Evlenme adayları evlilik kararı aldıktan sonra düğün için hazırlık yaparken en çok seçici oldukları ve önem verdikleri konu gelin çiçeğidir. Hayatlarının en mutlu gününde çiftler her konuya titizlik göstermektedir. Çoğu gelin adayı el yapımı gelin çiçeği kullanmayı tercih etmektedir. İşte bu yazımızda sizlere gelin çiçeği yapımı hakkında bilgi vereceğiz.

Gelin Çiçeği Yapımı
Bridal Guide!

Gelin çiçeği birçok çeşide sahiptir. Kalpli, hasırlı, kozadan, kuru gelin çiçeği, lavanta, lale gibi binlerce çeşit gelin çiçeği bulunmaktadır. Gelin adayı bu çeşitler içerisinden kendine uygun bir çiçek belirleyebilir. Gelin adayları hazır çiçeklerden daha çok el yapımı gelin çiçeklerini tercih etmektedirler. El yapımı gelin çiçekleri günümüzün modası olmuştur. Farklı malzemeleri bir araya getirerek güzel bir görüntü elde edilmektedir. El emeği kullanılarak yapılan gelin çiçeklerine ilgi çok fazladır.

Gelinl Çiçeği Modelleri ve Fiyatlarını Keşfetmek İçin Tıklayın

El Yapımı Gelin Çiçeği

Gelin Çiçeği Yapımı
Haydi Tık Tık!

Canlı renkler kullanılarak tasarlanan gelin çiçeği güzel bir görüntü sergilemektedir. Mor, beyaz, pembe, krem güllerin bir araya gelmesi ile ortaya çıkan hoş görüntü gelin adaylarını büyülemektedir.

Gelin Çiçeği Yapımı

Birçok gelinin düğünde kullanmak istediği gelin çiçeğinden biri olan beyaz laleli gelin çiçeği el sanatı kullanarak tasarlanmıştır. Büyük emeğe sahip olan bu çiçek sade ve gelinlik ile uyumlu olmasından dolayı birçok gelinin tercih sebebidir.

Gelin Çiçeği Yapımı
Bridal Guide!

Gelin Çiçeği Yapımı

Kırmızı ve beyaz güller kullanılarak tasarlanan gelin el çiçeği beyaz tül örtüsü ve kırmızı kurdelesi ile güzel bir görüntü oluşturmaktadır. Beyaz danteller ile alt kısım tasarlanmıştır. Bu şık ve güzel çiçek çekiciliği ile gelin adaylarını etkilemeyi başarmıştır. Gelin adayları severek ve beğenerek aldıkları bu model düğün günü gelin adaylarına güzellik katmaktadır.

Gelin Çiçeği Yapımı

Resimde gördüğümüz iğne oyası ile el yapımı gelin çiçeğine birçok gelin tarafından ilgi duyulmaktadır. Bu çiçek evde çok fazla bir malzeme gerektirmeden yapılabilir. Çiçeğin yapımında kullanılan malzemeler; İğne, ip, kurdele, boncuk ve el ile tutulacak yerin yapılması için gerekli birkaç malzeme ile bu tarz gelin el çiçekleri yapımı ev ortamında tasarlanmaktadır. İğne oyası ile örgü şeklinde yapılıp boncuk ile süslenen gelin çiçeği güzel bir görünüme sahiptir.

Gelin Çiçeği Yapımı

Kuru gelin el çiçeği modeli gelin adayları tarafından sevilen bir modeldir. Kuru çiçeklerin bir araya gelmesi ile yapılan gelin çiçeği güzel kokusu ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Hoş ve renkli bir görünüme sahip gelin el çiçeği çok satılan modeller arasında yerini almıştır. Evinizde kolay bir şekilde yapabileceğiniz bir modeldir.

Gelin Çiçeği Yapımı
Oleg Cassini!

Lavanta gelin çiçeği modeli birçok gelin adayının düğününde kullanmak istediği çiçek modellerinden biridir. Çok beğenilen ve yoğun ilgi gören bir çiçektir. Renkleri ile dikkat çeken gelin çiçeği hoş bir görüntü sergilemektedir.

Gelin Çiçeği Yapımı

Günümüzde gelin adaylar tarafından ilgi gören bir diğer gelin el çiçeği hasırdan gelin çiçeğidir. Çiçeğin tutma yeri hasır kullanılarak tasarlanan bu model dikkat çekici bir modeldir. Yapay çiçekler kullanılarak yapılan bu modele hasırdan kurdele şekli verilmiştir.

Gelin Buketi Yapımı

Gelin Çiçeği Yapımı
Bridal Guide!

Gelin buketi uzaktan yapımı göze kolay gözükse de çok fazla emek istemektedir. Günümüzde çoğu ev hanımının gelir elde etmek amacıyla hasırdan gelin çiçeği yapımı, iğne oyası gelin çiçeği yapımı, kurdeleden, kozadan, gelin tacı çiçekli yapımı, gibi evde birçok çeşit ve modelde gelin çiçeği ve gelin baş tacı yapmaktadır. Bir gelin buketi yapmaya karar verirken yaratıcılığınızı kullanarak dikkat çekici tasarımlar sergilemeniz gelin çiçeğinin ilgi görmesini sağlamaktadır.

Gelin Çiçeği Yapımı
Pembe ve Tonları!

Evde gelin çiçeği nasıl yapılır, gelin çiçeği yaparken hangi malzemelere ihtiyaç vardır. Gelin çiçeği malzemeleri, gelin çiçeği yapımında kullanılan malzemeler, gelin çiçeği yapımı malzemeleri, bu sorulara gelin buketi yapımı resimli anlatım ile açıklık getirelim. İstemiş olduğunuz gelin çiçeği modeline uygun malzemeleri kullanmanız gerekmektedir.

Gelin Buketi Yapımında Gerekli Olan Malzemeler

Gelin Çiçeği Yapımı

• Gelin buketi yapımında gerekli olan malzemelerden birisi kullanılacak çiçektir.

Gelin Çiçeği Yapımı

• Çiçek yapımında gerekli olan bir diğer malzeme kurdeledir. Kurdeleyi çiçeği süsleme aşamasında kullanacağız.

Gelin Çiçeği Yapımı

• Çiçek yapımında çiçeği süslemek için boncuk malzemesi lazımdır. Kullanacağımız boncuk çiçeğin daha güzel gözükmesini sağlayacaktır.

Gerekli malzemeleri toptan alabilirsiniz. Gelin çiçeği malzemeleri toptan aldığınız taktirde uygun fiyata bu malzemelere sahip olabilirsiniz. Gelin çiçeği malzemelerinin toptan satış yerleri Eminönü, Beyazıt gibi toptan satış yerlerinde bulabilirsiniz. Laleli gelin çiçeği modeli, lavanta gelin çiçeği modeli, hasırdan gelin çiçeği modeli, kozadan gelin çiçeği modeli, kumaştan gelin çiçeği modeli, kuru gelin çiçeği modeli, kalpli gelin çiçeği modeli, canlı gelin çiçeği modeli, gibi bir çok gelin el çiçeği modelini gerekli olan malzemeleri temin edip yapabilirsiniz.

Gelin Çiçeği Yapımı
Hem Canlı Hem Soft!

Evinizde gelin buketini yapmaya başlamadan önce ilk olarak malzemeleri hazırlayın. Çiçek, makaslar, bant, kurdeleler, dantel veya tüller, boncuk gibi malzemeleri ayarlayıp kendinize kullanım alanı ayarlamanız gerekmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra işleme başlayabilirsiniz.

Gelin Çiçeği Yapımı
Çiçeğinizi bir tül ile sararak zarafeti yakalayın!

• İlk olarak çiçek yapımına başlamadan önce kullanacağınız buketleri belirleyiniz.
• Daha sonra buketlerin boyutlarını ayarlayınız ve makas yardımıyla kesiniz.
• Kesmiş olduğunuz buketleri bir araya getirerek bant ile birleştiriniz.
• Bantladığınız yerin üzerinden kurdele ile geçerek süsleyiniz.
• Daha sonra göz ile gözüken hataları toparlayıp buketi hazır hale getiriniz.

Gelin Baş Çiçeği Yapımı

Gelin Çiçeği Yapımı
Gerçek Düğünler… Jackie ve Richard… Bridal Guide!

Gelin baş çiçeği yapımı çok fazla bilgi istemese de el becerisi gerektirmektedir. Eğer eliniz bu tür işlere yatkın ise evinizde çok basit bir şekilde gelin başı çiçeği yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu tür işleri yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. Bu anlatımdan sonra gelin tacı çiçekli yapımı da kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Gelin Çiçeği Yapımı
Gerçek Düğünler… Emily ve Brett… Bridal Guide!

Malzemeler:

Gelin başı çiçeği yapımında kullanacağımız bir adet taca ihtiyacınız olacaktır.
Daha sonra çiçekleri sağlam bir şekilde yapıştırmak için silikon ya da kuvvetli bir yapıştırıcıya ihtiyaç vardır.
Tacın etrafını süslemek için süs aksesuarları gereklidir.

1. Aşama

Gelin Çiçeği Yapımı

Kenarlarında halkalar bulunan aksesuarları tacın üzerine sırayla yapıştırıcı kullanarak yapıştırıyoruz.

2. Aşama

Gelin Çiçeği Yapımı

Taç için kullanacağınız süs aksesuarın uç kısmını deliyoruz. Birbirine bağlamak için ortada bulunan halkalardan birini delikten geçirin. Taşın ucundaki halka ile metal aksesuarın ucunda bulunan halkayı birbirine bağlayın.

3. Aşama

Gelin Çiçeği Yapımı

Bu işlemleri tamamladıktan sonra sırada incili süsleme zincirini taş süslemenin ve metal aksesuarların halkalarından geçirerek birbirine bağlayın.

4. Aşama

Gelin Çiçeği Yapımı

Gelin başı tacına son işlemi yaparak son kalan halka ile anlınıza değecek olan taş süslemeyi halkalar ile birleştiriyoruz.

5. Aşama

Gelin Çiçeği Yapımı

Aşamaları birebir tamamladıktan sonra şık görünümlü gelin tacının tasarlamış olduk…

Yazmış olduğumuz bu yazıda gelin çiçeği malzemeleri, gelin çiçeği yapımında kullanılan malzemeler, gelin çiçeği yapım malzemeleri, gelin buketi yapımı resimli anlatım, evde gelin çiçeği yapımı, gelin el çiçeği malzemeleri toptan nereden alınır, gelin buketi malzemeleri nereden alınır, gelin çiçeği malzemeleri nerede satılır, gelin çiçeği malzemeleri satın alma, gelin buketi yapımında kullanılan malzemeler, hasırdan gelin çiçeği yapım, gelin el çiçeği yapımı, gelin tacı yapımı, iğne oyasından gelin çiçeği yapım, kuru gelin çiçeği yapımı, laleden gelin çiçeği modeli, kozadan gelin el çiçeği modeli, kurdeleden gelin çiçeği yapımı, kalpli gelin çiçeği yapımı gibi gelin çiçeği ve gelin baş tacı yapımı hakkında bilgiler verdik.

 

Enes Boz

Yanıtla