Düğünden hemen önce gelinlerin heyecanla hazırlandığı bir tören daha vardır; kına gecesi. Geleneklerimizde önemli bir yeri olan kına gecesi en az bir düğün kadar üzerinde düşünülmesi gereken organizasyonlar arasındadır. Kına müziklerinden kınanın yakılacağı ana kadar her bir aşama adım adım planlanır. Kına gecesi çiftlerin isteğine bağlı olarak sadece kadınlar arasında ya da karma bir şekilde düzenlenebilir. Tabi bütün davetlerde olduğu gibi kına gecesinin ilk sorusu ne giyileceğidir. Bu yüzden biz de sizin için kına gecesi elbisesi dosyası hazırladık.

GELİNLİK

Sana Uygun Gelinlik Modelini Bulalım!

Düğününde nasıl bir gelinlik giyeceksin? Geleneksel bir gelin misin yoksa modern bir gelin mi? Testi çöz ve sana en yakışacak gelinliği söyleyelim.

BALAYI

Bize Düğününden Bahset Sana En Uygun Balayını Planlayalım!

Sen sadece arkana yaslanıp bize hayalindeki düğününden söz et, biz de sana en uygun balayını söyleyelim.

KINA GECESİ

Kına Temana Birlikte Karar Verelim!

Kına gecenin teması nasıl olmalı? Testi hemen çöz ve sana en uygun kına konseptini öğren!

EV DEKORASYONU

Düğünü Tasarla Sana En Uygun Ev Dekorasyon Stilini Söyleyelim!

Düğün tercihlerine göre sana en uygun dekorasyon stilini söylüyoruz. Hemen testi çöz ve dekorasyon tarzını beraber keşfedelim.

DÜĞÜN

Düğün Konseptin Ne Olmalı?

Düğününü nasıl bir konseptte planlamak istersin? Seni en iyi yansıtacak düğün konseptini keşfetmek için hemen testi çöz.

SAÇ MODELİ

Düğününde Yapman Gereken Saç Modelini Söylüyoruz!

En özel gününde mükemmel görünmek için nasıl bir saç modeli tercih etmelisin? Testi çöz ve sana en yakışacak saç modelini beraber keşfedelim!

Kına gecesinde nasıl elbise giyilir diye soracak olursanız, size cevabımız öncelikle kendi tarzınıza ve düzenlediğiniz kına gecesinin konseptine göre bir elbise seçmediğiniz gerektiği şeklinde olacaktır. İster gösterişli ister sade bir kıyafet seçin, seçiminiz ne olursa olsun o gecenin yıldızı elbette siz olacaksınız. Doğru kıyafeti seçerek yıldız katsayınızı artırmak tabi ki elinizde. Bu seremoninin başrolünde siz varsınız ve dilediğiniz gibi görünmekte serbestsiniz. Biz ise seçim yapmanızı kolaylaştırmak için birkaç öneri derledik. 2019 yılında kına gecelerinin en özel elbiseleri ve kına trendleri burada.

kina-gecesi-abiyeleri-2019-trendleri (10)

Kırmızıdan Vazgeçemeyenlere

kina-gecesi-abiyeleri-2019-trendleri (1)

Kırmızı bu yılın en trend renkleri arasında, özellikle yaz aylarında kırmızının nar çiçeğine yakın tonları sıkça karşımıza çıkacak. Kırmızı tutkunları kına geceleri için bu rengi rahatlıkla tercih edebilirler. Kına gecesi kırmızı elbise giyilir mi diye tereddüttünüz varsa birçok kadının bu rengi tercih ettiğini söyleyebiliriz. Kırmızılar içerisinde çok hoş görünebilirsiniz. Kırmızı elbiseniz sade bir tasarım da olabilir, yukarıdaki fotoğraftaki gibi çok naif bir tasarım da. Gece sizin geceniz, gösterişli de olmak isteyebilirsiniz, sade de. Unutmamanız gereken tek nokta ise kırmızı kıyafet seçiminin her zaman biraz risk taşıdığıdır. Aksesuarlar, makyaj ve saç biçimlendirmesi elbise ile kusursuz bir uyum sağlamalıdır. Elbisenin rengi iddialı olduğu için diğer bütün unsurların daha sade olmasını tercih edebilirsiniz. Elbisenin kısa ya da uzun olması tamamen size göre yapılması gereken bir seçim. Tercihiniz nasıl olursa olsun kırmızılar içerisinde son derece göz alıcı görüneceğinizi söyleyebiliriz.

Uçuş Uçuş Şifon Elbiseler

kina-gecesi-abiyeleri-2019-trendleri (2)

Yaz mevsiminin en çok kullanılan kumaşlardan birisi olan şifon, kına gecesi elbisesi için de tercih edilebilir. Etekleri uçuş uçuş şifon bir elbise içerisinde hem rahat edebilir, hem de son derece şık bir görüntü ortaya koyabilirsiniz. Kumaş baskılarında yaz modelleri için irili ufaklı çiçek desenleri moda. Kış gelinleri de yine aynı kumaşlardan faydalanabilirler. Kına gecesi elbise modelleri arasından bu çeşit bir elbiseyi beğenmiş iseniz vücut yapınıza göre bir seçim yaparsanız doğru sonuca ulaşabilirsiniz. Renk konusunda ise kendinizi özgür bırakın. Şifon kumaşın özelliklerinden de bahsedelim. Son derece ince ve ışık geçirgenliği olan bu kumaş, sıcak havalarda serinlik hissi de yaratacaktır. Ayrıca mükemmel bir zarafet görüntüsü yarattığını da ekleyelim. Eğer ışığı geçirmesi sizi rahatsız edecekse astar üzerinde son kat şifon kullanabilirsiniz. Kına gecesi elbisesi abiye bir kesim olarak tasarlanacaksa sizlere şifon ve saten karışımı bir tasarım da önerebiliriz. 2019 kış kreasyonunun da en az yaz kreasyonu kadar renklerle dolu olduğunu aklınızdan çıkartmayın.

Romantizm Sevenlere

kina-gecesi-abiyeleri-2019-trendleri (3)

Romantizm yaşamların baş köşesinde duran gelinler için bu şekilde midi boy ve sevimli renklerden tasarlanmış kına gecesi elbisesi tavsiye edebiliriz. Daha az dekolte ve uzun etek boyu ile kendinizi 60’ların filmlerinden çıkmış gibi hissetme şansınız da var. Minik aksesuarlar ve sade bir saç tasarımı ile de bu görüntünüzü pekiştirebilirsiniz. Yaz veya kış fark etmeden bu minik detaylarla güçlendirilmiş elbiseleri giyebilirsiniz. Kına gecesinde giyilebilecek elbise modelleri arasında kır ve deniz kenarı gibi alanlarda düzenlenen törenler için en uygun elbiseler de bunlardır. Hem ortamın havasına uyar hem de tamamlayan bir görüntü ortaya çıkartır. Böyle geçmişten esintileri fazla olan bir elbise tercih etmiş iseniz konseptinizi de o yıllara göre belirleyebilirsiniz. Davetiyelerinizden, süslemelere kadar o yılların esintisini yansıtabilirsiniz. Kına gecesi nedime kıyafetleri de bu tarz bir tasarıma uygun olarak hazırlanabilir. Bu kıyafetler hem gelinler hem de nedimeler için son derece uygun modellerdir.

Her Dönemin Favorisi Balık Elbiseler

kina-gecesi-abiyeleri-2019-trendleri (4)

Modası hiç geçmeyen kesimlerden birisi olan balık modeller kına gecesi elbisesi olarak da tercih edilebilir. Kına gecesi balık elbise giymek isteyenler vücut hatlarına dikkat etmelidirler. Balık elbise vücut hatlarını bütünüyle ortaya koyduğu için kum saati vücut tipine sahip olanların giymesi tavsiye edilir. Göğüs ve kalça çıkıntıları ile bel oyuntusu bu elbise modellerinde tamamen açığa çıkar. Balık kesim şık olmasının yanında son derece zarif görüntü de ortaya çıkartır. Tabi burada kural vücudun balık modele uygun olmasıdır. Aksi halde tam tersi bir görüntü ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Uzun kollu balık elbiseler kış gelinleri tarafından da tercih edilebilir.

Kına gecesi kadife elbise modelleri arasında balık tasarımlar kış için ideal bir başka seçenektir. Balık tasarımlar aynı zamanda kına gecesi davetli kıyafeteri arasında da sıkça görülen modeller. Yani bu elbiseleri sadece gecenin gelini değil davetliler de kullanabilirler. Vücut hatlarına güvenen, kendisine yakıştığını düşünen bütün kadınlar bu elbiseler ile geceye katılabilirler. Balık modeller ile oluşturacağınız görüntü bir kum saatini andıracaktır. Tasarımın tek dezavantajı etek kısmı bol olan kıyafetler kadar rahat olmamasıdır.

Gösterişten Hoşlananlara

kina-gecesi-abiyeleri-2019-trendleri (5)

Kına gecesi giyilebilecek elbiseler arasında eteği kabarık, taşlı elbise de seçenekleriniz arasına girebilir. Kendinizi tam bir prenses gibi hissedebileceğiniz bu elbiseler birçok tasarıma göre daha çok rahat etmenizi sağlayacaktır. Üst kısmı işlemeli, etek kısmı ise tüllerle zenginleştirilmiş bir ebise kına gecesi elbisesi olarak seçilebilir. Kına gecesi elbiseleri kabarık bir modelden seçilmişse oldukça gösterişli olacağı için çok fazla aksuar kullanmanıza da gerek kalmaz. Elbisenin kendi havası sizi mükemmel göstermeye yetecektir. Yine tasarımın geneline bakarak topuz bir saç modeli ile kıyafetinizi tamamlayabilirsiniz.

Elinize alacağınız bir buket çiçek ise elbiseyi tamamlayan en önemli parçalardan bir tanesi olacaktır. Kabarık elbiseler uzun boylu kadınlarda daha hoş durur, boyunuz kısa ise tek yapmanız gereken uygun boyda topuklu bir ayakkabı kullanmak olacaktır. Özellikle salon kına gecelerinde bu elbiseler kullanılabilir. Tasarımın sadeliğine göre kırda ya da açık havada yapılan eğlencelerde de kına gecesi elbisesi olarak etek kısmı kabarık modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Yaka kısmı kapalı ve kolları uzun kına gecesi elbiseleri ise tesettürlü kadınlar için en ideal kesimlerden bir tanesi olacaktır. Unutmayın bu gece sizin geceniz ve kendinizi nasıl güzel hissettiğiniz önemli.

Neden Kısa Olmasın?

kina-gecesi-abiyeleri-2019-trendleri (6)

Kısa etekler, tüller ve minik süslemeler ile tamamlanmış bir elbise seçmek istemez misiniz? Kına gecesi elbiseleri kısa tasarımlar arasından da seçilebilir. Bu modellerde oldukça hoş elbiseler karşınıza çıkacaktır. Özellikle minyon kadınlara daha çok yakıştığını düşündüğümüz kısa elbiseler yaz ve bahar düğünleri için de son derece mükemmel parçalar olacaktır. Tüllerle zenginleştirilmiş bir etek ise son derece güzel görünmenizi sağlayacaktır. Kına gecesi elbisesi seçiminizi sade bir parçadan yana kullanmış iseniz aksesuar konusunda dilediğiniz gibi özgür davranabilirsiniz. Elbisenin yaka yapısına bağlı olarak şık bir gerdanlık ya da bir inci kolye, onu tamamlayan zarif bir küpe seçimi ile harika bir görüntü ortaya koyabilirsiniz. Renk konusunda ise dilediğiniz kadar özgürsünüz. Maviler, yeşiller, pembeler, somon renkleri tonlarına göre yaz eğlenceleri için ideal olacaktır. Daha koyu mavi, siyah, yeşil tonlarını ise kış eğlencelerinde tercih edebilirsiniz. Kısa bir elbise ile kendinize hareket özgürlüğü de sağlayabilirsiniz.

Geleneksele Yer Açık

kina-gecesi-abiyeleri-2019-trendleri (7)

Kına gecelerinin gelenekse kıyafetleri arasında yer alan bindallı ve kaftan her dönem kına gecesi trendleri arasında yer almaya devam edecek. Türk kültürünün bir parçası olan bu kıyafetler kına gecelerinde hem gelin hem de nedime kıyafeti olarak kullanılabilir. Dilerseniz bütün bir geceyi bu tarz geleneksel bir kıyafet ile tamamlayabilirsiniz. Bir başka seçenek ise sadece kına yakılması esnasında bindallı giymektir. Kına gecesi elbiseleri bindallı olarak seçilmişse çoğu zaman karşınıza kadife ya da saten kumaştan yapılmış, üzerinde işlemelerin olduğu tasarımlar çıkacaktır. Bu da elbisenin son derece ağır olmasına neden olacağı için bütün  gece bu elbiseleri taşımak da zorlanabilirsiniz. Kına gecesi yöresel kıyafetleri bunlarla sınırlı da değil. Hint kına gecesi kıyafetleri de son yıllarda oldukça popülerler. Hint düğünlerinin gösterişli havası, kendisine özel ritüelleri ve dahası son yıllarda ükemiz de son derece popüler olması hint kıyafetlerinin de tercih edilmesini sağlamıştır. Hindistan konseptli bir düğün de hint yöresel kıyafetleri kına gecesi elbisesi olarak tercih edilebilir.

Kına Gecesi Kıyafeti Nasıl Olmalı?

kina-gecesi-abiyeleri-2019-trendleri (8)

Kına gecesi elbisesi tamamen kişisel zevklere bağlı olarak seçilebilir. Kına gecesi için elbise modelleri her sene moda trendlerine göre tekrar şekillenir. Tabi sizin bir sezon öncesinde çok beğendiniz bir tasarım varsa onu da tercih etmeniz mümkün. Seçilecek kıyafet kına gecesinin genel konseptine, kına yapılacak alana ve en başında da mevsime uygun olmalıdır. Mevsime göre elbise seçimi yaparsanız kına töreni boyunca da kendinizi daha rahat hissedersiniz. Yaz gelinleri kına gecesi için sade elbiseler kullanabilirler. Kış gelinleri ise payetli abiye ya da taşlı elbise tercih edebilirler. Bazı gelinler modern ve geleneksel kıyafetleri değiştirerek giymeyi de tercih edebiliyorlar.

Siz de geceye abiye bir kına gecesi elbisesi ile başlayıp kaftan ya da bindallı gibi bir kıyafetle devam edebilirsiniz. Kına gecesi elbise fiyatları sizlerin seçtiği elbiseye göre değişecektir. Özel tasarımlar elbette fiyat olarak daha yukarıda olacaktır. Aynı zamanda kullanılan kumaşlar da elbisenin fiyatını etkileyecektir. Kına gecesi nedime kıyafetleri fiyatları da tıpkı gelin elbisesi gibi aynı çizgide bir sistem içinde oluşur.

Eğer düğün elbiselerine de göz atmak isterseniz sizleri Düğün Elbisesi Rehberi sayfamıza alalım…

Peki Sizin Tercihiniz Hangisi?

Uzun, kısa, işlemeli ya da taşlı elbise, hangisini seçerseniz seçin bu elbiseler içerisinde muhteşem görüneceğinizi bilmenizi isteriz. Tabi kına gecesi damat kıyafetleri de gelin elbisesine mutlaka uyum sağlamalıdır. Elbiseyi satın alabileceğiniz gibi kiralama yöntemini de tercih edebilirsiniz. Son yıllarda yaygın olarak kullanılan kiralama sistemi damat kıyafetleri için de tercih edebileceğiniz bir seçenek. Kına gecesi nedime kıyafetleri kiralama da kendi kıyafetinizi kiralayacağınız mağazadan yapılabilir.

2019 kına gecesi elbise modelleri modanın bu seneki trendlerinin çerçevesinde ilerliyor. Biraz daha çocuksu, rengarenk ve hatta bazen gösterişli. Kına gecesi organizasyonu elbisesinden mekan seçimine kadar özen içinde hazırlanması gereken bir davettir. Kendiniz, nedimeleriniz ve damat için elbise seçimi yaparken organizasyonun geneline bakarsanız nasıl bir model kullanacağınızın ayrıntıları da ortaya çıkacaktır. Kına gecesi gelin elbiseleri denilince karşınıza çıkan onlarca model aklınızı karıştırmasın, siz her zaman ki gibi kendinize en çok yakışanı seçmeyi ihmal etmeyin. Peki siz en çok hangi kına elbisesi modelini beğendiniz? Sizce kına gecesinde kırmızı renk haricinde elbiseler tercih edilebilir mi? Fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın! Sizlere bol eğlenceli bir kına gecesi ve mutluluk dolu bir hayat dileriz.

insert-2

Kır düğünü fiyatları ne kadardan başlıyor?

Buradan şehrinizin en çok tercih edilen kır düğünü mekanlarını inceleyebilir, ücretsiz fiyat teklifleri alabilirsiniz.

Anında Teklif Al

Ünlülerin birbirinden lüks düğün pastası modellerini gördünüz mü? İncelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla