Gelin saçı modelleri içerisinde yer alan örgü topuz modelleri, zarif ve şık görüntüsüyle oldukça ilgi çekiyor. Örgü topuz modelleri değişik tarzlarıyla özgünlüklerini ortaya koyan gelinlerin ilk tercihi oluyor. Size yeni fikirler verebilecek örgü topuz gelin saçı modellerini yazımızda inceleyebilirsiniz.

Örgü Gelin Saçı Seçimi Nasıl Olmalı?

Örgü saçı modelleri gelinliğinizin modeline göre tercih etmelisiniz. Dağınık, salaş, örgülü prenses topuzu gibi farklı tarzlara sahip olan topuz modellerini seçebilirsiniz. Saçlarınız örgü ve topuzun birleşmesiyle ilgi çekici görünüyor. Gelinliğinizle bütünleşerek harika bir uyum yakalamanız mümkün. Kesinlikle aksesuar kullanarak örgüleri ön plana çıkarmalısınız. Yapay çiçekler ve ışıltılı tokalar size fikir verebilir. Bu sayede çok daha görkemli ve gösterişli bir gelin olabilmeniz oldukça mümkün.

Örgü Topuzlarında Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalı?

Saç aksesuarları ile çok daha uyumlu bir görünüm sergileyen örgü topuzlar, farklı aksesuar imkanını bünyesinde barındırıyor. Boncuklar, taşlar ve pullar gibi malzemelerle renklendirilen bu muhteşem aksesuarlar, genellikle çiçek ve yaprak motiflerinden oluşuyor. Farklı boyutlardaki aksesuarları tercih edebilirsiniz. Çok daha şık ve görkemli görünmenize destek olan bu büyüleyici saç aksesuarlarını kişisel zevklerinize uygun olarak tercih edebilirsiniz. Yapay ve canlı çiçekler, yapraklar da oldukça zarif bir seçim olacaktır.

En şık gelin saçı aksesuarlarını Yuvanıkur.com’dan satın alabilirsiniz.

En Popüler Örgü Topuz Gelin Saçı Modelleri

Oldukça popüler olan örgü topuz modelleri zarif görüntüleri ve yapım rahatlığından dolayı oldukça fazla tercih ediliyor. Düğün boyunca hem rahat edecek hem de zarafetinizi koruyacaksınız.

Örgü topuz modelleri, genel olarak topuz yapıldıktan sonra örgü ile şekillendiriliyor. Kalın ya da ince örgü detay seçimleriyle sizlere alternatif seçimler sunuyor. Saçınızın hacmine göre tercih edebileceğiniz örgü boyutunu, saçınızın boyuna göre de seçebilmeniz mümkün. Hangi örgü modellerini tercih edebileceğinize yakından bakalım.

En başarılı gelin saçı ve makyajı firmaları burada.

Yandan Örgü Gelin Topuz Modelleri

Popüler gelin topuzu içerisinde en çok tercih edilenleden birisi de yandan örgü topuz modelleri oluyor. Hem sade hem de şık tasarımıyla saçlarınız muazzam bir şekle bürünüyor. Yandan örgü topuz detayıyla çok daha eşsiz bir zenginlik kazanıyor. Bu modeldeki örgü topuzları, özellikle vintage ve rustik model gelinlik tercihi yapan gelinler için mükemmel bir seçim. Hem gelinlikleri hem de konseptleri ile benzersiz bir ahenk yakalayan gelinler, seçmiş oldukları örgü topuz saçı modelleri ile de oldukça ilgi çekiyor.

Topuza takılan minik bir aksesuarla saç modeli son halini alıyor. Bu aksesuarlar içerisinde gümüş veya altın çiçek motiflerinden oluşan tokalara yer verebilirsiniz. Düz veya balık sırtı olarak tercih edebileceğiniz yandan örgü modellerinizde sıkı ya da gevşek bağlama teknikleri tercih edebilirsiniz.

Dağınık Örgü Gelin Topuzu

Doğal görünümü ile modern bir yapıya sahip olan dağınık örgü topuz modelleri, saçlarında biraz daha gösterişi tercih eden gelinler için doğru bir tercih. Saçın doğal görüntüsünü korumasına yardımcı olan örgüler, zengin topuz modelleriyle birleşerek ortaya harikulade saç modellerinin çıkmasına yardımcı oluyor. Saçın belli kısımlarının örülerek topuz halini aldığı bu tarz gelin saçı modeller, dağınık havasıyla gelinlere görkemli bir görünüm kazandırıyor.

Ters örgü topuz modelleri ile de birleştirilebilen dağınık topuzlar, seçiminize göre saçınızın dilediğiniz kısmında örgü motifleri kullanabilmenizi mümkün hale getiriyor. Dağınız topuza eklene örgüler farklı aksesuar kullanımları ile de göz alıcı hale getirilebiliyor. Topuz kısmının da örgülerden oluştuğu dağınık örgü modellerini, dilerseniz örgü topuz tokası ile toplattırdıktan sonra topuz çevresini ördürtebilirsiniz.

Salaş Örgü Topuz Modelleri

Salaş örgü topuzlar, doğallıktan hoşlanan gelin adayları için müthiş bir seçim oluyor. Salaş örgü topuz saçı modelleri, saçın doğal yapısını neredeyse hiç bozmadan zarif bir görünüm kazanmasına katkı sağlıyor. Saçlarınızı örgülerle birleştirerek minimal bir topuz tercih edebilirsiniz. Salaş topuzunuza örgü detaylarını ön kısımlarda da yer verebilirsiniz. Bu şekilde taçlı örgü modelini kendinize uyarlamış olacaksınız. Eşsiz bir seçim olan salaş modeller, kısa saçlı gelin adaylarına mistik bir hava kazandırıyor. Hemen hemen her saç modelinde tercih edebileceğiniz salaş örgü topuzunu dilerseniz ters örgülü topuz modeliyle de birleştirebilirsiniz.

Gelinlik tercihini vintage gelinlik modellerinden yana kullanan gelinler için salaş topuzlar muazzam bir seçim oluyor. Konseptinizi çok daha kusursuz bir şekilde yansıtabilmenize olanak sağlayan örgü ile topuz modelleri, salaş yapısıyla temanıza bütünlük katıyor.

Balık Sırtı Örgü Topuz Modelleri

Örgü topuz gelin saçı modeli olarak en çok tercih edilen topuzlardan birisi de hiç şüphesiz ki balık sırtı örgü modelleri oluyor. Hem kolay örgülü topuz modelleri içerisinde yer alması hem de oldukça modern görünümleri şık olmasını sağlıyor. Saçın üst kısmından örülmesiyle başlayan balık sırtı motifi, saçın aşağı kısmında topuz şekli verilerek son halini alıyor. Oldukça zarif bir görünüm sergileyen balık sırtı örgüsü, küçük bir topuz yardımı ile kusursuzlaştırılarak son şeklini alıyor.

Gelinlerin sıklıkla tercih ettiği bu saç modeli, bütün gelinlik modelleri ile uyum sağlayabiliyor. Kişisel zevklerinize göre yanlardan balık örgüsü de yaptırabileceğiniz saçınızı dilerseniz sepet örgü şeklinde de toplatabilirsiniz. Saçınızın yapısına ve hassasiyetine göre balık sırtı örgünüzün boyutunu ve sıklığını arttırabilir ya da azaltabilirsiniz. Tamamen kendi zevkinize göre belirleyebileceğiniz saç örgünüzü çok sıkı bir şekilde örmemeye özen göstererek, saçınızın doğallığını koruyabilirsiniz.

Örgü gelin saçı yapılışı hakkında detaylı bilgi burada.

Hepsi birbirinden zarif olan örgü topuz modelleri içerisinden sizin en çok beğendiğiniz model hangisi oldu? Siz nasıl bir örgülü topuz saç modeli yaptırmak isterdiniz? Örgü topuz gelin saçı modelleri hakkındaki fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın. Gelin saçı detayları hakkında bilgi sahibi olmak ya da kusursuz bir düğün organize edebilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yanıtla