Çocuklarımızın tarz kıyafetler giymelerini bazen aileler olarak bizler çocuklarımızdan daha fazla isteriz. Miniklerin gelin ablalarıyla kurduğu masumane özdeşleşme ve tabii gelinliğin şaşaalı görüntüsü ile birleşince vitrinlerdeki çocuk gelinlik modelleri onları hayranlıkla kendilerine çeker.

Gelinlik ve Moda Evlerini Keşfetmek İçin Tıklayın

Çocuk Gelinlik Modelleri
June Bridals

Onların da özel günlerde bu isteklerini karşılayacak sayısız model bulunuyor. Tabii kız çocuk gelinlik modelleri diyince akla ailenin küçüklere özel günlerde giydirdikleri abiye kıyafetler geliyor. Çocuk ve hatta sayısız bebek gelinlik modelleri arasından minikleriniz için seçim yapmak da bu sayısız çeşit arasında ebeveynleri biraz terletiyor.

Çocuk Gelinlik Modelleri
June Bridals

Bu nedenle biz de özel günlerinizde size ve küçüklere aradığınız güzelliği sunabilmek için çocuk gelinlik modelleri ve fiyatları rehberi yazmaya atıldık. Şimdi modeller ile aksesuarların çocuğunuzla nasıl uyumlu bir kombin oluşturacağına birlikte bakalım.

Her Şeyin Başı “Rahatlık”

Çocuk Gelinlik Modelleri
June Bridals

Anne babaların son sözü söylemeye hakkı olsa da gelinliği giyecek olanlar çocuklar ve onların isteklerini göz ardı etmeden bütçemize ve çocuğumuza uygun çocuk gelinlik modelleri ve fiyatları birlikte seçmek onlara özgüven ve herkese mutluluk verecektir.

Çocuk Gelinlik Modelleri
June Bridals

Miniklerimiz her ne kadar en az gelinler kadar güzel ve gösterişli olmak isteseler de onların çocuk olduğunu ve şarkıdan şarkıya kalkıp oynamayı bırakın asla yerlerinde durmayacakları ihtimalini akıldan çıkarmamak gerek. Bu yüzden onların rahatlığını düşünmek çocuk gelinlik modelleri ve fiyatları kıyaslamak için üzerinde durulması gereken basamaklardan.

Çocuk Gelinlik Modelleri
June Bridals

Çocuk Gelinlik Modellerinde Nasıl Tasarımlar Var?

Çocuk gelinlik modelleri artık her yaştan çocuğa minyatür gelinlikler misali tasarımlanabiliyor. Bu yüzden çocuğunuzun boyu kilosu ya da “hiperaktifliği” en az yaşı kadar göz önünde bulundurulası özellikleridir. Elbette çoğu zaman bu özellikler birbirleri ile uyumlu olsa da çocuk gelinlik modeli 8 yaş için bile birçok farklı tarzlarda karşımıza çıkıyor. Özellikle v yaka ve kalın askılı kız çocuk gelinlik modelleri onları oyun oynarken en az engelleyecek üst bölge şekilleridir.

Çocuk Gelinlik Modelleri
June Bridals

Bir de eskilerin çok daha fazla tercih ettiği bir tarz olmakla beraber çocukların rahat ve temiz kalabilmeleri için bilekten biraz daha yüksekte bir etek boyu tercih edebilir ve dantelli ya da renkli çoraplarla bu göze çarpabilen boşluğu şık bir şekilde doldurabilirsiniz.

Çocuk Gelinlik Modelleri
June Bridals

Bir de işin meteorolojik boyutu var ki anne ve babalar bunu da göz önünde bulundurmak durumundadır, çünkü çocuklar için çoğu zaman çocuk gelinlik modelleri ve fiyatları bu meseleden bağımsız süreçlerdir. Küçüklerin rahatlığı için kız çocuk gelinlik modelleri içinden terletmeyen ya da az terleten pamuklu kumaşları tercih edebilirsiniz.

Çocuk Gelinlik Modelleri
June Bridals

Yine bunun için şifon modellerin sentetik olmayan kumaşlarına bakılabilir. Bununla beraber kız çocuk gelinlik modelleri ve fiyatları özellikle ipek şifon modellerde daha fazla bütçe hesabı gerektirebileceğini söylemekte yarar var.

Çocuk Gelinlik Modelleri
June Bridals

Onların Mutluluğu İçin

Büyüdüğümüzde çocukluk anılarımızdan hafızamızda kalan hatta eski sandıklardan çıkan içinde prenses gibi hissettiğimiz o minik ve göz alıcı gelinlikleri düşündükçe çocukların bu hayallerini ve heyecanlarını mutlulukla karşılamadan edemeyiz.

Çocuk Gelinlik Modelleri
June Bridals

Kız çocuk gelinlik modelleri değişik konseptlere uygun olarak düğünler dışında nişan, sünnet, doğum günleri, balolar vb. için de üretilir. Hangi konsept için olursa olsun başlıca hedef çocuk için gelinlik modelleri arasında onlara prenseslik hissiyatlarını karşılayacak kıyafetler üretmektir.

Çocuk Gelinlik Modelleri
June Bridals

Kız çocukları görselliğe çok önem verirler ve seçtikleri çocuk gelinlik modelleri kendi zevklerine uygun olmasını isterler. Bu yüzden renkler de onların dünyasında çok büyük yer kaplar. Önemli günler için seçtikleri kıyafetler de kendileri gibi canlı ve rengârenk bir skaladadır. Pembe ve beyaz en çok tercih edilen renklerdir.

Çocuk Gelinlik Modelleri
June Bridals

Ama pudra rengi, turuncu, mavi ve kırık beyaz, kahverengi de çocuk gelinlik modelleri için çok sık kullanılan en güzel renklerden. Çocuklar renk seçiminde sadece kendi isteklerini göz önünde bulundururlar ama anne ve babalara çocuklarının ten renklerini de hesaba katmalarını tavsiye ederiz.

Çocuk Gelinlik Modelleri
Jolly Hers

Çocuk Gelinlik Modelleri Hangi Yaşlar İçin Var?

Çocuk gelinlik modelleri 8 yaş, 9 yaş, 10 yaş ve daha küçük yaşlar için renkli abiyeler ve gelinlikler yaşlarıyla çok uyumlu oluyor. Zaten içimizdeki renk arzusunu çocuklukta doyurmayacağız da ne zaman doyuracağız? Renkli elbiselerle uyumlu kuşakların 2018’de de çok revaçta olduğunu söyleyebiliriz, siyah renk kuşaklar yetişkin modellerin yanı sıra kız çocuk gelinlik modelleri içinde de hala şık kombinlerdir.

Çocuk Gelinlik Modelleri
June Bridals

Saten kuşakların arkadan bağlanması ve uzun kuyruklarını sarkıtmak ya da şifon kuşaklarla fiyonk yapılması miniklerin gelinliklerini süslemek için şık ve sevimli bir yol olarak karşımıza çıkıyor.

Çocuk Gelinlik Modelleri
June Bridals

Çocuk gelinlik modeli fiyatları süslemelerine, modeline ve kumaşına göre yetişkin gelinliklere kıyasla daha dar bir yelpazede bize kendilerini gösteriyor. Her ne kadar kız çocuk gelinlik modelleri yetişkinlerden aşağı kalmayan bir çeşitlilikte olsa da çocuklar dizilerde, filmlerde, vitrinlerde ya da başka özel günlerde en çok gördükleri modeli yani gelinlik diyince zihinlerinde ilk canlanan kabarık ve tüllü modelleri seçme eğiliminde oluyorlar.

Çocuk Gelinlik Modelleri
June Bridals

Kabarık çocuk gelinlik modelleri klasik olmalarıyla elbette kendi içlerindeki çeşitliliği kaybetmiyorlar. Yine bu model için askılı, kalın askılı, v yaka kesimli gelinlikler farklı zevklerde ve rahatlıklarda seçenekler üretiyor. Tarlatanlı kabarık modellerin tüllerle süslenmiş hatta kuş tüyleri eklenmiş, yine pembe ve turuncu gibi canlı renklerle tasarlanmış çeşitleri çocuk modasının vazgeçilmezlerinden.

Çocuk Gelinlik Modelleri
June Bridals

Kabarık ve tüllü modellerin üst bölgelerinde çocuk gelinlik modeli 8 yaş ve 9 yaş gibi küçüklerde straplez tarzı yaka ile ince tülden kalın askılarla desteklenmesi yoluna gidebilir ya da kalın askıları dantelli tarzda seçebilirsiniz. Zayıf bedenli çocuklar için beğendikleri kabarık modellerin bu yollarla zarifliklerini de belli etmelerini sağlayabiliriz.

Çocuk Gelinlik Modelleri
June Bridals

Kısa kollu modeller biraz daha soğuk zamanlarda ya da üst bölgenin pul işlemeler ve boncuklar ile süslenmesi istendiğinde yine kabarık modellerin en güzel kombinlerinden biri olabiliyor. Kabarık çocuk gelinlik modelleri ve fiyatları birçok alışveriş sitesinde ve mağazada cebe uygun ürünleriyle sizleri bekliyor.

Çocuk Gelinlik Modelleri
June Bridals

Onların da Modası Var!

Çocuk modası diyip geçememek gerek, artık dantelli Fransız kesim modeller bile kız çocuk gelinlik modelleri arasında sık görülen örneklerden. Yaz aylarında dantelin verdiği ferahlık ile çocuklarınız bunalmadan oynarken siz de güzelliklerine bakarak kendinizle gurur duyabilirsiniz.

Çocuk Gelinlik Modelleri
Jolly Hers

Küçük yaşa da gitse de dantelli Fransız çocuk gelinlik modeli 11 yaş ve üzeri çocuklarda daha çok kendini gösterme fırsatı yakalıyor. Yine farklı kesimlerde dantel işlemeleri sempatik görüntüleriyle çocuk gelinlik modelleri arasından hem bizi hem çocukları vitrine çekiyor.

Çocuk Gelinlik Modelleri
June Bridals

Dantel aynı zamanda serin günlerde bir yarım kol gibi omzu kapatabilir, sade gelinliklerin üzerinde daha salaş ve süslü bir görünüm sağlayabilir. Gelinliğin rengiyle uyumlu, mesela bej renk üzerine açık pembe gibi dantel işlemeler çokça tercih edilir ve çocukların beğenisini kazanır.

Çocuk Gelinlik Modelleri
June Bridals

Kız Çocuklar İçin Abiye Modelleri

Demiştik ya kız çocuk gelinlik modelleri diyince akla abiye kıyafetler gelir, abiyeler arasında da özellikle uzun boylu kızlarımız için garson abiye modellere şans verilmeli. Hem zarif kesimi hem de etek uçlarının serbestçe salınışı uzun boy için ideal abiye biçimlerinden. Bu modelin salaş yanını açık saçlarla veya belden sarkan aynı renk ince kuşaklarla daha güzel belli edeceğini söyleyebiliriz.

Çocuk Gelinlik Modelleri
June Bridals

Bu çocuk gelinlik modeli fiyatları bakımından da uygun seçenekler sunuyor. Yine genel olarak abiyeler ile çocuk gelinlik modelleri ve fiyatları kıyaslandığında ve özel günün niteliğine göre bir tercih yapıldığında geniş bir yelpazenin içinden nokta atışı seçimler yapma şansınız artıyor.

Çocuk Gelinlik Modelleri
June Bridals

Çocuk için gelinlik modelleri söz konusu olduğunda tabii ki kuyruklu modelleri es geçmiyoruz. Minikler bir o yana bir bu yana bu modelle nasıl koşturacaklarını pek düşünmeseler de gelin ablalarından gördükleri bu harika çocuk gelinlik modelleri onların gözünde bir peri olmanın başlıca yolu gibi adeta.

Çocuk Gelinlik Modelleri
AliExpress

Etek uçları katlı ya da dantelli olduğunda çocuklar biraz daha bu gelinlik modeliyle rahat edebiliyorlar. Kuyruklu çocuk gelinlik modeli 8 yaş ve altı küçüklere büyümüş de küçülmüş havasıyla daha şık durduğu söylenebilse de ergenlik öncesi çağların tümünde oldukça hoş duran bir model.

Çocuk Gelinlik Modelleri
DHgate

İşte Minikler İçin Aksesuarlar

İşin en eğlenceli kısmına yani aksesuarlara geçelim ve biraz da modeller ve aksesuarların nasıl uyum içinde kullanılabileceğine bakalım.

Çocuk Gelinlik Modelleri
June Bridals

Bazı çocuklar düğünlerde duvak takmak konusunda ısrarcı olsalar da onlar için çok daha farklı ve yaratıcı seçenekler kız çocuk gelinlik modelleri modasında fazlasıyla mevcut. Farklı tasarımlarda taçlar, renkli-çiçekli-desenli-üç boyutlu tokalar göz alıcı güzellikte ya da sadelikte seçenekler çocuklara duvaktan daha çekici geliyor çoğu kez. Duvak özel günlerin ilerleyen saatlerinde çocukları uğraştırabilir ya da çıkarmak zorunda kalabilirsiniz o yüzden bu zengin çeşitlere yöneltmek sizin için de daha kolay olacaktır.

Çocuk Gelinlik Modelleri
Jolly Hers

Öncelikle taçlara biraz göz atalım. Prenses model taçlar tabii ki kızlarımızın ve çocuk gelinlik modelleri arasında vazgeçilmezlerinden ve özellikle de toplu saçlarda en güzel duran seçeneklerden. Beyaz renk çocuk gelinlik modelleri tercihinde de sevilen bir model olmasının yanında kristal prenses taçlar da daha koyu renklerde şıklığını gösteren ve yine toplu saçlarda çok kullanışlı bir seçenek.

Çocuk Gelinlik Modelleri
DHgate

Eğer kızınız saçlarının açık olmasını istiyorsa çiçekli yuvarlak taçları da düşünebilirsiniz hele ki yolculuk eğer bir kır düğünü ya da balosuna doğruysa papatya taçlar doğayla olan uyumu ile en az prenses taçlar kadar göz kamaştırıcı olacaklardır. Bunların yanında kız çocuk gelinlik modelleri ile uyumlu tokalar da enfes tasarımlar sunuyor, tek ve büyük renkli bir çiçek toka ile kızınızın beline takacağınız benzer ya da takım bir çiçek sade ve hoş bir tasarım olacaktır.

Çocuk Gelinlik Modelleri
DHgate

Daha konsept bir kombin için ise çocuğunuzun koluna ufak bir çiçek sepeti yerleştirip içine çiçek veya çiçek yaprakları serpiştirebilirsiniz. Çocuğunuz etrafa bu güzellikleri saçarken siz de çocuğunuz da çok eğleneceksiniz.

Çocuk Gelinlik Modelleri
DHgate

Tatlılığını Tamamlamak İçin

Çanta almak yerine hasır bir sepet çocuk gelinlik modelleri ve fiyatları arasında hem maddi hem de ağırlık bakımından hafifliği ile sizleri ve çocuğunuzu rahat ettirebilir. Tabii ki çocuk modasında daha başka sizin ve çocuğunuzun eğlenceli karakterine uygun aksesuarlar sayısızca.

Çocuk Gelinlik Modelleri
Jolly Hers

Mesela açık pembe renkli gelinlik modelleri ile tavşan kulağı şeklindeki taçları özellikle küçük çocuklar fazlasıyla sevebiliyor. Yine benzer bir model olarak Mickey Mouse’lu taçlar da düğünlerde ya da özel günlerde çok görülen ve tercih edilen sevimli modellerden.

Çocuk Gelinlik Modelleri
Pinterest

Hayal gücü zengin miniklerin neyi isteyeceklerini kestirmek çok güç olabiliyor. Çocuklar genelde şu şirin aksesuarlardan hoşlanıyor:

  • çiçekli bandanalar,
  • dantelli dantelsiz şemsiyeler,
  • arkası tüllerle uzatılmış taçlar,
  • saten veya dantelli eldivenler seçeceğiniz çocuk gelinlik modelleri ışığında eşsiz kombinlerde birleşme potansiyeline sahip.

Çocuk Gelinlik Modelleri
Jaks Bridal

Kız çocuk gelinlik modelleri ve fiyatları karşılaştırılırken elbette bu aksesuarları da es geçemeyiz. Ama yine de ufak meblağlarla tüm bu parçaları şık bir bütünde tamamlayabilirsiniz

Çocuk Gelinlik Modelleri
Jolly Hers

Çocuklarınızın rahatlığını ve mutluluğunu düşünerek çocuk gelinlik modelleri kararlarınızı vermekte sizlere yardımcı oluyoruz. Çocuğunuzun isteklerini en güzel şekilde karşılamaya çalışırken, çocuk gelinlik modeli ve fiyatları da sizler için derliyoruz.

Çocuk Gelinlik Modelleri
DHgate

En güzel seçenekler arasından bütçeye göre seçiminizi yapmak için sitemizi, sizler için hazırlanmış rehberlerimizi takip edebilirsiniz. Satın aldığınız ya da kararsız kaldığınız çocuk gelinlik modelleri bize iletebilirsiniz. 2018 trendlerini takip ederek sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle. Mutlu alışverişler!

 

Beyza Öztürk

Yanıtla