Doğum Günü Partisi Fikirleri

Sıradan partilerden sıkıldınız ve “Farklı ne yapabilirim?” diye düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. Kendiniz veya arkadaşınız, sevgiliniz, eşiniz, çocuğunuz adına planlamak istediğiniz alternatif doğum günü partisi fikirleri ve doğum günü partisi hazırlıkları için sizi bu yazıyı okumaya davet ediyoruz.

 

1. Tadında (!) Bir Doğum Günü Partisi

Doğum Günü Partisi Fikirleri

Artık klasik eğlence temalı doğum günü kutlamalarından sıkılan, 35-60 yaş arasındaki yetişkinlerin çoğunlukla tercih ettikleri bir kutlama türü olarak karşımıza çıkıyor. Yöresel lezzetleri denemek için bir türlü fırsat bulamayan, ya da işten, güçten fırsat bulup da dünya mutfağını yeterince deneyimleyemeyenlerin tercihi doğum günü: gurme yemekli doğum günü partisi. Yakın çevrenizi davet edebileceğiniz bu tür bir organizasyon için istediğiniz doğum günü mekanı seçenekleri için “Doğum Günü Partisi Fikirleri ve Alternatif Doğum Günü Mekanları” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir diğer yemekli organizasyon ise özellikle çocuklu ailelerin tercih ettiği, ancak çalışan aileler arasında da giderek popüler hale gelen doğum günü kutlama kahvaltısı/brunch’ı. Özellikle çocuklar için oyun alanı olan mekanları veya bahçe imkanı sunan mekanları tercih etmekte fayda var.

 

2. “Hayat Zaten Bir Oyun” Diyenler

Doğum Günü Partisi Fikirleri

Doğum günü oyun partisi özellikle yeni gençlerin en çok tercih ettikleri doğum günü fikirlerinin başında geliyor. Özellikle 10-18 yaş arasındaki gençler için bir öğlen yemeği ile birleştireceğiniz kutu oyunları veya açık alan oyunları ile çocuğunuzun doğum günü partisini unutulmaz bir eğlenceye dönüştürebilirsiniz. Doğum günü parti malzemelerini alırken her bir masaya bırakacak şekilde farklı kutu oyunları alabilirsiniz. Scrabble, Tabu, Jenga, Dixit, Monopoly, Satranç, Go, Sudoku gibi, Futbol Tilt, Abalone Travel gibi zeka ve eğlence oyunlarıyla gittikçe teknolojiye bağımlı hale gelmeye başlayan gençler için etkileşimsel bir alan açabilirsiniz. Her masanın kazananına ufak hediyeler veya hatıralar hazırlayabilirsiniz. Daha küçük yaş grubundaki çocuklarınız için doğum günü seti alırken boyama kitapları ve kalemleri tercih edebilirsiniz.

 

3.  “Hayat Zaten Çok Kısa, Her Mevsimde Durma Gül” Diyorsan Buraya!

Doğum Günü Partisi Fikirleri

Sınırsız içki ve eğlencenin hakim olduğu bir doğum günü partisi planlıyorsanız, içki oyunlarıyla partinizi daha renkli hale getirebilirsiniz. Merkezi otelleri tercih edebileceğiniz gibi ev partisi olarak da planlayabilirsiniz.

 

4. Sanatsever Bir Çocuk Yetişiyorsa Bir De Bu Seçenekleri Değerlendirin!

Doğum Günü Partisi Fikirleri

Artık birçok müze, aileler ve çocukları için çeşitli etkinlik alanları kurguluyor. Örneğin doğum günü mekanı olarak İstanbul Avrupa yakasında bir yer arıyorsanız ve bu partinin çocuğunuz için eğlenceli olduğu kadar eğitici de olmasını istiyorsanız müzelerin aktivite bölümlerini inceleyebilirsiniz.

İstanbul Modern ve Santralİstanbul 2-3, 4-6 ve 6-10, 10-13 yaş arası farklı yaş grupları için ailelerin de katılabildiği sanat ve kültür aktiviteleriyle dolu doğum günü planı yapmak için imkan sunuyor. Müzeler çocuklar için sanatsal ve eğitici aktiviteleri ile eğlenmelerini ve nitelikli bir gün geçirmelerini sağlıyor. Bu aktivitelere yaş grubuna göre aileler de katılabileceği gibi ebeveynlerin güzel zaman geçirmesi için müze alanına dahil cafe ve restaurantlar da mevcut.

 

5. “Gerçek Hayat Zormuş” Diyenler

Doğum Günü Partisi Fikirleri

Üniversite bitmek üzere, ya da bitti ve çalışma hayatının ilk ve en zor adımlarını deneyimliyorsun. Gerçek hayat ne zormuş cümlesini bütün çevrenden duyuyorsun. O halde kostümlü doğum günü partisi tam sana göre. Bir mekanda veya evde düzenleyeceğin kostümlü doğum günü partisi için internetten birçok parti malzemesi bulabilmek mümkün. Arkadaşlarınla hayalindeki karakterin kostümleri içinde geçireceğin bir kostümlü kutlama gerçek hayatın sıkıntılarından hızlıca uzaklaşmanı sağlayacak.

 

6.  “Su Gibi Geçti Ömür” Diyenler

Doğum Günü Partisi Fikirleri

Teknede doğum günü partisi özellikle yaz çocuklarının doğum günü partisi için revaçta olan seçeneklerden. Genellikle 20 yaş üstünün tercih ettiği bu partiler kokteyl tarzında olabildiği gibi isteğe göre bir konsept de belirleyebilirsiniz. Mesela yurtdışında da birçok örneği olan şarap tadım partilerini tercih edebilirsiniz. Dünya veya bölgesel şaraplardan bir seçki sunacağınız partinizde farklı şarapların tadımı yanında hazırlanan peynir tabakları ile İstanbul’u seyretmek unutulmaz bir keyif olarak yeni yaşınıza başlamanızı sağlayacak.

 

7.  “Yaş Geçer Heyecan Bitmez” Diyenler

Doğum Günü Partisi Fikirleri

Ekstrem sporlara düşkünseniz, ya da heyecan hiç bitmesin istiyorsanız bu tarz doğum günü kutlamaları tam size göre. Yakın çevrenizle birlikte ayarlayacağınız bir yelken gezisi, su altı dalışı veya dağ tırmanışını tercih edebilirsiniz. Zirvede kutlanacak bir doğum günü için pek tabii ki arkadaşlarınızın da en az sizin kadar adrenalin tutkunu olması gerekiyor. Bir diğer seçenek de yine tekne turları ile Ege-Akdeniz kıyılarını gezdikten sonra doğum gününüzde Fethiye’ye demir atıp paraşütle atlamak da seçenekler arasında.

Yanıtla