Gelin Hamamı için Sultanlara Layık Bir Mekan Tarihi Mihrimah Sultan Hamamı

Derler ki , Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan’ın kızı Mihrimah’a aşkını anlatmak için Mimar Sinan'ın inşa ettiği bir yerdir Mihrimah Sultan Cami ve Külliyesi. On altıncı yüzyıldan günümüze değin hizmet veren Mihrimah Sultan Hamamı da işte bu külliyenin bir bölümüdür. Bu büyük ve tarihi aşkın mekanı olan Mihrimah Sultan Hamamı, geçen yüzyıllar içinde modern olanaklarına rağmen otantik yapısını koruyarak günümüze dek gelmiştir. İstanbul Edirnekapı’da bulunan hamam, düğün kültürümüzün en güzel parçalarından olan gelin hamamı organizasyonlarında uygun fiyatları, temizliği ve büyüleyici ortamıyla hizmet vermektedir.

Gerçek Hayattan Dinlendirici Bir Kaçış: Mihrimah Sultan Hamamı

İstanbul’un tarihi ilçesi Fatih’in Edirnekapı semtinde bulunan Mihrimah Sultan Hamamı, hamam, masaj, sauna, jakuzi ve havuz hizmetlerini bir arada sunmaktadır. Mihrimah Sultan Hamamı, tarihi dokusunu koruyarak yıllar içerisinde modern hizmeti bir arada sunabilen İstanbul’daki ender hamamlardandır. Tam da bu sebeple, hem gelin hamamı ya da kına organizasyonları hem de gündelik kullanım için oldukça fazla tercih edilmektedir. Hatta İstanbul’a gezmeye gelen yerli ve yabancı turistlerin de mutlaka görmek istedikleri bir yerdir Tarihi Mihrimah Sultan Hamamı. Üstelik uygun giriş ücreti ile ister sevdiklerinizle isterseniz de yalnız; dinlendirici, keyifli ve rahatlatıcı bir günü el yakmayacak fiyatlara doya doya yaşayabilirsiniz.

Gelin Hamamının Vazgeçilmez Mekanı: Tarihi Mihrimah Sultan Hamamı

Yüzyıllardan beri süregelen düğün hazırlıkları kültürümüzün en güzel parçası gelin hamamı için, otantik dokusuyla Mihrimah Sultan Hamamı kadınlar bölümü hizmetinizde. Düğün hazırlıkları sürecinde gelinin stres atıp dost ve akrabaları ile keyifli bir hamam sefası için Mihrimah Sultan Hamamı’nda özel organizasyonlar düzenlenmektedir. Tarihi Mihrimah Sultan Hamamı’nın gelin ve davetlilerine özel olarak göbektaşı ve saunada terlemelerinden sonra kese ve köpük masajı hizmeti de sunulur. Elbette gelin ve gelin hamamı davetlilerine sürpriz sunumlar eşliğinde ve de geleneksel gelin hamamı ritüellerine uygun olarak!

Mihrimah Sultan gelin hamamı fiyatları ve damat hamamı fiyatları, kına organizasyon detayları için hemen iletişime geçebilir, "teklif al" formunu doldurarak özel fiyat tekliflerine ulaşabilirsiniz..

Tarihi Mihrimah Sultan Hamamı’nda Sultanlara Layık Hamam Sefası Sizi Bekliyor

Gerçek anlamda hamam sefasını doyasıya yaşamaya Mihrimah Sultan Hamamı’na davetlisiniz. Öyle ki, mekana girer girmez, profesyonel karşılama görevlileri tarafından karşılanıp size özel tahsis edilen odanıza yönlendirilirsiniz. Özel odanızda kıyafetlerinizi çıkarıp mekandan verilen peştemaliniz ile hamama geçerek yüzyıllardan beri şifa kaynağı olan mekanımızda, keyfinize bakabilirsiniz. Hamamın sıcacık ve nemli ortamında, ortada bulunan göbektaşı ve etrafındaki kurnalarda keyfini çıkararak yıkanıp, sıcak havuz ve saunada tüm yorgunluğunuzu giderebilirsiniz.

İstanbul’un Yüzyıllar Ötesinden Gelen Şifa Kaynağı: Tarihi Mihrimah Sultan Hamamı

Hamam kültürü, içinde bulunduğumuz coğrafyanın dinlendirme ve keyif yapma amacının yanında, şifa kaynağı olarak da gördüğü bir alışkanlığıdır. Mihrimah Sultan Hamamı, buhar banyosundan jakuziye, sıcak su havuzundan keseye, köpük masajından göbek taşı masajına ve saunaya kadar her türlü hamam hizmetini sunmaktadır. Üstelik tarihi dokuya sahip, yüzyıllardan bu yana ayakta kalmış olan büyüleyici yapısında tüm ihtişamı ile!

Hamam Alışkanlığının Sağlığa Faydaları

- Cildin ölü derilerden arınmasını sağlayarak parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar.
- Solunum yolları rahatsızlıklarına ve astıma iyi gelir.
- Kas ağrıları ve bedensel gerginlikleri giderir.
- Stresi azaltır.
- Zihinsel arınma sağlar.
- Kan dolaşımını hızlandırır.
- Vücudun toksinlerden arınmasına yardımcı olur.
- Buhar banyoları ve sıcak su havuzları hücrelerin oksijen seviyesini yükseltir.

Tarihi Mihrimah Sultan Hamamı Nerede? Nasıl Gidilir?

Mihrimah Sultan Hamamı, Mihrimah Sultan Camisi ve Külliyesi içerisinde, İstanbul’un tarihi yarım adasında on altıncı yüzyıldan günümüze dek hizmet vermektedir.

Fatih’te bulunan Mihrimah Sultan Hamamı’na toplu taşıma ya da kişisel araçlarla ulaşım oldukça kolaydır. Mihrimah Sultan Hamamı’na toplu taşıma ile nasıl gidilir derseniz, Taksim, Beşiktaş ve Kadıköy’den buraya tek otobüs kullanarak ulaşım sağlayabileceğinizi belirtelim. İstanbul kent surlarının bitişiğinde bulunan hamam, Edirnekapı otobüslerinin son durağına oldukça yakın lokasyondadır.

Tarihi Mihrimah Sultan Hamamı açık adresi ise şöyledir: Karagümrük Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi Numara: 333 Posta Kodu: 34091 Edirnekapı/ Fatih/ İstanbul

Tarihi Mihrimah Sultan Hamamı Çalışma Saatleri

Tarihi dokusuyla sizlere muhteşem bir hamam hizmeti ve deneyimi sunan Mihrimah Sultan Hamamı, sabah 6.30’dan 23.00’a kadar açıktır. Böylelikle günün neredeyse her saatinde hamamdan faydalanabilmeniz mümkündür. Kişisel kullanımın yanı sıra gelin hamamı, damat hamamı gibi özel organizasyonların gerçekleştirilebildiği mekanda bir organizasyon planlıyorsanız, anında fiyat teklifi alabilirsiniz!

Cep Yakmayan Fiyat Listesi ile Mihrimah Sultan Hamamı’nda Gelin Hamamı Lüksü

Tarihi Mihrimah Sultan Hamamı, gelin hamamı gibi organizasyonlar ve kişisel kullanımlar için onlarca yıldır tercih edilmektedir. Bunun yanında gelin hamamı, damat hamamı ve kına gibi geleneksel organizasyon ve eğlenceler de için İstanbul’un en çok tercih edilen hamamıdır. Ayrıca mekan kurumsal etkinlik, turizm acenteleri ve film çekimleri için de kullanıma açıktır. Bu ve bunlar gibi organizasyonları gerçekleştirmek için mekanın profesyonel ekibi ile iletişime geçebilirsiniz. Mihrimah Sultan Hamamı’nın sizlere özel sunduğu fırsatları kaçırmamak ve giriş fiyatı 2018’in ne kadar olduğunu öğrenmek için hemen bizi arayın.

Neden Gelin Hamamı için Tarihi Mihrimah Sultan Hamamı’nı Tercih Etmelisiniz?

 • Mihrimah Sultan Hamamı, Mimar Sinan tarafından Kanuni Sultan Süleyman zamanında Mihrimah Sultan Cami ve Külliyesi içinde inşa edilmiştir.
 • Rivayete göre Mimar Sinan’ın Mihrimah Sultan’a aşkını sembolize etmek için inşa ettiği bir mekandır Mihrimah Sultan Hamamı. Siz de gelin hamamı organizasyonunuzu Tarihi Mihrimah Sultan Hamamı’nda gerçekleştirerek etkinliğinize bu hoş ayrıntıyı dahil edebilirsiniz.
 •  Mihrimah Sultan Hamamı, 16. Yüzyıldan günümüze kadar hamam olarak hizmet veren, modern olanakları kullanmasına karşın tarihi dokusunu bozmamış bir mekandır. Mihrimah Sultan Hamamı’nın modern hizmetlerini otantik ve tarih kokan mekanında almak, siz ve davetlileriniz için tam manasıyla ayrıcalık ve etkileyici bir deneyim olacaktır.
 • İstanbul’un Fatih ilçesi Edirnekapı semti lokasyonunda bulunduğundan dolayı Tarihi Mihrimah Sultan Hamamı’na ulaşım İstanbul’un her yerinden oldukça kolaydır. Böylece gelin hamamı etkinliğinizi gerçekleştireceğiniz gün siz ve davetlileriniz ister toplu taşıma ister kişisel araçlarınız ile kolayca bu mekana ulaşabilirsiniz. Üstelik hamam sefanıza trafik çilesini eklemeden.
 •  Tarihi Mihrimah Sultan Hamamı’nda hamam, jakuzi, sauna, buhar banyosu, sıcak su havuzu, göbektaşında kese, masaj ve yıkama hizmetleri modern olanaklarla sunulmaktadır.
 • Mihrimah Sultan Hamamı kişisel kullanımın yanında gelin hamamı, damat hamamı, çeşitli kurumsal toplantı ve turistik etkinlikler için de hizmet vermektedir.
 • Gelin hamamı organizasyonlarında davetlilere özel ve eğlence dolu sunumlar Tarihi Mihrimah Sultan Hamamı’nda sürprizli ve coşkulu bir biçimde yapılmaktadır. Gelin hamamı organizasyonu ayrıntılarını keşfetmek, gelin hamamı fiyatlarını öğrenmek ve planlama yapabilmek için bizimle iletişime geçebilir, hemen fiyat teklifi alabilirsiniz.
 • Düğün stresinizi sevdiklerinizle birlikte atmak ve unutamayacağınız bir hamam sefası yaşamak için sizleri Tarihi Mihrimah Sultan Hamamı’na bekliyoruz.

Yorumlar

Sırala

 1. Puan

  Yılların yıpratamadığı mükemmel bir hamam özellikle dekorasyonu çok hoşuma gitti güller ve mumlarla süslenmiş şahane bir ortam hazırlamışlar ayrıca ikramlıkları ve müzikleri de eksik etmediler çok memnun kaldık teşekkür ederiz 🙂

 2. Puan

  Hem nostalji yaptık hem de çok eğlendik. Organizasyon çok güzel oldu. süslemeler çok özenli yapılmıştı prenses gibi hissettim 🙂

 3. Puan

  Gelin hamamımı mihrimah sultanda yaptım özellikle tarihi bir salon olduğu için seçtim ve süslemesi de çok güzeldi dekorasyonu tam gelin hamamı konseptine uydurmuşlardı çok beğendim 🙂 teşekkürler

Yorum yaz