Damat yaka çiçeği nasıl takılır, yapımı nasıldır, fiyatları nedir? Beyaz lale mi olsun, gül mü, lavanta mı? Damat yaka çiçeği, takım elbisenin dikkat çeken bir öğesi, gelin buketinin tamamlayıcısıdır. Gelin buketi ile senkronize bir uyum sağlar. Damadın sağdıçları da genellikle aynı model yaka çiçeği takar. Bunun amacı, damadın arkadaşları veya sağdıçları olduklarını belirtmektir. Damat ve arkadaşları, yaka çiçeğini sol ceket yakalarına takar. Binlerce modelde yaka çiçeği tasarımı vardır. Yaka çiçeği malzemeleri, el yapımı yaka çiçeği ve yaka çiçeği iğnesi gibi çok sayıda öğe içerir. Makalemizde damat yaka çiçeği modelleri ve süslemeleri gibi bilgileri derledik. Karar veremiyorsanız makalemize mutlaka göz atmalısınız!

Damatlara Özel Yaka Çiçeği Tasarımları

damat-yaka-cicegi

Damat yaka çiçeği tasarımlarının sonu yok! Hayal gücünüz kadar sınırsız tasarımlar kullanılabilir. Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi damat yaka çiçeğine beyaz bir gül veya beyaz lale yerleştirilebilir. Peki, damat yaka çiçeği nasıl takılır? Yaka çiçeği, sol yakaya takılır. En çok göze çarpan yerdedir. Bazen rozet gibi de görülebilir. Genelde ucu bir topuzla kapatılmış iğnesi vardır. Gül, lavanta, cipso veya orkide çiçeklerinden yaka çiçeği tasarlanabilir. Malzemeleri her yerde bulunabilir, yapımı kolaydır, fiyatları uygundur. El yapımı veya özel süslemeleri vardır. Yaka çiçeğinin mavi, kırmızı veya mor çeşit çeşit rengi olabilir. Bazen canlı bazen de yapay çiçekler veya süsler kullanılabilir. Hayal gücünüz kadar sınırsız!

Kırmızı Gül Seçimi İle Romantik Dokunuşlar

damat_yaka_cicegi2

Kırmızı gül ile frenk üzümünün muhteşem uyumu. Hasır iple oluşturulmuş bir sap, iğnesi ve sade yeşil yapraklar… Dikkat çeken damat yaka çiçeği modelleri arasında ilk sıralarda yer alabilir. Beyaz veya mavi temalı gelin buketi modeline de uyum sağlayabilir. Oldukça şık ve yapımı kolay. Bunun gibi lale, lavanta veya orkide süslemeleri ile el yapımı bir damat yaka çiçeği tasarlanabilir. Veya bunun gibi gülle uyum sağlayan retro iplerle cipso demetler de oluşturulabilir. Rengi çok dikkat çekse de, tarzınıza göre daha sade modeller de seçilebilir. Bunun gibi kırmızı bir yaka çiçeği nasıl takılır diye düşünmeyin! Her damatlığa, damada ve gelin buketine kolaylıkla uyarlanabilir.

damat_yaka_cicegi3

Yapımı ve fiyatları da oldukça mütevazı bir model. Rengi gibi malzemeleri de dikkat çekiyor. Canlı bir mor çiçekten aynı model tasarlanabilir. Müthiş bir pembe zambak. N11, Gittigidiyor ve İnstagram gibi platformlarda benzer modellerin malzemeleri temin edilebilir. İstanbul ve Bursa bu tür malzemelerin fazlaca bulunabileceği illerdir. Gelin buketi ile birlikte müthiş bir kombin oluşturabilir. Bu damat yaka çiçeği yapımı oldukça kolay. Pembeli zambaklardan aqua mavisi ve turkuaz inci telleri birleştirmek yeterli. Pek çok elbise rengiyle koordine edilebilir. Nasıl takılır diye düşünmeden kullanabilirsiniz. Sahte incileri veya zambak rengini değiştirebilirsiniz. Hem tasarımı hem de fiyatları bakımından oldukça uygun bir damat yaka çiçeği modeli.

İddialı ve Şık Damat Yaka Çiçeği Modelleri

damat_yaka_cicegi4

Fildişi ve gri rustik damat yaka çiçeği, düğün çiçekleri ve çuval bezinden el yapımı müthiş bir parça. Erkekler ve kadınlar için harika bir model. Yapımı biraz meşakkatli. Sola çiçekleri ve balsa ağacından el yapımıdır. Doğal olarak krem ​​ve fildişi renklidir. Oldukça yumuşak ve doğal görünümlü bir model. Her çiçek el yapımı olduğu için hiçbir çiçek aynı değil. Doğal varyasyonları tasarlanabiliyor. Bu sebeple benzersiz bir modeldir. Bu çiçekler doğru bir tasarımla ömür boyu kalıcıdır. Peki, bu damat yaka çiçeği nasıl takılır? Arka tarafında çengelli iğnesi bulunuyor. Malzemeleri ve fiyatları gibi detaylar düşünülmeden kullanılabilir. Canlı beyaz lale veya gül de rahatlıkla kullanılabilir.

Klasik Ama Modern Seçimler

damat_yaka_cicegi5

İddialı bir damat yaka çiçeği modeli. Nefes kesen karanfil ve zambak uyumu. Cipso parçası ve sarı küçük meyve taneleri. Yaprakları ve tasarımı ile eşsiz bir model. Yapımı kolay olmasa da oldukça göz alıcı bir el yapımı yaka çiçeği olarak dikkat çekiyor. Düğün fotoğraflarında ilk göze çarpan detay olacaktır. Damatlığın ciddiyetine tezat gibi dursa da, iddialı bir damatlıkla ideal bir kombin yapılabilir. Enerji saçan bir yaka çiçeği olarak kravat ve mendile de uyum sağlıyor. Lavanta veya orkide gelin buketi modellerine uyarlanabilir. Canlı mor rengi de taşıyacak kapasitede bir damat yaka çiçeği olarak öne çıkıyor. Mavi ve kırmızı renk tonlarını da barındırabilir.

damat_yaka_cicegi-6

Son yıllarda sade beyaz lale veya gül içeren damat yaka çiçeği modelleri trend olarak tercih edilebiliyor. Bazı el yapımı sade tarzlar, yaka cebi mendili yerine “cep çiçeği” olarak kullanılıyor. Siyah damatlık ve beyaz gömlek ile dikkat çeken bir kombin oluşturuyor. Her gelin buketine uyarlanabilir. Bu model nasıl takılır, fiyatları nedir gibi sorular sormanıza gerek yok! Sapının arka tarafındaki çengelli iğnesi sorunsuz kullanım sağlıyor. El yapımı canlı çiçeklerle kolayca tasarlanabilir. Bu yüzden fiyatları bütçeye uygun olabiliyor. Tabi damadın arkadaşları veya sağdıçlarının sayısı, fiyatları da etkileyecektir! Şık bir çiçeğin damat için hoş bir aksesuara nasıl dönüştüğünü açıklayan sade bir damat yaka çiçeği.

Damat Yakasında Dans Eden Çiçekler

damat_yaka_cicegi-7

Pembe ve beyaz güllerin yeşil yaprakları, damatlığın yeşil papyonu ile senkronize bir şekilde adeta dans ediyor. Gelin buketine en iyi sağlayan damat yaka çiçeği modelleri arasında yer alıyor. Yapımı gibi kullanımı da kolay. Yakaya nasıl takılır diye akılda soru işareti bırakabiliyor. Dikenleri temizlenmiş dallara takılan topuzlu iğnesi nasıl takılı sorusunun cevabı olabilir. Beyaz gül dışında kırmızı lale, lavanta, cipso veya orkide çiçekleri de düşünülebilir. Tabi tamamen damadın ve elbette gelinin tarzına göre yapımı tasarlanabiliyor. El yapımı damat yaka çiçeği olarak malzemeleri ve fiyatları bakımından oldukça cazip. Beyaz gül yanına mavi rengi yakıştırırsanız, çiçeklerin daha neşeli ve eğlenceli dansına şahit olabilirsiniz.

Damat Yaka Çiçeği Tarzınızı Yansıtır!

damat_yaka_cicegi-8

Ortanca çiçeği ve tomurcuklardan oluşan modern bir damat yaka çiçeği. Bu modelde de ortancaların mavi kravat ve mavi çiçeklerin dansına şahit oluyoruz. Yaka çiçekleri, Ortaçağ’da savaşa giden askerlerin eşleri tarafından zırhlarının yakalarına takılan bir geleneğin ürünü. O günden bu yana aşkın ve özlemin bir sembolü olmuş. Günümüzde de belki de hayat savaşında bir çiftin el ele olmasını temsil ediyordur. Gelin buketi ile damat yaka çiçeği arasındaki uyum, aynı zamanda aşkı da temsil ediyor. Tıpkı ortanca çiçeğinin temsil ettiği değerler gibi. Bu tür el yapımı tomurcuklu yaka çiçeği modelleri, iğnesi ve diğer malzemeleri ile damatlığa tam bir uyum içindedir.

damat_yaka_cicegi-9

Kırmızı kasımpatı ile damatlığı ve damadı dansa davet ediyor! İddialı sayılabilecek damat yaka çiçeği modelleri arasında yer alabilir. Özellikle gri veya füme damatlıklarda yapımı ve süsmeleri ile dikkat çekiyor. Yeşil yaprakları, sarı cipso parçaları ve saten kumaşla kaplı sapı ile göz alıcı. Yapımı biraz zaman alabilir. Ancak düğünlerde dikkatleri üzerinde toplayacağına şüphe yok! Bu model, farklı cipso çiçekler ile de tasarlanabiliyor. N11, Gittigidiyor ve Instagram gibi platformlarda yapımı için gerekli malzemeleri kolayca temin edilebilir. İstanbul ve Bursa gibi illerdeki damat yaka çiçeği malzemeleri satılan yerler bulunuyor. Farklı kasımpatı rengi de seçilebilir. Fiyatları ve nasıl takılır soruları düşünülmeden takılabilecek bir model.

El Yapımı Damat Yaka Çiçeği Modelleri

damat_yaka_cicegi10

Damat yaka çiçeği yapımı kolay, yaka çiçeği malzemeleri fiyatları da oldukça uygun. Herhangi bir çiçekten kolaylıkla el yapımı bir yaka çiçeği tasarlanabilir. Malzemeler, N11, Gittigidiyor ve İnstagram gibi platformlardan kolayca elde edilebilir. Beyaz gül, mor lavanta, kırmızı lale, mavi cipso ve beyaz orkide çiçekleri ile özgün yaka çiçeği kombinleri yapılabilir. İddialı bir şakayık veya kasımpatı da olabilir. Yapımı nasıldır, nasıl takılır diye düşünmeden işe koyulabilirsiniz. İğnesi, rengi ve süslemeleri için çok sayıda alternatif var. El yapımı damat yaka çiçeği yapımı ve fiyatları nasıldır, nasıl takılır? Yaka iğnesi modelleri ve trendleri nelerdir? Bu ve bunun gibi sorulara DüğünBuketi’nin sayfalarından cevap bulabilirsiniz.

damat_yaka_cicegi11

Damat yaka çiçeği, harika bir detaydır. Gelin çiçeklerine muhteşem bir koordine sağlar. Erkeksi veya feminen tarzlar içerebilir. Bazen iddialı, bazen göz alıcı. Tıpkı sarı kumaştan gül desenli damat yaka çiçeği gibi. İğnesi, yaprağı ve gül deseni ile siyahla muhteşem bir uyum sağlıyor. Kumaş rengi kırmızı, mor veya beyaz olabilir. Damatlık, gömlek ve kravat rengine göre farklı renkler seçilebilir. Erkeksi bir damatlık ve feminen bir yaka çiçeği… Çiçekleri ve iğnesi nasıl takılır, fiyatları ne kadar mal olur? Damat yaka çiçeği yapımı için genellikle gelin buketinde kullanılan çiçeklerin renklerinden esinlenilir. Buketteki çiçek ve aksesuarlar kullanılarak el yapımı pratik bir yaka çiçeği hazırlanabilir.

Sukulent Tercih Edebilirsiniz

damat_yaka_cicegi-12

Sukulent damat yaka çiçeği olarak nasıl takılır, damatlık ile uyumu nasıl olur? Üzerindeki yeşil yosunlar ve çipso uzantıları ile muhteşem bir yaka çiçeği. Erkeksi bir tarz… Yapımı kolay ve karizmatik yaka çiçeği modelleri arasında ilk sıralarda yer alabilir. Cipso süslemeleri ile de zenginleştirilebilir. Düğünün temasına uygun rengi seçebilirsiniz. Sukulent çiçeklerinin her tonunu deneyebilirsiniz. İdeal bir el yapımı damat yaka çiçeği modeli. Malzemeleri kolay bulunabilir, fiyatları da cazip. Gelin buketi ile birlikte nasıl takılır diye soru işaretleri ortaya çıkabilir. O da gelin ile damadın özel zevkine kalmış!

Damatlıklarda Renkli Çiçeklerin Cümbüşü

damat_yaka_cicegi-13

Damat yaka çiçeği ile gelin buketini dengeleyen harika renkli çiçekler. Pembe gül ve cipso damatlığa adeta cümbüş yaşatıyor. Canlı duruşu ile geleneksel düğün çiçeklerinden farklı bir hava veriyor. İpi, iğnesi, yaprağı ve ona eşlik eden malzemeleri ile vintage bir esinti bırakıyor. İstanbul kadar nazenin, Bursa kadar neşeli bir cümbüş adeta. Bazı damatlar bu yaka çiçeği için nasıl takılır diye düşünebilir. Yapımı ve tarzı ile karizmatik damatlıklara feminen bir dokunuş sunuyor. El yapımı yaka süslemeleri olarak renkli çiçek modelleri ve tarzları için N11, Gittigidiyor, Instagram gibi sosyal medya platformları fikir verebilir. Veya DüğünBuketi’nin ilgili damat yaka çiçeği modelleri ve sayfalarını inceleyebilirsiniz.

damat_yaka_cicegi14

Renkli çiçeklerle donatılmış bir damat yaka çiçeği nasıl bir damatlık ile nasıl takılır, ne tür gelin buketi ile uyumludur? Klasik ve modern damat yaka çiçeği modelleri arasında renkli çiçekler, her iki tarzı da sağlayabilir. Mavi bir lavanta, kırmızı lale veya beyaz orkide damatlık tarzına göre farklı cümbüşler yaşatabilir. Veya yavruağzı rengi küçük gül demeti ile mavi damatlığın eğlencesi gibi. El yapımı damat yaka çiçeği arasında renkli yaka çiçeklerinin önemli bir yeri vardır. Yapımı kolay, sunumu eşsizdir. Bazılarının yapımı gibi fiyatları da caziptir. Yapımı nasıldır, nasıl takılır, fiyatları nedir diye düşünmeyin! Hem fiyatları hem de yapımı amacınıza ve konsepte hizmet edecektir!

Asil ve Şık Seçimler

damat_yaka_cicegi15

Damadın gelinle uyumunu simgeleyen damat yaka çiçeği, davetlilerin algılarına hitap eder. Bazı yaka çiçeği modelleri bu damatlığa nasıl takılır gibi sorulara yol açsa da rengârenk çiçekler damatlıklarda adeta gülümser. Bazılarının iğnesi dikkat çeker, bazılarının da diğer malzemeleri gözlere cümbüş yaşatır. Mavi ve beyaz bahar çiçeklerinin mükemmel uyumu ile gelin buketiyle kombinlenmiş bir damat yaka çiçeği modeli… Lacivert damatlık rengi ve süslemeleri ile göz zevki sunuyor. Bu model, canlı mor, lavanta veya cipso çiçeklerle desteklenebilir. El yapımı mavi lale, kırmızı gül ve beyaz orkide de olabilir. Damatlığınızı renkli çiçeklerin iklimine emanet edin! Mutluluğunuza renkli bir damat yaka çiçeği ile anlam katın! Bu muhteşem çiçeklerle çok uyumlu olacak kareli damatlık modellerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Peki sizin en beğendiğiniz damat yaka çiçeği hangisi? Damatlığa en yakışan yaka çiçeği sizce hangisi olmalı? Siz yaka çiçeği tercihinizi hangi türde yaptınız? Yorumlarınız damat adaylarına ilham vermesi açısından çok önemlidir. Fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın! Ayrıca incelemek isteyebilirsiniz; Nişanlı ya da Evli Çiftlere Sevgililer Günü Kutlama Önerileri

Düğün planlama aşamasının olmazsa olmazlarından gelin arabanızı seçtiniz mi? Şehrinizdeki en iyi gelin arabası kiralama firmalarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

insert-2

Kır düğünü fiyatları ne kadardan başlıyor?

Buradan şehrinizin en çok tercih edilen kır düğünü mekanlarını inceleyebilir, ücretsiz fiyat teklifleri alabilirsiniz.

Anında Teklif Al

 

Yanıtla