Çocuklarımızın tarz kıyafetler giymelerini bazen aileler olarak bizler çocuklarımızdan daha fazla isteriz. Miniklerin gelin ablalarıyla kurduğu masumane özdeşleşme ve tabii gelinliğin şaşaalı görüntüsü ile birleşince vitrinlerdeki çocuk gelinlik modelleri onları hayranlıkla kendilerine çeker.

Gelinlik ve Moda Evlerini Keşfetmek İçin Tıklayın

Onların da özel günlerde bu isteklerini karşılayacak sayısız model bulunuyor. Tabii kız çocuk gelinlik modelleri diyince akla ailenin küçüklere özel günlerde giydirdikleri abiye kıyafetler geliyor. Çocuk ve hatta sayısız bebek gelinlik modelleri arasından minikleriniz için seçim yapmak da bu sayısız çeşit arasında ebeveynleri biraz terletiyor. Bu nedenle biz de özel günlerinizde size ve küçüklere aradığınız güzelliği sunabilmek için çocuk gelinlik modelleri ve fiyatları rehberi yazmaya atıldık. Şimdi modeller ile aksesuarların çocuğunuzla nasıl uyumlu bir kombin oluşturacağına birlikte bakalım.

Her Şeyin Başı “Rahatlık”

Anne babaların son sözü söylemeye hakkı olsa da gelinliği giyecek olanlar çocuklar ve onların isteklerini göz ardı etmemeliyiz. Bütçemize ve çocuğumuza uygun çocuk gelinlik modelleri ve fiyatları birlikte seçmek onlara özgüven ve herkese mutluluk verecektir.

Miniklerimiz her ne kadar en az gelinler kadar güzel ve gösterişli olmak isteseler de onların çocuk olduğunu ve şarkıdan şarkıya kalkıp oynamayı bırakın asla yerlerinde durmayacakları ihtimalini akıldan çıkarmamak gerek. Bu yüzden onların rahatlığını düşünmek çocuk gelinlik modelleri ve fiyatları kıyaslamak için üzerinde durulması gereken basamaklardan.

Çocuk Gelinlik Modellerinde Nasıl Tasarımlar Var?

Çocuk gelinlik modelleri artık her yaştan çocuğa minyatür gelinlikler misali tasarlanabiliyor. Bu yüzden çocuğunuzun boyu kilosu ya da “hiperaktifliği” en az yaşı kadar göz önünde bulundurulası özellikleridir. Elbette çoğu zaman bu özellikler birbirleri ile uyumlu olsa da çocuk gelinlik modeli 8 yaş için bile birçok farklı tarzlarda karşımıza çıkıyor. Özellikle v yaka ve kalın askılı kız çocuk gelinlik modelleri onları oyun oynarken en az engelleyecek üst bölge şekilleridir.

Bir de eskilerin çok daha fazla tercih ettiği bir tarz olmakla beraber çocukların rahat ve temiz kalabilmeleri için bilekten biraz daha yüksekte bir etek boyu tercih edebilir ve dantelli ya da renkli çoraplarla bu göze çarpabilen boşluğu şık bir şekilde doldurabilirsiniz.

Bir de işin meteorolojik boyutu var ki anne ve babalar bunu da göz önünde bulundurmak durumundadır, çünkü çocuklar için çoğu zaman çocuk gelinlik modelleri ve fiyatları bu meseleden bağımsız süreçlerdir. Küçüklerin rahatlığı için kız çocuk gelinlik modelleri içinden terletmeyen ya da az terleten pamuklu kumaşları tercih edebilirsiniz. Yine bunun için şifon modellerin sentetik olmayan kumaşlarına bakılabilir. Bununla beraber kız çocuk gelinlik modelleri ve fiyatları özellikle ipek şifon modellerde daha fazla bütçe hesabı gerektirebileceğini söylemekte yarar var.

Onların Mutluluğu İçin

Büyüdüğümüzde çocukluk anılarımızdan hafızamızda kalan hatta eski sandıklardan çıkan içinde prenses gibi hissettiğimiz o minik ve göz alıcı gelinlikleri düşündükçe çocukların bu hayallerini ve heyecanlarını mutlulukla karşılamadan edemeyiz. Kız çocuk gelinlik modelleri değişik konseptlere uygun olarak düğünler dışında nişan, sünnet, doğum günleri, balolar vb. için de üretilir. Hangi konsept için olursa olsun başlıca hedef çocuk için gelinlik modelleri arasında onlara prenseslik hissiyatlarını karşılayacak kıyafetler üretmektir.

Kız çocukları görselliğe çok önem verirler ve seçtikleri çocuk gelinlik modelleri kendi zevklerine uygun olmasını isterler. Bu yüzden renkler de onların dünyasında çok büyük yer kaplar. Önemli günler için seçtikleri kıyafetler de kendileri gibi canlı ve rengârenk bir skaladadır. Pembe ve beyaz en çok tercih edilen renklerdir.

Ama pudra rengi, turuncu, mavi ve kırık beyaz, kahverengi de çocuk gelinlik modelleri için çok sık kullanılan en güzel renklerden. Çocuklar renk seçiminde sadece kendi isteklerini göz önünde bulundururlar ama anne ve babalara çocuklarının ten renklerini de hesaba katmalarını tavsiye ederiz.

Çocuk Gelinlik Modelleri Hangi Yaşlar İçin Var?

Çocuk gelinlik modelleri 8 yaş, 9 yaş, 10 yaş ve daha küçük yaşlar için renkli abiyeler ve gelinlikler yaşlarıyla çok uyumlu oluyor. Zaten içimizdeki renk arzusunu çocuklukta doyurmayacağız da ne zaman doyuracağız? Renkli elbiselerle uyumlu kuşakların 2019 de çok revaçta olduğunu söyleyebiliriz, siyah renk kuşaklar yetişkin modellerin yanı sıra kız çocuk gelinlik modelleri içinde de hala şık kombinlerdir. Saten kuşakların arkadan bağlanması ve uzun kuyruklarını sarkıtmak ya da şifon kuşaklarla fiyonk yapılması miniklerin gelinliklerini süslemek için şık ve sevimli bir yol olarak karşımıza çıkıyor.

Çocuk gelinlik modeli fiyatları süslemelerine, modeline ve kumaşına göre yetişkin gelinliklere kıyasla daha dar bir yelpazede bize kendilerini gösteriyor. Her ne kadar kız çocuk gelinlik modelleri yetişkinlerden aşağı kalmayan bir çeşitlilikte olsa da çocuklar dizilerde, filmlerde, vitrinlerde ya da başka özel günlerde en çok gördükleri modeli yani gelinlik diyince zihinlerinde ilk canlanan kabarık ve tüllü modelleri seçme eğiliminde oluyorlar.

Kabarık çocuk gelinlik modelleri klasik olmalarıyla elbette kendi içlerindeki çeşitliliği kaybetmiyorlar. Yine bu model için askılı, kalın askılı, v yaka kesimli gelinlikler farklı zevklerde ve rahatlıklarda seçenekler üretiyor. Tarlatanlı kabarık modellerin tüllerle süslenmiş hatta kuş tüyleri eklenmiş, yine pembe ve turuncu gibi canlı renklerle tasarlanmış çeşitleri çocuk modasının vazgeçilmezlerinden. Kabarık ve tüllü modellerin üst bölgelerinde çocuk gelinlik modeli 8 yaş ve 9 yaş gibi küçüklerde straplez tarzı yaka ile ince tülden kalın askılarla desteklenmesi yoluna gidebilir ya da kalın askıları dantelli tarzda seçebilirsiniz. Zayıf bedenli çocuklar için beğendikleri kabarık modellerin bu yollarla zarifliklerini de belli etmelerini sağlayabiliriz.

Kısa kollu modeller biraz daha soğuk zamanlarda ya da üst bölgenin pul işlemeler ve boncuklar ile süslenmesi istendiğinde yine kabarık modellerin en güzel kombinlerinden biri olabiliyor. Kabarık çocuk gelinlik modelleri ve fiyatları birçok alışveriş sitesinde ve mağazada cebe uygun ürünleriyle sizleri bekliyor.

Onların da Modası Var!

Çocuk modası diyip geçememek gerek, artık dantelli Fransız kesim modeller bile kız çocuk gelinlik modelleri arasında sık görülen örneklerden. Yaz aylarında dantelin verdiği ferahlık ile çocuklarınız bunalmadan oynarken siz de güzelliklerine bakarak kendinizle gurur duyabilirsiniz.

Küçük yaşa da gitse de dantelli Fransız çocuk gelinlik modeli 11 yaş ve üzeri çocuklarda daha çok kendini gösterme fırsatı yakalıyor. Yine farklı kesimlerde dantel işlemeleri sempatik görüntüleriyle çocuk gelinlik modelleri arasından hem bizi hem çocukları vitrine çekiyor.

Dantel aynı zamanda serin günlerde bir yarım kol gibi omzu kapatabilir, sade gelinliklerin üzerinde daha salaş ve süslü bir görünüm sağlayabilir. Gelinliğin rengiyle uyumlu, mesela bej renk üzerine açık pembe gibi dantel işlemeler çokça tercih edilir ve çocukların beğenisini kazanır.

Kız Çocuklar İçin Abiye Modelleri

Demiştik ya kız çocuk gelinlik modelleri diyince akla abiye kıyafetler gelir, abiyeler arasında da özellikle uzun boylu kızlarımız için garson abiye modellere şans verilmeli. Hem zarif kesimi hem de etek uçlarının serbestçe salınışı uzun boy için ideal abiye biçimlerinden. Bu modelin salaş yanını açık saçlarla veya belden sarkan aynı renk ince kuşaklarla daha güzel belli edeceğini söyleyebiliriz.

Bu çocuk gelinlik modeli fiyatları bakımından da uygun seçenekler sunuyor. Yine genel olarak abiyeler ile çocuk gelinlik modelleri ve fiyatları kıyaslandığında ve özel günün niteliğine göre bir tercih yapıldığında geniş bir yelpazenin içinden nokta atışı seçimler yapma şansınız artıyor.

Çocuk için gelinlik modelleri söz konusu olduğunda tabii ki kuyruklu modelleri es geçmiyoruz. Minikler bir o yana bir bu yana bu modelle nasıl koşturacaklarını pek düşünmeseler de gelin ablalarından gördükleri bu harika çocuk gelinlik modelleri onların gözünde bir peri olmanın başlıca yolu gibi adeta.

Etek uçları katlı ya da dantelli olduğunda çocuklar biraz daha bu gelinlik modeliyle rahat edebiliyorlar. Kuyruklu çocuk gelinlik modeli 8 yaş ve altı küçüklere büyümüş de küçülmüş havasıyla daha şık durduğu söylenebilse de ergenlik öncesi çağların tümünde oldukça hoş duran bir model.

İşte Minikler İçin Aksesuarlar

İşin en eğlenceli kısmına yani aksesuarlara geçelim ve biraz da modeller ve aksesuarların nasıl uyum içinde kullanılabileceğine bakalım. Bazı çocuklar düğünlerde duvak takmak konusunda ısrarcı olsalar da onlar için çok daha farklı ve yaratıcı seçenekler kız çocuk gelinlik modelleri modasında fazlasıyla mevcut. Farklı tasarımlarda taçlar, renkli-çiçekli-desenli-üç boyutlu tokalar göz alıcı güzellikte ya da sadelikte seçenekler çocuklara duvaktan daha çekici geliyor çoğu kez. Duvak özel günlerin ilerleyen saatlerinde çocukları uğraştırabilir ya da çıkarmak zorunda kalabilirsiniz o yüzden bu zengin çeşitlere yöneltmek sizin için de daha kolay olacaktır.

Prenses model taçlar tabii ki kızlarımızın ve çocuk gelinlik modelleri arasında vazgeçilmezlerinden. Özellikle de toplu saçlarda en güzel duran seçeneklerden. Beyaz renk çocuk gelinlik modelleri tercihinde de sevilen bir model. Kristal prenses taçlar da daha koyu renklerde şıklığını gösterecektir. Aynı zamanda yine toplu saçlarda çok kullanışlı bir seçenek.

Eğer kızınız saçlarının açık olmasını istiyorsa çiçekli yuvarlak taçları da düşünebilirsiniz. Hele ki yolculuk eğer bir kır düğünü ya da balosuna doğruysa papatya taçlar doğayla olan uyumlu olacaktır. Bu taçlar ile prensesler kadar göz kamaştırıcı olacaklardır. Bunların yanında kız çocuk gelinlik modelleri ile uyumlu tokalar da enfes tasarımlar sunuyor. Tek ve büyük renkli bir çiçek toka ile kızınızın beline takacağınız benzer ya da takım tercih edebilirsiniz. Bir çiçek sade ve hoş bir tasarım olacaktır.

Tatlılığını Tamamlamak İçin

Hasır bir sepet çocuk gelinlik modelleri ve fiyatları arasında hem maddi hem de ağırlığı ile daha uygun olacaktır. Hafifliği ile sizleri ve çocuğunuzu rahat ettirebilir. Tabii ki çocuk modasında daha başka sizin ve çocuğunuzun eğlenceli karakterine uygun aksesuarlar sayısızca.

Mesela açık pembe renkli gelinlik modelleri ile tavşan kulağı şeklindeki taçları özellikle küçük çocuklar fazlasıyla sevebiliyor. Yine benzer bir model olarak Mickey Mouse’lu taçlar da seçilebilir. Düğünlerde ya da özel günlerde çok görülen ve tercih edilen sevimli modellerden.

Hayal gücü zengin miniklerin neyi isteyeceklerini kestirmek çok güç olabiliyor. Çocuklar genelde şu şirin aksesuarlardan hoşlanıyor:

  • çiçekli bandanalar,
  • dantelli dantelsiz şemsiyeler,
  • arkası tüllerle uzatılmış taçlar,
  • saten veya dantelli eldivenler seçeceğiniz çocuk gelinlik modelleri ışığında eşsiz kombinlerde birleşme potansiyeline sahip.

Kız çocuk gelinlik modelleri ve fiyatları karşılaştırılırken elbette bu aksesuarları da es geçemeyiz. Ama yine de ufak meblağlarla tüm bu parçaları şık bir bütünde tamamlayabilirsiniz Çocuklarınızın rahatlığını ve mutluluğunu düşünerek çocuk gelinlik modelleri kararlarınızı vermekte sizlere yardımcı oluyoruz. Çocuğunuzun isteklerini en güzel şekilde karşılamaya çalışırken, çocuk gelinlik modeli ve fiyatları da sizler için derliyoruz.

En güzel seçenekler arasından bütçeye göre seçiminizi yapmak için sitemizi, sizler için hazırlanmış rehberlerimizi takip edebilirsiniz. Satın aldığınız ya da kararsız kaldığınız çocuk gelinlik modelleri bize iletebilirsiniz. 2019 trendlerini takip ederek sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle. Mutlu alışverişler! Erkek çocuğunuz için damatlık arıyorsanız en güzel modelleri incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla