Kaftan ve bindallı modelleri yine düğün ve hemen öncesinde de kına hazırlığı içindeki hanımların en çok ilgilendiği konulardan biri oluyor. Bu yıl kaftan modelleri yine çok moda ve trendlere uygun bindallı fiyatları biraz yükseliyor. Korkmayın eğer bütçeniz kısıtlıysa da müthiş moda evlerinin giderek yaygınlaştırdığı bindallı kiralama hizmetleri sayesinde dilediğiniz güzelliğe bürünebileceksiniz. Kapalı hanımlar dikkat sizler için de müthiş tesettür bindallı alternatifleri mevcut. En güzel bindallı kaftan seçimini yapmak için ihtiyacınız olan tüm ipuçlarını şimdi takip etmeye başlayın.

Açık ya da kapalı en modaya uygun renkler ve bezemeler içinde gecenin sultanı tabii ki siz olacaksınız. Modası renkleri ve modelleri ile her yıl biraz daha değişen bu geleneksel kıyafetler enfes saç aksesuarları ile birleşiyor. Kaftan ve bindallı modelleri nefeslerinizi kesecek on dört farklı model alternatifiyle ve tüm detaylarıyla işte karşınızda. Seçiminizi yapmadan evvel bu yazımızda kaftan ve bindallı modelleri hakkında bilmek istediğiniz ne varsa öğreneceksiniz. En moda renkler ve kombinasyonlar hangileri hemen bakalım!

Kaftan Modası ve Bindallı Giyme Geleneği

Gelin adayları için çok önemli sayılan bu kıyafetler hem kına gecesinde hem de düğünün öncesindeki gelin hamamı gibi özel organizasyonlar veya nişan fotoğraf çekimlerinde giyilebiliyor. Kaftan ve bindallı modelleri bu yıl tabii ki sadelikten uzak. Bilakis saraylı havasını ansıtan gösterişli kıyafetler karşınıza sıkça çıkacak. Kaftan ve bindallı modelleri çok özel kumaşlar, dokumalar, işleme ve bezemeler ile tasarlandığı için bindallı fiyatları bu sezon çok değişken. Eğer dilediğiniz kaftan modelleri bütçenizi zorlamıyorsa şanslısınız.

Giderek artan bir bindallı kiralama odasından da bahsedeceğiz. Bu gelenek Osmanlı konseptlerinin dizilerle yeniden popülerlik kazanmasından bu yana son yıllarda canlandı. Kına gecesi kıyafetleri için bindallı kaftan neredeyse on senedir bir tür mecburi kıyafet halini aldı. Kapalı hanımlar için çok hoş tesettür bindallı seçenekleri hemen hemen her modele uygulanabiliyor. Hint işi müthiş işlemeli kumaşlar 2019’da saray havasını özel gecelerinize taşımak için en müthiş seçim oluyor. İster kaftanınız ister bindallınız olsun, ister tünik veya elbise gibi sıra dışı modelleri yeğleyin bu kıyafetler kınanızın vazgeçilmezi olacak.

Kına gecesi giysinizi seçerken modaya çok düşkünseniz açık renklerin biraz dışına çıkmanız gerekecek. Zümrüt yeşil, bordo ve lacivert gibi ağır renklere kayan trendler gözlemlemek mümkün. Ancak konsept gereği ya da cildinize çok yakıştığı için pudra ya da turuncularda gönlünüz kalacaksa bunlar da hala moda sayılan tonlar. Bindallı kaftan tasarımlarında bindallı fiyatları açısından da etkili olan çok lüks kumaşlar akıllara bindallı kiralama alternatifini getiriyor. Çünkü tesettür bindallı modellerinde de kendini gösteren saraylı trendleri en iyi bindallı kaftan modelleri ve şık kumaşlarla kendini gösteriyor. Siz de havalı bir tasarım giyerim ama satın almasam da olur diyebilirsiniz. Böylece harika tasarımlara kiralama yoluyla kavuşmak mümkün oluyor. En güzel bordolar ve morlar da bu tasarımlara derinlik katmakta. Sade veya gösterişli taçlarla tamamlanabilir, iki parçalı ya da uzun yelekli düşünülebilir. Kendinize yakıştırdığınız dizaynı bulmak için son ana kalmayın çünkü harika alternatifler karşınıza çıkacak. Karar vermesi zor ve hazırlıklar acil!

Koyu Renklerin Sihirli Masalı Bindallı Modasında

Koyu renkle şekillenen modaya kesinlikle abartılı aksesuarların eşlik ettiğini söyleyebiliriz. Bindallı tacı hanımların vazgeçemeyeceği aksesuarlardan biri; ünlülerin kınalarında da çoğunlukla gösterişli taçlara rastlıyoruz. Siz de bindallı fiyatları ucuz mu diye düşünüyorsanız bunun aksesuarlara ve nedime kıyafetlerine de bağlı olduğunu söylemekte fayda var. Hürrem bindallı modelleri hala kimi gelinlerin unutamadığı bir tasarım, beğeni toplamayı da sürdürüyor. Bunun yanında bindallı tesettür seçenekleri arasında da çok moda olan şalvarlı bindallı ve mor bindallı seçenekleri klasikleşen kırmızı bindallı modasının biraz önüne geçiyor. Hatırlarsanız tesettür bindallı modelleri 2018 yılında hem açık hem de koyu renklerle şekillenmişti. Şimdi ise bindallı modelleri tesettür modasında da bordo bindallı ve kadife bindallı, yeşil bindallı veya lacivert seçeneklerle kendini gösteriyor. Bindallı modelleri 2019 yılında kına gecesinin vazgeçilmezi olan bindallı çeşitleri ve Aysira bindallı gibi markalarla davetlere damgasını vuracak. Takım ancak daha sade nedime bindallısı ve de bindallı ayakkabısı çeşitleri de bu gecenin şıklığında tamamlayıcılarınız oluyor.

Ucuz bindallı modelleri ve fiyatları araştırmasına dalarsanız da kiralık seçeneklerini bulabileceğinizi unutmayın. Uygun tesettür bindallı başı modelleri de kapalı hanımlar için uygulaması yapılan bir başka tasarım. Genellikle kına bindallı uygulamalarında yapılan saç aksesuarları ile tesettür üzerine yapılabiliyor. Şalvarlı bindallı modelleri ve bindallı başı ile takım bindallı kemeri de 2019 için kesinlikle bilmeniz gereken popüler trendler arasında yer alıyor. En güzel bindallı modelleri arasında yer alan pahalı Hint işleri ve bu modeller için ikinci el bindallı aramanız da bindallı kiralama gibi bir yedek fikir olabilir.

Bindallı aksesuarları bindallı fiyatları konusunu bu denli tuzlu hale getirdiği için bindallı modelleri bindallı kiralama opsiyonuyla da gelin adaylarının beğenisine sunuluyor. Şalvarlı bindallı fiyatları takip edilmesi gereken en trend kampanyalarında kolayca alabileceğiniz bir tasarım gurubunu oluşturuyor. Üstelik büyük beden bindallı arayan hanımlar için en güzel modeller de yine bu gruptan çıkacak. Unutmayın ki bu gece sizin kına geceniz, özel ve bir kere olacak. Bu yüzden kendinizi muhteşem hissetmek hakkınız.

Kına Gecelerinin Yıldızı Olmak Kolay

Gelinlerin dikkatine bu alandaki yükselen modaları yakalamanız için tetikte olmalısınız ama kına gecesi gelenekleri alanı daralttığından bu çok da zor değil. Bildiğiniz gibi aslında bindallı modelleri her yıl sadece bazı küçük değişikliklere uğruyor. Yani bazen renkleri bazen de kaç parça nasıl kıyafet tasarımlarının gündemde olduğunu tartışıyoruz. Ünlülerin giydikleri, dünya modası vesaire bu tasarımları etkiliyor. Sizin de kişisel beğenileriniz ve aşina olduğunuz geleneklerle bunlar birleşecektir. En güzel bindallı kaftan ya da tesettür bindallı giyen gelin olmak için bu modayı yakından bilmelisiniz.

Kına gecesi için tasarlanan bu olağan üstü abiye modelleri bu yıl nefes kesen işlemelerin yanı sıra süper renkler ve modeller ile karşınıza çıkıyor. Yine biraz da yaratıcılığınıza ve şahsi zevkinize kalmış fırsatlar yakalayabilirsiniz. Mesela;

  1. Geleneksel şeyleri sevmiyorsanız modern renklere kaçamak bir kullanımla adım atabilirsiniz.
  2. Hint işi parçalar da yine neşenizi yerine getirecektir.
  3. Aynı renkteki farklı kesimleri deneyerek vücut şeklinize en uygununu bulabilirsiniz.
  4. İki katmanda zıt renklerle değişik bir görünüm elde edebilirsiniz
  5. Aksesuarlarınızı gösterişli ya da sade seçerek tarzınızı koruyabilirsiniz.
  6. Kına gecesi konseptinize uygun renkleri kıyafetinize uygulattırabilirsiniz.

Renkleri ve Modelleri Karıştırın, Deneyin!

Dilediğiniz kombinasyonları bu çerçevede bile yapabilirsiniz. Etekli ya da şalvarlı modeller olsun, abiyenizin üstüne giyeceğiniz bir geleneksel parçayla olsun örneğin zümrüt yeşilini çingene pembesi ile, beyaz bir içlik parçayı lacivertle birleştirebilirsiniz. Yine gönlünüzden geçeni giyme şansı yakalıyorsunuz. Altın işlemeli parçaları hafifletecek ya da canlandıracak renkler ile birleştirmekten çekinmeyin. Pembe ile yeşil tonlarının kına atmosferinize katacağı çok şey var. Aksesuarları ve dekoru buna uyumlu düşünürseniz sizin için bambaşka bir plan ortaya çıkacaktır. Bu sene biraz daha özgür model ve renk seçimleriyle karşılaştığımız için bu 14 model sayesinde ipuçlarını böyle derledik. Giderek farklı geleneksel abiyelerin bir araya geldiğini kına gecesi kıyafeti modasında görüyoruz. En şık moda evleri de deneyerek harika farklı sonuçlar alıyorlar.

Sizin için de seçiminizi kolaylaştıracak püf noktaları oluşturmalarını gönülden diliyoruz. Osmanlı işi mi Hint işi mi diye kararsız kalıyorsanız yaratıcı davranabilirsiniz. Birleştireceğiniz, içine abiye giyeceğiniz parçalar orijinal bir görünüm elde etmenize olanak sağlayabilir. Yakın kız arkadaşlarınızla da bu kombinasyonları değerlendirebilirsiniz. Tavsiyemiz kendi tarzınızı ortaya koymaktan yana oluyor, çünkü bu sizin kınanız! Kendi kınanızda kesinlikle konforsuz kıyafetler ya da aksesuarların esiri olmayın. Tarzınızı da elden bırakmayın çünkü bu özel gecede pişmanlıklara yer yok. Hiç kuşkusuz bir hayaliniz vardır ve onun peşinden gitmenin tam zamanı. Düğün hazırlıklarının telaşesi içinde kına gecenize gerekenleri son ana bırakmamanızı da önemle hatırlatmalıyız. Kına gecesi malzemeleri ve abiyeler, sezonda hem pahalı olacaktır hem de çabucak tükenecektir. Bu yüzden birazcık erken davranmak tam da ihtiyacınız olan stres savar olabilir. Rahat deneyecek kadar zamanı kendinize ayırın; böylece ister aile ya da ister kızlar grubuyla hem de keyifle kına alışverişi yapın.

Bindallı Modelleri İçin 2019 Modasını Yakalayın

Gelin adayları, bindallı kaftan modelleri arayışınız esnasında sizin de bütçeniz kaftan fiyatları için uygun değilse örneğin kaftan kiralama gibi seçeneklere yönelebilirsiniz. Hayalinizdeki Hürrem Sultan kaftan modelleri en gözde dükkanlarda, hem de size servete mal olmayacak avantajlı paketler içinde kiralık kaftan alternatifiyle karşınıza çıkıyor. Aynı şekilde tesettür kaftan modellerinde ya da Osmanlı Kaftanları için de sizi rahat ettirecek kampanyalar kiralama yapan yerlerde kurtarıcınız olarak beklemekte. Piyasa için en hareketli yerlerden Eminönü kaftan pazarı civarında bu gibi çeşitli seçenekleri araştırabilirsiniz.

Gelinlik üstüne kaftan seçeneği sizi heyecanlandırıyor mu? Şık bulduğunuz seçenek pembeli kadife kaftan mı? Tabii ki kaftan kına geceniz için özel diye bir kural yok. Siz de en beğendiğiniz kaftan modelleri 2019 yılında nasıl tasarlanmış keşfetmek için ünlü moda evi ve terzilerin sayfalarına hemen göz atın. Kaftan ve bindallı modelleri gelin adaylarının vazgeçilmezlerinden biri olarak hazırlıklar esnasında mutlaka karşınıza çıkıyor. Pembe kaftan seçenekleri geçmiş yıllarda moda olmuş ve zirvede yer etmişti.

Şimdiyse kaftan tesettür kombinleri arayan gelinler de dahil herkesin gözü yeşil kaftan modelleri üzerinde. Bindallı elbise ve mavi bindallı da bu yılın ve 2019 yazının özel tasarımlarından olacak gibi görünüyor. Bu zirveyi zorlayan en moda kına kaftan modelleri gelin adayları için seçimleri zorlaştıracak güzellikte örneklerle karşımıza çıktı. İlk görüşte aşık olduğunuz bir kaftan bindallı bulduysanız bu şansı değerlendirip mutlaka denemelisiniz. Bildiğiniz gibi kaftan ve bindallı modelleri tükenebiliyor; hele ki sezonun hareketli olduğu dönemlerde ucuz bindallı seçeneklerini yakalamak için çok geç olabilir.

Tesettür Abiye Modelleri yazımızı da incelemenizi öneririz!

2019’da popülerlik kazanan zümrüt yeşili bindallı ve işlemeli lacivert bindallı açık ve kapalı bindallı modelleri arasında göze çarpıyor. Bu bindallı modelleri en başı çekenler olarak aklınızda kalmalı. Bu yazımızda da çeşitli örnekleri sizin için seçerek kaftan modelleri ve bindallı fiyatları gibi merak ettiğiniz her konuda bilgi derlemeye çalıştık. Buradaki en sevdiğiniz modelleri ve kendi tecrübelerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz. En tatlı kına kıyafetleri sizin olsun ve her bir giydiğiniz uğurlu gelsin!

Yanıtla