Düğününüzde salona ilk girdiğiniz an dikkatleri üzerinize çekmek istiyorsanız pelerinli gelinlik tabiri caizse, sizin için biçilmiş kaftan. Kır, havuz başı veya düğün salonu hiç fark etmez. Düğününüzü nerede yaparsanız yapın, siz yürürken arkanızdan süzülen pelerinle kendinizi prenses gibi hissedeceksiniz.

Gelinlik ve Moda Evlerini Keşfetmek İçin Tıklayın

Pelerinli Gelinlik Modelleri
Alberta Ferreti tasarımında pelerinin üzeri motiflerle zenginleştirilmiş.

Pelerinli gelinlik modelleri özel hissetmenizi sağlayarak, gece boyu motivasyonunuzun yüksek kalmasına yardımcı olacağına emin olabilirsiniz. O uçuş uçuş kumaşın verdiği his, kimin özgüvenini yükseltmez ki! Değil mi?

Pelerinli Gelinlik Modelleri
Ashi Studio pelerini çarpıcı bir şekilde öne çıkarmış.

Bu yazımızda size ilham olabilecek birkaç pelerinli gelinlik modelini paylaşacağız. Hangi gelinlik modelinin hangi vücut tipine uygun olduğunu, pelerinli gelinlik ile hangi saç modelinin daha uygun olduğunu anlatacağız. 2018’in en trend pelerinli gelinlik modellerini inceledikten sonra, gelinlerimizin en çok merak ettikleri konuya geleceğiz.

Pelerinli Gelinlik Modelleri
Bramanta Wijaya

Yani, evet hepsi çok hoş fakat bu pelerinli gelinliklerin fiyatları nedir? Ne kadar bütçe ayırmak gerekir? Şimdi, hazırsanız 2018 yılının en trend pelerinli gelinlikleriyle başlayalım.

2018 Pelerinli Gelinlik Modelleri

Pelerinli Gelinlik Modelleri
Charlotte Simpson bembeyaz gelinliği yine aynı renk bir pelerinle tamamlamış.

Gelinlik trendleri her yıl değişse de yerini koruyan demirbaşlardan biri, pelerinli gelinlik modelleri. 2018’in en trend pelerinli gelinlik modelleri arasında sizin için uygun olabilecek tüm modelleri tek tek göstereceğiz. Her tarza her bedene uygun, pelerinli gelinlik modellerini inceleyeceğiz. Pelerin genellikle uzun olarak bilinir ve hayal edilir. Bilinenin aksine üç çeşit uzunluğu vardır; uzun, orta ve kısa.

Pelerinli Gelinlik Modelleri
Doris Bridal

Hangi uzunlukta bir pelerin seçeceğinize; vücut tipiniz, gelinlik modeliniz ve elbette ki kişiliğinize göre karar vermelisiniz. Hangisini seçerseniz seçin sizi mutlu edecek gelinliği mutlaka bulacaksınız. Pelerinli gelinliklerin tasarımlarının sınırlı olduğunu düşünebilirsiniz. Pelerin denilince çoğu kişinin aklında tek bir resim canlanır. Fakat inanın ki her tarza ve vücut tipine uygun, beğeneceğiniz çeşit çeşit modeller var.

Pelerinli Gelinlik Modelleri
Emanuel Brides‘ın şık ve göz dolduran tasarımı…

Tesettürlü Pelerinli Gelinlik Modelleri

Tesettürlü pelerinli gelinlik modelleri de mütevazi bir düğün isteyenlerin tercih edebilecekleri seçeneklerden biri. Pelerinler, kapalı gelinlik modellerine zerafet katıyor. Siz yürürken belinizden yere kadar uzanan pelerin sayesinde, misafirler sizin beyaz bir kuğu gibi süzülüşünüzü izleyecekler.

Pelerinli Gelinlik Modelleri
Azzi and Osta tasarımı gelinlik kapalı kadınların seçebileceği tesettür bir model için harika duruyor.

Pelerin illa omuzdan başlamak zorunda değil. Pelerini omuzdan kullanabileceğiniz gibi tercihen belden itibaren de kullanabilirsiniz. Pelerinin boyunu uzatıp kısaltmakta yine size kalıyor. Omuz altına kadar gelen kısa modelleri, bele kadar gelen orta boy modelleri veya yerlere kadar uzanan uzun modelleri tercih etmek tamamen sizin zevkinize kalıyor.

Pelerinli Gelinlik Modelleri
Yine Azzi and Osta‘dan farklı renk ve tarzla harmanlanmış pelerinli bir model…. (SS-2018)

Tül, güpür ve taş işlemelerinin bir araya geldiği bu kapalı gelinliği gösterişli bir gelinlik istiyorsanız gözden kaçırmamalısınız. Ama tabi ki en önemlisi de içinde kendinizi rahat ve mutlu hissetmeniz. Unutmayın bu sizin geceniz.

Pelerinli Balık Model Gelinlik

Pelerinli Gelinlik Modelleri
David’s Bridal‘dan şık bir pelerinli model…

Simetrik taşların işlendiği gösterişli bir gelinlik olmasının yanında, kısa boy pelerin tercihi de gelinliğe zarif bir görünüm katıyor. Bu, pelerinli balık model gelinlik her gelinin gözdesi olabilecek potansiyele sahip. Fakat balık modelin, armut tipi vücuda sahip kadınlara daha uygun olduğunu da göz ardı etmemek lazım.

Pelerinli Gelinlik Modelleri
Ricca Sposa – Sparking Riviera

Çünkü balık modelin özelliklerinden biri üzerinize oturan bir yapısı olması ve maalesef bel kısmı kalın elma tipi kadınlarda pek hoş bir görünüm olmuyor. Yine de siz kendinize yakıştırıyorsanız ve o gelinliği çok sevdiyseniz, tabi ki balık model giyebilirsiniz. Neticede önemli olan sizin beğenmeniz ve kendiniz rahat hissetmeniz. Eğer taş işlemeli yoğun bir gelinlik giyecekseniz, takı seçiminde küpe veya yüzük gibi minimum seviyede takı takarak bütünlük sağlayabilirsiniz.

Pelerinli Gelinlik Modelleri
Houghton NYC cesur tasarımıyla karşımızda…

Pelerinli Dantelli Gelinlik

Pelerinli dantelli gelinlik modelleri bu yazın yükselen trendleri arasında yer alıyor. Dantelli bir pelerin seçtiyseniz gelinliğiniz daha sade olması ya da gelinliğin belirli yerlerinde özellikle de etek ucunda dantel olması çok daha hoş olacaktır. Tül üzerine dantel işlemeli pelerin, gelinliğiniz için çok şık bir detay olacaktır. Saçınızı dağınık veya sıkı bir topuz yaparak, bu güzel detayı da daha belirgin bir hale getirebilirsiniz.

Pelerinli Gelinlik Modelleri
Ines di Santo dantelli pelerini…

Pelerin orta boylu olduğu için takı seçerken bileklerinizi ve boynunuzu boş bırakmanız, onun yerine sade küpeler tercih etmeniz, kalabalık ve karışık bir görünümden sıyrılarak daha çok parlamanıza yardımcı olur. Pelerinin orta boy olması balık etli veya büyük beden kadınların fazlalıklarını örtmesi için de doğru bir tercih olacaktır.

Prenses Model Pelerinli Gelinlikler

Pelerinli Gelinlik Modelleri
Kaviar Gauche modern tasarımı farklı tarzıyla göze çarpıyor.

Prenses gibi hissettiren gösterişli, prenses gelinlikler… Dikkat çekici prenses model gelinlikle, hem daha asil hem de biraz daha gösterişli olmak istiyorsanız, prenses model pelerinli gelinlikler tam size göre. Prenses model pelerinli bir gelinlikle gece boyunca dikkatleri üzerinizde tutacağınıza garanti verebiliriz. Bu model gelinliklerin kalıbı çok belirgin olduğu için belirli vücut tipine sahip kadınlara daha uygun.

Pelerinli Gelinlik Modelleri
Lihi Hod

Prenses gelinlikler beli ince olan armut tipi kadınlar için çok uygun bir model. Prenses modelde etek kısmı kabarık ve uzun boylu olduğu için kısa boyluysanız platform ayakkabı giyerek, ayakkabıyı göstermeden boyunuzun uzun gözükmesini sağlayabilirsiniz. Malum gecenin ilerleyen saatlerinde yorgunluk belirginleşmeye, gelinlik ağırlaşmaya başlıyor. Ama pelerinin çıkarılabilir olması sayesinde gecenin ilerleyen zamanlarında pelerini çıkarabilir, daha rahat ve keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Pelerinli Gelinlik Modelleri
La Mania

Pelerinli Gelinlik Fiyatları

Şimdi en merak edilen kısma geldik. Yukarıdaki modellerden çok beğendikleriniz var ama “acaba bütçeme uygun mu?” diye düşünüyorsanız, pelerinli gelinlik fiyatlarını alt üst edeceğimiz bölüme geldik. Pelerinli gelinlik modellerinin fiyatları semtlere ve firmalara göre çeşitlilik gösteriyor.

Pelerinli Gelinlik Modelleri
Modern TrousseauWedding Inspirasi

Örneğin Nişantaşı’ndaki mağazaları gezdiğinizde fiyatlar size biraz uçuk gelebilecekken, Üsküdar’daki gelinlikçilere bakarsanız biraz daha bütçenize uygun gelinlikler bulabilirsiniz. Ayrıca pelerininizden duvağınıza kadar kullanılacak kumaş çeşidinin de gelinlik için ayırdığınız bütçenin artıp azalmasında rol oynayan, önemli faktörlerden biri olduğu gerçeğini unutmayın. Aynı şekilde gelinliğe işlemek istediğiniz kumaşlarda fiyatları etkiliyor.

Pelerinli Gelinlik Modelleri
Tal Kahlon 2015 koleksiyonundan şık bir model.

Mesela fransız danteli kullanmak isterseniz fiyatın bir miktar yükseldiğini fark edersiniz. Yine de biraz gezip, araştırarak kendi bütçenize uygun pelerinli gelinlikleri bulmanız mümkün.Gördüğünüz gibi her bütçeye uygun, alabileceğiniz pelerinli gelinlik mevcut. Yeter ki siz birini seçin ve içinde mutlu hissedin. Sonuçta önemli olan kendi vücut tipinize, kendi ruhunuza uygun olan gelinliği bulmak ve rahat hissetmek.

Pelerinli Gelinlik Modelleri
Temperley London

Eğer kafanız karıştıysa ve model seçmekte zorlanıyorsanız, beğendiğiniz bir pelerinli gelinliği, en azından denemelisiniz. Çünkü 2018 yazında dikkat çekecek modellerden birinin de pelerinli gelinlikler olacağını biliyoruz.

Pelerinli Gelinlik Modelleri
Vania Romoff

Son bir hatırlatma daha yapalım, giymek için pelerinli bir gelinlik seçerseniz, görünüşünüzü dengelemek adına toplu bir saç yapmayı unutmayın. Gelinliğiniz sadeyse daha dağınık bir topuz, daha gösterişli ve işlemeliyse sıkıca toplanmış bir at kuyruğu veya sıkı bir topuz yaptırabilirsiniz.

Pelerinli Gelinlik Modelleri
Ekim 11, 2017 by Debolina Raja Gupta

Pelerin denilince akla ilk gelenler upuzun pelerinler olsa da, size pelerinlerin çok çeşitli olduğunu ve farklı modelleri olduğunu gösterdik. Uzun, orta boy veya kısa, omuzlardan veya belden başlayan, işli veya sade, tül veya dantelli birçok seçenek mevcut. Sizi adeta bir süper kahraman bir prenses gibi hissettiren bu pelerinli gelinliklerden en çok hangisini beğendiniz?

Pelerinli Gelinlik Modelleri
Le Secret D’audrey

Size ilham veren, aynısı olmasa da bir benzerini tasarlatmayı düşündüğünüz gelinlik hangisi? Sitemizdeki diğer yazıları da okuyarak farklı modeller hakkında bilgi alabilirsiniz. Merak ettikleriniz varsa bize yorum yazmaktan çekinmeyin, şimdiden mutluluklar.

 

Nil Püren Güllü

Yanıtla