Titanic Business Kartal Gelin Hamamı Hakkında

Özellikle son 5 yıldır gelin hamamları tekrardan gündeme gelmeye başladı. Modern eğlenceler yerine geçmişe dönüş moda oldu ve geleneksel eğlenceler, yıllar sonra ön plana çıktı. Gelin hamamı, hanımların son zamanlarda en çok tercih ettiği eğlenceler arasında yer alıyor. Birçok hamam gibi çoğu otelde bu talebi karşılamaya yönelik adım attı. Titanic Business Kartal da bunlardan biri. Bu yazımızda trend olan gelin hamamı ve Titanic Business Kartal’ın verdiği hamam hizmetinden bahsedeceğiz. “Gelin hamamı nasıl yapılır? Olmazsa olmazları nelerdir?” gibi sorulara yanıt vereceğiz. Elbette en çok merak edilen gelin hamamı fiyatları hakkında da bilgi vereceğiz. Hazırsanız, gelin hamamı ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları cevaplamaya başlayalım.

Gelin Hamamı

Evet, gelin hamamları tekrardan ortaya çıktı ama genç nesil tam olarak ne olduğunu nasıl yapıldığını bilmiyor. Gelin hamamı ile hamamda yapılan kına gecelerini karıştırmamak gerekiyor. Çünkü, nüanslarla da olsa birbirlerinden ayrılıyorlar. Hamamda yapılan kına geceleri evde veya bir mekanda yapılandan çok da farklı olmuyor. Kısaca işin içine peştamal ve sıcak suyun dahil olanı diye özetleyebiliriz.

Gelin hamamı ise kına gecesi ve bekarlığa veda partisinin birleştirilip, hamamda gerçekleştirilen hali diyebiliriz. Yani geleneksel konsept ile modern konseptin sentezlenmiş hali olarak karşımıza çıkıyor. Gelin hamamında yıkanma, kına yakımı ve elbette şarkılar, türküler eşliğinde oynamak işin olmazsa olmazları. Ayrıca hamamlarda organizasyon için menü oluşturulup, misafirlere ikram ediliyor.

Gelin hamamı için bir hamam kullanabilir veya otellerin hamamlarından faydalanabilirsiniz. Titanic Business Kartal gibi otellerin imkanları daha fazla olduğu için etkinliği otelde yapmak daha mantıklı bir seçenek olabilir. Daha modern yapılı ve temizliğinden emin olduğunuz bir otelde gelin hamamı düzenlemek; misafirlerinizi ve sizi oluşabilecek sorunlardan uzak, keyifli vakit geçirmenize yardımcı olacaktır. Titanic Business Kartal; masaj, şok duşları, havuz, jakuzi, kuaför ve vitamin bar gibi daha birçok imkanıyla son derece cazip bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Gelin hamamından önce Titanic Business Kartal’a gelerek havuza girebilir, jakuzide kendinizi şımartabilir, masaj yaptırabilir ve vitamin bardaki lezzetleri tatları deneyebilirsiniz. Dinlenmiş ve enerji toplamış bir şekilde gelin hamamında eğlenebilir, sonrasında ise şok duşları ile tekrar canlanıp, kuaförde saçınızı yaptırarak sizin için çok özel olan bu günü keyifle noktalayabilirsiniz. Sadece yorulmuş olarak değil, hem eğlenmiş hem dinlenmiş hem de düğün öncesi bakımınızı yapmış olarak oradan ayrılabilirsiniz.

Sadece bu imkanlar bile Titanic Business Kartal’ı seçmek için yeterli. “Peki ama Titanic Business Kartal nerede, nasıl gidilir?” diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Adından da anlaşılacağı üzere, Anadolu Yakası’nda Kartal’da. Anadolu Yakası’nın en merkezi yerlerinden olan Kartal, sakin ve merkezi bir konumda olduğu için kolay ulaşılabilir. Özellikle Anadolu Yakası’nda yaşayanlar için trafik stresi yaşamadan gidebilecekleri bir otel, Titanic Business Kartal.

Titanic Business Kartal; Bostancı Feribot İskelesi’ne 8 km, Kadıköy Feribot İskelesi’ne 14 km, Anatolium AVM ve Ikea’ya 3 dakikalık mesafede bulunuyor. Metroyla da soğanlık durağında inip, 300 metre yürüyerek ulaşabiliyorsunuz. Arabayla, taksiyle veya toplu taşımayla rahatlıkla gidebilirsiniz. Tam adresi Titanic Business Kartal’ın internet sitesi üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Fiyatları

Peki Titanic Business Kartal’da gelin hamamı fiyatları nasıl, biraz da ondan bahsedelim. Elit ve lüks bir otel olan Titanic Business Kartal’da gelin hamamı düzenlemek, bir hamamda gelin hamamı düzenlemekten biraz daha pahalıya mal olabilir. Fakat sizler de hak verirsiniz ki hamamdan alacağınız hizmet ile Titanic Business Kartal’dan alacağınız hizmet arasında uçurum var. Haliyle fiyat farkı söz konusu olacaktır.

Ayrıca hatırlatmakta fayda var. Gelin hamamı için en önemli şeylerden biri hijyendir. Artan taleple birlikte çoğu hamam bu tarz etkinlikler düzenlemeye başladı ve müşteri sayılarında artış oldu. Fakat kişi sayısının artışıyla birlikte temizliğe verilen önemde düşüş meydana geldi. Bu yüzden fiyatları biraz yüksek bile olsa, hijyenik olduğuna güvendiğiniz yere gitmenizi öneriyoruz.

Bütçe elbette ki önemli. Bütün bütçenizi düğünden önce kesinlikle bitirmemelisiniz. Düğün yapmayı planladığınız yerlerin ve diğer harcamaların da tahmini çizelgesini çıkarıp, dengeli bir harcama yapmalısınız. Ama bu özel günün bir daha tekrarı olmayacağını da hatırlatalım. Titanic Business Kartal’ın özel fırsatlarından biri eğer düğününüzü otelde yaparsanız; kına, bekarlığa veda partisi ve gelin hamamı için indirimleri oluyor. Belki bu fırsattan yararlanmak istersiniz.

Fakat yine de otel ile görüşüp belirli planlamalar sonucunda daha uygun fiyatlı bir gelin hamamı yapmanız mümkün. Kısacası Titanic Business Kartal’dan neler talep ettiğiniz fiyatları belirliyor olacak diyebilir. Sitemizdeki “fiyat teklifi al” butonuna tıklayarak net fiyatlara ulaşabilirsiniz. Kendi bütçenize göre bir organizasyon yapılıp yapılamayacağını da böylelikle öğrenebilirsiniz.

Düğün arifesinde olan siz hanımlara gelin hamamı ile kına gecesi arasındaki farkları açıkladık. Son zamanlarda trend olan gelin hamamını yapabileceğiniz harika bir otel olan Titanic Business Kartal’ın sunduğu imkanlardan ve gelin hamamı fiyatlarından bahsettik. Sıradan bir hamamda gelin hamamı yapmaktansa, Titanic Business Kartal’da gelin hamamı düzenlemenin size yaşatacağı ayrıcalıkları anlattık. Peki sizin tercihiniz gelin hamamından mı yoksa bekarlığa veda partisinden mi yana olur? Bize nedenleriyle birlikte yorum olarak yazabilirsiniz. Daha öncede Titanic Business Kartal’da gelin hamamı deneyimi yaşamış hanımların yorumlarını da merakla bekliyoruz.

Sırala

 1. Avatar
  Aylin
  Puan

  Kınadan önce nedimelerimle eğlenmek ve spa için Titanic otelin hamam ve spasını tercih ettik, öncelikle çok temiz ve hijyenik olduğunu belirtmek isterim. Onun dışında hizmet kalitesi olarak da oldukça iyiyler ikramlarımız müziğimiz eksik olmadı çok memnun kaldık teşekkürler

 2. Avatar
  Merve ve arkadaşları
  Puan

  Osmanlı hamamlarını andıran geleneksel bir mimarisi var hizmet açısında çok kaliteli ilk hamama girdiğimizde bizim için hazırlanan meyve ve lokum çerez tabakları vardı hayran kaldık güzel bir organizasyon oldu teşekkürler

 3. Avatar
  Pınar
  Puan

  Hamamda kına gecesi organizasyonum için Titanic Businessi tercih ettim organizasyon sorumluları gerek kına öncesi gerek kına sırasında çok ilgilendiler hamamı o kadar güzel süslemişlerdi ki orgnizasyon firması tutsam en fazla bu kadar olurdu heralde 🙂 Ellerinize sağlık diyorum muhteşemdi

 4. Avatar
  Ayşe
  Puan

  Hamamda kına organizasyonu düşünen tüm gelinlere tavsiye ederimmm herşey muhteşemdi

 5. Avatar
  Suna
  Puan

  Titanic hotelin hamamında bekarlığa veda organizasyonumu düzenledim gerçekten tertemiz ve ihtiyacınız olabilecek tüm malzemeleri temin ediyorlar (havlu terlik vs) hem bakım yaptırdık hem de çok eğlendik müzik yayını bile yaptılar muhteşemdi

Yorum yaz