Düğünlerde beyaz masumiyetin ve yeniliğin temsilcisi oluyor. Genelde gelinliklerde kullanılan beyaz renk, artık damatlıklarda da ön plana çıkıyor. Özellikle yaz ve ilkbahar düğünlerinin vazgeçilmezi haline gelen beyaz damatlık modelleri ile farklı tasarımlar bir araya geliyor. 

Beyaz damatlık modelleri dendiğinde öncelikle düz tek renk olanlardan bahsetmekte fayda var. Kemerden yeleğe kadar tek renk tasarlanan beyaz damatlık modeli, son dönemlerde göz önünde. Birkaç yıl öncesine kadar renklerle süslenen ve daha ciddi bir hava katmak istenen beyaz damatlık modelleri, artık her şeyiyle tek renk tercih ediliyor.

Klasik koyu renkten uzaklaşmak istemeyen damatlar tek renge alışma konusunda sorun yaşasa da gelinin yanında müthiş bir uyumluluk söz konusu oluyor.

Beyaz Damatlık Modelleriyle Fark Yaratın

Beyaz damatlık modellerine yakışan en iyi seçeneklerden biri de siyah detaylar. Gömleğin ya da ceketin içindeki yeleğin siyah olması ya da beyaz ceket siyah pantolon seçeneği, uyumlu bir hava katıyor. Özellikle sonbahar düğünlerinde siyah pantolon, beyaz ceket kombinini tercih edebilirsiniz.

Siyah – beyaz ikilisinden sıkılan damatlar için lacivert ve gri uyumu da seçenekler arasında. Aynı siyah detayların olduğu gibi gri ve lacivert renklerini de beyaz damatlığa ekleyebilirsiniz. Beyaz damatlık modelleri arasında da yaygın bulunan lacivert detaylar arasından konseptinize en uygun detayları bulmanız mümkün.

İki farklı rengi değişik kombinlemek isteyenler için de ceketin kenarına eklenen siyah çizgi detayları ön plana çıkıyor. Bu modellerin siyah papyon ya da kravat ile detaylandırılması da oldukça şık bir hava yaratıyor. Yaka ve cep kısımlarında farklı renk detaylarına en iyi örnekleri de Pierre Cardin sizlere sunuyor.

Beyaz damatlık modelleri, yaz düğünleri için geniş model seçenekleri sunuyor. Damatların vücut formuna ve renk yoğunluğu tercihine göre istedikleri her modeli göz önünde bulunduran markalar aracılığı ile hayalinizdeki smokine sahip olabilirsiniz. Gelinliğe uyumlu bir şekilde hazırlatacağınız damatlık için istediğiniz eklemeleri yapabilir ve farklı bir hava katabilirsiniz.

Beyaz damatlıklar içindeki en iyi seçeneklerden biri de kırık beyaz detaylar. Beyaz rengi çok yoğun ve parlak bulan damatlar, kırık beyaz seçeneklerini değerlendirebilir. Özellikle siyah papyon ile şahane bir uyum yakalayan kırık beyaz damatlıklar, bembeyaz gelinliklerin de ön planda olmasına yardımcı oluyor.

Siyah renk ağırlığının fazla olduğu damatlıklara göz atmak istersen senin için farklı bir öneri listemiz daha var. Siyah Damatlık Modelleri

Beyaz Damatlıklarla Yeni Kombinler Deneyin

Genel olarak bakıldığında beyaz damatlık modelleri açık hava düğünlerinde ya da kışın oldukça riskli. Özellikle salon düğünlerinde tercih edilen bu modellerin fiyat aralıkları da farklılık gösteriyor. Beyaz damatlık modelleri ve fiyatları, klasik renklere göre biraz daha üst seviyeden başlıyor ve seçeneklere göre artış gösteriyor.

Beyaz damatlık modeli seçerken kesinlikle formunuza uygun ve vücut hatlarınıza göre tasarlanmış olduğundan emin olmanız gerekiyor. Özellikle daha modern, yenilikçi ve farklı bir tasarım giymek istiyorsanız bu noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

Bu doğrultuda smokin üzerine uzun kesim ceket tercih edebileceğiniz gibi çizgili ve siyah düğme detaylı gömlekleri de değerlendirebilirsiniz. Tek renk giyilen damatlıklara renk katabilmek adına farklı renk skalasına sahip yaka çiçekleri de kullanabilir ve tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Yaka çiçekleri hakkında farklı fikirler edinmek için seni buraya davet ediyoruz: En Güzel Damat Yaka Çiçeği Modelleri

Gelinle En Uyumlu Halinizi Keşfedin

Damatlığınız hangi renk olursa olsun gelin ile uyum içerisinde olmak daha klas ve zarif bir görüntü oluşturmanızı sağlıyor. Özellikle beyaz renk damatlık takımı giyileceği zaman bu duruma ekstra özen göstermek gerekiyor.

Eğer gelinlik hazırsa ve damatlığı da gelinlikle en uyumlu hale getirmek istiyorsanız, gömlek veya smokinde farklı detaylara yer verebilirsiniz. Dantel ağırlıklı bir gelinlik modeline uyumlu olabilecek dantelli beyaz smokin tercih edebilirsiniz. Çizgili ve düz bir gelinlik modeli için de gömlekte çizgi detayları olan bir tercihten yana ilerlemek çok daha güzel bir görünüme yol açacaktır.

En seçkin mağazaların damatlıklarına göz atarak kaliteli ve şık modelleri inceleyebilirsin.

Düğün Mekanı ve Konseptine Uygun Beyaz Takım Elbiseler

Damatlık seçiminde mevsim, düğün mekanı ve konseptine dikkat ederek seçim yapmakta da fayda var. Kış aylarında düğün salonu, otelde düğün veya tarihi düğün gibi mekan ve konseptlerden yana seçiminizi yapıyorsanız beyaz damatlık modelinizi de bu doğrultuda netleştirmeniz gerekiyor.

Kemer yerine siyah kuşakla kombinleyebileceğiniz takımın gömleğinde de siyah şerit detaylara yer verebilirsiniz. Kısa kesim yaka ile şık ve asil bir görünüm elde edebilirsiniz. Böylece düğün mekanı ve konseptine en uygun kombin ile gözlerinizi üzerinize çekebilirsiniz.

Altınyıldız, Sarar ve DS Damat başta olmak üzere damatlık modasına yenilikçi bakış açısı getiren Süvari, Beymen ve Vakko gibi markaların da modellerini inceleyebilirsiniz. Beyaz damatlık denilince akla gelen bu markalara ek olarak Vakko ve Hatemoğlu da tarzınıza ve düğün konseptinize uygun farklı modeller sunuyor.

Tercihiniz kır düğünü gibi açık hava temalı bir konseptten yanaysa tek ve düz beyaz renk kullanmamanızı öneririz. Kravatta, papyonda, yaka çiçeği ve mendil seçiminde farklı ve canlı bir renk seçebilirsiniz. Turkuaz, buz mavisi, yeşil gibi alternatifler arasından tarzınıza en uygun olanından yana oyunuzu kullanabilirsiniz.

Damatlık seçiminde renk skalanı geniş tutmak istiyorsan senin için en iyi öneri: En Çok Tercih Edilen Renkli Damatlık Modelleri

Her mevsime uygun beyaz damatlık modelleri arasından en şık seçenekleri sizlere sunduk. Farklı kombin önerileri ile yıldızınızı parlatabileceğiniz alternatifleri de beğenebileceğini düşünüyoruz. Beyaz takım elbiseler, smokinler ve diğer aksesuarlar hakkında aklınıza takılabilecek her durumda DüğünBuketi.com danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Yanıtla