La Galeria Hamamarkası Kültür Ve Sanat Merkezi

Ankara’nın en özel noktalarından biri ve Osmanlı Dönemi’nde Karacabey İmareti’nin bir bölümü olarak kullanılan Hamamönü semti, tarihi konaklarıyla biliniyor. Aslında bölgenin tarihçesi daha da eskiye gidiyor.  Semte ismini veren Karacabey, Oğuz Beylerinden Celalettin Karacabey tarafından yaptırılmış bir hamam. Tarihi Hamamönü Konaklarından La Galeria Hamamarkası Kültür Ve Sanat Merkezi ise, özgün haline sadık kalınarak özenle restore edilmiş yapılardan biri.

La Galeria Hamamarkası Kültür Ve Sanat Merkezi’nde, özellikle resim ve heykel sergileri, üst düzey çeşitli resepsiyonlar, kokteyl gibi etkinlikler düzenleniyor. Tüm bu etkinliklerin yanı sıra La Galeria Hamamarkası Kültür Ve Sanat Merkezi, hem düğün, nişan, kına gecesi, bekarlığa veda, sünnet gibi bireysel, hem de bayi toplantısı, konferans, seminer gibi kurumsal organizasyonlara ev sahipliği yapıyor.

La Galeria’da Düğün

La Galeria Hamamarkası Kültür Ve Sanat Merkezi düğün organizasyonları için ayrı ayrı değerlendirilebilecek kapalı ve açık alan fırsatı sunuyor. Kapalı alanda 150 kişi kadar davetli, açık alanda ise 200 kişiye kadar davetli rahatlıkla ağırlanabiliyor. Mekanda düğün yemeği üstün bir servis anlayışı ile servis edilebiliyor. Düğün yemeği için konak organizasyon yöneticileri tarafından davet menüleri oluşturulmuş durumda. Bu menüler arasından size en uygun alternatifi seçerek konuklarınıza bir lezzet şöleni sunabilirsiniz. Davet menülerinin size hitap etmemesi durumunda ise dışarıdan catering firması getirmek konusunda özgürsünüz. Keza aynı şekilde organizasyon firması, fotoğrafçı,  ses ve ışık sistemi,  getirmenize de olanak sağlanıyor. Düğün masalarının dekore edilmesi, müzik yayını konularda işletme yöneticisi ile görüşebilirsiniz.

Bu Düğünün Mistik Bir Öyküsü Var!

Tarihi mekanlarda düğün yapmak son yıllarda yükselen trendlerden biri. Bu bağlamda son derece otantik bu konakta samimi, şık ve büyülü bir düğün gecesi yaşayacaksınız. Müstakbel eşinizle bu farklı atmosferde hayatınızı birleştirmek eminiz tarifsiz duygular yaşatacak. Ayrıca davetiyenizden, kiralayacağınız gelin arabasına kadar, “konak ve tarih” konsepti özelinde, mekanla kombinlenecek bir öykü oluşturmanız da mümkün. La Galeria Hamamarkası Kültür Ve Sanat Merkezi sadece bina olarak değil, dekorasyon olarak da güçlü tarihi izler taşıyor.

Antika koltuklar, halılar, perdeler, dolap ve vitrinler size adeta bir zaman tünelinde hissettirecek. Bu özel havayı pekiştiren diğer unsur da sergi alanındaki eserler olacak. Düğün organizasyonunuz kapsamında, fonda özel sanat eserlerinin yer aldığı şiirsel, şık ve niş bir nikah sonrası kokteyl düşünebilir veya açık ya da mekanda oturmalı düzende düğün yemeği verebilirsiniz. Ya da her ikisi! Düğünden önce konuklarınıza bu özel atmosferde soft müzikler ve doyumsuz bir görsellikle hoş bir “Hoş Geldiniz Kokteyli” verilir. Ardından davetlileriniz düğün yemeği için dış mekana alınırlar ve bu kez sizin “tarihi” anlarınız başlar.

Fotoğraflar Konuşacak

Evlenecek çiftlerin en önemli iş başlıklarından biri de fotoğraf, düğün hikayesi ve video çekimi gibi özel günü kalıcı hale getiren unsurlar oluyor. Birçok çift bu hususa, düğüne gösterdikleri özenin ötesinde bir efor sarf ediyor. La Galeria Hamamarkası Kültür Ve Sanat Merkezi, işte tam bu noktada da tercih sebebi oluşturuyor. Konak iç ve dış alanı düğün dış çekim fotoğrafları ve düğün hikayesi klipleri için çok uygun bir doğal plato adeta.  Dolayısıyla, onca stres ve her şeye yetişme telaşı içindeyken, fotoğraf konusunu düşünmenize gerek kalmayacak.

Düğün için ayrı, dış çekim için ayrı mekan arayışında bulunmayacaksınız. La Galeria Hamamarkası’na bir miktar erken gelerek fotoğraf ve video çekimlerinizi gerçekleştirebileceksiniz. Ve bu durum, en güzel gününüzde zaman ve enerji kazanımı olarak size yansıyacak.  Ayrıca belirtmemiz gerekir ki, düğün gecesi boyunca çekilen tüm görüntüler bu mistik özel fona sahip olduğu için eşsiz bir seyir zevki sunacak. O güzel saatler bitecek ama size ve konuklarınıza unutulmaz anılar ve adeta katalog olacak kalitede özel fotoğraf ve videolar kalacak.

Kına Gecesi La Galeria’da Yeniden Anlamlanacak

Kültürümüzde ayrı bir yeri olan özel etkinliklerden biri de kına gecesi. Kına gecesi denilince hepimizin zihninde bir konsept canlanıyor. La Galeria Hamamarkası Kültür Ve Sanat Merkezi, düğün organizasyonlarının yanı sıra kına geceleri için de enfes bir seçenek diyebiliriz. Böyle bir konakta yapacağınız bir kına gecesi ise konseptin tam anlamıyla hayata  geçeceği anlamını taşıyor. Kırmızılar içinde, saten ya da kadife bindallınızla bu tarihi konağa arzı endam ettiğinizi tasavvur edin. Tahtınıza oturdunuz. Kına kızlarınız size tefleriyle eşlik ediyor. Hatta arkada canlı bir fasıl ekibinin o eşsiz sanat müziği eserleriyle geceyi çevreliyor. Sizce de muhteşem değil mi?

Fiziksel özelliklerinin yanı sıra hizmette de farklı olan La Galeria Hamamarkası Kültür Ve Sanat Merkezi, size organizasyon sorumlusu veriyor ve istediğiniz etkinlik her ne ise işletme ile hazırlıkları eşgüdüm içinde yürütebiliyorsunuz. Kuşkusuz bu da önemli bir ayrıcalık.

Mekanda otopark ve vale hizmeti bulunuyor.

Nerededir?

La Galerie Hamamarkası Kültür Ve Sanat Merkezi, Ankara, Altındağ İlçesi’nde, Altındağ Belediye Nikah Sarayı’na 300 metre, Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne 1 km uzaklıkta.

Adres: Sakarya Mahallesi, Kadınkız Sk., 06230 Altındağ/Ankara

Yorumlar

Sırala

  1. Puan

    La Galeriada güzel bir kına töreni yaptık.Tarihi Hamamönünde tarihi bir konakta harika bir kınamız oldu.mekanın otantik bir dekoru var.kız kıza eğlenceli bir kına oldu.hersey harika.çok tesekkuerl ederiz.

Yorum yaz