olacaktır.

Nişan Masası Süsleme

Sade bir nişan masası süsleme yaptıysanız ve fonun da sade olmasını istiyorsanız tülle süsleme işinize yarayacaktır. Masanın arkasındaki duvara boydan boya çekeceğiniz içe tülleri asarak hoş ve romantik bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Nişan Masası Süsleme

Baharın ruhunu evine taşımak isteyenler ise koyu renk bir duvara rengarenk çiçekleri çift taraflı bant ile yapıştırabilirler. Böylece hem duvara zarar vermemiş hem de salonunuzu bir çiçek bahçesine dönüştürmüş olacaksınız.

Nişan Masası Süsleme

Grapon, saman kağıt, kurdele, ip gibi aklınıza gelecek her türlü malzeme ile nişan masası fonu ve nişan masası süsleme yapabilirsiniz. İnternette satılan makrame duvar süsleri de birbirinden farklı seçenekleri ile sizlerin beğenisine sunulmuş durumda.

Malzeme Seçiminde Neye Dikkat Etmelisiniz?

Nişan Masası Süsleme

Malzeme seçiminde malzemelerin konseptinize uyumunu göz ardı etmemelisiniz. Elbette birbirinden farklı malzemeleri birlikte kullanabilirsiniz. Fakat aralarında uyum olmasına özen gösterin. Bu nedenle bir temanızın olması işinize yarar. Bu temaya uygun malzemeleri toplarsanız birleştirmeniz kolay olacaktır.

Nişan Masası Süsleme

Etkinlik organizasyonlarında önemli olan şey bütünlüğü sağlayabilmektir. Bu nedenle aklınızdaki nişan masası süsleme fikrini bir kağıda kabataslak çizebilirsiniz. Çizimin mükemmel olmasına gerek yok. Neyi nereye koyup nasıl malzemeler kullanacağınızı göstermesi yeterli.

Nişan Masası Süsleme

Birbirinden farklı malzemeleri bir arada kullanırken göz yorucu olamamasına dikkat etmelisiniz. Örneğin çizgili saten bir masa örtüsünün üzerine keten çizgili bir runner göz yorucu olabilir. Birinden vazgeçmek durumunda kalmamak için planlı hareket etmelisiniz.

Nişan Masası Süsleme

Kendinize ana bir malzeme seçmeniz işinize yarar. Örneğin saten ağırlıklı bir masa düzenleyebilirsiniz. Saten masa örtüsü, saten kurdele gibi birbiri ile uyumlu parçaları birlikte kullanabilirsiniz.

Nişan Masası Süsleme

Eğer rustik konseptlerde sıkça görüldüğü gibi yumuşak ve sert materyalleri birlikte kullanacaksanız bunu iyi organize etmelisiniz. Birbirine uyum ve kullanışlılık bu noktada çok önemli. Ayrıca annenizin göz nuru narin dantelleri ağaç dalları ile zedelemek istemezsiniz.

Süsleme Teknikleri

Nişan Masası Süsleme

Süsleme teknikleri olarak bir çok seçeneğiniz mevcut. İsterseniz evde bulunan kullanmadığınız eşyaları yenileyerek mükemmel bir masa yaratabilirsiniz. Her şeyi sıfırdan almak zorunda değilsiniz.

Nişan Masası Süsleme

İnternetten bir çok “kendin yap” videosu ve sitesi mevcut. Özellikle yurtdışı sitelerinden faydalanarak hem güzel hem de ucuz nişan ve söz süslemeleri yapabilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz bir kaç örnek gibi kendi dekorlarınızı kendiniz yapabilirsiniz.

Her Alanı Süslemek Elinizde (Duvar süsleme, Mekan süsleme, Kapı süsleri)

Nişan Masası Süsleme

Sadece masanız ve çevresini değil tüm mekanı süsleyebilirsiniz. Duvar yazıları, Kapı süslemeleri gibi mekan süsleme yapmak isterseniz ona göre malzemeler almalısınız. İsterseniz adınızın yazılı olduğu duvar süsleme malzemeleri satın alabilirsiniz.

Nişan Masası Süsleme

Mekan süsleme göründüğü kadar kolay olmayabilir. Fakat başladıktan sonra eğlenceli bir hal alacaktır. Unutmayın bu gün sizin ve siz nasıl isterseniz öyle olmalı. Nişanı düğününün küçük bir provası olarak düşünebilirsiniz. Düğün gibi büyük bir organizasyonu tek başınıza yapmanız kolay olmayacaktır. Ama nişan, hem daha az kişili hem de daha küçük bir organizasyon olarak istediğinizi yapmanıza olanak verir.

Nişan Masası Süsleme

Tavandan beyaz yada renkli yılbaşı ağacı ışıkları sarkıtarak mekanı loş bir şekilde aydınlatma imkanınız var. Fotoğraflarda güzel görünecek nişan süslemeleri arasında olan değişik lamba ve ampul tasarımları kurtarıcı elemanlarınız olabilir.

Nişan Masası Süsleme

Eğer aile ve yakın arkadaşlardan oluşan bir nişan tertipliyorsanız hediyelik eşyalare özel bir masa yapabilirsiniz. Hediyelikleri helyum ile doldurduğunuz küçük balonlara bağlarsanız çok şık duracaktır. Sadece masa ve mekan değil, aklınıza gelebilecek her şeyi süsleyebilirsiniz.

Gelen Konuklara Hediyelik Eşyalar

Nişan Masası Süsleme

Gelen konuklara her baktıklarında sizi hatırlatacak sevimli hediyelikler hazırlamayı ihmal etmeyin. Nişan şekeri bu hediyelikler arasında en çok rağbet göreni. Fakat şeker sizin için çok klişe ise lavanta gibi kokulu bohçalar da hazırlayabilirsiniz. İnternet üzerinden kolaylıkla bu tip hediyelikler hazırlayan kişi ve şirketlere ulaşabilirsiniz. Yakınınızda parti malzemesi satan mağazalardan da bulabileceğiniz hediyelikleri kendiniz de yapabilirsiniz.

Nişan Masası Süsleme

Küçük süsleme malzemelerini silikon vasıtası ile hediyeliklerin üzerine yapıştırarak sevimli hediyeliklere sahip olabilirsiniz. İsterseniz kendi fotoğrafınızı isterseniz de sadece adınız ve tarihin yazılı olduğu bir kağıdı hediyelere yapıştırabilirsiniz. Son trend ise küçük saksıda bitki.

Nişan Masası Süsleme

Magnet nişan hatırası süsler arasında en sık verilen hediyeliktir. Yapılışı kolay, aynı zamanda farklı tarzlarda yapılabilmesi ile tercih edilen magnetler kendilerine, konuklarınızın buzdolaplarında daimi bir yer bulacaktır.

Nişan Masası Süsleme

Mumluklar da hatıra nişan süslemeleri arasında magnetten sonra en çok kullanılanı olabilir. Mumlara küçük bir etiket iliştirerek insanların evine hem dekor hemde anı bırakabilirsiniz. Kütük mumluklar bu sene çok revaçta. Hele ki rustik konseptli bir nişan organize ettiyseniz hediyeleriniz ile uyumu mükemmel olacaktır.

Nişan Masası Süsleme

Ahşap işleme ya da metal plaka şeklinde olan hediyelikler de isterseniz anahtarlık ve süs eşyası olarak insanlara verebileceğiniz nişan hediyelerinden. Bu tip hediyelik eşyalara internet ve mağazalardan kolayca ulaşabilirsiniz.

Hem Leziz Hem Görsel İkramlıklar

Gelen konuklara ikram etmek üzere çeşitli ikramlıklar hazırlatabilirsiniz. İsterseniz bunu yapan kişiler ile anlaşabilir isterseniz de kendiniz yapabilirsiniz. İkramlıklarınız ile masanızın konseptinin uyması şart değil. Fakat uysa güzel olmaz mı?

Nişan Masası Süsleme

Baklava tepsisi Türk nişanlarında olmazsa olmazlardan birisidir. Tatlı yiyip tatlı konuşmak için çoğu özel günde baklava olur. Siz de kendi ağız tadınıza uygun tatlıları hazırlamayı ihmal etmeyin. Hem tatları hem de görünüşleri güzel olan ikramlıklar gelenleri bir kez daha mutlu edecektir.

Nişan Masası Süsleme

Söz nişan çikolata tepsisi, nişan gondolu, nişan şekerlik/şekeri gibi malzemeler damadın ailesi tarafından getirilir. Bu nedenle masada onlar için uygun bir alanı boş bırakmayı unutmayın. Nişan çikolatası son dakika telaşınız olmasın. Bunun gibi küçük detayları gözden kaçırmamak gerek.

Nişan Masası Süsleme

Söz nişan çikolata süslemeleri genellikle satın alınan yer tarafından yapıldığı için konseptinize ters düşme ihtimali bulunmakta. Bu nedenle nişanlınız ile birlikte konuşarak renk uyumunu yakalamanızda fayda var.

Küçük Ama Önemli Detayları Unutmamak Gerek

Nişan Masası Süsleme

Nişan arabası, nişan valizi ya da nişan sandığı gibi küçük ve önemli detaylar unutulmaması gerekenlerin en başında. Nişan arabası isteğinize göre süslenebilir ya da sade kalabilir. Sonuç olarak düğün arabası kadar görülecek bir araba olmayacak. Fakat nişanınızı dışarıda yapıyorsanız süslemek isteyebilirsiniz.

Nişan Masası Süsleme

Bu detaylardan bir başka önemli olan ise söz nişan tepsisi. Fiyatları 100 liradan başlayan söz nişan tepsisi modellerinin makası, yüzük standı ve süslemeleri değiştikçe fiyatları da değişiyor. İnternetten ve mağazalardan isteğinize göre bulabileceğiniz söz nişan tepsisi, daha önce bahsettiğimiz bir konuydu. Söz nişan tepsisi hakkında diğer yazımızı görmek için aşağıdaki faydalı linklere bakabilirsiniz.

Nişan Masası Süsleme

Nişan kadehi nişan masanızın üzerinde duracak olduğu için nişan süslemeleri ile uyumlu olmalıdır. Bunun için temanıza uygun aksesuarlar ile nişan kadehini de süsleyebilirsiniz. Söz nişan süslemeleri arasındaki uyum nişan kadehini de konseptinize uyumlu gösterecektir. İsterseniz iki aynı kadeh yapabilir isterseniz de nişanlınız ile kendinize farklı konseptlerde kadehler yapabilirsiniz.

Nişan Masası Süsleme

Peki Ya Nişan Bohçası?

Nişan bohçası zaten unutamayacağınız bir detay. Ailelerin de işin içine girdiği nişan bohçası konusunda bohçanın süslenmesi de önemlidir. Nişan bohçası süsleme önerisi yapımı oldukça kolay ve çok zahmetli olmayan bir iştir. İsterseniz mağazalardan alabilir isterseniz de kendiniz yapabilirsiniz.

Nişan Masası Süsleme

Gelin (nişan bohçası süsleme) ve damat (nişan bohçası süsleme) genellikle pembe ve mavi olarak temsil edilir. Genellikle bohçası da o renklerde olur. Fakat bu bir zorunluluk değildir. Siz istediğiniz renk ve görsellikte bohça hazırlayabilir ya da satın alabilirsiniz.

Nişan Masası Süsleme

Nişan bohçası günümüzde farklı şekillerde olabilmekte, nişan sepeti ise bunlardan en klasiği. Fakat özellikle son dönemlerde popülerleşen nişan valizi hem şık hem de kullanışlı. Valizin üzerindeki süslemeleri çıkararak daha sonra da kullanabilirsiniz.

Nişan Masası Süsleme

Kadın ve erkek (nişan bohçası süsleme) kendi zevklerini yansıtabilir. Artık daha modern görünen bu valiz şeklindeki nişan bohçası daha sonra da kullanabileceğiniz bir materyal olabilir. Bu nedenle son zamanlarda tercih edilen nişan valizi hem kulanışlı hem de ekonomik bir tercih.

Nişan Masası Süsleme

Bazı yörelerde bulunan nişan mendili geleneği uygulayacaksanız söz mendili tepsisi süsleme ya da satın almak zorundasınız. Bunun için nişan malzemeleri satan yerlere göz atabilir ya da internetten sipariş edebilirsiniz.Son olarak gelen misafirlere ikram etmek üzere bir şişe kolonya bulundurmayı da ihmal etmemelisiniz. O telaşla bu tarz küçük detaylar unutulabiliyor, aman dikkat.

Nişan Masası Süsleme

Nişan Organizasyonu Hakkında Daha Önceki Yazılarımız

Nişan Masası Süsleme

Şimdiye kadar yapılacak tüm bu işleri bir anda yapmak gözünüzü korkutuyorsa bir organizasyon firması ile anlaşabilirsiniz. Nişan salonu kiralama seçeneği sizi çoğu detay ile uğraşmaktan kurtarır. Fakat kendi nişanınızı kendiniz organize edecekseniz diğer yazılarımıza da bakmayı ihmal etmeyin.

Haydi Buyurun Nişan Yazılarımıza!

Nişan Masası Süsleme

Sitemizde yer alan blog bölümünde sizler için daha önce nişan organizasyonu hakkında bir çok yazı yayınladık. Bu yazılarda sizler ile nişan makasından tepsisine nişan organizasyon detayları hakkında bilgiler paylaştık. Eğer siz de kendi nişanınızı kendiniz organize etmek istiyorsanız diğer yazılarımızdan faydalanabilirsiniz.

Artık Hazır Mıyız?

Nişan Masası Süsleme

Sizler için daha önce söz nişan tepsisi, nişan makası, evde nişan organizasyonu gibi konular hakkında yazılar yayınlamıştık. Aklınıza takılan daha farklı sorular varsa bu başlıklara da bakabilirsiniz.

– Söz ve Nişan Makası Hakkında Bilmeniz Gerekenler
– 2018 Kütük Söz ve Nişan Tepsisi Modelleri
– Söz ve Nişan Çikolata Tepsisi Modelleri Hakkında Her Şey
– 2018 Ahşap Söz ve Nişan Tepsisi Modelleri
– Son Moda Aynalı Söz ve Nişan Tepsisi Modelleri
– Evde Nişan Organizasyonu
– Nişan Masası

Nişan Masası Süsleme

Siz de dillere destan nişan organizasyonunuzdan sonra bize neler yaptığınızı paylaşmayı unutmayın. Sade ya da gösterişli, rustik ya da romantik… Mekanda nişan organizasyonu yapmak isteyen çiftlerimizi en güzel nişan mekanlarını incelemeleri için böyle alalım.

Belki bizim de aklımıza gelmeyen yaratıcı çözümler ürettiniz. Deneyimlerinizi bizlerle paylaşmanızı bekliyoruz. Düğün Buketi olarak sizlere yardımcı olmak birinci önceliğimiz. Sizin tercihiniz hangisinden yana oldu? Ayrıca nişan bohçasının içinde neler olduğunu merak ediyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla