Pembe Köşk Emirgan

Emirgan Korusu’nda sizleri gerçekleşecek pembe hayalleri kurmaya davet eden Pembe Köşk’te tüm hayalleriniz bir bir gerçek olacak! Farklı düğün konseptleri ve kokteyl seçenekleriyle sizlere hizmet veren Pembe Köşk tarihi düğün mekânlarını sevenlerin ilgisini çekmeyi başarıyor!

Otantik Düğün Sevenlerin Adresi: Pembe Köşk

İsmail Paşa tarafından inşa ettirilen Pembe Köşk tam bir Osmanlı evi görüntüsündedir. Otantik ve tarihi mekânları seven çiftlerin beğenisini toplamayı başaran Pembe Köşk tarihine sizi de eklemek için heyecanlanıyor!

Pembe tonlarının sıcaklığıyla dekore edilmiş Pembe Köşk’te dilerseniz masa ve sandalyelerin giydirmeleri değiştirebiliyorsunuz. Mekanın ana rengi pembe olduğu için genel olarak pembe tonuna uygun renkleri bünyemizde bulunduruyoruz. Sizlere gerek organizasyonlarınızda gerekse etkinliklerinizde profesyonel hizmet sağlayan köşkte 3 kapıdan giriş vardır. Büyük geniş bir salonun açıldığı ön girişte gizli bir oda vardır. Bu odayı genellikle gelin odası olarak dekore etmekteyiz. Damatlara bazen küçük bir şaka da tabi ki bizimde olmazsa olmazlarımızdan!

İki katlı şirin köşk olarak ifade edilen Pembe Köşk’te kışın 100 kişili kokteylli organizasyonlarınıza yapabilmekteyiz. Yaz dönemlerinde ise 350 kişiyi kadar davetlinizi ağırladığımız bahçemizde ise hoş kokulu ağaçlar vardır.

Pembe Köşk ’te Hangi Etkinliklere Yer Veriliyor?

 • Kına Geceleri
 • Düğün Organizasyonları
 • Kokteyller
 • Partiler
 • Kutlamalar
 • Eğlenceler
 • Bayi Toplantıları
 • Kurumsal Etkinlikler
 • Yemekli Davetler
 • Baby Shower Kutlamaları
 • Evlilik Teklifleri
 • Bayi Eğlenceleri gibi çeşitli etkinlikler Pembe Köşk farkıyla sizlere sunulmaktadır.

5 yıldızlı bir işletme kalitesine sahip köşkte dilediğiniz etkinliği yapmak için ihtiyacınız olan tek şey randevu almak! Köşkte daha önce etkinlik ve organizasyon yapmış tüm müşterilerimize ise kulak vermeyi ihmal etmeyin! Pembe Köşk sayfamızda yer alan galeride yaptığımız etkinliklerin hepsini görebilir ve yorumlar kısmında bizleri değerlendiren misafirlerimizin yorumlarını okuyabilirsiniz.

Pembe Köşk ’ün Hizmet Kapasitesi Nedir? Pembe Köşk ’te Kaç Kişilik Davetler Verilebilir?

Pembe Köşk’te yapacağınız tüm etkinlikler butik etkinlikler kategorisinde sıralanabilir. Maksimum 350 kişiyi rahatlıkla ağırlayabileceğimiz Pembe Köşk’te kapasite açısından problem yaşamamanız için çözümler üretiyoruz.

Düğünde nişana, kurumsal etkinlikten mezuniyet törenlerine kadar çeşitli etkinliklerinizde sizlere en iyi hizmeti sunan Pembe Köşk’e gelerek kapasite ve diğer konular hakkında en net bilgiyi alabilirsiniz.

25 ila 50 araçlık otopark kapasitesiyle sizlerin araçlarına da ev sahipliği yapan köşkte vale hizmeti de bulunmaktadır.

Tarihçe

Emirgan Parkı, Boğaz'ın antikiteden gelen büyük ağaç varlığının günümüze kalmış zengin parçalarından biridir.

17.yy, da IV. Murat'ın Revan Seferi sırasında, Revan Kalesi kumandanı olan Emir Mirgünoğlu, kalenin fethinden sonra affedilerek Emirgan?da oturmasına müsâade edilmişti Bugün Emirgan adı buradan gelmektedir.

Hıdiv, in İngiltere. Fransa tarafından indirilmesinden sonra, daha bir süre aile elinde kalan park,1930'larda Satvet Lütfi TOZAN tarafından satış alınmış, Tozan'ın bir davetine icabet eden Vali ve Belediye Başkanı Dr. Lütfi KIRDAR'ın ilk kez gördüğü çevresine bakınıp " bir kişiye bu kadar yer çok " demesi ile,1940'lar başında kamulaştırılıp şehrin mülkiyetine geçirilmiştir. Korulukta İsmail Paşa tarafından yaptırılan üç köşkten biri olan Pembe Köşk İki katlı tam bir Osmanlı evi üslubunda. ahşap kaplamalı, ismine uygun olarak sardunya pembesine boyatılmış, pembe renkli bir köşktür.

Köşke giriş üç kapıdan yapılır. Protokol kapısı, ön kapı ve personel kapısıdır. Ön girişte, büyük geniş bir salon ve salona açılan iki oda, protokol kapısı girişinden ise gizli bir oda daha mevcuttur. Ayrıca birinci katta Tuvalet, banyo ve mutfak vardır. Salondan ikinci kata geniş bir merdivenle çıkılır. İkinci katta. Merdivenden çıkınca, geniş büyük bir salon ve salona açılan iki büyük odası haricinde. salondan ara koridora geçince koridora açılan beş büyük odası ve iki küçük sandık odası daha vardır.

Tarihin Gelmiş Geçmiş En Güzel Köşklerinden Biri

1982 yılında Turing tarafindan onarımı yapıldı. Ocak 1995 yılında Büyükşehir Belediyesi' ne devredildi. Köşkün içindeki çeşme ve bahçesindeki çeşme mermerlerindeki ince el işi sanatı raspalanarak temizlenip eski yerlerine yerleştirildi.1995 Şubat ayında belediye tarafından başlatılan bu tadilatla Pembe Köşk, A' dan Z' ye baştan başa büyük bir bakımdan geçirildi. Büyük bir ihtimam ve dikkatle ince el işi sanatınızı tüm örneklerine, paha biçilmez tarihi değerine, saygı gösterilerek eski orjinal haline uygun renkte ve özellikte, çatısı dahil tamamen onarıldı. Dış ve iç cephe boyaları raspa edilerek yenilendi. Alaturka döşemeleri yenilenip cilalandı. Kapı ve pencere doğramalarının bakım onarımları yapılıp boyandı. Elektrik, kalorifer ve mutfak tesisatları yenilendi, bahçe düzenlemeleri yapıldı. İçerisi sedirleri ve önlerinde gümüşletilen sinileri ile batılaşma dönemi öncesi TÜRK EVİ üslubunda döşenmiş ve dış mimarisinin gereğine uyulmuştur.

Köşk 1878 Mısır Hıdivi Abbas Hilmi Paşa döneminde zamanın paşalarına seyir mekanı olarak hizmet vermiştir. Bugün ise bu köşklerden sadece bürokratlar değil, halkında faydalanabilmesi için, üç yıldızlı işletme fiyatına, beş yıldızlı hizmetle, restoran ve kafeterya olarak halkın hizmetine açılmıştır

Yorumlar

Sırala

 1. Avatar
  Buket&Deniz
  Puan

  Çocukluktan beri tanıdığınız kişi hayat arkadaşınız oluyor ise hemen hemen her şeyini biliyorsunuz demektir. Benim için büyük avantajdı zevkini bilmem. Bir diğer avantaj ise böyle harika bir düğün alanı biliyor olmamdı. Ben çok rahat ettim, tavsiye ederim.

 2. Avatar
  Esma & Bora
  Puan

  Nostalji seven gelin adaylarının mutlaka ziyaret etmesi gereken bir mekan 🙂 Eski Türk filmlerindeki o romantik sahneleri yaşayabileceğiniz bir köşk hayran kaldık

Yorum yaz