İstanbul Kır Düğünü Mekanları

İstanbul’da kır düğünü şüphesiz ki bahar ve yaz aylarının en çok tercih edilen düğün konsepti. Böyle olunca da kır düğünleri ile ilgili her geçen gün farklı fikirler, mekan seçiminde ise çiftlerin kafalarında soru işaretleri oluşuyor. Kır düğünü fikirleri ve mekan seçimi ile ilgili daha önce birçok detay paylaşmıştık. Bu yazımızda İstanbul kır düğünü mekanlarının 2018 fiyatlarını ve bölgelere göre nasıl değiştiğini ele alacağız.

 

İstanbul Kır Düğünü Fiyatları Ne Kadardan Başlıyor?

İstanbul kır düğünü mekanları çiftlere birçok farklı seçenek sunuyor. Dilerseniz Boğaz’da, dilerseniz Marmara Denizi’nin kenarında doğayla iç içe bir düğün organizasyonu gerçekleştirmek mümkün. Kır düğünü mekanlarının bulundukları bölge de fiyatlarla doğrudan ilişkili.

Örneğin İstanbul’da kır düğünü için daha çok tercih edilen ve bu konseptte bir düğün planlayan çiftler arasında popüler hale gelmiş bölgeler var. Bunlardan en dikkat çekenler ise Beykoz ve Sarıyer. Ancak bu bölgelerin daha çok tercih edilmesi, İstanbul kır düğünü mekanlarının da bu bölgelerde yoğunlaşmasına ön ayak olmuş. Bu nedenle de bu bölgelerde her bütçe için uygun bir kır düğünü mekanı bulmak mümkün. Bu bilgiyi de verdiğimize göre genel olarak İstanbul için fiyatlara göz atabiliriz…

İstanbul kır düğünü fiyatları 2018 için de salon düğünlerinden biraz yukarda konumlanmış durumda. Ancak bu 2018 yılında karşımıza çıkan bir sonuç değil. Genellikle tüm bölgelerde kır düğünleri, salon düğünlerine göre biraz daha maliyetli. İstanbul kır düğünü fiyatları araştırmasında dört önemli fiyatla karşılaşıyoruz. Bu ayrım da yemekli kır düğünleri ve kokteyl biçimindeki düğünler ile ortaya çıkmış durumda. Buna bir de mekanların hafta içi ve hafta sonu fiyatlarının farklı olmasını eklediğimizde elimizde değerlendirmemiz gereken dört farklı fiyat olduğunu görüyoruz.

Bu dört fiyatı ele alarak İstanbul’da kır düğünü mekanlarının yoğunlaştığı ve en çok tercih edilen bölgelerdeki mekanların fiyatlarını sizin için araştırdık. İşte 2018 yılında İstanbul kır düğünü mekanlarının ortalama fiyatları…

 

İstanbul Kır Düğünü Mekanları 2018 Fiyatları

 • Hafta İçi Minimum Kokteyl Fiyatı: Kişi Başı 10-30 TL
 • Hafta Sonu Minimum Kokteyl Fiyatı: 30-50 TL
 • Hafta İçi Minimum Yemekli Fiyatı: 30-50 TL
 • Hafta Sonu Minimum Yemekli Fiyatı: 50-80 TL

İstanbul Kır Düğünü Mekanları ve Fiyatları

Yukarıda belirttiğimiz fiyatlar İstanbul genelinde kır düğünü mekanlarının ortalama minimum fiyatları. Bu fiyatlar bölgelere, mekanlara ve düğününüzün konseptine göre elbette değişiklik gösteriyor. Merak etmeyin sizin için bölge bölge ayrıntılı bir fiyat listesi hazırladık. Böylece farklı bölgelerdeki kır düğünü mekanlarının fiyatları hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

Anadolu Yakası Kır Düğünü 2018 Fiyatları

Anadolu yakası kır düğünü mekanları denince akla ilk olarak Beykoz geliyor. Hem Boğaz şeridine komşuluğu, hem sınırları içinde Polonezköy gibi kır düğünü için ideal atmosferlerden birine sahip bir bölgeyi barındırması Beykoz’u İstanbul’da kır düğünleri için en çok tercih edilen bölgelerden biri haline getiriyor. Beykoz kır düğünü fiyatları hakkında en doğru ve güncel bilgilere ulaşmak için onlarca mekanı ve fiyatları karşılaştırdık.

Anadolu Yakası Kır Düğünü Mekanları ve Fiyatları

Beykoz Kır Düğünü Mekanları 2018 Fiyatları

 • Hafta İçi Minimum Kokteyl Fiyatı: Kişi Başı 30-50 TL
 • Hafta Sonu Minimum Kokteyl Fiyatı: Kişi Başı 50-80 TL
 • Hafta İçi Minimum Yemekli Fiyatı: Kişi Başı 50-80 TL
 • Hafta Sonu Minimum Yemekli Fiyatı: Kişi Başı 80-100 TL

 

Beykoz Kır Düğünü Mekanları ve Fiyatları

Bu fiyat listesi Beykoz kır düğünü mekanları için ortalama fiyatları gösteriyor. Bazı mekanlarda hafta için 10-30 TL bandında kokteyl konseptinde bir düğün gerçekleştirebilme şansınız elbette var. Ancak minimum yemekli fiyatları hafta içi ya da hafta sonu farketmeksizin 50-80 TL aralığında. Hafta sonu yemekli bir kır düğünü organizasyonu için ise ortalama 80 TL’yi gözden çıkarmanız gerek. Bu fiyatlar düğün tarihiniz ve davetli sayınıza göre daha da artabilir. Beykoz, kır düğünü fiyatları için İstanbul’da Sarıyer ile birlikte en yüksek fiyatlarla karşılaştığımız bölge.

Beykoz’da öne çıkan kır düğünü mekanlarının başında Çavuşbaşı Kasrı ve Ada Kanlıca – Baro Bahçe geliyor. Bunların yanı sıra Mihrabat Korusu ve Kelebek Çiftliği de Beykoz’da en çok tercih edilen kır düğünü mekanlarının arasında.

 

Avrupa Yakası Kır Düğünü Mekanları 2018 Fiyatları

Avrupa yakası kır düğünü mekanları, Sarıyer’de yoğunlaşmakla beraber daha Batı kesimlere kadar uzanıyor. Genel olarak Avrupa yakasında akla gelen ilk şey Sarıyer kır düğünü mekanları olsa da Avcılar, Büyükçekmece ve Beylikdüzü’nde de oldukça iyi seçeneklerle karşılaşmak mümkün.

Avrupa Yakası Kır Düğünü Mekanları ve Fiyatları

Sarıyer kır düğünü fiyatları ile başlayarak Avrupa yakası kır düğünü mekanları minimum fiyatlarını derledik.

 

Sarıyer Kır Düğünü Mekanları 2018 Fiyatları

 • Hafta İçi Minimum Kokteyl Fiyatı: Kişi Başı 50-80 TL
 • Hafta Sonu Minimum Kokteyl Fiyatı: Kişi Başı 80-100 TL
 • Hafta İçi Minimum Yemekli Fiyatı: Kişi Başı 80-100 TL
 • Hafta Sonu Minimum Yemekli Fiyatı: Kişi Başı 100-150 TL

Sarıyer Kır Düğünü Mekanları ve Fiyatları

Sarıyer kır düğünü mekanları fiyatları Beykoz’a göre biraz daha yüksek görünüyor. Ancak bu bölgede de Boğaz manzaralı ya da Kilyos gibi kendine özel atmosferi olan bölgelerin bulunduğunu unutmayın. Bu fiyatlar Sarıyer’de unutulmaz bir kır düğünü için değerlendirmeniz gereken fiyatlar.

Sarıyer’de kır düğünü için tercih edebileceğiniz bir bölge de Kilyos. Kilyos’ta her biri bir koyun tamamına yayılan birçok mekan bulunuyor. Bunlar arasından kır düğünü konseptiyle ve hizmet kalitesiyle Uzunya Beach öne çıkıyor. Sarıyer’de diğer öne çıkan kır düğünü mekanları ise Garden Fiesta, Event Garden, Bahar Country ve Boğaz manzarasıyla büyüleyen Villa Ozan Bosphorus.

 

Avcılar Kır Düğünü Mekanları 2018 Fiyatları

 • Hafta İçi Minimum Kokteyl Fiyatı: Kişi Başı 30-50 TL
 • Hafta Sonu Minimum Kokteyl Fiyatı: Kişi Başı 30-50 TL
 • Hafta İçi Minimum Yemekli Fiyatı: Kişi Başı 50-80 TL
 • Hafta Sonu Minimum Yemekli Fiyatı: Kişi Başı 50-80 TL

Avcılar Kır Düğünü Mekanları ve Fiyatları

Avcılar kır düğünü mekanları geniş bir bölgeye dağılıyor ve birçok farklı özellikte mekan bulabilmek mümkün. Hem Marmara Denizi’nin muhteşem manzarası hem de tatlı bir esintiyle kır düğünü konseptinin hakkını vermek için Avcılar oldukça iyi fiyat seçenekleri sunuyor.

Avcılar ve çevresinde öne çıkan düğün mekanları: Atapark Kır Düğünü, Ata Garden Kır Düğünü, Baler Kır Bahçesi, Baler Havuzbaşı, Saklı Deniz Kır Düğünü, World Point Yaşam Merkezi, Wedding World Kuyumcukent, Batı Panorama

 

Beylikdüzü Kır Düğünü Mekanları 2018 Fiyatları

 • Hafta İçi Minimum Kokteyl Fiyatı: Kişi Başı 10-30 TL
 • Hafta Sonu Minimum Kokteyl Fiyatı: Kişi Başı 30-50 TL
 • Hafta İçi Minimum Yemekli Fiyatı: Kişi Başı 50-80 TL
 • Hafta Sonu Minimum Yemekli Fiyatı: Kişi Başı 80-100 TL

Beylikdüzü Kır Düğünü Mekanları ve Fiyatları

Fiyat aralıklarından da anlaşılacağı gibi Beylikdüzü kır düğünü mekanları ve fiyatları aslında her bütçeye uygun seçeneklerle karşımıza çıkıyor. Burada seçeceğiniz mekan ve düğün tarihiniz çok önemli. Düğün bütçeniz kısıtlı ise Beylikdüzü’nde kokteyl havasında bir kır düğünü için size uygun bir kır düğünü mekanı mutlaka var.

Beylikdüzü sınırları içinde en çok tercih edilen mekanların başında Saklı Deniz ve Ata Garden Kır Düğünü geliyor.

 

Büyükçekmece Kır Düğünü Mekanları 2018 Fiyatları

 • Hafta İçi Minimum Kokteyl Fiyatı: Kişi Başı 10-30 TL
 • Hafta Sonu Minimum Kokteyl Fiyatı: Kişi Başı 30-50 TL
 • Hafta İçi Minimum Yemekli Fiyatı: Kişi Başı 30-50 TL
 • Hafta Sonu Minimum Yemekli Fiyatı: Kişi Başı 50-80 TL

Büyükçekmece Kır Düğünü Mekanları ve Fiyatları

Büyükçekmece kır düğünü mekanları yine birçok farklı mekan seçeneği sunuyor. Göl kenarında kır düğünü konseptinde hizmet veren mekanların fiyatları diğerlerine göre biraz daha yüksek olabilir. Ancak bu bölgede de yemekli kır düğünlerinin diğer popüler bölgelere göre daha uygun olduğunu görüyoruz. Mekan seçiminde detaylı bir araştırma ile Büyükçekmece’de yemekli kır düğünü organizasyonu için hem bütçenize uygun mekanlar bulabilir, hem de düğününüzü muhteşem bir atmosferde gerçekleştirebilirsiniz.

Büyükçekmece’de gerek göl kıyısında sakin atmosferiyle, gerekse Marmara Denizi’nin muhteşem manzarasıyla öne çıkan mekanlar; Tepe GardenOtantik Garden ve World Point Yaşam Merkezi olarak karşımıza çıkıyor.

Siz de İstanbul’da kır düğünü konseptinde muhteşem bir düğün hayal ediyorsanız “İstanbul Kır Düğünü Mekanları” sayfamızı mutlaka ziyaret edin. Burada yapacağınız filtrelemeyle “Anadolu Yakası Kır Düğünü Mekanları” ve “Avrupa Yakası Kır Düğünü Mekanları” listesine ulaşabilir, ya da ilçe seçerek size en uygun mekanları inceleyebilirsiniz. Size en uygun kır düğünü mekanını bulmak ve mekanlardan ücretsiz fiyat teklifi almak için mekanların sayfalarında bulunan “Fiyat Teklif Formu”nu doldurmanız yeterli.

Sorularınızı yorumlarda bizimle paylaşın. Unutmayın; DüğünBuketi.com mutluluğa attığınız her adımda yanınızda!

 1. gonca

  Peki maltepe düğün salonları fiyatları ne kadardan başlıyor?
  salon öneriniz var mı?

 2. DüğünBuketi
  DüğünBuketiYetkili

  Merhaba Gonca Hanım. Ana sayfada yer alan “Düğün Salonları” kategorisini tıklayarak tüm düğün salonlarını görüntüleyebilir; sol tarafta yer alan filtreleme aracını kullanarak şehir ve ilçe seçebilir, dilediğiniz bölgedeki düğün salonlarından ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz.

Yanıtla