Gelin saçı modelleri içerisinde yer alan örgü topuz modelleri, zarif ve şık görüntüsüyle oldukça ilgi çekiyor. Örgü topuz saçı modelleri, hem doğal hem de havalı yapılarıyla son zamanlarda oldukça popüler. Birbirinden farklı çeşitleriyle gelinlere alternatif seçimler sağlıyor. Örgü topuz modelleri değişik tarzlarıyla özgünlüklerini ortaya koyan gelinlerin tercihi. Saçınızın boyutuna ve hacmine göre bu güzel modelleri tercih edebilirsiniz. Bu modeller arasında alttan örgülü topuz, arkadan örgülü topuz, taç örgü topuz, ikili örgü topuz gibi seçenekler yer alıyor.

Örgü topuz saçı modelleri gelinliğinizin modeline göre de ayarlanabiliyor. Tamamen kendi zevkinize göre seçebileceğiniz görsellikleri bünyesinde barındırıyor. Dağınık, salaş, örgülü prenses topuzu gibi farklı tarzlara sahip olan topuz modellerini seçebilirsiniz. Bu tarz modeller size bir hava katarak saçınızı mükemmelleştiriyor. Saçlarınız örgünün ve topuzun birleşmesiyle çok daha harikulade bir görünüm sergiliyor. Gelinliğinizle bütünleşerek harika bir uyum yakalamanızı sağlıyor. Örgü topuz modellerini hayalinizdeki gelin saçı modeline kavuşmak için tercih edebilirsiniz.

Örgü Topuz Gelin Saçı Modelleri:

  • Yandan Örgü Gelin Topuz Modelleri
  • Dağınık Örgü Topuz Saç Modelleri
  • Örgü Taçlı Gelin Topuzu
  • Salaş Örgü Topuz Modelleri
  • Rustik Örgülü Gelin Topuzu
  • Balık Sırtı Örgü Topuz Modelleri

başlıklarında sizler için inceledik. Hadi başlayalım!

Örgü Topuz Gelin Saçı Modelleri 2019

orgu-topuz-gelin-sac-modelleri (1)   

2019 senesinde oldukça popüler olan örgü topuz modelleri ve yapılışları, muhteşem görüntüleri ve yapım rahatlığından dolayı oldukça fazla tercih ediliyor. Hem kullanış rahatlığı açısından hem de şık görüntüleri açısından mükemmel olan örgü topuz gelin saçı modelleri, gelinlerin düğünlerinde harikulade bir görünüm sergilemelerini sağlıyor. Örgülü ense topuzu modellerinin bir hayli revaçta olduğu 2019 senesi, özellikle yaz aylarındaki düğünler için muazzam bir seçim oluyor. Gelinlerin düğünleri boyunca bunalmadan rahat bir şekilde hareket edebilmelerine olanak sağlıyor. Ense topuzu modelleri, örgülü saçlarla bütünleşerek ortaya eşsiz bir zarafet çıkartıyor.

Hemen hemen bütün saç renkleriyle harikulade bir görünüm kazanan örgüler, siyah saç örgü topuz modelleri ile de harika bir uyum yakalıyor. örgü topuz saçı modelleri, genel olarak topuz yapıldıktan sonra örgü ile şekillendiriliyor. Kalın ya da ince örgü detay seçimleriyle sizlere alternatif seçimler sunuyor. Saçınızın hacmine göre tercih edebileceğiniz örgü boyutunu, saçınızın boyuna göre de seçebilmeniz mümkün. Her iki türlü de olağan üstü yapılarıyla sizlere kusursuzluk katacak. Örgülü düz topuz modelleri, gösterişli görünümleriyle de benzersiz bir şıklık kazanmanızı sağlıyor.

Yandan Örgü Gelin Topuz Modelleri

orgu-topuz-gelin-sac-modelleri (3)

Popüler örgü topuz saçı modelleri içerisinde en çok tercih edilen görünümlerden birisi de yandan örgü topuz modelleri oluyor. Hem sade hem de şık tasarımıyla saçlarınız muazzam bir şekle bürünüyor. Yandan örgü topuz detayıyla çok daha eşsiz bir zenginlik kazanıyor. Bu modeldeki örgü topuzları, özellikle vintage ve rustik model gelinlik tercihi yapan gelinler için mükemmel bir seçim. Hem gelinlikleri hem de konseptleri ile benzersiz bir ahenk yakalayan gelinler, seçmiş oldukları örgü topuz saçı modelleri ile de oldukça ilgi çekiyor.

Topuza takılan minik bir aksesuarla saç modeli son halini alıyor. Bu aksesuarlar içerisinde gümüş veya altın çiçek motiflerinden oluşan tel toka şekline benzeyen minik detaylar yer alıyor. Düz örgü olarak veya balık sırtı olarak tercih edebileceğiniz yandan örgü modelinizi sık dokuya sahip örgü modelleri veya gevşek örgü modelleri ile bütünleştirebilirsiniz. Saçınızın yapısına ve yoğunluğuna göre seçebileceğiniz örgü tarzınızı, takacağınız aksesuarların şekillerine göre de belirleyebilmeniz mümkün.

Dağınık Örgü Topuz Saçda Modelleri

orgu-topuz-gelin-sac-modelleri (5)

Doğal görünümü ile modern bir yapıya sahip olan dağınık örgü topuz modelleri, saçlarında biraz daha gösterişi tercih eden gelinler için harikulade bir tercih. Saçın doğal görüntüsünü korumasına yardımcı olan örgüler, zengin topuz modelleriyle birleşerek ortaya harikulade saç modellerinin çıkmasına yardımcı oluyor. Saçın belli kısımlarının örülerek topuz halini aldığı bu tarz gelin saçı modeller, dağınık havasıyla gelinlere görkemli bir görünüm kazandırıyor. Özellikle prenses model gelinlik tercih eden gelinler için muhteşem bir seçim olan dağınık örgü topuz modelleri, gelinlerin benzersiz bir görünüm kazanmalarını sağlıyor.

Ters örgü topuz modelleri ile de birleştirilebilen dağınık topuzlar, seçiminize göre saçınızın dilediğiniz kısmında örgü motifleri kullanabilmenizi mümkün hale getiriyor. Birbirinden farklı modelleri bünyesinde barındıran örgü topuz modelleri instagram üzerinden sizlere keşfetme olanağı sunarak, son zamanların popüler tarzlarını inceleyebilmenize olanak sağlıyor. Pek çok ünlünün gelin saçı olarak tercih ettiği örgü topuz saçı modelleri içerisinde bulunan dağınık topuzlar, sizlerin de kolaylıkla uygulayabileceğiniz seçeneklerden.

Örgü Taçlı Gelin Topuzu

orgu-topuz-gelin-sac-modelleri (2)

Topuz kısmının da örgülerden oluştuğu dağınık örgü modellerini, dilerseniz örgü topuz tokası ile toplattırdıktan sonra topuz çevresini ördürtebilirsiniz. Tamamen sizin isteğinize kalmış olan örgü motifinizi dilerseniz şelale örgü topuz modellerinden yana da kullanabilirsiniz. Saçın dağınık toplanması ile bir bütünlük kazanan topuzlar, kimi zaman da topuzların dağınık toplanmasıyla ortaya harikulade manzaraların çıkmasını sağlıyor. Örgülü topuz yapımı aşamasında seçeceğiniz topuz modeline göre saçınızın dağınıklığını kendiniz ayarlayarak kişisel zevkinize özgün bir görünüm elde edebilirsiniz.

Son zamanların trend örgü topuz saçı modelleri içerisinde yer alan dağınık topuzlar, gelin saçı seçiminiz için sizlere muazzam bir şıklık kazandırıyor. Gelinliğiniz ve aksesuarlarınız ile çok daha olağan üstü bir görünüm elde edebilmenize olanak sağlayan dağınık örgü topuz modelleri, saçlarınızı mükemmelleştiriyor. Bütün saç renkleriyle muazzam bir uyum sağlayan dağınık örgü topuzu gelin saçı modelleri, özellikle açık ton saçlarda kendilerini çok daha belli ediyor. Siz de açık renkli saç tonlarına sahipseniz bu müthiş dağınık topuz modelini tercih ederek, düğününüzün yıldızı olabilirsiniz.

Salaş Örgü Topuz Modelleri

orgu-topuz-gelin-sac-modelleri (6)

En romantik topuz modeli olarak ünlü olan salaş örgü topuzlar, sadelikten ve doğallıktan hoşlanan gelin adayları için müthiş bir seçim oluyor. Salaş örgü topuz saçı modelleri, saçın doğal yapısını neredeyse hiç bozmadan zarif bir görünüm kazanmasına katkı sağlıyor. Saçların sağdan ve soldan örüldükten sonra birleşerek minimal bir topuz ortaya çıkardığı salaş modeller, en zarif örgülü saç modelleri içerisinde yer alıyor. Örgü taçlı gelin saçı olarak da tercih edebileceğiniz salaş topuzları dilerseniz saçınızın ön kısmını örgülerden oluşan modellerinden yana kullanabilirsiniz.

Kır düğünü konseptini düğünlerinde tercih eden gelinler için harikulade bir seçenek olan salaş topuzlar, düğünün temasıyla muazzam bir bütünlük sağlıyor. Kısa saç örgü topuz modelleri olarak da eşsiz bir seçim olan salaş modeller, kısa saçlı gelin adaylarına mistik bir hava kazandırıyor. Hemen hemen her saç modelinde tercih edebileceğiniz salaş örgü topuzunu dilerseniz ters örgülü topuz modeliyle de birleştirebilmeniz mümkün. Ters örgülü topuz nasıl yapılır sorusunun en minimalist hali olan salaş topuzlar, sizlerin sade ve berrak bir güzellik kazanmanızı sağlıyor.

Rustik Örgülü Gelin Topuzu

orgu-topuz-gelin-sac-modelleri (7)

Doğal örgü topuz modelleri içerisinde en naif görünümleriyle gelinlerin kalbini fetheden salaş topuz modeller, şıklıkları ile de bir hayli dikkat çekiyor. Gelinlik tercihini hippi gelinlik ve vintage gelinlik modellerinden yana kullanan gelinler için salaş topuzlar muazzam bir seçim oluyor. Konseptinizi çok daha kusursuz bir şekilde yansıtabilmenize olanak sağlayan örgü ile topuz modelleri, salaş yapısıyla temanıza bütünlük katıyor.

İki yandan örgü topuz alternatifini de sizlere sunan salaş modeller, seçiminize göre kusursuz görünmenize destek oluyor. Saç aksesuarları ile çok daha uyumlu bir görünüm sergileyen salaş topuzlar, pek çok farklı aksesuar imkanını bünyesinde barındırıyor. Boncuklar, taşlar ve pullar gibi malzemelerle renklendirilen bu muhteşem aksesuarlar, genellikle çiçek ve yaprak motiflerinden oluşuyor. Birçok farklı renk seçenek imkanıyla sizlere seçim konusunda çeşitlilik imkanı sunan aksesuarlar değişik boyut alternatifleriyle de tarafınıza yardımcı oluyor. Çok daha şık ve görkemli gözükmenize destek olan bu büyüleyici saç aksesuarlarını kişisel zevklerinize uygun olarak tercih ederek, benzersiz bir görünüm sergileyebilirsiniz.

Balık Sırtı Örgü Topuz Modelleri

orgu-topuz-gelin-sac-modelleri (8)

Örgü topuz gelin saçı modeli olarak en çok tercih edilen topuzlardan birisi de hiç şüphesiz ki balık sırtı örgü modelleri oluyor. Hem kolay örgülü topuz modelleri içerisinde yer alması hem de oldukça modern görünümleri bu muhteşem modellerin oldukça şık olmasını sağlıyor. Saçın üst kısmından örülmesiyle başlayan balık sırtı motifi, saçın aşağı kısmında topuz şekli verilerek son halini alıyor. Oldukça zarif bir görünüm sergileyen balık sırtı örgüsü, küçük bir topuz yardımı ile kusursuzlaştırılarak son şeklini alıyor.

Gelinlerin sıklıkla tercih ettiği bu mükemmel saç modeli, bütün gelinlik modelleri ile harikulade bir uyum yakaladığı için benzersiz saç modellerinden oluyor. Kişisel zevklerinize göre yanlardan balık örgüsü de yaptırabileceğiniz saçınızı dilerseniz sepet örgü topuz gelin saçı modellerinden yana da kullanabilirsiniz. Saçınızın yapısına ve hassasiyetine göre balık sırtı örgünüzün boyutunu ve sıklığını arttırabilir ya da azaltabilirsiniz. Tamamen kendi zevkinize göre belirleyebileceğiniz saç örgünüzü çok sıkı bir şekilde örmemeye özen göstererek, saçınızın doğallığını koruyabilirsiniz.

Salaş Örgü Topuzu Modelleri

orgu-topuz-gelin-sac-modelleri (9)

Balık sırtı modelinin kendisini en müthiş şekilde gösterdiği topuz modellerinden birisi de saçın iki yanından örülerek arka kısımda birleştirilen modeli oluyor. Bu müthiş model, iki yandan örülerek arkada birleşen saçların minik bir topuz meydana çıkarması ile çok daha mükemmelleşiyor. Saçlarınızın hem doğal hem de mistik bir havaya bürünmesine katkı sağlayan balık sırtı örgüleri, hemen hemen her saç boyutunda harikulade gözüküyor. Tarihte birçok kraliçe ve prensesin saçlarını genellikle bu tarz örgülü topuzlarla renklendirmesi, bu müthiş modeli çok daha cezbedici yapıyor.

Sizleri düğününüzün kraliçesi ve prensesi yapacak olan balık sırtı örgülü topuz modelinizi, minik aksesuarlarla taçlandırarak çok daha fazla özgünleştirebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz bu aksesuarlar içerisinde kurumuş çiçek dalları, yapraklar, canlı çiçekler gibi fresh bitkiler yer alıyor. Siz de kişisel zevklerinize uyun olarak balık örgülü topuz gelin saçınızı seçmiş olduğunuz aksesuar ile kusursuzlaştırabilirsiniz.

Peki Sizin Tercihiniz Hangisi?

orgu-topuz-gelin-sac-modelleri (10)

Gelin saçı konusunda birbirinden farklı model alternatifi ile sizlere harikulade seçenekler sunan örgü topuz modelleri, çeşitlilik açısından oldukça cezbedici oluyor. Pek çok farklı modeli ile sizlere seçim konusunda muazzam modeller sunan örgülü topuzlar, zevkinize göre tercih edebileceğiniz şıklıkları bünyesinde barındırıyor. Salaş örgülü topuzlar, dağınık örgülü topuzlar, balık sırtı örgülü topuzlar gibi birçok modeli bulunan topuzlardan size en uygun olanını seçebilirsiniz. Seçmiş olduğunuz örgülü topuz modelinizi birbirinden eşsiz saç aksesuarları ile taçlandırabilirsiniz. Bu sayede çok daha görkemli ve gösterişli bir gelin olabilmeniz oldukça mümkün.

Hepsi birbirinden muhteşem olan örgü topuz modelleri içerisinden sizin en çok beğendiğiniz model hangisi oldu? Siz nasıl bir örgülü topuz saç modeli yaptırmak isterdiniz? Örgü topuz gelin saçı modelleri hakkındaki fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın! Gelin saçı detayları hakkında bilgi sahibi olmak ya da kusursuz bir düğün organize edebilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Eğer yuvarlak bir yüz şekliniz varsa, Yuvarlak Yüz Şekline Göre Gelin Saçı ve Makyajı sayfamıza da bakmanızı tavsiye ederiz.

Yanıtla