Düğün öncesinde yapılan kına ve gelin hamamı gelenekleri günümüzde hala uygulanan etkinlikler arasında. Düğün organizasyon stresinden biraz olsun uzaklaşmak isteyen gelin adaylarının tercih ettiği gelin hamamı, bekarlığa veda partilerinin başka bir versiyonu gibi. Geleneksel Osmanlı kültüründen yola çıkılarak yapılan kına ve gelin hamamları bu dönem de gelin adayları arasında popüler olacağa benziyor.

İsterseniz ayrı ayrı isterseniz de aynı anda yapabileceğiniz bu iki etkinliği sizler için organize eden firmalar mevcut. Bu firmalar her türlü detayı düşünerek sizlere geleneksel bir bekarlığa veda partisi sunuyor. Sitemizde bulunan kına ve gelin hamamı firmalarını inceleyerek siz de kendi düğün öncesi etkinliğinizi yapabilirsiniz.

Gelin Hamamı Firmalarını İnceleyin

Kına ve Gelin Hamamı Fiyatları

Kına ve gelin hamamı fiyatları her firma için farklılık göstermekte. Bu fiyatları etkileyen unsurlar ise kişi sayısı, sunulan eğlence ve malzemeler gibi konular. Elbette ayrı ayrı fiyatlandırılan etkinlikler olduğu gibi paket fiyatları olanları da mevcut. Bunun için sitemizde bulunan kına ve gelin hamamı mekanlarından beğendikleriniz ile iletişime geçmeniz gerekmekte.

Sitemizde yer alan firmalar ve sundukları avantajlar hakkında daha fazla bilgi almak için firma özelliklerini sizler ile paylaştığımız sayfaya gitmeniz yeterli. Sitemizde bulunan sayfa üzerinden firma ile iletişime geçerek organizasyon fiyatları hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Sitemizde Bulunan Hamamlar

Düğün Buketi olarak siz değerli kullanıcılarımız için Türkiye’nin her tarafından kına ve gelin hamamı firmaları ile anlaşmalar yapıyoruz. Anlaşmalı olduğumuz firmaları görmek için arama bölümümüzü kullanabilirsiniz. Sitemiz üzerinden yapacağınız bu araştırma sonucu firmaları özellik ve fiyatlarına göre karşılaştırma imkanınız var.

Hamam denildiğinde akla ilk Eskişehir gelir. Fakat sitemiz üzerinden İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi birçok şehirdeki firmalara da rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Tarihi hamamlar, modern mimarili hamamlar ve otel hamamları gibi geniş bir yelpazeye sahip gelin hamamı seçeneklerimizden birini tercih edeceğinize eminiz. Tarihi hamamlarda Hürrem Sultan gelin hamamı gibi tarih kokan hamamlar mevcut.

Kına organizasyon firmalarının hepsi hamam hizmeti vermiyor olabilir. Bunun için firma bilgilerinin olduğu sayfayı dikkatli bir şekilde incelemelisiniz. Örneğin Lili Kına Organizasyon sadece kınalar üzerine hizmet verirken Cağaloğlu Hamamı gelinler için hamam hizmeti vermektedir.

Bazı firmalar hem hamam hem de kına hizmeti ermekte. Paket olarak tercih edildiklerinde fiyatları daha uygun olan bu ikili, gelin adaylarının düğün öncesi eğlenceli bekarlığa veda partisi olacak. Kınasını hamamda yapmak isteyen gelin adayları firma bilgileri bölümümüzden istedikleri hamamın buna izin verip vermediğine bakmalı. Son dakika sürprizi ile karşılaşmak istemezsiniz.

Kına ve Gelin Hamamı Nasıl Yapılır?

Gelin için sadece eğlence değil aynı zamanda bakım da olan gelin hamamında birçok farklı konsept ve imkan bulunuyor. Her firmanın sunduğu avantajlar ve hizmetler farklı. Ama hepsinin garanti ettiği en büyük şey unutulmaz bir eğlence.

Sadece temizlik değil, müzik, eğlence ve yemek de kınanın ve hamamın bulunduğu bu paketlere dahil. Bazı firmalar yiyecek ve içecek konusunda rahat davranırken bazılarının anlaşmalı oldukları başka firmalar olabiliyor. Bu nedenle yemek işini firma ile önceden görüşmenizde fayda var.

Gelin Hamamındaki Aksesuarlar

Hamam denildiğinde akla gelen ilk şey kuşkusuz peştamal. Yine de eğleneceğinizi düşünerek yanınıza mayo ya da bikininizi almanızda fayda var. Hamam sonrası masaja giderken mayo ya da bikininizi kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bir adet terlik de götürmek isteyebilirsiniz.

Gelen misafirlerinize özel ister kullanmak ister hatıra eşyası olarak saklanması için küçük sabunlar hazırlayabilirsiniz. Yakın arkadaşlarınız için de sizinkiler ile takım, özel tasarım mayo, bikini ve peştamallar oldukça havalı görünecektir.

Gelin Hamamı için Alınması Gerekenler

Bazı hamamlar sabun, şampuan ve saç kremi gibi malzemeleri sizlere temin ederken bazılarında farklı malzemeler temin ediliyor. Bu nedenle firma ile iletişime geçerek paket içeriğinde neler olduğunu öğrenmenizde fayda olacaktır.

Davetlilere özel verilen set halindeki hamam tası, peştamal, sabun ve losyonların üzerine firma da izin verirse sizleri yansıtan küçük dokunuşlarda bulunabilirsiniz. Adınızın ve tarihin yazılı olduğu bir etiket buna örnek olabilir. Tekstil denildiğinde akla gelen Denizli ve dokumalarını isterseniz internetten sipariş vererek hamam organizasyonunuz için alabilirsiniz.

Hamam İçin Adetler ve Fikirler

Hamamda giyilen kıyafet peştamaldır. Yine de yanınızda mayo, bikini ve bornoz götürmenizde fayda var. Mayo ve bikini hem dans ederken hem de masaja giderken işinize yarayacaktır. Bornoz ise hamamdan çıktığınızda üşümenizi engelleyecektir.

Hamam ritüeli her ne kadar geleneksel bir olay olsa da günümüzde daha da modernize edilmiş bir şekliyle karşımıza çıkıyor. Hamam müzikleri bu değişimlerden ilki. Her ne kadar organizasyon, tefler ve ziller ile başlıyor olsa da sonrasında gelin adayı ve konuklarının müzik zevklerine göre değişiyor.

Peki, nasıl müzik çalınacak? Bu sorunun yanıtı oldukça basit. Müzikleri playlist yaparak firma yetkilisine iletebilirsiniz. Yetkililer de siz hamamdayken bu listeyi çalabilir.

Hamam İçin Süsleme Nasıl Olur?

Hamam süslemeleri sıcak ve suya dayanıklı olmalıdır. Bu süslemeler genellikle firma tarafından temin edilir. Yine de kendi süslemelerinizi yapmak ya da getirmek isterseniz firma ile görüşerek izin almalısınız.

Bakır güğüm ve objeler gelinler için yapılan hamamların olmazsa olmazlarından. Günümüzde ise mumlar yerini elektronik mumlara bırakmış durumda. Hamam süslemelerinde en çok kullanılan renk ise kırmızı.

Hamama Kimler Davet Edilir?

Gelinler için düzenlenen hamam etkinliği daha önceden de dediğimiz gibi bir nevi bekarlığa veda partisidir. Bu nedenle en yakın arkadaşlarınız ile birlikte bu etkinliği gerçekleştirebilirsiniz. Fakat aile büyükleriniz de bu etkinliğe katılmak isteyecektir. Bu nedenle orta yolu bulmak en iyisi.

Sizin ve eşinizin ailesindeki kadınlar ve en yakın arkadaşlarınızın katılacağı bir hamam etkinliği düzenleyebilirsiniz. Bu sayede her iki tarafında gönlü olmuş olacaktır. Eğer ille de arkadaşlarınız ile eğlenmek isterseniz de farklı bir günde arkadaşlarınız ile hamama gidebilirsiniz. Bu sayede bir gününüzü aileniz diğer gününüzü ise arkadaşlarınız ile geçirmiş olursunuz.

Gelin Hamamı Aramaya Başlayın

Kına ve gelin hamamı yapmayı planlayan gelin adayları veya gelin adayının arkadaşları sitemiz üzerinden en güzel hamamlara ulaşabilir. Birçok şehirdeki en iyi hamamları arama bölümümüzden filtreleme sistemimizi de kullanarak tarayabilirsiniz.

Dugunbuketi.com içerisinde bulunan firmalar kalite ve uzmanlıkları ile isteklerinizi tamamen karşılayacaktır. Hijyen ve müşteri memnuniyeti gibi önemli konularda titiz, güler yüzlü olan bu firmalar için araştırma yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var.

Planlı Hareket Ederek Kolayca Sonuca Ulaşın

Aramaya başlamadan önce isteklerinizi iyi bilmeniz sonuca çok daha kolay ulaşmanızı sağlayacaktır. Kına ve gelin hamamı organizasyonundan neler bekliyorsunuz? Öncelikle bu soruya yanıt bulmanız gerekmekte.

Bazı hamamlar sadece eğlence değil, sonrasında masaj ve spa hizmeti de vermekte. Eğer böyle bir mekan düşünüyorsanız sitemizde firmaların bilgilerine bakabilirsiniz. Hangi firma hangi hizmeti veriyor? Bu konuda sizlere yardımcı olmak için firma bilgilerini sizler ile paylaşıyoruz.

Düğün Buketinde Nasıl Arama Yapılır?

Gelin hamamı ve kına geleneksel bir yapıya sahip olduğu kadar eğlenceli bir bekarlığa veda partisidir de. Siz de böyle bir eğlence ile düğün öncesi stresinizi atmak ve arkadaşlarınız ile eğlenmek isterseniz gelin hamamını düşünmelisiniz.

Eğer hamam konusunda kararınızı verdiyseniz Düğün Buketi üzerinden arama yapmak oldukça basit. Bunun için ilk yapmanız gereken şey hamama gitmek istediğiniz ili ve isterseniz ilçeyi seçmek. Böylece karşınıza sadece istediğinize ait sonuçlar gelecektir.

Daha farklı bir arama şekli ise bölge girerek arama. Bu alanda sizler için sitemizde ki hamamların bulundukları şehirleri listeledik ve bölgelere ayırdık. Örneğin İstanbul’da yer alan hamamları iki bölgeye ayırdık. Anadolu ve Avrupa yakası hamamlarını farklı kategorize ettik. Bu sayede arama yaparken sonuçlarınız daha derli toplu olacaktır.

Aramalarınız sonucu listelediğiniz firmaları tekrar bulmak için tüm bu adımları tekrarlamanıza gerek yok. Firma adı ile arama yaparak seçtiğiniz firmalara daha kolay ulaşabilirsiniz. Bu alana firmanın tam adını ya da firma adında geçen bir kelimeyi yazabilirsiniz. Böylece sitemizde yer alan firma bilgilerinin olduğu sayfaya daha kolay ulaşabilirsiniz.

Örneğin Firma adı ile filtreleme kısmına “Mihrimah” yazdınız. Sonuçlar kısmında karşınıza direkt olarak “Mihrimah Sultan Gelin Hamamı” çıkacaktır.  Firma ile iletişime geçmek için sitemizde yer alan mesaj bölümlerini kullanabilirsiniz. Firma adına tıklayarak yönlendirildiğiniz firma bilgileri sayfasının sağ bölümü sizler için tahsis edildi.

Ücretsiz Teklif Alarak Firmaları Karşılaştırın

Firmalardan ücretsiz teklif alarak firma fiyatları kıyaslaması yapabilirsiniz. Bunu için sayfanın sağ bölgesinde bulunan “Ücretsiz teklif al” formunu doldurarak göndermeniz yeterli olacaktır. Ad-soyad ve mail adresinizi girdikten sonra en fazla 500 kelime olacak şekilde mesajınızı yazarak firma ile iletişime geçebilirsiniz.

Firma size en kısa sürede geri dönüş yapacaktır. Bu geri dönüş sonrasında firmaların özellikleri ve fiyatları arasında bir karşılaştırma yapabilirsiniz. Daha sonrasında ise istediğiniz firmaya karar vermeniz daha kolay olacaktır.

Kına ve gelin hamamı için bir karar verdiyseniz, sıra firma ile detayları görüşmekte. Bunun için sitemiz üzerinden firma yetkilisine mesaj atabilir, detayları paylaşabilirsiniz. Daha sonrasında firmadan randevu alarak görüşmeye gidebilirsiniz.

Gelin Hamamı Firmalarını İnceleyin

Düğün Buketi ailesi olarak sizleri düğüne giden eğlenceli ama zorlu olan bu yolda rahat ettirmek birinci önceliğimiz. Sizin mutluluğunuz bizim de mutluluğumuz. Bu nedenle sizler için çeşitli firmalar ile anlaşıyor ve onlara ulaşmanızı daha da kolaylaştırmak için çalışıyoruz.

Düğün Buketi ile Düğün Hazırlıkları

Sitemizde sadece gelin hamamı ya da kına organizasyon şirketleri değil, birçok firma ve düğün detayları hakkında yazılar da bulabilirsiniz. Son moda gelinliklerden nişan organizasyonlarına, damatlıklara kadar geniş bir yazı arşivimiz var. Bu yazılara sitemizin üst kısmında yer alan “Düğün Hazırlıklar Rehberi” üzerinden ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda farklı düğün mekanları ve fotoğrafçılar, davetiye firmaları, catering ve organizasyon şirketleri gibi seçenekleri de sitemiz üzerinden bulabilirsiniz. Gelin arabanızdan müziklerinize kadar her alanda sizlere yardımcı olmak bize gurur veriyor.

Firma Hakkında Yorum Yapmayı İhmal Etmeyin!

Gelin hamamınız gerçekleştikten sonra firma hakkındaki düşüncelerinizi firma sayfasında belirtebilirsiniz. Bu yorumlar sadece bizleri ve firmayı değil, aynı zamanda diğer kullanıcılarımızı da ilgilendiriyor. Kim bilir belki de başka bir gelin adayı sizin yorumlarınız sayesinde unutulmaz bir deneyim yaşayabilir.

Eğer siz de yorumlarınız ile bizlere katkıda bulunursanız çok mutlu oluruz. Düğün Buketi ailesi olarak görüş ve önerileriniz bizler için çok önemli.