Alyans modelleri birçok farklı seçeneği ile mutluluğa “Evet!” diyecek çiftleri bekliyor. Söz, nişan ve evlilik yüzüğü olarak kullanılan alyanslar, günümüzde farklı model ve tasarımlara sahip olabiliyor. Anne ve babalarımızın düz altın alyansına benzer modellerin yanı sıra birbirinden farklı tasarımları da bulmak artık mümkün. Çiftlerin bir ömür boyu taktığı bu özel yüzükler hem aşkın bir sembolü hem de en güzel aksesuar. Sizlerin beğenisine göre şekillenen ve yeni, mutlu hayatınızın sembolü olan alyansınızı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini yazımızda bulabilirsiniz. Aynı zamanda alyans modelleri ve alyans hakkında bilmeniz gereken her şeye bu yazıda ulaşabilirsiniz.

Alyans Fiyatları Ne Kadar?

Alyans modelleri fiyatları oldukça değişkendir. Tasarımına, malzemesine, çift alyans olup olmaması gibi durumlara göre değişir. Beğendiğiniz alyansın fiyatını öğrenmek için yapabileceğiniz en doğru şey kuyumculara danışmak ve internetten araştırmaktır. Düz tasarım bir alyans ile işlemeli altın ve beyaz altın alyans modelleri arasında fiyat farkı olacaktır. Bu nedenle nasıl bir alyans istediğinize karar vererek araştırma yapmaya başlamanız en doğrusudur. Biraz araştırma ile bütçenize uygun alyans modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Eğer alyans için ayırdığınız bütçe kısıtlıysa daha sade modellere ya da daha düşük ayarlı yüzüklere bakabilirsiniz. Önemli olan alyansınızın nasıl olmasını istediğinize kara vermek. Bütçenize uygun bir alyans bulmak sandığınızdan daha kolay olacaktır.

Alyans Ne Zaman Takılır?

Alyans, söz döneminizde takmaya başladığınız bir aksesuar. Düz alyans modelleri söz yüzüğü olarak en çok kullanılan modeller arasında. Eğer aile arasında biz söz yapacaksanız klasik model, altın ya da beyaz altın bir alyans oldukça zarif ve şık bir seçim olabilir. Kendi arasında birbiri ile söz yüzüğü takmak isteyen çiftler ise ilk olarak gümüş alyansları tercih edebilirler. Gümüş yüzük fiyatları altın yüzüklere göre daha uygun olacağından kendi aranızda yapmayı düşündüğünüz söz için daha uygun olabilir. Daha sonrasında yüzüklerinizi altın yüzüğe çevirmek sizin elinizde. İsterseniz nişanınızda isterseniz de evlendikten sonra yüzük modeliniz değiştirebilirsiniz. Değiştirmek isterseniz de yüzük parmağınızı değiştirmeniz yeterli.

Hangi Yüzük Hangi Ele Takılır?

Alyans modelleri seçiminden sonra akıllara en çok takılan sorulardan birisi de yüzüğün hangi parmağa takılacağı konusudur. Söz ve nişan yüzükleri sağ ele takılmakla birlikte eğer sevgiliniz size bir de tek taş aldıysa bu yüzüğü de aynı parmağınıza takmanız gerekir. Eğer bu şekilde çift yüzük takacaksanız önce alyansınızı sonra yüzüğünüzü takabilirsiniz. Nişan alyans modelleri ise söz alyansları ile aynı. Dilerseniz nişanınızda da aynı yüzüğü kullanabilirsiniz. İsterseniz yeni bir yüzük de alabilirsiniz. Bu tamamen çiftlerin tercihine kalmış bir durum. İçinde isim ve tarih yazılı olan alyansları eğer evliliğinizde de kullanmaya devam etmek istiyorsanız direkt olarak evlilik tarihinizi yazdırmanızda fayda var.

Farklı alyanslar kullanmak isteyen çiftler her seferinde kendileri için alyans modelleri arasından seçim yapmalı. Fakat tek bir alyans kullanmak isterseniz tarih konusuna dikkat etmeniz gerekir. Aksi takdirde alyansınızdan tarihi sildirip tekrar yazdırmak durumunda kalabilirsiniz. Bu da alyansınızın incelmesine neden olabilir. Evlendiğinizde yüzüğünüzü sağ elinizden sol elinize geçirmelisiniz. Birçok farklı seçeneği ile evlilik yüzükleri alyans modelleri arasında biraz daha gösterişli olabilmekte. Parmak izli, tam tur, üzerinde inci ya da sonsuzluk işareti olan alyans modelleri son dönemlerin en popüler alyanslarından. Fiyatları da bu tasarımlara göre değişiklik gösteren alyans modelleri ayarlarına göre de farklı fiyatlara sahip. 22 ayar altın yüzük ile 14 ayar altın yüzük fiyatları birbirinden farklıdır.

Değişik alyans modelleri tercih etmek isteyen çiftler için mağazaların artık daha fazla seçeneği var. İsterseniz alyansınızın tasarımına uygun konsept bir kutu da satın alabilir ya da yapabilirsiniz. Söz ve nişan için yapacağınız organizasyonu da bu konsepte uygun yaparsanız unutulmayacak bir organizasyona imza atmış olabilirsiz. Elbette bu bir zorunluluk değil. Eğer böyle organizasyonlar yapmaktan zevk alan biriyseniz yapabilirsiniz. Yapacak zamanınız yoksa ama yine de böyle bir tema istiyorsanız internetten birbirinden farklı ve güzel yüzük standı yapan firmalara bakabilirsiniz. Uygun fiyatlı, eğlenceli ya da zarif yüzük kutuları ile alyansınız daha da göz alıcı olabilir.

Alyans Modelleri Nasıl Seçilir?

Bir ömür boy takacağınız alyansınızı seçmek zor bir iştir. Hem sizi hem de aşkınızı yansıtan alyansı bulmak için günlerce araştırma yapabilirsiniz. Alyansınız hem elinize yakışmalı hem sürekli takacağınız için de rahat olmalıdır. Bunun yanı sıra hem sizin hem de eşinizin beğenilerine uyum göstermelidir. Neyse ki birbirinden farklı alyans modelleri arasından kendinize uygun olanını bulacağınıza eminiz. Sadece biraz araştırma yapmalı ve nasıl bir model istediğinize karar vermelisiniz. Elbette bu modele karar verdikten sonra yeniliklere kendinizi kapatmayın. Belki bir kuyumcuda çok daha farklı ve içinize çok daha fazla sinecek bir model bulabilirsiniz. Bu nedenle ne istediğinizi bilseniz de yeni modeller denemekten çekinmeyin.

Alyans Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Alyans modelleri arasından seçim yaparken yüzüğü sürekli takacağınızı düşünerek seçmelisiniz. Elinizin rahat olmadığı bir alyans seçerseniz onu bir şeyler ile uğraşırken sürekli çıkarmak zorunda kalabilirsiniz ve kaybedebilirsiniz. Bu nedenle hem güzel görünen hem de elinize rahat olan alyans modelleri seçmeniz iyi olacaktır. Bu alyansı seçerken denemekten çekinmeyin. Hemen ilk gördüğünüz alyansı elbette alabilirsiniz. Ama denemek ve araştırmak bu tip konularda her zaman yararlı olacaktır. Alyans modelleri arasında kaybolup gitmemek için ise kendinize bir tarz belirlemeniz işe yarayabilir. Örneğin sade alyanslardan hoşlanıyorsanız işlemeli ya da taşlı modellere bakmamanızda fayda var. Yine de deneyip görüp öyle karar vermek mantıklı bir seçim olabilir.

Alyansınızı almadan önce parmak ölçünüzü bilmenizde fayda var. Eğer kuyumcudan ya da mağazadan alacaksanız parmak ölçünüzü buralardan öğrenebilirsiniz. Fakat internetten sipariş verecekseniz ölçünüzü kesin bilmeniz gerekmekte. Parmağınıza tam oturan bir yüzün seçmeniz oldukça önemli. Çünkü parmağınıza bol gelen yüzük parmağınızdan sürekli çıkacaktır. Küçük gelen yüzük ise parmağınızı sıktığı için sizi rahatsız edecektir. Zaman içerisinde elbette parmaklarınız genişleyip daralabilir. Ama ilk aldığınızda yüzüğün parmağınıza tam olduğundan emin olmalısınız. İçinde sevdiğiniz kişinin adının yazdığı, hayatınız boyunca taktığınız en önemli aksesuarlardan biri olan alyansınızı dikkatli seçmelisiniz.

Erkek ve kadın alyans modelleri arasında kalınlık ve tasarım farklı olabilmekte. Bazı taşlı modellerin erkek tasarımlarında farklılıklar görülmekte. Aynı şekilde bazı işlemeli alyans modellerinin erkek yüzükleri düz olabilmekte. Bu nedenle beğendiğiniz yüzüğün erkek modeline de bakmanızda yarar var. Kendiniz için seçtiğiniz yüzüğün eşine de bakmanız gerekir. Elbette bazı modeller birebir aynı oluyor. Sadece büyüklük farkı oluyor. Fakat bunun gibi farklılığı olan modellerde zor durumda kalmamak için her iki yüzüğü de görüp denemenizde fayda var. Birinden birini beğenmeme ihtimalinize karşılık eşiniz ile birlikte gidip yüzük seçimini yapmanız ve denemeniz en doğrusu.

Alyans Seçiminizi Aceleye Getirmeyin

Alyans modelleri düz, klasik, sade, taşlı, kalın ve bunun gibi birçok farklı seçeneği ile kafanızı karıştırabilir. Bu noktada kafanızın karışmaması için izleyebileceğiniz en mantıklı yol düşünerek hareket etmektir. Kendinizi takarken rahat hissettiğiniz modeli belirlemek için bir kuyumcuya giderek eşiniz ile birlikte model deneyebilirsiniz. Daha sonra yine eşiniz ile birlikte hangi alyans tipini seçeceğinize karar vermeniz gerekir. Sadece sizin değil, karşınızdaki kişinin de düşünceleri bu noktada oldukça önemli. Bir ortak nokta bulduktan sonra o tarzdaki yüzüklere bakmaya ve denemeye başlayabilirsiniz. Böylece hem siz hem eşiniz alyansınızı ömrünüzün sonuna kadar severek taşıyacaksınız.

Alyans seçimini aceleye getirmek sonrasında pişman olmanıza olanak sağlayabilir. Bu nedenle birkaç gün, belki de bir hafta bu işi düşünebilirsiniz. Günlük hayatınızda yüzük takan biriyseniz nasıl modeller kullanabileceğinizi kestiriyor olabilirsiniz. Sizin için seçim işi daha kolay olacaktır. Fakat yüzük takmaktan hoşlanmayan kişiler bu noktada zorluk yaşayabilmekte. Eğer siz de yüzük kullanmaktan hoşlanmayan biriyseniz ince, düz ve zarif bir model kullanabilirsiniz. Böylelikle yüzüğünüz parmağınızı rahatsız etmeyecek ve siz de zaman içerisinde onu takmaya alışacaksınız. Eğer yüzük kullanmaktan gerçekten rahatsız oluyorsanız dilerseniz öncesinde gümüş bir yüzük ile parmağınızı alıştırabilirsiniz. İmitasyon yerine gümüş kullanmaya özen göstererek alerjik reaksiyonlardan korunabilirsiniz.

Alyans Nereden Alınır?

Alyans modelleri kuyumcularda ve internette rahatlıkla bulabileceğiniz modellerdir. Çoğu mağaza alyans modelleri gibi ürünlerini internet sitelerinde sergilemekte. Atasay, Altınbaş, Zen ve Koçak Gold gibi büyük markaların internet sitelerinden alyans modellerine bakabilirsiniz. Beğendiğiniz modellerin model ya da ürün kodlarını not ederek mağazalarında deneyebilir, satın alabilirsiniz. Yüzük parmağınızın ölçüsünü biliyorsanız, bu mağazaların sitelerinden online alışveriş yapma imkanınız da var. Beğendiğiniz modeli dilerseniz internet üzerinden de sipariş edebilirsiniz. Ama yine de denemekte fayda var. Bunun yanı sıra kuyumcularda da birbirinden farklı alyans modelleri mevcuttur. Şehrinizdeki kuyumculara ya da varsa kuyumcular çarşısı gibi yerlere giderek kuyumculardaki yüzükleri deneyebilirsiniz.

Alyans Modelleri

Birbirinden farklı alyans modelleri arasında seçim yapmak zor olabilir. Bu nedenle parmaklarınıza yakışacak olan yüzüğü seçmeye çalışmanız en doğrusu olacaktır. Eğer ince ve uzun parmaklarınız varsa zarif ve taşlı modelleri tercih edebilirsiniz. Eğer çok ince değil ama uzun parmaklarınız varsa kalın alyans modelleri sizlere yakışabilir. Eğer eşinizin parmakları ile sizin parmaklarınıza aynı kalınlıkta yüzük uymuyorsa birbirini tamamlayan farklı kalınlıklardaki yüzükleri tercih edebilirsiniz. Aynı yüzüğün daha incesini siz daha kalınını ise eşiniz kullanabilir. Alyansınızın birbirinin aynısı olmasına artık gerek yok. En yeni alyans modelleri bu tarz farklı tasarımlı çift alyans tasarımları ile dikkat çekmekte.

Eğer her ikinizin parmağı da çok ince değilse ortalama kalınlıktaki alyans modellerini deneyebilirsiniz. Parmağınızın üst kısmını tamamen kaplamadığı sürece bu alyanslar sizleri rahatsız etmeyecektir. Eğer çift yüzük takacaksanız diğer yüzüğünüz ile birlikte alyansınızı denemeniz faydalı olabilir. Alyansınız parmağınıza boydan tamı tamına olursa tek taşlı ya da tam tur yüzüğünüzü takamayabilirsiniz. Eğer eşiniz size sürpriz yapmak istiyorsa ve yüzüğü göstermiyorsa buna dikkat etmesi gerektiğini ona belli etmenizde yarar var. Çift alyans seçiminde yüzüğün her ikinizin parmağına da uyumlu olduğuna dikkat etmelisiniz. Eğer olmazsa, beğendiğiniz modelin bir ince bir kalın modelinin olup olmadığını sorup onu da deneyebilirsiniz.

Eşiniz İle Beraber Karar Vermeniz Çok Önemli…

Eşiniz de siz de ince ve zarif yüzüklerden hoşlanıyorsanız işlemeli yüzüklerin ince modellerine göz atabilirsiniz. Birbirinin aynısı çift alyans modellerinin arasından seçim yapmadan önce kimin hangi kalınlıkta yüzük istediğine karar vermeniz gerekebilir. Eğer ikiniz de kalın ya da ince yüzük tasarımlarını beğeniyorsanız aynı tasarımlı yüzüklere bakabilirsiniz. Ama biriniz kalın biriniz ince istiyorsanız ya da biriniz işlemeli biriniz düz istiyorsanız bu durumu kuyumcunuz ile konuşmanızda fayda var. Eğer internetten alacaksanız da modellerin her iki tasarımına da dikkat etmelisiniz. Beğendiğiniz yüzüğü bulduktan sonra ise geriye sadece alıp takması kalacak.

Özel tasarım yüzükler, alyans modelleri arasından en özellerinden olabilir. Üzerinde parmak izlerinizin bulunduğu modeller de bunlardan birisi. İsterseniz yüzüğünüze parmağınızın tam izini yaptırabilir ya da birleşince kalp şeklini alacak şekilde yaptırabilirsiniz. Bu tarz yüzükler genellikle birbirinin aynı olan modellerde karşımıza çıkmakta. Kadın ve erkek modelleri arasında bazılarında sadece taş farkı olabilmekte. Eğer yüzük kalınlığınız ikinizin de eşit olacaksa bu tarz özel tasarım modelleri tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde isimli alyans modelleri de başka bir özel tasarım alyans modellerinden. Dilerseniz üzerinde eşinizin adının yazılı olduğu alyanslar sipariş edebilirsiniz. Bu yüzüklerde sadece eşinizin adı yazılı olan modeller dışında ikinizin de adının yazılı olduğu modeller de mevcut.

Farklı Renklerde Alyans Tercih Edecekler Buraya!

Rose gold renkte alyans modelleri özellikle son yıllarda çiftlerin yeni gözdesi. Farklı tasarımları ve değişik renk seçeneği ile değişiklik isteyen çiftler için rose gold alyanslar oldukça tercih edilebilir. Hem zarif hem de klas duran bu renkte bir alyans seçmek isterseniz birçok seçenek karşınıza çıkacaktır. Bazı rose gold alyans modelleri farklı renkler ile birlikte kullanılmakta. Düz renk seçeneklerinin yanı sıra farklı renkler ile birlikte kombinlenmiş bu modeller de, farklılık arıyorsanız tam size göre olabilir. Rose ve siyah, rose ve gümüş gibi ikili kombinlerin olduğu modellerin dışında üçlü kombinlerin olduğu modeller de mevcut.

Farklılık isteyen çiftlerin bir başka renk seçeneği ise siyah ve füme. Özellikle beyaz tenli kişilere yakışacak bu renk alyansların isterseniz ikisi de aynı renk ya da birbirini tamamlayan renklerde tasarımlarını bulabilirsiniz. Biri gümüş biri siyah modellerin yanı sıra birbirinin aynı modeller de siyah alyans modelleri arasında yerini almış durumda. Rose modellerde olduğu gibi siyah alyanslarda da farklı renk kombinasyonu olan modeller bulabilirsiniz. Altın ve gümüş ile olan kombinleri en sık bulabileceğiniz siyah alyans modelleri arasında. Farklı tasarım çeşitliliği bu tarz modeller arasında da oldukça geniş. İsterseniz narin ve ince bir yüzük isterseniz de kalın ve asil bir yüzük seçebilirsiniz.

Düğün Buketi Her Konuda Yanınızda

Gelinlik seçiminden mekan tasarımına kadar aradığınız ne varsa Düğün Buketi’nde bulabilirsiniz. Kafanıza takılan sorulara yanıt bulacağınız rehberimizde aklınıza gelen her konuda içerik mevcut. Eğer aklınıza takılan daha farklı konular varsa bunları bizlere sormaktan çekinmeyin. Düğün Buketi ailesi olarak sizlerin en mutlu gününde yanınızda olmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Aynı zamanda sizleri birbirinden profesyonel firmalar ile buluşturup düğün, nişan, kına gibi organizasyonlarınızı gerçekleştirmenize de olanak sağlıyoruz. Dilediğiniz firmayı sitemizde bulabilir, firmalardan fiyat alabilirsiniz.

Sizin Tercihiniz Hangisi?

Birbirinden farklı renk, tasarım ve fiyat seçeneği ile alyans modelleri mağazalarda, kuyumcularda ve internette bulunmakta. Siz de evliliğe atacağınız ilk adımınızda edineceğiniz yüzük modelini bizler ile paylaşmayı ihmal etmeyin. Sade bir alyans mı tercih ettiniz? Yoksa gösterişli mi? Belki de çift yüzük kullandınız. Bunu biz de çok merak ediyoruz. Alyansınızı aldıktan sonra bizlere yorum yazmayı unutmayın. Şimdiden mutluluklar. Alyanstan sonra düşünmek gereken en önemli şeylerden birisi de tektaş yüzükler sanırım.. Peki sizin tektaş tarzınız ne? Dilerseniz Baget Kesim Tektaş Yüzükler sayfamızı inceleyebilir, baget modelleri sevip sevmediğinizi anlayabilirsiniz!

insert-2

Kır düğünü fiyatları ne kadardan başlıyor?

Buradan şehrinizin en çok tercih edilen kır düğünü mekanlarını inceleyebilir, ücretsiz fiyat teklifleri alabilirsiniz.

Anında Teklif Al

Alyans modelinize karar verdiyseniz, alyanslarınızın şıklığını tamamlayacak birbirinden lüks düğün mekanlarını ve Düğün Buketi’ne özel avantajlarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla