Perküsyon & Tromphet

Percussion ve Tromphet performansı konusunda uzman olan ikili yıllardır Uludağ Turkcell -40 C Partilerinde, Auto Show, Bilişim ve Proshow gibi çeşitli fuarlarda, Formula 1 İstanbul Tanıtımlarında, JTI Yaza Merhaba ve yeni yıl etkinliklerinde, birçok davet, açılış, party ve düğünlerde birlikte çalmışlardır.
Percussion ve tromphet eğlencenin doruğa çıkması istenen etkinliklerde güncel Türkçe ve Yabancı müziklerin üstüne Percussion’cunun doğaçlama çalması ile bütün parçaların daha hareketli ve neşeli hale gelmesidir. İstenildiği takdirde davetlilere Tef, Darbuka ve Ziller dağıtılarak onlarında show’a katılması sağlanabilir.

Düğün müzik gruplarından Perküsyon Tromphet düğün orkestrası düğünlerde uzun yıllardır yer almaktadır. Dilerseniz bu  müzik grubuna isim veren bu iki enstrümanın ne olduğunun açıklamasını yapalım.

Perküsyon elle çalınan ve hoş ses çıkarabildiğiniz her türlü alet veya cisim olarak kabul edilir. Perküsyon aletleri çok çeşitlidir. Bunlara örnek verecek olursak darbuka, tef, shaker, bango ve bunun gibilerini sayabiliriz.

Müziğin En Güzel Hali

Tromphet  ise bakırdan yapılmış olan üflemeli bir çalgıdır ve trampet ile karıştırılmamalıdır. Bir ağızlıkla kendi içine kıvrılmış silindir biçiminde bir borudan oluşur.  Pistonlu ve düz olmak üzere iki biçimi vardır. Askeri mızıkalarda ve caz müziğinde yaygın olarak kullanılır. Bu iki enstrüman bir araya geldiğinde düğünlerin müzik ihtiyacını karşılayacak bir bileşim ortaya çıkmış oluyor. Perküsyon Tromphet grubu iki kişiden oluşmaktadır. Düğünlerde özellikle ritm duygunuza uygun soundlarla eğlenmek istiyorsanız Perküsyon Tromphet düğün orkestrasını çağırabilirsiniz. Yani kıvrak danslar, göbek dansları gibi bizim millet olarak son derece sevdiğimiz dans türlerini çalmak mümkün perküsyon ve tromphetle, ayrıca perküsyon sadece doğu kökenli ritmler değil batı tarzı ritm duygularını da hayata geçirebilmekte. Düğün müzik grupları içinde özelleşmiş bir yapıya sahip olan bu grup müzik duygunuzu zenginleştirecektir ve sizi eğlendirecektir.

Perküsyon Tromphet performerları yıllardır Uludağ Turkcell-40 C Partilerinde Auto Show, Bilişim ve Phoroshow gibi çeşitli fuarlarda, Formula 1 İstanbul Tanıtımlarında ve bunun gibi etkinliklerde müziğini sergilemektedir.

Düğün performanslarının canlı ve akıcı geçmesi için canlı doğaçlamaya sıkça yer verilmekte ve eğlencenin artması için Türkçe ve yerli müzikler üzerine perküsyon sanatçısını doğaçlama çalması ile müziklerin daha kıvrak ve neşeli hale getirmesi söz konusudur. Ayrıca düğün orkestrası, eğlenenlere tef, darbuka ve ziller dağıtarak eğlenceyi zirveye taşımaktadır.

Perküsyon ve Tromphet Düğün Orkestrasını eğer düğününüzde veya etkinliğinizde görmek isterseniz talebin zaman içinde karşılanabilir olmasından dolayı sezona göre 2 veya 3 hafta önceden bağlantı kurmalısınız. Grup çeşitli paket fiyatlar uygulamaktadır. Başlangıç paket fiyatı 1500 ile 2500 TL arasındadır. Grup düğün öncesi bir planlama toplantısına gerek duymaktadır. Grup açık ve kapalı ortamlarda hizmet verebilmektedir. Hizmet türlerinde davul şov ve grup performansı vardır.

Perküsyon & Tromphet Detayları

 • Başlangıç Paket Fiyatı: 1.500-2.500 TL
 • Ne Kadar Önce Görüşülmeli?: Sezonagöre 3 gün ila 2 hafta önce
 • Hizmet İçeriği: Açık Havada Performans, Şehir Dışında Hizmet, Düğün Öncesi Planlama Toplantısı
 • Hizmet Türleri: Davul Show, Grup

Sırala

 1. Avatar
  Kemal
  Puan

  Capcanlı bir orkestra tümm gece bizim tarzımızda çaldılar çok eğlendik valla mükemmelsinizz 🙂

 2. Avatar
  Demet & Arda
  Puan

  Düğünümüzü siz güzelleştirdiniz sesinize emeğinize sağlık. Çok eğlendik 🙂 Efsane cool ve enerjik bir ekip !

 3. Avatar
  Melisa
  Puan

  Çok hareketli ve muhteşem bir grup düğün boyunca yerimizde duramadık :))) elinize emeğinize sağlık harikasınızzzz

Yorum yaz