Kırmızının her tonundan en açık pembeye kadar çeşit çeşit model ve tasarımlara sahip bindallılar ile kına geceleri her gelinin yıllarca heyecanla kurduğu bir hayal. Gelin adaylarının en önem verdiği şey ise kına gecesi organizasyonu ve adeta göz kamaştıran ve asla unutulmayacak bir kına gecesi konsepti ile en ince detaya kadar tasarlanmış olması. Hayal gücü geniş ve içindeki çocuğu öldürmemiş gelin adayları için yaratıcı konsept bulmak hiç de zor değil.

Bugünlerde yaz mevsiminin gelişi ile kına gecesi ve düğün hazırlıkları telaşı başladı. Herkesten farklı bir kına organizasyonu yapmak ve akıllarda kalmak isteyen gelin adayları büyük bir heyecan ile kına gecesinde değişik neler yapılır tarzında öneri arayışı içindeler. Bugün bu yazımızda gelin adaylarının favori kına gecesi konseptleri hakkında ve ilginç kına konseptleri hakkında her şeyi bulabileceksiniz.

Hint Kına Gecesi Konsepti

kina-konsept-gecesi

Kına yakma ve kına eğlencesinin günümüze kadar ulaşmasında büyük katkısı bulunan Hintliler’in kına geceleri bir hayli eğlenceli. Dans etmeyi seven herkesin çokça eğleneceği bir kına gecesi konsepti olan Hint kına gecesi konseptinde geline ve kınaya katılan herkese Hint motiflerinin zarafeti ile geçici hint kınası dövmeleri yapılır. Hint bindallıları ve Hindistan’a özgü kıyafetler eşliğinde doyasıya eğlenmek isteyenler ve akıllarda kalmak isteyenler bu kına gecesi konseptini deneyebilir.

Oryantal Kına Gecesi Konsepti

kina-konsept-gecesi1

Kadınların kına gecelerinde en sevdiği şey kuşkusuz göbek atmak. Geçmişten günümüze geleneğimiz olan oryantal şimdiler de kına gecesi konsepti olarak karşımızda. Eskiden, Osmanlı saraylarında düğünlerde, kınalarda ve kutlamalarda bayanlar oryantal ile raks ederek bu günleri eşsiz kılarlardı. Bu nedenle, oryantal kına gecesi konsepti biraz olsun mezdeke seven gelin adayları için gayet iyi bir fikir olabilir. Oryantal kına gecesi konsepti için arkadaşlarınızla oryantal kurslarına katılabilir ve kınaya katılan tüm misafirlerinizde “hayatlarında gördükleri en güzel ve en ilginç” kına gecesi konsepti sunabilirsiniz.  Oryantal kına gecesi konsepti için gerekli olan kına gecesi malzemelerini e-ticaret sitelerinden ya da Kapalı Çarşı tarzındaki her yerde bulabilirsiniz. Kına gecesi mekanları arasından uygun olanı seçmek bu konsept için belirleyici olacaktır.

Hamamda Kına Gecesi Konsepti

kina-konsept-gecesi2

Gelin hamamı eskiden mutlaka yapılması gereken bir gelenek olsa da günümüzde pek gelin hamamı kalmadı. Aile büyüklerinize süpriz yapmak isterseniz ve farklı bir kına konsepti arıyorsanız, hamamda kına gecesi konsepti tam size göre. Gelin hamamını çok seven yaşlıları, kına türküsü söyleyerek eski günlerini anımsayabilir, hem de her yaştan insanları eğlendirebilirsiniz. Hamamların havuzları ve jakuzili olanlarını tercih ederek, hem rahatlama hem de eğlenceyi aynı anda yakalayabilir ve Türk örf ve adetlerimize göre bir kına konsepti yaratabilirsiniz.

Açık Hava Kına Gecesi Konsepti

Yaz mevsiminde kına gecesi yapacaklar için kapalı kına gecesi mekanları, sıcaklar sebebi ile bir hayli boğucu olabilir. Kına geceleri denilince en çok tercih edilen kına gecesi organizasyonu türü ise açık hava kına gecesi konseptidir. Yaz mevsiminde, güzel manzaralar eşliğinde, akşam üzeri yapılacak kına gecesi eğlencesi ile düğün öncesi stresinizi atabilirsiniz. Belki bir dağ evinin bahçesinde belki de havuzlu bir villanın bahçesinde yapacağınız kına gecesi ile yıllarca kurduğunuz hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kına organizasyon fiyatları ve mekanları karşılaştırmak için kına mekanlarından fiyat teklifi almayı unutmayın!

Kına Gecesi Mekanları

Yanıtla