Aylar süren hazırlıklardan sonra artık düğün gününüze sayılı günler kaldı. Heyecandan kıpır kıpır atan kalbinizle, bu son günlerinizde sadece detayları düşünüyorsunuz. Gelinlik, ayakkabı seçimi ve aklınızda belirlediğiniz gelin saçı modellerinden sonra şimdi de sıra gelin makyajınızda. Unutmayın ki, kusursuz bir gelin olabilmek için seçtiğiniz harika gelinliği, yine kusursuz bir makyajla tamamlamak kaçınılmaz. Bu hayatınızın en mutlu gününde her detay gibi gelin makyajınızın da kusursuz olması, bütün gelinler gibi sizin de hakkınız. Biz de siz gelin adaylarımızın makyaj hakkındaki merak ettiklerini düşünerek size 2019 gelin makyajı trendleri hakkında bir yazı hazırladık. Uzun araştırmalarımız sonucunda derlediğimiz bu yazı, umarım gelin makyajı seçiminiz için faydalı olur.

Bu en güzel 2019 gelin makyajı modelleri, aradığınız ve size en yakışacak gelin makyajını bulmanızı kolaylaştırıyor. Sizin için hazırladığımız 2019 gelin makyajı trendlerini inceleyerek gecenin en güzeli, en gözdesi ve en mutlusu olmanız kaçınılmaz hale gelecek. Bu harika gelin makyajı fikirlerine bir göz atmaya hazırsanız buyurun. Hayatınızın en önemli gecesini en unutulmaz şekilde geçirmeniz dileğiyle…

2019 Gelin Makyajı Modelleri: Pırıl Pırıl

2019 gelin makyajı trendleri, önceki yılların sade gelin makyajlarının aksine pırıl pırıl dokunuşlarıyla ve ışıldayan detaylarıyla hepimizi şaşırtıyor. Metalik farlar, kırmızı rujlar, ışıl ışıl ojeler, gösterişli aksesuarlar ve taçlar, 2019 yılının gelin makyajı trendlerinin arasında. Yaklaşık olarak geçtiğimiz on yıldır, sade ve doğal gelin makyajı, trendler arasındaki yerini kimseye bırakmıyordu. Alışıldık yargılara göre tıpkı beyaz renkli gelinlik gibi, gelin aksesuarlarında ve makyajında da tüm unsurlar masumiyeti simgeler. Yani gelin olmak, masumiyetin simgesidir. Fakat kim demiş metalik makyaj, pırıltılı ojeler ve şıkır şıkır aksesuarlar masumiyeti simgeleyemez diye. Evet, bu yıl gelinlerimiz yine tüm masumluğuyla sergiledikleri güzelliklerini, bu kez de son derece iddialı gelin makyaj modelleri ile taçlandırıyorlar.

Kısacası eğer 2019 yılı gelinlerinden biri olacaksanız ve yeni trendleri gözden kaçırmak istemiyorsanız, iddialı gelin makyajı modellerine hazır olun. Can alıcı metalik renklerle düğün gecenizde bir yıldız gibi ışıl ışıl parlamaya hazır olun. Yine de her şeye rağmen sadelikte ve doğallıkta ısrarcı olanlardan mısınız? O zaman 2019 yılı doğal makyajı seven gelin adaylarımızın tam da zevkine hitap eden gelin makyajı modelleri ile karşılıyor: “Yok gibi” gelin makyajı, “monokrom pembe” gelin makyajı ve “asil ve romantik” gelin makyajı gibi daha nice modeller sizi bekliyor. Unutmayın ki sade, doğal ve hafif gelin makyajları tüm yeni trendlere rağmen revaçta olmaktan hiçbir zaman geri kalmazlar. Dünyaca ünlü makyaj artistleri tarafından belirlenen 2019 yılının makyaj trendlerinin unutmadığı gelin adayları arasında aykırı ve punk gelinlere de var.

Dayanıklı Bir Gelin Makyajı Önemlidir

2019 Gelin makyajı modelinizi belirlemeniz için size seçenekler sunmadan önce hatırlatmamız gereken çok önemli bir detay var. Düğün gününüz oldukça hareketli ve uzun geçeceği için, makyajınızın dayanıklı ve sabitliğini koruyabilir olmasına özen göstermenizi tavsiye ederiz. Zira bu çok özel gününüzde ten temaslarının, tokalaşmaların ve öpüşmelerin sayısız olacağını aklınızdan çıkarmamalısınız. Seçtiğiniz makyaj malzemelerine de bu açıdan dikkat edebilirsiniz. Makyaj sırasında ten rengi ve yüz şekli gibi unsurlar da en çok dikkat edilmesi gerekenler arasında önemli bir yer tutar. Bu yüzden gelin makyajınızı profesyonel ellere bırakmanızı tavsiye ederiz. Hangi makyaj artistini tercih etmeliyim sorusunun cevabını aramakta zorlanacağınızı hiç sanmayın.

Düğün Buketi her şeyi siz gelin adaylarımız için detaylı bir şekilde düşündü. İstediğiniz şehirde ve istediğiniz fiyat aralığındaki gelin saçı ve makyajı konusundaki en gözde ve işinin uzmanı makyaj artistleri için sitemizi inceleyebilirsiniz. Merak ettiğiniz tüm detayları sorabilir ve fiyat konusunda bilgi alabilirsiniz. Böylelikle tam da size yakışır kalitedeki en güzel 2019 gelin makyajı hizmetine zahmet vermeden erişebilirsiniz. Kendinizi uzman bir makyaj artistine teslim ettikten sonra gerisini düşünmenize gerek kalmayacak. Size gelin makyajı nasıl yapılır gibi sorunun cevabını düşünmek değil, sadece bir gelin makyajı modeli beğenip karar kılmanız yeterli olacak. Sitemizdeki uzman makyaj artistleri, tesettür gelin makyajı ile ilgili de siz gelin adaylarımıza sayısız öneride bulunuyorlar. Şimdi gelin hep birlikte 2019’un en gözde gelin makyajı modelini inceleyelim.

2019 Gelin Makyajı Metalik Esintileri

Adeta özel formüllü bir iksir, bir sihir niteliğindeki metalik gelin makyajı, 2019’a damgasını vuran gelin makyajı modellerinin başını çekiyor. Metalik gelin makyajı sizi cesur olmaya davet ediyor. Bu en önemli gecenizde vurgulu bir ifadeyle ışıl ışıl parlamaktan çekinmeyin. Bu gelin makyajı modeli, ihtişamlı havasının yanında bir o kadar da ağır duruyor. Üstelik uzman bir makyaj artistinin elinden çıkan metalik gelin makyajının, ten farkı gözetmeksizin herkese yakışabilmek gibi bir özelliği var. “Metalik” kelimesini duyduğunuzda sert bir ifade algılıyorsanız, ya da pırıltılı farların demode olduğunu düşünüyorsanız yanıldığınızı baştan belirtmemiz gerekir.

Metalik gelin makyajında, sanılanın aksine aslında oldukça yumuşak ve ışıltılı parlaklıklar ile gölge efektleri kullanılır. Uzman makyaj sanatçıları tarafından yaratılan bu doğal parlaklıklar, gelinlere aslında birçok pudra gölgesinden daha naturel bir görünüm kazandırıyor. Böylelikle hem aşırıya ya da abartıya kaçmıyor, hem de düğün gecenizde bir yıldız gibi parlıyorsunuz. Tüm bunların yanında hem ifadenizde hiçbir sert görünüşe maruz kalmıyor ve gelin olmanın tüm masumluğunu muhafaza ediyorsunuz, hem de yumuşak ve fakat bir o kadar da vurgulu bir ifade edinmiş oluyorsunuz. Metalik gelin makyajının en önemli avantajlarından birisi, kalıcı ve solmaz oluşudur. Bu özelliğiyle düğün gecenizde makyajım aktı stresini kaldırıp bir kenara atacaksınız.

Metalik Makyajda Dikkat Edilecek Noktalar…

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, uzman bir makyaj sanatçısının elinden çıkmak koşuluyla, metalik makyajda ten rengi sınırı yoktur. Sizin için uygun far rengi seçimini gerçekleştirebilmeniz için ten renginizi göz önünde bulundurabilir ve 2019’un en güzel gelinlerinden biri olabilirsiniz. İşte sizin için küçük ipuçları:

  • Metalik gelin makyajında gümüş, buzlu leylak ve parıltılı şampanya renkleri her ten rengine uyum sağlayan renkler arasındadır.
  • Kumral tenlerde altın rengi, sıcak gül rengi ya da kalay rengi tercih edilebilir.
  • Esmer tenlerde ise tercih, bakır ya da kalay tonlarından yana kullanılır. Karar verdiğiniz tonları far olarak göz kapağınızın tamamına uygulayabilirsiniz. Ya da sadece eyeliner tercih edip, seçtiğiniz iddialı bir tonla incecik ve vurgulu bir şekilde de uygulama yapabilirsiniz.

Metalik gelin makyajında iddialı dudaklar da 2019’a damgasını vuruyor. Dudak makyajı tonlarını seçerken her zaman göz makyajı ile uyumlu ve dengeli olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Eğer göz makyajı daha sade olarak seçildiyse vurgu dudaklara aktarılabilir. Tam tersi, yani göz makyajına çok ağırlık verildiyse, dudak makyajında daha sade seçimler yapılabilir.

Kırmızı Rujlu Gelin Makyajı

Gelin makyajında da kırmızı ruj olur mu hiç diye düşünmeyin sakın. 2019 yılı en güzel gelin makyajı modelleri arasında kırmızı rujlar ön planda. Yalnız küçük bir detayla: Parlak kırmızılardan bahsetmiyoruz. 2019 gelin makyajı trendlerinde göze çarpan bu bahsettiğimiz tonlar mat kırmızılar. Bu makyaj, düğününde mat gelin makyajı düşünenler için iyi bir seçenek. Ayrıca yanında yine koyu tondaki, mürdüm, soğuk kahve gibi diğer tonlar da göz önünde. Mat yerine parlak tonların tercih edilmesi fotoğraf çekimlerinde de bir dezavantaj olarak karşınıza çıkacaktır. Hem kırmızı ruj kullanıp hem de natürelliği korumak istiyorsanız, hafif göz makyajınız ve şeftali tonlarındaki allığınızla vurguyu yalnızca dudaklarda bırakabilirsiniz.

Fakat iddialı bir düğün diye bastıranlardan ve her detayda olduğu gibi, makyajda da cesur olmakta ısrar edenlerden misiniz? O zaman kırmızı rujunuzu destekleyecek iddialı bir göz makyajı ve zengin aksesuarlar tam size göre. Tercihiniz hangisinden yana olursa olsun, saç modelinizi de ona göre düşünmeyi unutmayın. Şimdi de kırmızı rujun avantaj ve dezavantajlarını karşılaştırmanın tam zamanı. Tabii ki her handikabın bir çözüm önerisi de olduğunu unutmadan. Yani, “Kırmızı ruj fotoğraftaki gelinlerde muhteşem durmuş ama bana olmaz ki…” diye düşünmenize de gerek yok.

Kırmızı Ruj Her Zaman Moda!

Gelinlerimizde kırmızı ruj makyajı uygulaması hakkında merak edilenlerle ilgili, deneyimli makyaj sanatçıları ile görüştük. Kırmızı ruj sürmenin püf noktalarını sorduk. Bahsettikleri detayların başında kırmızı rujun kişilerin dudak şekline göre seçimi ile ilgili oldu. Şekilli ve iri dudaklarda tereddüt etmeden tercihinizi kullanabileceğiniz mat kırmızı rujun ince dudaklardaki uygulanması hakkında ise bir kez daha düşünülebilir. Bunun altında yatan sebep ise kırmızı, bordo ve mürdüm gibi koyu renkli rujların dudakları olduğundan daha da küçük göstermesidir.  Fakat, her şeye rağmen yine de kırmızı ruj kullanmak istiyorsanız, uzman makyaj artistleri sizin için kimi tavsiyelerde bulundu. Verdikleri tavsiyeler arasında küçük dudaklarda mat ve parlak kırmızı ruj yerine krem bitişli rujlar yer alıyordu.

Ayrıca dudakların olduğundan daha hacimli gözükmesi için, dudak kalemi ve çeşitli profesyonel ürünlerle kontürleme tekniğinin tercih edilmesinden de bahsettiler. Gelelim kırmızı renkli rujların dağılması korkusuna. Şu anda kimilerinizin kulağına ciddi gelmese de unutmayın ki bu tür küçük gibi gözüken problemler düğün gününüzde tadınızı kaçırabilir. Sonuçta düğün gününüzde, herkesin gözlerini bir saniye bile üzerinden ayırmadığı tek kişi siz olacaksınız. Her saniye fotoğraflarınız çekilecek. Bu yüzden de bu tür detaylar sanıldığından da fazla önem taşıyor. Şimdi size vereceğimiz inanılmaz ve uygulanması kolay numarayla “Acaba rujum aktı mı?” gibi düşüncelere elveda. Şimdi hazırsanız size bu ilaç tadındaki numarayı açıklamanın tam zamanı: Koyu renkli rujunuzu dudağınıza uyguladıktan sonra bir parça peçeteyi bastırmadan dudağınızın üzerine konulur. Peçetenin üzerinden yavaşça bir transparan ya da mineral pudra fırça yardımıyla uygulanır. İşte size muhteşem ve bir o kadar da kalıcı kırmızı rujlu gelin makyajı!

Monokrom Pembe Gelin Makyajı

Makyajda sadeliği seven ama yine de canlı ve dinamik görünmek isteyenler, monokrom pembe gelin makyajı tam da size hitap ediyor. 2019 yılı gelin makyaj modellerinde monokrom gelin makyajı, doğallıktan vazgeçmem diyen gelin adayları için çok uygun bir seçenek olarak karşınızda. Monokrom makyaj tekniği, allık, fondöten, far gibi ürünlerin tek bir renk tonunda seçilip uygulanmasından ibarettir. Soğuk pembe, pudra pembesi ve şeftali tonlarındaki pembeler bu makyajda en çok tercih edilen renkler arasında. Monokrom gelin makyajında dikkat edilmesi gereken unsurlar: Monokrom makyajda renklerin kontrast oluşturulması istemediğimiz bir şeydir.

Örneğin soğuk pembe bir göz makyajı yaptığımız gelinde sıcak tonlu allık ve ruj kullanmak uygun olmaz. Makyaj tekniği monokrom olduğu, yani sadece pembe renk kullanılacağı için biraz keskinliğe ihtiyaç duyulacaktır. Bunun için kaşları gür bi şekilde doldurmak, takma kirpik kullanmak ve siyah ya da kahverengi tonlarındaki göz kalemiyle gözleri çerçevelemek tercih edilebilir. Eğer seçeceğiniz pembe tonunu seçmekte kararsız kalıyorsanız 2019’un en trend pembe tonu olan living coral (yaşayan mercan) tonunu tercih edebilirsiniz. Oldukça sıcak bir renk olan living coralın özellikle esmer tenlerdeki etkisi kelimenin tam anlamıyla göz kamaştırıcı. Renk seçimiyle ilgili karar verme aşamasında kaliteli markaların çıkarttığı birçok yeni ürüne göz atabilirsiniz.

Pembe Gelin Makyajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Monokrom pembe gelin makyajında dikkat edilmesi gereken diğer önemli detaylar ise makyajımızın göz kısmında saklı. Doğru ve kimi püf noktaları unutulmadan uygulandığı takdirde en güzel gelin göz makyajı örneklerinden birini teşkil edebilir. Öncelikle göz önünde bulundurmanız gereken detay ton seçimi. Pembenin teninize uygun bir tonunu seçmeniz gerekiyor. Kumral ve sarışınlarda pembenin birçok tonu uyum sağlayacaktır fakat esmer gelin makyajında pembenin daha sıcak tonları tercih edilmelidir. Esmer, kumral ve sarışın ayrımından başka dikkat etmemiz gereken bir diğer unsursa cilt altı tonumuzun değeridir.

Eğer cilt altı tonu soğuksa pembenin pudra pembesi gibi daha soğuk tonları tercih edilmelidir. Eğer cilt altı tonu sıcaksa, bu kez de pembenin şeftali pembesi gibi daha sıcak tonları tercih edilmelidir. Eğer cilt altı teniniz nötrse, daha fazla seçim şansınız var anlamına geliyordur, yani neredeyse pembenin her tonunu makyajınızda kullanabilirsiniz. Toprak tonlarında gelin makyajı yapmak isteyen gelin adaylarımız da monokrom makyaj tekniklerinden yararlanarak zevklerine uygun özgün bir makyaj yaratabilirler.

 Yok Gibi Gelin Makyajı

Yine doğaldan ve sadelikten vazgeçemeyen gelin adaylarımıza hizmet edebilecek bir 2019 trendiyle daha karşı karşıyayız. Çok ışıltılı bir gelin makyajı düşünmeyenlere hitap eden bir makyaj. Kendi doğal güzelliğinizi ortaya çıkaran “Yok Gibi Gelin Makyajı” ile düğün gecenizde güzelliğinizle herkesi büyüleyeceksiniz. Bu sade ve bir o kadar da dinamik olan gelin makyajı ile masumiyetiniz tüm gecenin odak noktası olacak. Cesur ve kendinden emin gelin adaylarının tercihleri arasında yer alan bu sade gelin makyajı ile güzelliğinizi küçük dokunuşlar ile canlandıracaksınız. Bu soft gelin makyajı 2019 yılında dünya evine girecek olan tesettürlü gelin adaylarımızın da çok ilgilisini çekiyor.

Bu makyaj tekniğinin en önemli avantajlarından birisi de akma ya da herhangi bir bozulma riskinin olmayışı. Böylelikle düğün gecenizdeki strese dönüşebilecek unsurlardan birini daha elemiş olacaksınız. Eğer düğününüzde bu makyajı yapmak istiyorsanız en az bir hafta öncesinden itibaren cilt bakımınızı ihmal etmemelisiniz. Bunun için yüz yıkama köpükleri, yüz temizleme jelleri, partiküllü exfloaterlar, peelingler, tonikler tercihlerinizin arasında olabilir. Bu ürünleri, yüzünüzü yağlandırmayacak ve sivilcelendirmeyecek ince yapılı kremlerle destekleyebilirsiniz.

Doğallıktan Yana Olanlar İçin…

Yok gibi gelin makyajı, yüzün kendi doğasından ve şekil yapısından ilham alınarak yapılan bir makyaj tekniğidir. Kullanılan ürünleri minimuma indirerek doğal bir görüntü elde edilmeye çalışılarak uygulanır. Öyle ki yüz sağlığına güvenen gelin adaylarımız için bazen fondöten kullanmaktan bile kaçınılır. Kremsi ve ince yapıdaki ürünler kullanılarak sağlıklı ve doğal görünümlü bir ten elde etmek amaçlanır. Bu aşama için pudra yapılı ürünlerden ziyade, ince yapılı fondötenlerden, likit ve krem yapılı ürünlerden yararlanılabilir. Kontürleme ürünleri yerine ışıltılı ve doğal görünümü sağlayacak ürünler tercih edilebilir.

Yok gibi gelin makyajında gözde fazla gölgelerden ve koyu tonlardan kaçınılır. Gözün kendi katlanma bölgesi takip edilerek sıcak bir kahverengi tonuyla hafifçe gölge verilir. Kıvrık kirpikler ve rimel önemli bir rol oynar. Kaşlar yine kişinin kendi kaşının çizgisi takip edilerek ve ekstra dolgulardan kaçınılarak şekillendirilir. Ten makyajına gelecek olursak, burada da sanki güneşten yanmış gibi ya da kişi utanmış da kızarmış gibi tonlardaki doğal bir pembelik hedeflenir.  Bu görüntü, fırçada kalan allığın fazlası buruna, şakaklara, çene ve alına dağıtılarak da elde edilebilir.

Asil ve Romantik Gelin Makyajı

Aslında soft gelin makyajı ve toprak tonlarındaki gelin makyajı olarak açıklayabileceğimiz bu makyaj türünde kahvenin tonları, şeftali tonları, lila ve mor tonları gibi fazla iddialı olmayan ama zarif renkler tercih edilir. Makyajda keskin kontürler ve aşırı doldurulmuş kaşlar tercih edilmez. Yine bu tarz makyaj modellerindeki gelin göz makyajı örneklerinde takma kirpikler çok sık tercih edilmez. Dudaklarda ise kırmızı ya da mürdüm gibi koyu tondaki rujlardan kaçınılır.

Kelimenin tam anlamıyla toprak tonlarında gelin makyajı düşünen ve sadelik ile zarifliği elden bırakmak istemeyen gelin adayları: 2019’un en güzel gelin makyajı örneklerinden biri olan “Asil ve Romantik” Gelin Makyajı tam size göre. Elde etmek istediğimiz görüntü oldukça yumuşak ve zariftir. Bunun için likit ve kremsi yapıdaki ürünlerden yardım alınır. Çünkü toz ürünlerin daha sert durmaya eğilimi vardır. Dudakta kahve, pembe gibi tonlar ya da gloss’lar tercihiniz olabilir. Kullanılan ten ürünleri ince yapıda fakat örtücü olmalıdır. Bu 2019’un en gözde makyaj modellerinden olan “Asil ve Romantik” gelin makyajı, ışıltılı gelin makyajı isteyenlere de uyum sağlayacaktır.

2019 Gelin Makyajı Tamamlayıcısı: Ojeler!

Bu muhteşem sade gelin makyajına yine 2019 yılının trendlerine uyarak, metalik tonlardaki biraz daha iddialı ojelerle canlılık katabilirsiniz. Ojede de sadelikten yana olmakta ısrarlı gelin adaylarımız ise modası hiç geçmeyen french ojeyi ya da açık renkli ojeleri tercih edebilirler.  Gelin makyajınızda unutmamanız gereken bir diğer detay da gelin vücut makyajıdır. Gelin adaylarımız, yüz makyajlarına ve gelinlik modellerine uygun olarak vücut makyajlarını da düşünmelidirler. Örneğin omuzları açıkta bırakan ya da dekolteli bir gelinlik modeli seçtiyseniz gelin vücut makyajı hakkında daha titiz olmalısınız. Gelin vücut makyajı, vücudun yüksek ve alçak bölümlerinin gölgeleme ve aydınlatma teknikleriyle vurgulanmasından ibarettir.

Köprücük kemiklerinde ve omuzlardaki çıkık ve yüksekte olan bölümler açık tondaki ürünlerle ön plana çıkarılır. Daha çukurda kalan bölümlerse soğuk kahve ve diğer koyu tonlar yardımı ile geri plana itilerek gölgelendirilir. Böylelikle vücudunuz olduğundan da hacimli ve canlı görünür. Kullanılan bu tekniklerden highlighter ve kontür ürünlerinden faydalanabilir. 2019’un pırıltılı gelin makyajı modellerinden birini seçmiş ve vücut makyajınızın da buna göre olmasını mı arzuluyorsunuz? Düğün gecenizde ışıl ışıl bir tene sahip olmaya ve adeta bir yıldız gibi parlamaya ne dersiniz? Vücut için özel üretilmiş simler ya da parlak vücut spreyleri ya da body butter ürünleri tam size göre tercihler olacaktır. Fakat tüm vücut makyajınızı yaptıktan sonra da unutmamanız gereken, makyajınızı çeşitli ürünlerden yararlanarak sabitleştirmeniz olacaktır.

2019 Gelin Makyajı Trendlerinde Göz Makyajı Örnekleri

2019 gelin göz makyajı trendleri arasındaki en gözde modellerden birisi “Smokey Eye Makeup” yani buğulu göz makyajı yer alıyor. Koyu ve siyah renk gelin makyajı düşünenlerin çok hoşuna gidecek bu makyajda gözlerde derin ve çekici bakışlar elde etmek amaçlanır. Gözlerde koyu tonların birbirine geçiştirilmesiyle oluşturulan bu makyajda keskin hatlar yaratmaktan uzak durulur. Bu makyaj tekniğinde en sık kullanılan renkler koyu kahve tonları, gri ve siyahtır. Gözün üst kısmından dışlara doğru seçtiğiniz tonun aşama aşama koyulaştırılması ve her bir adımda yavaş yavaş dağıtılmasıyla oluşturulur. Buğulu göz makyajı tekniğinde vurgu gözlerde olduğu için dudakta olabildiğince nude yani ten rengine en yakın olan tonlar tercih edilir. Ya da seçtiğiniz farın ve ten renginin tonuna uygun olacak şekilde açık kahve ya da açık pembeler seçilebilir.

Gelin makyajı için en iyi fondoten seçimini uzman makyaj sanatçınızla birlikte yapacaksınız. Eğer makyajınızı illa kendiniz yapmak istiyorsanız, gelin makyajı nasıl yapılır şeklindeki blog yazılarımıza da göz atabilirsiniz. Yazılarımızda gelin makyajı için gerekli malzemelerden ve tercihlerimizi hangi ürünlerden yana yapmamız gerektiği de bahsedilmiş bulunmaktadır. Buğulu gelin göz makyajını seçerek, düğün gecenizin en delici bakışlarına sahip olabilirsiniz. Zaten sahip olduğunuz kusursuz güzelliğinizi bu göz makyajıyla daha da vurgulamak sizin elinizde.  Eğer işi uzmanına bırakmak ve risk almak istemiyorsanız sitemizdeki makyaj artistlerini inceleyebilir, fikir danışabilir ve fiyat sorabilirsiniz.

Esmer Gelinlere Özel Göz Makyajı Önerileri!

Esmer gelin makyajında “Smokey Eye” göz makyajı tercih edilecekse dikkat edilecek bazı hususlar vardır. Esmer tenlilerde gri ve soğuk kahve gibi tonlardan ziyade sıcak kahve ve siyah çok daha şık ve uyumlu duracaktır. Gözünüzü herhangi bir baz ile (örneğin ten rengi far olabilir) hazırladıktan sonra seçeceğiniz kahve tonunu gözkapağının tümüne uygulayarak başlanır. Daha sonra seçilen tonun birkaç ton daha koyusu alınarak göz katlanma bölgesi gölgelendirilir. En sonunda paletinizdeki en koyu ton ya da siyah ile göz dış köşeleri ve kirpik dipleri hafifçe çerçevelenir.

Son olarak da ince uçlu bir fırça ile göz makyajının harmanlanmasını sağlamak gerekir. Sarışınlar için “Smokey Eye” tekniği uygulanacak ise, yukarıda tarif edilen adımlar bu kez de şu tonlar ile takip edilir: Siyah ya da koyu kahve gibi koyu tonlar yerine sütlü soğuk kahve ya da mürdüm gibi biraz daha yumuşak tonlar. Böylelikle gelin göz makyajının ten rengi ile uyumu kusursuz bir şekilde sağlanmış olacaktır. Her tercihinizde olduğu gibi smokey eye gelin göz makyajı sonunda da makyaj sabitlemeyi sakın gözden kaçırmayın.

Göz Rengine Göre Gelin Makyajı Seçim Püf Noktaları

Bu en önemli gününüzde makyajınızı göz renginize göre seçmeniz, gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkararak fotoğraflarda en güzel şekilde çıkmanızı sağlayacaktır. Bu konuda ayrıca dikkat etmenizi önerir, Allah vergisi avantajlarınızı gereksiz yere dezavantaja çevirmekten kaçınmanızı tavsiye ederiz. En çok yapılan hatalardan birisi göz makyajında kullanılan far ve göz kalemi ürünlerinin göz ile aynı renkte kullanılmasıdır. Böyle bir hataya düştüğünüz takdirde gözlerinizin rengini gölgelemiş olacaksınız. Oysa bunun yerine göz renginizi ortaya çıkaracak şekilde gelin göz makyajı tercih etmeniz tavsiye edilir. Örneğin mavi göz rengini ortaya çıkaracak tonlar, mor, kahve tonları toprak tonları olabilir. Mavi gözlü gelin adaylarımız makyajlarında çok rahatlıkla kırmızı rujlu gelin makyaj modelini tercih edebilirler.

Yeşil gözlü gelinlerin de mavi gözlüler ile benzer detaylara dikkat etmesi gereklidir. Fakat yeşil gözlü gelin adaylarımıza spesifik olarak yapacağımız bir hatırlatma var. Eğer tercihinizi metalik makyajdan yana kullanacaksınız lila ve gümüş şampanya gibi tonlardansa kahve, mürdüm ve bakır gibi tonları tercih etmeliler. Şimdi de siz kahverengi gözlü gelin adaylarımıza gelelim. İşte mavi ve yeşil tonlu makyaj ürünlerini rahatça kullanabileceğimiz göz rengi yeşil gözdür. Böylelikle gelin adaylarımızın göz renkleri olduğundan daha açık, parlak ve canlı durur.

DüğünBuketi Her Zaman Yanınızda!

 Düğün Buketi, bu hayatınız en önemli gününde sizlere her konuda destek oluyor. Düğün mekanınızı seçebilmeniz için sizlere sayısız mekan sunan sitemiz, ayrıca sizlere bunların fiyat karşılaştırmasını yapma fırsatı veriyor. Düğün yerinizi en içinize sinen şekliyle ve uygun fiyatlarla seçtikten sonra da sizleri yalnız bırakmıyor. Detayları organize edebilmeniz konusunda yardımcı oluyor. Düğün Buketi’nin sizler için düşünmediği ayrıntı kalmıyor: Nikah sonrası yemek yerleri, düğün fotoğraf ve video çekim organizasyonları, düğün davetiyesi hazırlığı, gelin arabası ve hatta nikah şekerlerine kadar… Ve tabii ki, bu en önemli gününüzdeki en önemli detay olan gelin makyajı ve gelin saçınız! İşte bu çok önemli detay için de sitemiz sizlerin hizmetinde. Bünyesinde barındırdığı sayısız gelin makyajı artistine arama butonunda istediğiniz şehri ve semti girerek ulaşabilirsiniz.

Bu profesyonel makyaj sanatçıları sizlere sunduğu makyaj modellerinden sadece birkaçı şunlardır: Metalik makyaj, porselen gelin makyajı, kapalı gelin makyajı, hint gelin makyajı, yok gibi makyaj, tesettürlü makyajı, pastel tonlarda gelin makyajı… Tüm bu profesyonel gelin makyajı hizmetlerinden, sadece sitemizin takipçisi siz değerli gelin adaylarına özel son derece uygun fiyatlara yararlanabiliyorsunuz. Seçtiğiniz makyaj artistinizle ünlülerin gelin makyaj modellerini aratmayacak güzellikte bir gelin makyajınız olacak. Yapmanız gereken tek şey, sitemizde ilginizi çeken makyaj sanatçılarına ulaşıp, ücretsiz teklif al butonuna tıklamak olacak. Peki siz hangi gelin makyajı trendini beğeniyorsunuz? Düğün geceniz için nasıl bir makyaj uygulaması düşünüyorsunuz? Yorumlarınız diğer gelin adaylarına ilham vermesi açısından çok önemlidir. Fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın! 2019 saten gelinlik modellerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Gelin makyajı uygulamadan bir süre önce cildinizi işlemlere hazırlamak için cilt bakımına ihtiyaç duyabilirsiniz. Gelin hamamları ve spalar size bu konuda yardımcı olacaktır. Şehrinizdeki en güzel gelin hamamlarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla