Sünnet düğünü organizasyonları Türk toplumundaki her anne baba için son derece önemlidir. Sizler de erkek evlatlarınız için düzenleyeceğiniz sünnet düğününün her detayı ile harikulade geçmesini istersiniz. En güzel sünnet düğünü mekânı seçimi, en ilgi çekici eğlenceler ve leziz ikramların planlanmasının ardından sıra kıyafet seçimine gelir. Düzenleyeceğiniz sünnet düğünü organizasyonunda sünnet kıyafeti de çok önemli bir yer alır. Zira oğlunuz için seçeceğiniz sünnet kıyafeti sünnet düğününün en göze çarpan detaylarından birisidir. Gelgelelim ki en güzel sünnet kıyafetleri arasından hem bütçenize hem de oğlunuzun zevkine en çok uyanını seçmek her zaman kolay olmuyor. Biz de tam bu noktada sizlere yardımcı olmak adına sünnet kıyafetleri ile ilgili etraflıca araştırarak bir yazı hazırladık.

 • Modern Sünnet Kıyafetleri
 • Padişah Sünnet Kıyafetleri
 • Osmanlı Sünnet Kıyafetleri
 • Şehzade Sünnet Kıyafetleri
 • 2019 Sünnet Annesi Kıyafetleri

Sünnet kıyafeti seçimi ile ilgili merak ettiğiniz her ayrıntı Düğün Buketi ekibi olarak sizler için hazırladığımız bu yazıda! Sünnet kıyafeti çeşitleri, sünnet kıyafetleri fiyatları, en uygun sünnet kıyafettemini ile ilgili merak ettiğiniz her konu bu yazımızda. Sünnet annesi kıyafetleri de unutulmadı… 😊 Sizler de sünnet kıyafetleri ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

sunnet-kiyafetleri-modelleri (1)

Sünnet Kıyafeti Modelleri

sunnet-kiyafetleri-modelleri (5)

Biricik oğlunuz için yapacağınız sünnet düğünü yaklaştı, hazırlıklar birbirini kovalıyor. Sünnet düğünü mekânı ile anlaştınız. Düğün Buketi’nin sizler için sunduğu mekân seçenekleri arasından kendinize en uygununu bulmak muhtemelen hiç de zor olmadı. Organizasyon ile ilgili tüm hazırlıklar da tamam. Şimdi sıra sünnet kıyafeti seçimine geldi. Yaptığınız kısa araştırma sonucunda onlarca farklı fikir ve modelle karşı karşıya kaldınız. Peki bunlardan hangisi sizler için daha uygun? Kiralık sünnet kıyafeti mi yoksa satın alınacak bir sünnet kıyafeti mi, modern sünnet kıyafeti mi yoksa padişah sünnet kıyafetleri mi? Bunların arasından en doğru kararı vermek için öncelikle sünnet kıyafeti modelinde karar kılınmalıdır. Bunun için de başvurmanız gereken kişi öncelikli olarak bu kıyafeti giyecek olan oğlunuzdur. Bütçe ile ilgili tercih size ait olacaktır fakat sünnet kıyafeti modelleri ile ilgili olarak çocuğunuzun fikrini alabilirsiniz. Unutmayın ki bu onun günü olacak ve tüm gün boyunca üzerinde taşıyacağı kıyafeti severek giymesi oldukça önemli. Çocuğunuzla birlikte bir fikir alışverişi yapabilmeniz adına burada sizlerle bazı sünnet kıyafeti modellerini paylaşmak istedik.

Modern Sünnet Kıyafetleri

sunnet-kiyafetleri-modelleri (4)

Pelerinli sünnet kıyafetleri seven çocuklar için en çok tercih edilen modellerin başında modern sünnet kıyafeti geliyor. Sünnet kıyafeti bebek modelleri arasında da popüler yerini koruyan bu tarz sade ve modern modeller her zaman çok tercih edilenler arasındaki yerlerini korumakta. Kıyafetin tamamlayıcıları şık beyaz ayakkabılar ve asa ile sünnet çocukları bu önemli günde kendilerini çok özel hissedecekler. Renk seçenekleri arasındaki en popüler tercihler beyaz ve gümüşten yana olsa da mavi ve açık kahverengi tonlarındaki seçenekler de mevcuttur.

Padişah Sünnet Kıyafetleri

sunnet-kiyafetleri-modelleri (8)

Sünnet çocuğu kıyafetleri deyince son yıllarda öne çıkan modellerden birisi ise padişah sünnet kıyafetleri. Medya organlarında son yıllarda çok popülerleşen sultan ve padişah karakterleri modayı da yakından etkiliyor. Çocuk deyip geçmeyin, birçok konuda olduğu gibi modadan da haberleri olduğunu unutmayın. Hangi çocuk sünnet düğünü gününde padişahlar gibi hissetmek istemez ki? Renk ve aksesuarlarında da çok çeşitli seçenekler sunan bu sünnet kıyafeti modeli ile sünnet çocukları padişah olma hayallerine kavuşuyor.

Osmanlı Sünnet Kıyafetleri

sunnet-kiyafetleri-modelleri (9)

Sünnet çocukları için tercih edilen kıyafetler arasında en popüler olanlarından birisi de tuğralı sünnet kıyafetleri. Kılıç ve asası ile sünnet çocukları için oldukça cazip modellerden birisi olan bu modeli satın alabilir ya da kiralayabilirsiniz.

Sünnet kıyafet fiyatları bu konu ile ilgili en merak edilen sorular arasında. Tahmin edileceği üzere çok büyük çeşitlilikler gösteren fiyatlar arasında kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Bu fiyat değişikliklerini etkileyen pek çok etmenin başında kıyafetin modeli, markası ve yaş aralığı önem taşıyor. En uygun sünnet kıyafetlerinin nereden ve nasıl elde edilebileceğini merak eden sevgili misafirlerimiz yazımızın devamını okuyarak bilgi edinebilirler.

Şehzade Sünnet Kıyafetleri

sunnet-kiyafetleri-modelleri (10)

Kaftan sünnet kıyafetleri tercih etmek isteyen sünnet çocuğu için şehzade sünnet kıyafetlerine göz atabilirsiniz. Şehzade sünnet kıyafetleri fiyatları arasından bütçenize en uygununu seçmekte zorlanıyor olabilirsiniz. Kampanyalar ve indirimlerden yararlanmak için çeşitli internet sitelerini düzenli olarak takip edebilirsiniz. Büyük kampanyalar genelde dönemsel olarak açılır ve kısa sürebilir. Örneğin civil sünnet kıyafetleri fiyatları hakkında düzenli bilgi sahibi olmak istiyorsanız takipte kalmalısınız. Bebek sünnet kıyafetleri civil araması yaptığınızda karşınıza en uygun sünnet kıyafeti fiyatları çıkacaktır. Bu seçenekler arasından hem bütçenize hem de zevkinize en çok uyanı kolayca seçebilirsiniz.

Kampanyalı Sünnet Kıyafeti Nereden Alınır?

sunnet-kiyafetleri-modelleri (3)

Sünnet düğünü organizasyonu da oldukça maliyetli organizasyonlardan bir tanesi ve tercihleri bütçeye göre yapmak gerekiyor. Birçok aile de bu durumda sünnet kıyafetini en ucuza mal etmenin yollarını arıyor. Sünnet kıyafetinin bir kez giyildikten sonra rafa kaldırılacak bir eşya olduğu düşünülürse kıyafeti olabildiğince ucuza mal etmek oldukça mantıklı görünüyor.

Sünnet kıyafetini uygun fiyatlara mal etmenin pek çok yolu var. Bunlardan akla ilk gelen yollarından bir tanesi ikinci el sünnet kıyafetleri arasından bir seçim yapmak. Sünnet kıyafeti gittigidiyor gibi İnternet sitelerinde çok uygun fiyatlar üzerinden ikinci el olarak satılmakta. İkinci el alışverişlerde dikkat etmeniz gereken en önemli unsur kıyafetin eskimiş olmaması.

sunnet-cocugun-kiyafetleri-by- (1)

En ucuz sünnet kıyafetleri deyince akla gelen bir diğer seçenek ise sünnet kıyafeti kiralama. Kiralık sünnet kıyafeti tercih etmeniz durumunda daha çok model seçeneği ile karşılaşma imkânınız oldukça yüksek. Sünnet kıyafetleri kiralama fiyatları düşündüğünüz modellere göre değişiklik gösteriyor.

Yeni bir sünnet kıyafetini uygun fiyatlara almak istiyorsanız kampanyaları yakından takip etmeniz gerekecektir. Sünnet kıyafetleri İzmir, sünnet kıyafetleri Ankara, sünnet kıyafeti Eminönü, sünnet kıyafetleri Mahmutpaşa şeklinde yapacağınız aramalarla kampanyalara göz atabilirsiniz. Her şehir için farklı zamanlarda çeşitli kampanyalarla karşılaşabilirsiniz.

2019 Sünnet Annesi Kıyafetleri

sunnet-kiyafetleri-modelleri (2)

Sünnet çocuğu sünnet düğünlerinin baş rol oyuncularıdır, fakat küçük yaşlarını hesaba katarsak esas düğün sahipleri ebeveynlerdir. Dolayısıyla sünnet düğünü organizasyonlarında şıklıklarıyla göz kamaştıranlar hiç şüphesiz ebeveynlerdir. Eminiz siz de sünnet annesi ve babası olarak hem zevkinize hem de bütçenize uygun şık kıyafetler arayışındasınız. Düğün Buketi içerik ekibi olarak sizler için sünnet annesi kıyafetleri 2019 trendlerine değinmek istedik.

Oğlunuzun en önemli günlerinden birisi olan sünnet düğününde bütün şıklığınızla organizasyondaki yerinizi almak sizin de hayaliniz. Bunun için abiye seçiminde titiz davranmanız ve kimi zaman kararsızlıklar yaşamanızı anlayabiliyoruz. Sizler için hazırladığımız bu yazımızdaki amaç kararsızlıklarınızı ortadan kaldıracak önerilerle sizlere yardımcı olabilmek. Bunun için öncelikle sizlere 2019 sünnet annesi kıyafetleri trendlerini tanıtarak başlamak istiyoruz. Bu yılın abiye trendlerinde her yaşa ve her zevke göre modeller bulunmakta. Sadeden yana tercihleri olan birisi iseniz abiye seçiminde şifon ya da tül kumaşları değerlendirebilirsiniz. Bu sade elbise tercihini yine sade bir makyajla tamamlayabilir ve çarpıcı birkaç aksesuarla kombininizi oluşturabilirsiniz.  Eğer abartıdan kaçınmayanlardansanız bu kez de sizlere 2019’un en trend modellerinden olan ışıltılı ve parlak elbiseleri önerebiliriz. Bu yılın en gözde renkleri ise toz pembe ve uçuk tonlar.

Sünnet Annesi Kıyafetleri Alırken Nelere Dikkat Edilir?

sunnet-kiyafetleri-modelleri (11)

Sünnet düğünü için alacağınız abiye elbiselerde dikkate almanız gereken birincil etmen düğün mekanıdır. Eğer sünnet düğününü yapacağınız yer açık hava ise bu kez de mevsimi göz önünde bulundurmalısınız. Kapalı bir mekânda gerçekleştireceğiniz sünnet düğünü organizasyonlarında da mekân özelliklerine dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Organizasyon gece gerçekleşecekse bu kez makyajınızı ve abiye seçiminizi ona göre yapmalısınız. Gece düzenlenen organizasyonlarda çok rahat bir şekilde daha gösterişli ve parıltılı elbise ve makyaj tercihlerinde bulunabilirsiniz. Tercihiniz durumunda seçeceğiniz kıyafetlerde çocuğunuzunki ile uyum sağlayabilecek küçük detaylar oluşturabilirsiniz.

Sünnet düğünü kıyafetleri alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli etmen ise bütçe aralığınız. Sünnet düğünü için alacağınız abiyelerde daha büyük kampanyalardan yararlanmak istiyorsanız yeni indirimleri ve çok özel paketleri yakından takip etmelisiniz. Son yılların sünnet trendlerinden birisi ise sünnet düğünlerinde baba oğul aynı kıyafetleri giymek. Bazı moda evlerinde baba oğul sünnet kıyafetleri gibi kampanya paketleri bulunuyor. Sünnet çocuğu ile aynı kıyafeti seçen baba moral olarak da oğluna büyük bir destekte bulunmuş oluyor.

Siyahtan Vazgeçemeyenler İçin!

sunnet-kiyafetleri-modelleri (7)

Sünnet annesi kıyafeti seçiminde göz önünde bulundurabileceğiniz bir diğer unsur vücut tipinizdir. Tahmin edebileceğiniz gibi her elbise her vücut tipinde aynı şekilde görünmeyebilir. Eğer vücudunuzda fazla kilolarınız var ve daha ince görünmek istiyorsanız ona göre küçük oyunlardan ve bilgilerden yararlanabilirsiniz. Bu noktada sizlere vereceğimiz ufak ama önemli bir tavsiye var: Siyah rengin daha zayıf gösterdiğini düşünerek çok da istemediğiniz halde sırf bu yüzden bu rengi tercih etmemelisiniz. Seçeceğiniz elbise modeli vücudunuzun nasıl görüneceğini renk seçiminden daha çok etkiler. Örneğin basenleriniz geniş ise ve bunu saklamak istiyorsanız balık abiye modellerinden kaçınmalısınız. Göğüsleriniz büyükse ve saklamak istiyorsanız dekolteden kaçınıp daha kapalı modeller tercih edebilirsiniz. Sünnet Annesi Kıyafetlerinde 2019 Trendleri sayfamıza da göz atmanızı tavsiye ederiz!

Tam aksi çok zayıfsanız ve daha dolgun gözükmek istiyorsanız bu kez de kabarık tül kumaşlardan yapılmış uçuşan abiye modellerini seçebilirsiniz. Boyunuzu daha uzun göstermek istiyorsanız etek boyunun diz seviyesinde olmamasına özen göstermelisiniz. Eğer yüksek topuklu ayakkabı tercih etmek istiyorsanız tercihinizi topuklara kadar inen dar ve uzun abiye modellerinden yana kullanabilirsiniz. Siyah benim vazgeçilmezimdir diyenlerdenseniz parlak ve ışıltılı siyahlar da 2019 sünnet annesi kıyafetleri trendleri arasında.

Düğün Buketi ile Unutulmaz Sünnet Düğünleri

sunnet-cocugu

Düğün Buketi ailesi olarak her zaman olduğu gibi sünnet düğünü hazırlıklarınızda da yanınızdayız. Sünnet düğünü mekânı ile ilgili yapacağınız tercihler Düğün Buketi ile çok kolay ve çok hesaplı! Bütçenize göre belirleyeceğiniz fiyat aralığında yapacağınız mekân aramalarında karşınıza çıkan seçenekleri değerlendirebilir ve aralarında fiyat karşılaştırmaları yapabilirsiniz. Artık eskiden olduğu gibi organizasyon mekânı araştırması yaparken sokak sokak gezmek yok. Düğün Buketi’nde yapacağınız mekân araştırmalarında gelişmiş aramayı kullanarak sadece dilediğiniz semtteki mekân seçeneklerini listeleyebilirsiniz. Böylelikle semtinizdeki tüm sünnet düğünü mekanları karşınıza çıkacak ve aralarından size en uygun olanını tercih etme şansına erişeceksiniz.

Düğün Buketi’nin en birincil amacının sizlerin mutluluğunu sağlamak olduğunu unutmayın! Düğün Buketi kapsamında yapacağınız tüm anlaşmalarda sizlere özel çok büyük indirimler ve kampanyalardan yararlanacaksınız. Dönemsel olarak daha da inanılmaz oranlara ulaşan çok özel indirimler ve kampanyaları kaçırmamak için bizi takipte kalın.

Düğün Buketi ailesi olarak bu çok özel gününüzü tüm aileniz ve sevdiklerinizle birlikte en mutlu şekilde geçirmenizi dileriz.

 1. Avatar
  Mujgyan

  Selam sunetlik elbisesi sipariş etsem kargo ile gonderirmisiniz bulgara

 2. Düğün Buketi Editörü
  Düğün Buketi Editörü

  Merhabalar,
  Maalesef sünnet kıyafeti satışımız gerçekleşmemektedir. Sünnet düğününe dair diğer ihtiyaçlarınız için aşağıdaki iletişim formumuzu doldurabilir veya hafta içi 10:00-17:00 arasında 0232 339 27 13 numaramızı arayarak bizlere ulaşım sağlayabilirsiniz. Mutlu günler dileriz. 🙂
  https://www.dugunbuketi.com/iletisim/

Yanıtla