Çoğu kadın tektaş yüzüklerde klasikten yana seçimini kullanır; parlak, saydam bir taş ve onu tamamlayan bir halka. Renkli taşlı tektaş yüzükler ise bu alanda rekabete girmeye çoktan başladılar. Hollywood yıldızları tarafından tercih edilmeye başlamasıyla birlikte gittikçe popüler olan renkli tektaş yüzük modelleri, gelecek günlerde evlilik tekliflerinde daha çok yer alacağa benziyor. Ortada olan bir başka konu da elmasların sanıldığı gibi sadece renksiz olmadığıdır, nadir miktarlarda da olsa renkli elmaslar çıkartılır ve bunlar mücevhere dönüştürülür. Taşıması ve takması keyifli yüzükler ortaya çıkar. Bu yüzüklerin ise diğerlerine göre büyük bir avantajı var; favori renklerde seçim yapabilmek mümkün. Farklı görünmek isteyenler ve diğerleri arasında öne çıkmayı tercih edenler de renkli tektaş yüzük modelleri ile bunu başarabilirler.

Zümrüt Tektaş Yüzükler

Bilgeliğin, efsanelerin, imparatorlukların ve sevginin taşı olarak bilinen zümrüt yeşil tonları ile en değerli taşlardan biridir. Yeşil ne kadar koyu olursa taşın da değeri artar. Hassas yapısı işlenmesini zorlaştırır; buna rağmen işleme sırasında o mükemmel yeşil rengini korumayı başarır. Genellikle gerdanlıklarda kullanılan zümrüt ile tasarlanmış yüzükler de bulmak mümkündür. Renkli tektaş yüzük fiyatları arasında zümrüt yüzüklerin daha pahalı olması beklenen bir sonuçtur. Yine de zümrüt bir tektaş yüzük kendisini her yerde fark ettirebilir. Kendisine yakıştıramayacağı takı ya da renk neredeyse yoktur. Zümrüt bir yüzük ile tarzınızı ve ışıltınızı yansıtabilirsiniz.

Safir Tektaş Yüzükler

Değeri ve görüntüsü bakımından kendisini ortaya koymayı başaran bir başka taş ise safirdir. Hafızası güçlü olanlar bu taş ile yapılmış bir yüzüğü hemen hatırlayacaklardır. Prenses Diana’dan kalan ve Prenses Kate Middleton’ın parmaklarını süsleyen yüzüğün taşı safirdir. Halen en pahalı nişan yüzükleri arasında bulunan bu yüzük safirin kusursuz rengini taşır. Koyu mavi rengi etkileyici bir tasarım ile birleşen yüzük halen hakkında en çok konuşulan nişan yüzüklerinden bir tanesidir. Açıktan koyuya giden tonlarda safir taşı bulunabilir. Zümrüt gibi işlenmesi zor olan taşlardan bir tanesidir ve bu nedenle fiyat aralığı yüksektir.  Safir tektaş yüzükler mavi tutkunlarını ilk bakışta büyüleyeceklerdir.

Yakut Tektaş Yüzükler

Tutkunun ve aşkın taşı olarak tanımlanan yakut taşının pembelerden başlayarak koyu kırmızı tonlara kadar çeşitleri bulunabilir. Kırmızı rengini içinde bulunan kromdan alır. Elmastan sonra gelen en sert ve pahalı madendir. Elmastan daha pahalı yakutlarla karşılaşılabilir. 2015 yılında Sotheby’s Müzayede Evi’nde açık artırmaya çıkarılan ‘The Sunrise Ruby’ 25.59 karatlık yakuttan yapılmış ve 30.3 milyon dolara satılmıştır. Bu yüzük bugüne kadar satılan en pahalı yakut yüzük olma özelliğini de taşır. Yakut üzerinde olduğu bütün takılara ihtişam katar. Kıvılcıma benzeyen ışıltıları gözden kaçamayacak kadar parlaktır. İddialı bir taş olması takılara da aynı iddiayı verir. Gösterişli olmayı sevenler yakut tektaş yüzük tercih edebilirler.

Topaz Tektaş Yüzükler

Eski çağlardan beri kutsal ve şifalı olduğuna inanılan taşlar arasında bulunan topaz çeşitli renklerde olabilir. Beyaz, gri, mavi, kahverengi, sarı gibi renkleri bulunur. Efsanelerden ve geçmiş uygarlıklardan gelen inanışlar topazı diğer taşlardan ayrı bir yere koyar. Özellikle insanları doğa üstü güçlerden koruduğuna dair inanış bunlar arasında en yaygın olanıdır. Üzerinde topaz bulunan bir yüzük rengi ne olursa olsun son derece değerli olacaktır. Taşın görüntüsü diğer taşlara göre daha sakin olarak nitelendirilebilir. Yine de ışıltısını ve güzelliğini yansıtma açısından diğerlerinden çok da geride kaldığı söylenemez. Renkli taşlı yüzükleri sevenler ve şıklık arayanlar için en doğru seçimlerden bir tanesidir.

Renkli Tektaş Elmas Yüzükler

Elmas ile ilgili bilinen en büyük yanlışlardan bir tanesi renksiz olduğuna dair bilgidir. Kırmızı, pembe, mavi, sarı, mor, kahverengi gibi değişik renklerde elmaslar çıkartılır ve bunlar renkli tektaş yüzük yapımında kullanılabilirler. Renkli elmasların doğada bulunma azlığına oranla fiyatları da yükselir. Dünyanın en pahalı pırlantaları arasında bulunun ve Pink Star olarak adlandırılan yüzük adından anlaşılacağı gibi pembe renktedir. Aynı listede yer alan diğer elmasların da çoğunun renkli olduğu bilinir. Renkli elmas tektaş yüzük fiyatları elmasın karatına göre değişiklik gösterir. Karat büyüdükçe yüzüğün de fiyatı artar. Elmas yüzükler ile ilgili çeşitli tasarımlar firmaların Facebook ve İnstagram gibi sosyal medya hesaplarından takip edilebilir. Elmasın renginin seçimi tamamen kişisel bir karardır.

Tanzanit Tektaş Yüzük

Renkli tektaş yüzük denildiğinde çok az kişinin aklına tanzanit yüzükler gelir. Değerli taşların arasına yakın zamanda katılmış tanzanit taşı Tanzanya’da yer lan Kilimanjaro Dağı’nın eteklerinden çıkartılır. Henüz elli yıllık bir geçmişi vardır. Mavi ve mor aralığında renkleri bulunur ve ışığa göre taşın renginde değişiklik olabilir. Kırmızı halıda çoktan yer almaya ve ünlü isimleri süslemeye başlayan tanzanit ile yapılmış takılar ve yüzükler bu taşın gelecek yıllarda daha da değerleneceğinin göstergesidir. Taşın en büyülü tarafı ise mavilerinin etrafında görülen pembe harelerdir. Çok az kişinin bildiği ama gerçekte yüksek değere sahip olan tanzanit tektaş yüzük ile farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

Siyah Opal Tektaş Yüzük

Değerli taşların ardından yarı değerli taşlardan da bahsetmek de fayda var. Siyah opal yarı değerli taşlar arasında en değerli olan taşlardan bir tanesidir. Gökkuşağı taşı olarak da bilinen bu taşın bazı türleri değerli taşlar ile yarışabilecek fiyatlardadır. Siyah opalların en pahalıları Avustralya’dan çıkartılır. Taşın fonu koyu renklidir ve üzerinde oluşan gökkuşağını anımsatan ışık dalgalanmaları açık bir şekilde görülür. Yumuşak bir taş olmasından dolayı yüzük olarak çok fazla tercih edilmez. Yine de eğlenceli bir renkli tektaş yüzük arayanlar için tasarlanmış siyah opal yüzük bulmak mümkündür.

Düğün öncesi ihtiyaç duyacağınız her şey için “Düğün Hazırlıkları Rehberi“mize göz atmayı unutmayın!

Ametist Tektaş Yüzük

En popüler yarı değerli taşlardan bir tanesi olan ametist yumuşak bir mor tona sahiptir. Ametist ile tasarlanan renkli tektaş yüzük modellerinde , sarı altın ya da gümüş olabilir. Ametist taşının şifalı olduğuna özellikle sakinleştirici etkisi bulunduğuna da inanılır. Bununla birlikte renkli tektaş yüzük seçiminde en az pırlanta kadar etkileyici bir görünüme sahip modeller bulunabilir. Taş aynı zamanda pırlanta yüzüklere efekt katmak için de kullanılır. Ametist ve pırlantanın birlikte kullanıldığı tektaş yüzük modelleri arasından seçiminizi yapabileceğiniz gibi, sadece ametist kullanılmış bir yüzük de sizi etkileyebilir.

Renkli tektaş yüzük modelleri popüler olmaya başladıkça tasarımların çeşitleneceği muhakkak. Yüzük seçiminde sıradanlıktan yana olmayanlar ve kendine özel bir rengi bulunanlar bu yüzükleri kullanırken daha özgür hissedebilirler. Tabi seçim noktasında tarz ile de uyum sağlamak önemlidir. Düğün töreni sırasında gelinlik ile kombin yapacağınız takıları da renkli tasarımlardan seçebilirsiniz. Uyum sağlamayı başardıktan sonra renklerin sizi daha da güzelleştireceğini unutmayın. Renkli tektaş yüzük fiyatları kullanılan taşın değerli ya da yarı değerli maden olmasına, yüzüğün geri kalan kısımlarında yer alan madenlere ve detaylara göre değişiklik gösterir. Renklerde oluşan bu çeşitlilik her zevke uygun bir renkli tektaş yüzük bulmayı kolaylaştırır. Siz de renkli tektaş yüzük modelleri arasından tercih yapanlardansanız, renkler ve yüzükler ile ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Birbirinden güzel gelin çiçeği modellerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Değerli renkli tektaş yüzüklerinizle ışıl ışıl parlayacağınız, şehrinizin birbirinden lüks düğün mekanlarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla