Mezuniyet partisi artık lise ve üniversite mezuniyetlerinin olmazsa olmazı haline geldi. Öyle ki, öğrenciler okulun son döneminin başlamasıyla mezuniyet partisi heyecanına kapılmadan edemiyorlar. Stresli sınavların, teslime yetiştirmek için çabalanan projelerin bitiminde eğlenmek ve mezuniyeti kutlamak da tüm öğrencilerin hakkı. Artık her okulun mutlaka düzenlediği mezuniyet partileri ya da mezuniyet baloları, farklı konseptlerle karşımıza çıkmaya başladı. Bunların başında da teknede mezuniyet partisi geliyor.

Mezuniyet ve Balo Mekanları

Teknede Mezuniyet Partisi En Çok Tercih Edilen Konseptlerden Biri

Son dönemde nişan ve düğün organizasyonlarında sıkça tercih edilmeye başlanan tekneler, mezuniyet partileri için de popüler birer etkinlik mekanı haline geldi. 150-200 kişilik kapasiteleri ve farklı konseptlere göre kolayca dizayn edilebilmelerinin avantajıyla, teknede mezuniyet partileri, öğrenciler tarafından da tercih edilen konseptlerden biri haline geliyor.

Teknede mezuniyet için teknelerin genellikle belirledikleri konseptler, kalkış noktaları ve güzergahlar bulunuyor. Akşam boyunca Boğaz’ın farklı bölgelerini gezerken bir yandan da farklı etkinlikler ile eğlencenin dozu gittikçe artıyor. Mezuniyet balosu ya da farklı mekanlarda gerçekleştirilen mezuniyet partilerine göre daha uygun fiyat seçenekleri sunan teknede mezuniyet konsepti, bu açıdan da en çok tercih edilen konseptlerden biri olmaya aday.

Peki Mezuniyet Partisi İçin Tekne Seçeneğini Düşünmeyenler İçin Nasıl Alternatifler Var?

Mezuniyet partilerinin konsepti, mezuniyet partinizin mekan seçiminde büyük rol oynuyor. Özellikle kalabalık bir katılımla gerçekleşecek olan mezuniyet partileri için kapasitesi yüksek mekanlar ya da oteller tercih ediliyor. Özellikle otellerde gerçekleştirilen mezuniyet baloları da bir klasik olma yolunda ilerliyor. Mezuniyet balosu, genellikle bir otelin balo salonunda, leziz yemekler ve salon dansları eşliğinde gerçekleşen etkinlikler. Bunun dışında yine yüksek katılımlı mezuniyet baloları için tarihi mekanlar ve Boğaz’da bulunan çeşitli yalılar da hizmet vermekte.

Genellikle yemekli organizasyonlar olan mezuniyet baloları için mekan seçimi, tüm etkinliğin konseptini belirleyen bir değişken halini alabilir. Örneğin Çırağan Sarayı’nda gerçekleşecek yemekli bir mezuniyet balosu organizasyonu için öğrenciler yüksek miktarları gözden çıkarmak zorunda kalabiliyor.

Mezuniyet mekanları diğer tüm etkinliklerde olduğu gibi farklı seçenekler sunan mekanlar olarak karşımıza çıkıyor. Daha önce de bahsettiğimiz gibi bunların başında oteller geliyor. Otelde mezuniyet organizasyonu için birkaç farklı seçenek karşımıza çıkıyor. Bunlardan en çok tercih edileni balo salonuyken, yine farklı bir atmosfer sunan havuz başı konsepti de oldukça popüler.

Mezuniyet Balosu İçin Mekan Önerileri

Radisson Blu Hotel İstanbul Asia

Radisson Blu Hotel Istanbul Asia, Ataşehir’in tam kalbinde, açık ve kapalı mekan alternatifleri ile Anadolu yakasının en seçkin mekanlarından biri. Ferah bir balo salonu ve açık havuz alanı ile mezuniyet balosu için farklı alternatifler sunan otelin balo salonu 411 m2 alana kurulu ve havuz başı alanı ise 200 kişiye kadar davetliyi ağırlayabiliyor. Mezuniyet balosu organizasyonu için deneyimli bir organizasyon ekibine de sahip olan Radisson Blue Hotel Istanbul Asia ile lietişim kurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Firma Yetkilisi: Mine Taner

Mesaj Gönder  Fiyat Teklifi Al

Gül Sultan Yalısı

İki köprünün tam ortasında denize sıfır konumdaki 120 yıllık tarihi ile, Anadolu yakasının en gözde mekanlarından biri olan Gül Sultan Yalısı, mezuniyet balosu için de gözde mekanlardan biri. Muhteşem Boğaz manzarasında, tarihe şahitlik etmiş bu yapıda 350 kişiye kadar mezuniyet partileri için her detay düşünülmüş. Mezuniyet balosu için organizasyon sorumlusuna da sahip olan mekan yemekli mezuniyet balosu için İstanbul’daki ideal mekanlardan biri.

Firma Yetkilisi: İzlem Bozkurt

Mesaj Gönder  Fiyat Teklifi Al

The Grand Tarabya Hotel

Türkiye’nin ilk 5 yıldızlı otellerinden biri olan The Grand Tarabya Hotel, Sarıyer’in en güzel lokasyonlarından birinde konumlanmış, tüm davet ve etkinlikler için en ideal mekanlardan biri… Farklı etkinlik alanlarına sahip otel, mezuniyet baloları için de farklı alternatifler sunuyor. 250-500 kişilik açık alan kapasitesi ve 750-1000 kişilik yemekli organizasyon kapasitesi ile yüksek katılımlı mezuniyet baloları için tüm ihtiyaçları karşılayabilecek düzeyde. Organizasyon sorumlusu ile tüm detayları görüşerek ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz.

Firma Yetkilisi: Sanem Tiryaki

Mesaj Gönder  Fiyat Teklifi Al

Alternatif Mezuniyet Partisi Mekanları

Mezuniyet mekanları arasında yalnızca oteller ve tekneler yok elbette. Birçok farklı etkinliği düzenleyebilecek kapasitede ve farklı konseptlerde mekanda mezuniyet partisi organize etmek mümkün. Farklı seçenekler ve hizmetler sunan açık ve kapalı davet alanları bunların başında geliyor.

Yemekli ya da yemeksiz organizasyonlar düzenleyebileceğiniz davet alanları, havuz başı konseptinde hizmet veren kulüpler bunlardan bazıları.

Şu ana kadar hep yüksek katılımlı mezuniyet partilerinden ve mezuniyet balolarından bahsettik. Son dönemde artan bir trend de alternatif mezuniyet partileri. Alternatif mezuniyet partisi, yalnızca yakın arkadaşların düzenlediği, ya da yalnızca bir grup öğrencinin katılımıyla gerçekleşen partiler. Bu tip partilerde de katılım genellikle 20-30 kişi arasında değişiyor. Dolayısıyla hem konsept hem de mekan, diğer mezuniyet partilerine göre biraz farklı. 20 kişilik ya da 30 kişilik mezuniyet partisi için oteller ya da davet alanlarından çok restaurantlar ya da daha az kapasiteye sahip mekanlar tercih ediliyor. Böylece maliyet daha düşük olurken, samimi bir atmosferde ve lezzetli yemekler eşliğinde oldukça güzel vakit geçirebilmek mümkün. Son dönemde artan bir trend haline gelen 20 – 30 kişilik mezuniyet partisi konsepti için mekan seçimi çok önemli. İşte 20 – 30 kişilik alternatif mezuniyet partisi mekanları…

Alternatif Mezuniyet Partisi İçin Mekan Önerileri

Mehmet Restaurant

Mehmet Restaurant Sarıyer’de İstanbul’un en prestijli mekanlarından bir olma ayrıcalığıyla muhteşem Boğaz manzarası ve doğayla iç içe atmosferiyle mezuniyet partileri için ideal mekanlardan biri. Mekanın 450 kişi kapasiteli teras alanı, 750 kişi kapasiteli yarı kapalı bir kır bahçesi ve 500 kişilik deniz manzaralı kapalı terası bulunuyor. Mezuniyet partisi için after party seçeneği de sunan mekan, kapalı alanında geç saatlere kadar devam eden eğlence imkanı sunuyor.

Mekan Yetkilisi: Aykan Bayraktar & Ali Mavzer

Mesaj Gönder  Fiyat Teklifi Al

Amindos Restaurant

Amindos Restaurant mükemmeli arayan müşterilerine 3 ayrı salonda hizmet veriyor. Maksimum lezzet ve güler yüzlü hizmet anlayışıyla hareket eden mekanın zengin bir menüsü ve keyifli bir atmosferi bulunuyor. Özellikle yemekleri ile öne çıkan mekanda 20 – 30 kişilik yemekli bir mezuniyet partisi için isteyeceğiniz her türlü ayrıntı mevcut. Avcılar’ın gözde mekanlarından biri olan Amindos Restaurant 200 kişilik salonu, 150 kişilik bahçesi ve 100 kişilik cafesi ile her konsept için uygun bir alternatif sunuyor.

Mekan Yetkilisi: Gönül Turan

Mesaj Gönder  Fiyat Teklifi Al

Seyir Terrace

Rumelihisarı sahilinde 4000 m2 alanda yeşil ve mavinin muhteşem birleşiminde gizli kalmış muhteşem Boğaz manzarası ile New York Times tarafından dünyanın en güzel 3. Manzarası seçilerek dünyanın en iyileri listesinde yer alan Seyir Terrace, tüm yemekli davetler ve etkinlikler için muhteşem bir atmosfer sunuyor.

Özellikle 20 – 30 kişilik mezuniyet partileri için ideal, 75 kişi kapasiteli “Limon Bahçesi” ve efsane manzarasıyla “Bosphorus Hall” adı verilen alanlarını tavsiye ediyoruz.

Mekan Yetkilisi: Ertürk Tezcan

Mesaj Gönder  Fiyat Teklifi Al

Baby Shower Partisi İçin Mekan Önerileri sayfamızı da inceleyebilirsiniz. 🙂

Yanıtla