Evlilik arifesinde olan her genç kız, düğününün kusursuz geçmesini hayal eder. Bir gelin için düğün gününün kusursuz geçmesinin en büyük faktörü gelinliği, gelin saçı ve makyajıyla hayallerini süsleyen bir görünüm elde etmiş olmaktır. Ve kabul edelim ki gelin saçı ile gelin duvağı, gelinlik ve makyajı tamamlayan en önemli etmendir. Son zamanların gözde trendlerinden olan at kuyruğu gelin saçı modelleri, geline rahat ve özgür hareket imkanının yanında, şık ve elegan bir görünüm de kazandırmaktadır. Ayrıca düğün trenlerindeki sadeleşme eğilimi doğal olarak gelin saçı modellerini de etkilemiş durumda ve at kuyruğu saç modelleri öne çıkmış halde. Eh, hal böyle olunca at kuyruğu gelin saç modelleri, son yılların favori seçimi olarak tahtı ele geçirmiş durumda! Baştan uyaralım ki, sakın aklınıza at kuyruğu saç deyince sade at kuyruğu gelmesin. İşte size çeşit çeşit at kuyruğu gelin saçı modelleri:

 • Takma At Kuyruğu Gelin Saçı Modelleri
 • Bombeli At Kuyruğu Gelin Saç Modelleri
 • Örgülü At Kuyruğu Gelin Saçı Modelleri
 • Dağınık At Kuyruğu Gelin Saçı Modelleri
 • Dalgalı At Kuyruğu Gelin Saçı Modelleri
 • Balık Sırtı Atkuyruğu Gelin Saçı Modelleri
 • Ünlülerin At Kuyruğu Saç Modelleri
 • Peki Hangi At Kuyruğu Saç Modeli?

En Şık At Kuyruğu Gelin Saçı Tasarımları

At Kuyruğu Gelin Saçı Modelleri

Dalgalı, örgülü, dağınık, postişli, krapeli, düz toplanmış ya da yandan ayrılmış at kuyruğu alternatifleri ile bu gelin saçı modelleri oldukça fazla seçeneğe sahip. Ayrıca gelinlik modeli ve düğün konseptine göre, at kuyruğu gelin saçı modelleri arkadan, tepeden ya da yandan olacak şekilde tasarlanabilmektedir. Sözün özü, eğer düğününüz için at kuyruğu gelin saç modelleri arasından bir seçim yapmak isterseniz, oldukça fazla alternatife sahipsiniz. Üzerinize düşen; Gelinlik ve düğün konseptinizi netleştirip, yüzünüzü doğru keşfetmek ve hangi at kuyruğu saç modelinin sizi düğününüzde kusursuz görünüme kavuşturacağına karar vermek. Biz Düğün Buketi ekibi olarak son yılların gelin saçı trendi olan at kuyruğu saç modellerini sizler için derledik.

Önerilerimizi inceleyerek siz de bu şık ama sade at kuyruğu saç modellerini alternatifleriniz arasına ekleyebilirsiniz. Sitemizde bulunan “Düğün Hazırlıkları Rehberi” başlığımızı inceleyerek; Gelin saçı ve gelinlik gibi bu dönemde ihtiyacınız olan bir çok bilgiye dair ipuçları yakalayabilirsiniz. Düğününüz için profesyonel kuaför hizmetleri alabileceğiniz düğün firmaları için ise wedding planner ekibimizle  bir telefon ile iletişim kurabilirsiniz.

Takma At Kuyruğu Gelin Saçı Modelleri

At Kuyruğu Gelin Saçı Modelleri
At Kuyruğu Gelin Saçı Modelleri

Saçlarınız düz, ince telli ve hacimsiz bir yapıya sahipse, takma at kuyruğu gelin saç modelleri tam size göre! Kabarık ve gösterişli bir at kuyruğu gelin saçı modeli istiyorsanız; Postiş ya da takma saç alternatifleri ile saçlarınıza dolgun bir görünüm kazandırabilirsiniz. Postiş ve takma saçlar, sprey, maşa gibi işlemleri normal saça göre daha uzun süre koruyabildiği için, düğün boyunca saçınız hiç bozulmayacaktır da. At kuyruğu gelin saçı modelinde takma saç tercih kullanacak gelinler minyon yüz hatlarına sahipse, bu saç modeli onlar için fazla abartı sayılabilir. Bu nedenle takma saç ve postiş kullanımı yüz ve beden yapısı ile doğru orantılı bir şekilde artırılmalı ya da azaltılmalıdır.

Takma at kuyruğu gelin saçı modelleri, en havalı at kuyruğu saç modelleri arasındadır. Bu nedenle neredeyse her tür gelinlik modeli ile oldukça rahat bir şekilde kombinlenebilmektedir. Ancak özellikle straplez, ön ya da arkası v yaka, ince askılı veya kayık yaka gelinlikler ile bu havalı saç modeli oldukça şık görünmektedir.

Bombeli At Kuyruğu Gelin Saç Modelleri

At Kuyruğu Gelin Saçı Modelleri

Bombeli at kuyruğu saç modelleri, tıpkı postiş kullanılarak artırılan saçlardaki gibi, ince telli saçları olan gelin adayları için oldukça idealdir. Krape, içten toplama ve yarım at kuyruğu saç modelleri ile bombelenen bu tarz, at kuyruğu saç tokaları ile birleştirilebilir. Ayrıca saç dalgaları ve çeşitli saç örgüsü modelleri ile de zenginleştirilebilecek olan bombeli at kuyruğu saç tarzı, dağınık, bohem; ama oldukça özel saç modelleri arasındadır. Bombeli at kuyruğu gelin saç modelleri, uzun saç veya kısa saç at kuyruğu saç modellerinde de kullanılabilecek havalı bir yöntemdir. Tıpkı takma at kuyruğu saç modellerindeki gibi yüzü fazla minyon olanların bu saç modelindeki bombelik ve kabartmayı dengeli olarak kullanması önemlidir. Dolayısıyla düğün gününüzde sürprizlerle karşılaşmamak adına, kuaförünüz ile bir prova günü belirlemeniz yararınıza olacaktır.

Bombeli at kuyruğu saç modelleri, kısa, balık, düz ya da helen model gelinliklere apayrı bir hava katacaktır. Ayrıca düğün kutlamanız sonrasında after party planınız varsa, dağınık ya da tepeden at kuyruğu saç modelleri, bombeli hale getirilebilir. Bu sayede düğün gününüzde hem iki görünüm elde etmiş hem de parti konseptinizi saç tasarımınızla da tamamlamış olursunuz.

Örgülü At Kuyruğu Gelin Saçı Modelleri

At Kuyruğu Gelin Saçı Modelleri

Örgülü at kuyruğu gelin saç modelleri, oldukça romantik bir o kadar da sevimli bir gelin saçı modelidir. Sade saç modellerinden hoşlanan, abartıdan mümkün olduğunca uzak durmak isteyen gelin adayları için örgülü at kuyruğu gelin saçı modelleri, doğru seçim olacaktır. Veya gösterişli bir gelinlik ve gelin makyajı tercih eden gelinler, örgülü at kuyruğu gelin saçı modeli tercih ederek görünümlerini dengeleme yoluna gidebilmektedirler. Örgülü at kuyruğu gelin saçı modelleri, sepet örgü, balık sırtı saç örgüsü ya da düz örgü olarak hazırlanabilmektedir. Hatta birbirinden farklı saç örgüsü modelleri birleştirilerek de oldukça hoş, havalı ve bir o kadar da şık gelin saçı modelleri yapılabilmektedir.

Örgülü at kuyruğu gelin saçı modelleri, sanılmasın ki klasik görünüm elde etmek isteyen gelin adayları için uygun olmayacaktır. Önden sıkıca toplanmış, toplanma yeri örgü ile çevrelenmiş olan at kuyruğu gelin saçı modelleri oldukça zarif ve şık saç modellerindendir.  Eğer siz de düğün gününüzde örgülü at kuyruğu gelin saçı modellerinden yanaysanız, kuaförünüzle önceden görüşerek çeşitli at kuyruğu saç modeli tasarımlarını deneyebilirsiniz.

Dağınık At Kuyruğu Gelin Saçı Modelleri

At Kuyruğu Gelin Saçı Modelleri

Dağınık at kuyruğu saç modelleri, salon düğününden ziyade, kır düğünü, sahil düğünü ya da after party konseptli düğünler için uygundur. Özellikle son zamanlarda gelinlik ve düğün modasındaki abartıdan uzaklaşma eğilimi, dağınık at kuyruğu gelin saçı modellerinin gelinler tarafından fazlasıyla tercih edilmesini sağladı. Örgüler, maşayla yapılmış dalgalar, kıvrımlar ve krapelerin sıklıkla kullanıldığı dağınık at kuyruğu gelin saç modelleri, özgür ruhlu gelinler için oldukça doğru bir tercih olacaktır. Geline ve düğün konseptine bohem  bir hava katacak olan dağınık at kuyruğu saç modelleri, tercihe göre saç aksesuarları ile zenginleştirilebilir. Dağınık at kuyruğu gelin saçı modelleri, bohem, helen, a kesim, balık ya da düz kesim gelinliklere kendine özgü bir hava katacaktır. Özellikle sırt ya da omuz dekoltesi olan gelinlik  tercih eden gelin adayları, dağınık at kuyruğu gelin saçı tercih edebilirler. Hem böylece de  farklı ve kendine özgü bir görünüm elde edebilirler.

Dalgalı At Kuyruğu Gelin Saçı Modelleri

At Kuyruğu Gelin Saçı Modelleri

Dalgalı at kuyruğu saç modelleri, düğünde gelin için şık ve coşkulu bir görünüm sağlayan özelliklere sahiptir. Dalgalı at kuyruğu saç modelleri, özellikle derin sırt dekolteli, dar kesim, balık model veya a kesim gelinlik modelleri ile uyumludur. Ağır gelin topuzları, krapeler ve sprey ile kalıp gibi tutturulmuş saç modellerinden haz etmeyen gelinler için, dalgalı at kuyruğu gelin saçı modelleri bire birdir. Dalgalı at kuyruğu gelin saçı modelleri ile duvak ya da minik tüllü şapkalar kullanılabileceği gibi, gösterişli saç aksesuarları ya da çiçek süslemeleri de tercih edilebilir.

Hatta, düğünün başlarında duvaklı ve salık saçlı halde olan gelinler, eğlencenin hareketleneceği saatlerde duvağını çıkarıp saçını at kuyruğu yapabilirler. Böylece hem iki farklı görünüm elde etmiş olurlar hem de kendi düğünlerinde rahat hareket edebilmenin özgürlüğünü doyasıya yaşayabilirler. Dalgalı at kuyruğu gelin saç modelleri, arkadan olabileceği gibi, sağ ya da sol yanda duracak şekilde yapılabilir. Aynı şekilde bu saç modeli, yukarıdan ya da aşağıdan toplanabilir ve her iki saç modeli de, yüze bambaşka bir hava kazandırır.

Balık Sırtı Atkuyruğu Gelin Saçı Modelleri

At Kuyruğu Gelin Saçı Modelleri

Balık sırtı örgülü at kuyruğu saç modelleri, son zamanlarda gelin olan genç kızlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu model, sıradan saç örgüsüne göre daha farklı hatta özenli görünüme sahip olduğundan dolayı, gelin saçını örgülü isteyenler için oldukça idealdir. Üstelik balık sırtı örgülü at kuyruğu gelin saçı modelleri, diğer birçok gelin saçı modellerine göre pek çok avantaja da sahiptir. Özenli ve farklı görünümünün yanı sıra, balıksırtı saç örgüsü, diğer saç örgüsü stillerine göre daha dayanıklıdır. Özellikle, kıpır kıpır olan ve düğününde bolca dans edecek olan müstakbel gelinlerin balıksırtı at kuyruğu saç tercih etmeleri yerinde olacaktır. Hiçbir gelin düğünü başlarken sahip olduğu o kusursuz görünümü, düğünün sonlarına doğru kaybetmek istemez. Öyle değil mi?

Ünlülerin At Kuyruğu Saç Modelleri

At Kuyruğu Gelin Saçı Modelleri

At kuyruğu gelin saçı, yerli ve yabancı ünlü simalar tarafından da son yıllarda düğün kutlamalarında tercih edilen bir model olmaya başladı. Güzellik, saç, gelinlik ve gelin saçı modasında son zamanlarda; Kendisini fazlasıyla hissettirmeye başlayan sadeleşme eğilimi, at kuyruğu gelin saç modellerini öne çıkarmış oldu. Zira bu minimalist ve bohem eğilimleri, gelinlik modelleri ve gelin duvak tasarımlarında da görebilmek mümkün. At kuyruğu gelin saç modeli, gelinin yüzünü ortaya çıkardığından dolayı, oldukça şık, elegan ve sade bir görünüm sağlayan bir tarzdır. Hal böyle olunca, ünlü kadınlar evlilik kutlamalarında gelin saçı olarak at kuyruğu saç modelleri tercih eder oldular.

Geçtiğimiz yıl Engin Altan Düzyatan ile evlenen, ünlü oyuncu Hülya Koçyiğit’in torunu Neslişah Alkoçlar, düğünü için at kuyruğu gelin saçı tercih edenler arasındaydı. Çift, ihtişamlı bir düğün töreni gerçekleştirmiş olsa da, ünlü gelin, şık straplez balık model gelinliğini, at kuyruğu saç ile tamamlamıştı. Yüzünü tamamiyle açık bırakan bu saç modeli, fazla sıkı olmadığından, Alkoçlar’a sade bir görünüm sağlamıştı. Ünlü gelin, at kuyruğu gelin saçı modelini, uzun, düz, tül bir duvak ile tamamlayarak, klasik bir şıklık yakalamıştı.

Şıklık ve Rahatlığı Aynı Anda İsteyenler

At Kuyruğu Gelin Saçı Modelleri

At kuyruğu gelin saçı modeli tercih ederek, son zamanların sade düğün trendini tercihinde yansıtan bir diğer ünlü isim Cansu Tosun oldu. 2018 yaz aylarında Erhan Kolçak Köstendil ile coşku dolu yaz düğünüyle dünya evine giren Tosun, bedenini saran sade bir gelinlik seçmişti. Bu sade gelinliğini, dağınık topuz ile at kuyruğu saç toplama tarzı arasında bir model ile tamamlayarak gerçek manada bir yaz gelini olmuştu. Uzun ve sivri bir yüzü olan Cansu Tosun, dalgalı saçlarına taktığı yapraklı tokası ve at kuyruğu saç modeli ile helen tarzı bir görünüm elde etmişti. Eğer saçınız kendinden dalgalı bir yapıya sahipse, yazın deniz kenarında bir açık hava düğünü planınız varsa, bu tip modelleri seçebilirsiniz.

Peki Hangi At Kuyruğu Saç Modeli?

At Kuyruğu Gelin Saçı Modelleri

 • Gelin saçı olarak at kuyruğu saç modeli düşünüyorsanız önünüzde çok fazla alternatif olduğunu ve bu alternatiflerin sizi özgür kılacağını belirtelim.
 • Gelinliğiniz sırt dekolteli ise, arkadan toplanmış at kuyruğu gelin saçı modelleri, gelinliğinizi doğru bir şekilde tamamlayacaktır.
 • Straplez, ince askılı ya da derin kayık yakalı bir gelinliğiniz varsa, bombeli, dağınık yer yer saç örgüleri ile zenginleştirilmiş at kuyruğu saç tercih edebilirsiniz.
 • Minyon yapıdaysanız yüzünüzü gölgelememek adına, at kuyruğu yapacağınız saçlarınızı postiş, takma saç ya da bombeler ile kabartmamanızı öneririz.
 • Tombul yanaklarınız ya da karakteristik bir burnunuz varsa, dağınık at kuyruğu ya da perçemli at kuyruğu saç modellerini düşünebilirsiniz.
 • At kuyruğu gelin saçı modelleri yalnızca sade, düz veya hafif kabarık gelinlikler ile değil, prenses tarz ve gösterişli gelinliklerle kullanılabilmektedir

Daha Bitmedi…

At Kuyruğu Gelin Saçı Modelleri

 • Düğününüze ek olarak after party planınız varsa, at kuyruğu gelin saçı modelleri sizin için ideal olacaktır.
 • Düğün gününüzde iki farklı görünüm elde etmeye ne dersiniz? Bizce bu önerimiz kararsız gelinler için oldukça parlak bir fikir olacaktır! Düğüne girişte duvaklı salık saçlarınızı kullanıp, düğün hareketlenmeye başladığı zaman da saçlarınızı at kuyruğu yapıp duvağınızı çıkarabilirsiniz.
 • At kuyruğu gelin saçı modelleri, duvak, şapka, kurdele, fiyonk, taç, gümüş saç takıları, postiş, takma saç ve çeşitli saç aksesuarları ile tamamlanabilmektedir. Bu gibi alternatifler sayesinde, at kuyruğu saç modelleri, bir anda bambaşka bir havaya bürünmektedir.
 • Gelin saçı modelleri ve kusursuz görünüm hilelerine dair her ne kadar bunca şey söylemiş olsak da, şunun da altını özellikle çizmek isteriz: Bu düğün sizin düğününüz ve bu özel gününüzde her şey sizin hayallerinize uygun olarak gerçekleşmeli. Dolayısıyla asla ve asla hiçbir güzellik önerisi, sizi sizin arzuladığınız seçenekten daha güzel göstermeyecektir.

Stilize Şıklık: At Kuyruğu Saç Modelleri

At Kuyruğu Gelin Saçı Modelleri

At kuyruğu gelin saçı modelleri, son yıllarda klasik gelin topuzları ve ağır gelin saçı modelleri istemeyen gelinlerin tercihi olmuş durumda. Genel olarak modadaki özel olarak da düğün trendlerindeki sadeleşme eğilimi ve bohem hava, gelin saçı modellerinde de minimal etki yarattı. Zira bu etkiyi gelinlik modellerindeki abartıdan uzak kesim ve tarzlarda da izleyebilmek mümkün. Ancak şunu da belirtmeden geçmemek gerekiyor elbette ki, at kuyruğu gelin saç modelleri, sanılmasın ki özensiz bir görünüme sahiptir! Aksine, saç örgüleri, krapeler, bombeler, taçlar, tokalar, şapkalar ve çeşitli boyutlardaki duvaklar ile zenginleştirilen at kuyruğu saç, geline stilize şıklık kazandırmaktadır.

Klasik at kuyruğu saç modelleri, abiye ve ağır sayılabilecek olan gelinliklere dengeli bir görünüm kazandırmaktadır. Üstelik vurguyu gelinin yalnızca giyimine değil, yüzüne, gelin makyajına ve saç modeline de çekmektedir. Dolayısıyla aslında gelinin görünümüne bir bütünlük de katmaktadır. Klasik saç modellerinden sıyrılmak isteyen gelinler için ise, dağınık, bombeli ve örgülü at kuyruğu saç modelleri, bohem, cool ve havalı bir stil sağlayacaktır.

Yüz Tipinize Uygun At Kuyruğu Gelin Saçı

At Kuyruğu Gelin Saçı Modelleri

At kuyruğu saç modelleri düğün konseptine, gelinin yüz biçimine, makyajına ve gelinliğine göre seçilmelidir. Örneğin yüzünde oranla iri burnu olan gelin adayı, sımsıkı taranmış tepeden at kuyruğu saç modelleri tercih ederse, hoş bir görünüm elde edemeyebilecektir. Onun yerine perçemli at kuyruğu saç modelleri arasından bir seçim yaparak, yüzündeki görünümü dengelemek doğru bir seçenek olacaktır. Siz de düğün gününüzde son zamanların gelin saçı trendi olan at kuyruğu gelin saçı modellerinden tercih etmek isterseniz, yüz biçiminizi ve saç tarzınızı keşfederek işe başlayabilirsiniz. Hatta, internette at kuyruğu saç yapımı videoları izleyerek evde kendi kendinize çeşitli gelin saçı modelleri deneyebilirsiniz.

Hem bu sayede kuaförünüze gittiğinizde hiç zaman kaybetmeden en azından nasıl bir model istemediğinizi net bir şekilde söyleyebilme fırsatını yakalarsınız. At kuyruğu saç modelinizi, duvak, at kuyruğu saç tokaları, farklı büyüklüklerde şapka, postiş ya da saç aksesuarları ile zenginleştirebilirsiniz. Maşalı, dalgalı, örgülü, bombeli ya da taçlı at kuyruğu… At kuyruğu saç modellerinde alternatifleri çoğaltmak mümkün. Peki siz düğün gününüzde gelinliğinizi hangi at kuyruğu saç modeli ile tamamlamayı arzuluyorsunuz?

At kuyruğu gelin saçı modelleri ile uyumlu gelin duvak modellerini incelemek için sizi böyle alalım.

Yanıtla