Çocuk Abiye Modelleri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 • Yaş ölçütüne göre seçim yapılmalı.
 • Kumaş seçimine dikkat edilmeli.
 • Pamuklu veya antialerjik kumaş tercih edilmeli.
 • Zarif ve sade tasarımlar tercih edilmeli.
 • Doğru bedenli abiyeler tercih edilmeli.
 • Çocuğun abiye içindeki rahatlığına dikkat edilmeli.

Düğün Davetlerin Neşesi Çocuklar!

Düğünlerin, davetlerin, kutlamaların, toplantıların en neşeli en cıvıl cıvıl görüntülerinin sebebi davetli çocuklar. Atmosfere yetişkinlerden daha çok renk katan çocuklar için birbirinden güzel çok sayıda model ve tasarım çocuk abiye modellerini oluşturuyor. Ebeveyni ile uyumlu ya da tamamen farklı bir kıyafetle tarz yaratmak olanakları var. Çocuk abiye modellerinin tamamen farklı bir çizgide ve özen gösterilerek tasarlanan çeşitleri sayesinde, çocuklarınızın içinde rahat edeceği, aynı zamanda kendi tarzını yansıtabileceği bir kıyafet bulabilirsiniz. En hoş çocuk abiye modelleri için yazımıza buyurun:

Özellikle 10 yaşından büyük çocuklar için kocaman bir moda dünyası yaratan çocuk abiye modelleri ile davetinizde küçük yıldızlar görmek mümkün olabilir. Çocuk abiye modelleri farklı tasarımları, canlı renkleri ve değişik yaklaşımları ile giyim dünyasında baş döndürücü şekilde yer alıyor.

Yurt Dışından Bizlere!

Çocuk abiye modellerinin son yıllarda bu denli ön planda olmasının en önemli sebeplerinden biri de şüphesiz, özellikle yurt dışında değişen moda akımları içinde yükselen bir sektör olması. Şimdilerde çocuklar iyice odakta. Ünlülerin çocuklarından başlayan ve sürekli gelişen, değişmeye devam eden moda içinde çocuk abiye modelleri ile çocuğunuz kaç yaşında olursa olsun, dilediğiniz gibi seçim yapabilirsiniz. Bir yandan onların da elbette bir moda algısı olduğunu unutmayalım.

Fiyatları…

Çocuk abiye modelleri çok önceden fiyat açısından yüksek skalada yer almasına rağmen, rağbetin de çoğalması ve hazır giyim seçeneklerinin artması, online ürün sağlayıcıların yarattığı rekabet ile birlikte uygun fiyatlarla harika tasarımlara sahip olma şansımız var. Çocuk abiye modelleri bir yandan çok lüks markaların mağazalarında satışa sunulurken, örneğin Eminönü gibi bu alanda yıllardır ürün bulunduran semtlerden de kaliteli ve özel tasarımlar alabileceğiniz bir gerçek…

Çocukların kendi ruh hali gibi her an değişen çocuk modasının parıltılı ve sihirli abiye yüzüne gelin beraber göz atalım. Yoksa siz yükselen trendlerden önü kısa kuyruklu modelleri sadece yetişkinlere özgü mü sandınız? Peki ya bir zamanlar yine pek moda olan ailece takım giyinmeyi hiç duydunuz mu?

Önü Kısa Arkası Uzun Modeller

Çocukların ve ailelerin en çok tercih ettiği modeller genelde önü kısa arkası uzun tasarımlar oluyor. Düğün ya da nişan gibi organizasyonlarda gelinlerin yanında dikkat çekici hale gelen çocuk abiye tasarımları, hareket alanını da serbest hale getiriyor. Çocukların sürekli özendikleri masal karakterlerinin yansıtıldığı uzun kuyruklu, önü kısa modeller, yetişkin tarzının da çocuk modellerine geçmesine yardımcı oluyor. Önü kısa arkası uzun modeller, yetişkin stilinde eski moda olsa da 2019 çocuk abiye modelleri arasında yine ön plana çıkıyor. Her renkte dikilmeye uygun olan önü kısa arkası uzun çocuk abiye modelleri ile çocuğunuz kendini prenses gibi hissederek, özgüvene sahip olabiliyor.

Yaşına Uygun Modeller…

Önü kısa arkası uzun çocuk abiye modellerinin en iyi yönü her rengi kaldırması. Bir de sade ama bir yandan da yaş aralıklarına uygun olarak tasarlanmışlar. Genelde 9 ve 12 yaş ile üzerinde tercih edilen bu modellere eklenen bazı detaylarla, tek bir yerde değil, farklı etkinliklerde değerlendirilmesi mümkün.

Mesela düz bir model olarak satın aldığınız önü kısa arkası uzun abiye modellerine bazı renkler ya da küçük çiçekler ekleyerek, diğer etkinliklerde de değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda arka kuyruğu keserek direkt kısa çocuk abiye modeline göre evriltebilir ve dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Tabii bunun için sürekli büyümeye devam eden çocuğunuzun gelişimi de oldukça önemli.

Yaşlara Göre Çocuk Abiye Modelleri

Çocuk abiye modelleri genelde yaş olarak değerlendirildiğinde 10 – 11 yaş, 11 – 12 yaş, 13 ve 14 – 15 olarak ayrıldığını söylemek gerekli. Çocukların sürekli gelişim gösterdiği bu çağda, ergenlik ya da çocukluk bilinçleri de hesaba katılmalı. Buna göre ayrılan yaş gruplarına uygun çocuk abiye modelleri arasından mutlaka çocuğunuza uygun bir seçenek olacaktır. Bırakın çocuğunuz dilerse bir prenses ya da peri kızı gibi göründüğü bir gün yaşasın!

Garson Boy Kıyafet Seçimine Dikkat!

Çocuk abiye modelleri seçerken yaşayacağınız en büyük zorluk genelde 14 – 15 yaş için tasarlananlarda söz konusu… Çocuğunuzun yavaş yavaş ergenliğe geçiş yaptığı bu dönemde, moda anlamında fikirleri, kendilerini bir türlü zor beğenmeleri gibi etkenler seçimlerde de zorluk çıkartıyor. Bunun için bu yaş aralığında çok daha fazla çeşit olduğunu görebilirsiniz. Genelde yavaş yavaş tarzı oturmaya başlayan gençlerin kendi seçim yapmak istedikleri 14 – 15 yaş sınırda kalıyor. Genç tasarımları içerisinden uygun fiyatlar ve şık modeller bulmanız mümkün…

Bu grubun ardından en çok çeşitliliğin olduğu tasarımlar da çocuk abiye modelleri 13 – 16 yaş grubunda oluyor. Burada da genelde ailelerin ve çocukların seçimlerinin harmanlandığı birbirinden canlı ve hoş seçenekleri bulmanız mümkün… Çocuğunuzun yıllar sonra albümlere baktığında bile hoşuna gidecek bu çocuk abiye modelleri ile onların içine sinecek kıyafetler bulabilirsiniz. Ortak bir seçimde anlaşmak en iyisi…

Daha küçük yaşlardaki çocuklar için de renklerle süslenmiş ve çiçek, doğa, masal dünyası gibi unsurları içeren, çocukların hayal dünyasını yaşatan tasarımlar ön plana çıkıyor. Genelde o yaştaki çocukların en çok özendikleri ünlü ya da masal kahramanı gibi olabilecekleri bu tasarımlarla hayallerini gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Melek Kanatlı Çocuk Abiye Modelleri

5 – 10 yaş çocuk abiye modellerine kadar tasarlanan tüm kıyafetlerde en önemli detay melek kanatları oluyor. Çocukların farklı bir havaya büründükleri, hatta ellerinde asa gibi tuttukları aksesuarlar ya da taçla süsledikleri melek kanatlı çocuk abiye modelleri, bu zamana kadar en çok satılan kıyafetler arasında yer alıyor. Modası hiçbir zaman geçmeyen kanatlar, büyük küçük her yaştaki çocukların en severek giydikleri tasarımlar arasında. Çok tercih edildiği için de her fiyat aralığına uygun modelleri satın almak ya da kıyafete eklemek mümkün…

Kanat Detayları…

Kanatlı abiyelerin yanında, prenses modelindeki adeta gelinliği andıran tasarımlar da ön planda. Yaklaşık 10 yıl öncesinden bu yana çocukların özel günlerde giymeyi en çok istediği, yeri geldiğinde ailesine aldırmak için diller döktüğü pembe, mavi, sarı, yeşil renklerdeki kabarık prenses modelindeki çocuk abiye modelleri 2019 kataloglarında da ön plana çıkıyor. Her sene farklı detaylarla süslenen kabarık elbiseler ile davetlerin en dikkat çeken küçük yetişkini sizin çocuğunuz olabilir.

Çocuk Abiye Modellerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuk abiye modelleri konusunda alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli husus çocuğunuzun mutluluğu. Aile olarak her ne kadar uygun ya da kötü bulsanız da çocuğunuz dilediği ya da içinde mutlu olduğu çocuk abiye modelleri arasında seçim yapacaktır. Bunun için kesinlikle sizin seçimizden çok çocuğunuzun içine sinen modeli tercih edebilirsiniz. Bu sizin asla sevmediğiniz bir renkte de olabilir, model açısından rahatsız edici de olabilir. Yine de mutlaka çocuğunuzun iyi hissedeceği elbiseleri seçin.

Rahatlık Önemli…

Çocuk abiye modellerinde önemli olan bir diğer konu da rahat edebilecekleri tasarımlar olması. Hareket etme konusunda yetişkinler kadar kontrollü olmayan çocuklarınızın etkinlik boyunca içinde rahat edecekleri, kirlenme riskini alabileceğiniz, hareket ederken esneme payı olan ve diledikleri gibi koşup oynarken bir yandan sizin de sürekli peşinde koşmanızı gerektirmeyecek çocuk abiye modelleri için arayışa girebilirsiniz.

Anne-Kız Kombini…

Çocuk abiye modelleri içerisinden seçim yaparken, çocuğunuzun mutlu olmasının yanında hayallerini gerçekleştirmesi de önemli oluyor. O kendini küçük yaşlarda bir prenses, bir kahraman, bir dizi karakteri gibi hayal eder ve bu şekilde giyinmek isteyebilir. Gerek fantastik istekler gerek sizinkinin aynısı bir kıyafet için çok ısrarcıysa onu kırmayın. İkinizin şıklığı ikinizin mutluluğu demek.

Prenses veya peri kızı gibi olunacak o büyük gece onlar için de son derece önemli. Yine sizin kontrolünüzde olacak şekilde, onların hayallerine uygun tasarlanan çocuk abiye modelleri ile nasıl hissediyorlarsa öyle bir etkinlik geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Hepsi sizin elinizde.

Vazgeçilmeyen Anne Kız Uyumlu Çocuk Abiye Modelleri

Son yılların en önemli modası yine tüm dünyada yeniden parlayan anne – kız uyumlu kıyafetlerde görülüyor. Özellikle genç annelerin kızları ile birer takım olduğunu vurgulamak istediği, davetlerde geçerli anne – kız kreasyonları gördünüz mü? Bu tasarımlarla, takım çocuk abiye modelleri ile göz doldurabilirsiniz. Minikler de bu akıma bayılıyor. Genelde çocukların ön planda olmadığı ama yine davetli oldukları düğün, doğum günü, nişan gibi etkinliklerde tercih edilen anne – kız kreasyonlarında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, sizin bir anne, yanınızdakinin de çocuk olduğunu unutmamak…

Sizin kıyafetinizin olabildiğince sadeliğe evrilmesi gerekirken, çocuk abiye modellerinin de abartılı olmayacak şekilde daha tasarımsal olması gerekiyor. Genelde özel tasarım olarak moda sektöründe yer alan anne-kız çocuk abiye modelleri eskiden kalan ölümsüz bir moda ve çok pahalı sanılsa da artık kendinize uygun seçenekler bularak bu kombinlere hemen sahip olabilirsiniz.

Çocuk Abiye Modelleri Fiyatları

Çocuk abiye modelleri fiyatları her yaş aralığına göre farklılık göstermekte. Bununla birlikte, belli zamanlarda yetişkin abiyelerinden hatta gelinliklerden bile daha pahalı olabiliyor. Bunları almaya yeterli gücünüz yoksa ya da zaten bir kere giyip atılacak diye düşünüyorsanız, Eminönü gibi semtlere bakmalısınız. İnternet üzerinden de aynı kalitede ve daha uygun fiyata çocuk abiye modelleri satın alabilirsiniz.

Nerelerde Ne Çeşitler Bulabilirsiniz?

Eminönü gibi yerler kalite açısından arka planda kalıyor gibi görünebilir. Aslında bu sektörün oralardan doğduğu düşünüldüğünde, sadece etiket üzerinden değerlendirmede, çocuk abiye modelleri için ne kadar uygun yerler olduğunu görebilirsiniz. Aynı zamanda buradaki pasajlarda anında aldığınız elbiselere çocuğunuza göre özel olarak tasarımlar ekletebilir ya da bedenini ayarlayabilirsiniz. Kumaş ya da işleme açısından da kesinlikle kaliteli olan bu kıyafetlerin yerine pahalı olanını tercih etmek yerine, çocuğunuzun mutlu olacağı olanı almanız gerekiyor.

İnternet Alışverişi Yardımcı Olabilir

İnternette alışveriş riskli gibi gözükse de çocuk abiye modelleri için gittigidiyor gibi adresler oldukça iyi satışlar yapmaktadır. Proporsiyon bakımından sabit olan çocuk bedenlerini detaylı bir şekilde inceleyerek internet satışı ile çocuk abiye modellerinden istediğiniz tasarımı alabilirsiniz. Hatta çok büyük markaların mağazalarında çocuğunuz için baktığınız abiye modellerini internet üzerinden daha uygun fiyata bulmanız mümkün olmaktadır.

Çocuklar Demek Hayaller ve Gençler Demek

Çocuklarınızın içinde büyümekte olan bir yetişkin olduğunu unutmayın. Onların hayallerini gerçekleştirmenin en önemli yolunun onların istediği, aynı zamanda güzel duran çocuk abiye modelleri için seçim yapmalısınız. Her gün fikirleri değişen, kendinden emin gözüken ama aldığınız kıyafeti ertesi gün kenara atma eğiliminde olan çocuklar… Her yaştan çocuk için abiye modelleri seçerken, onların isteklerini arka plana atmamaya özen gösterin. Moda dünyasında büyük yer tutan çocuk abiye modelleri oldukça geniş bir alan. Ve vakit ayırırsanız araştırıp hem dilediğiniz görüntüyü hem çocuğunuzun istediği gibi rahat, şık, tarz sahibi tasarımları aynı kıyafette bulup, uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Her Yere Bakın

Çocuk abiye modelleri için sadece büyük mağazaları değil, hiç ummadığınız dükkanları saklayan kimi ara sokakları, İstanbul’da Eminönü, İzmir’de ise Konak gibi semtleri, ayrıca tabii ki çılgın internet dünyasını da değerlendirin. Peri masalını yüz üstü bırakmayın; pes etmeden erken tarihlerde araştırmalara başlayın. Hem siparişler için hem karar vermek için zamanınız olsun. Unutmayın çocuğunuzun hep istediği ama hiçbir yerde bulamadığınız bu tasarımlar bir anda hiç beklemediğiniz herhangi bir yerde karşınıza çıkabilir. Fikir de değiştirebilirsiniz.

Çocuğunuzun Hayalleri Ön Planda!

Aynı zamanda aynı modelin farklı yerlerde daha güzel ve daha uygun olabileceği detayı da oldukça önemli. Kendi çocuğunuzun sizin gözünüzden görünümü ile onun hayallerinin birleştiği bir dünya da mümkün. Tüm etkinlikler için en uygun çocuk abiye modelleri seçimini en doğru şekilde tamamlayabilirsiniz. Ondan sonra da çocuğunuzun elbise içinde ne kadar mutlu ve hayallerine yakın olduğuna sevinmeye sıra gelecek. Sizin ailenizi en mutlu eden çocuk abiye kıyafeti hangisi olmuştu?

1 yaş doğum günü nasıl yapılır merak ediyorsanız tüm cevapları burada bulabilirsiniz.

Gökçe Türkmen

 1. Avatar
  Esma

  Iyi geceler bir elbiseyi begendim nasil alabilirim

 2. Düğün Buketi Editörü
  Düğün Buketi Editörü

  Merhabalar Esma Hanım, maalesef çocuk abiye satışı gerçekleştirmiyoruz. Fakat düğün ve düğüne dair ihtiyacınız olan her konuda aşağıdaki iletişim formumuzu doldurarak bizlere ulaşım sağlayabilirsiniz. Teşekkür ederiz, mutluluklar dileriz. 🙂
  https://www.dugunbuketi.com/iletisim/

 3. Avatar
  Serdar

  Size ulaşacak bir vatsap bir telefon numarası yok nasıl Spariş vereceğiz

 4. Düğün Buketi Editörü
  Düğün Buketi Editörü

  Merhabalar Serdar Bey,
  Çocuk abiye modelleri editörlerimiz tarafından seçilmiş olup, maalesef satışı gerçekleştirilmemektedir. Düğün ve düğüne dair ihtiyacınız olan tüm konularda ise aşağıdaki iletişim formumuzu doldurarak, ya da +90 232 339 27 13 numaramızı arayarak bizlere ulaşım sağlayabilirsiniz.
  https://www.dugunbuketi.com/iletisim/

 5. Avatar
  Meryem hanım

  En baştaki mavi beyaz elbise kaç tl???

 6. Avatar
  Gökhan Yörük

  6.sıradaki pembe askılı önü kısa arkası uzun nasıl sipariş edebilirim ve fiyatı ne kadar

Yanıtla