Kılıç Ali Paşa Hamamı Hakkında

Adını Osmanlı donanmasının bilinen komutanlarından birisi olan Kılıç Ali Paşa’dan alan bu mimari yapı, Kılıç Ali Paşa tarafından Mimar Sinan'a yaptırılmıştır. Harikulade bir hamam olarak adından oldukça fazla söz ettiriyor... Gerek mimarisi yapısı gerekse üzerinde taşıdığı geçmişe ait mistik esintileri ile gelen herkesi büyüsü altına alan Kılıç Ali Paşa Hamamı, köklü geçmişi ile konuklarını ağırlıyor. İstanbul’da hamam kültürünün nadide izlerini taşıyan bu hamam, gelin hamamı ve damat hamamı konseptleri ile geleneklerimizi taçlandırmaya devam ediyor. Profesyonel ekibi, yüksek kalite çalışma prensipleri ve uygun fiyatları ile karşımıza çıkıyor. Sizlere benzersiz bir deneyim sağlayan Kılıç Ali Paşa Hamamı, ülkemizde bulunan nadide hamamlardan birisi olarak yine sizlerin beğenisine sunuluyor.

Kılıç Ali Paşa Hamamı’nda Sunulan Hizmetler

Köklü bir geçmişi bünyesinde barındıran Kılıç Ali Paşa Hamamı, hamam kültürünü en ince detayına kadar organize ediyor. Ayrıca siz konuklarının geçmişe yolculuk yapabilmesine olanak sağlıyor. Osmanlı döneminden izler taşıyan bu harikulade hamam, dönemin ritüellerine uygun olarak sizlere benzersiz bir hamam seansını mümkün hale getiriyor. Gelin hamamı, damat hamamı, çocuklar için hamam gibi etkinlikleri çok daha anlamlı bir hale getiren Kılıç Ali Paşa Hamamı, farklı organizasyon tekliflerinize de açık olarak sizlere mükemmel bir hizmet sunuyor. Hamam içerisinde sizlere sunulan ev yapımı şerbet, sıcak alana girmeden önce ferahlamanızı sağlayarak lezzetli bir damak tadına sahip olmanızı sağlıyor.

Kese ve köpük masajı ile derinlemesine bir ferahlık hamam içerisinde siz konuklara vaat edilen seçenekler içerisinde yer alıyor. Peştamal, havlu, şampuan, sabun ve terlik hamama girmeden önce siz konuklara temin edilerek, konforlu bir ortamda bulunmanıza katkı sağlıyor. Kılıç Ali Paşa Hamamı içerisinde yer alan dinlenme alanı, geniş ve görkemli kubbeden süzülen ışıkları izlemeniz için harika bir fırsatı sizlere sunuyor. Hamamda bulunan kafe hizmeti, dinlenme alanında vakit geçirirken yararlanabileceğiniz seçenekler içerisinde bulunuyor.

Türk Hamamı

Osmanlı kültürünün izlerini taşıyan Kılıç Ali Paşa Hamamı, o dönemin konseptine uygun dizayn edilerek, sizlerin tarihte kısa bir yolculuğa çıkmasına imkân sağlıyor. Sıcak hava ve buharın etkisiyle yumuşamaya başlayan cildiniz, günün stresinden ve yoğunluğundan arınmanızı sağlayarak kendinizi çok daha iyi hissetmenize sebep oluyor. Sıcak suyun vücudunuzla buluştuğu Kılıç Ali Paşa Hamamı’nda, negatif enerjilerinizden kurtularak çok daha enerjik bir bünyeye sahip olmanız amaçlanıyor. Cildinizi derinlemesine arındıran ve temizleyen kese ve köpük masajı, Türk Hamamından beklediğiniz her şeyi sizlere sunuyor. Bu sayede  Kılıç Ali Paşa Hamamı’nda bulunduğunuz süre eşsiz bir deneyime dönüşüyor.

Gelin Hamamı

Yüzyıllardır geleneklerimizin en renkli ve şölenli etkinliklerinden birisi olan gelin hamamı, Kılıç Ali Paşa Hamamı farkı ile siz gelin adaylarının beğenisine sunuluyor. Organizasyonunuz boyunca mistik atmosferin sizi ele geçirmesine izin vererek olağanüstü bir gelin hamamı etkinliği gerçekleştirebilmeniz mümkün. Düğün öncesi gelin adaylarının streslerinden ve kaygılarından uzaklaşmalarına ve kendilerini rahatlatmalarını sağlar. Gelin hamamı etkinliği, kese ve köpük masajı, derinlemesine cilt temizliği ve ikramlarla çok daha eğlenceli bir hale gelerek gelin adaylarının ekstradan mutlu olmasını sağlıyor.

Kılıç Ali Paşa Hamamı’nda Masaj İmkanları

Vücudun rahatlamasına ve dinginleşmesine yardımcı olan masaj eylemi, Kılıç Ali Paşa Hamamı’nda birbirinden farklı konsept seçenekleri ile siz konuklarına hizmet veriyor. Masajlar, tüm vücut ya da bölgesel olarak seçeneklere sahiptir. İçerisinde derin bağ masajı, kil masajı, ayak masajı, spor masajı, yağ masajı gibi masajlar yer alıyor. Hepsi birbirinden profesyonel çalışma ekibi ile vücudunuzun ve ruhunuzun tazelenmesine yardımcı olan Kılıç Ali Paşa Hamamı, uygun fiyatları ve alternatif tercihleri ile sizlere benzersiz bir masaj hizmeti sağlıyor. Çok daha sağlıklı bir vücuda kavuşmanızı sağlayan bu masajlar, medikal bazlı olarak da vücudunuzu onarmaya yardımcı oluyor.

Kılıç Ali Paşa Hamamı Nerede? Nasıl Gidilir?

İstanbul Beyoğlu ilçesinde bulunan Kılıç Ali Paşa Hamamı, adres ve ulaşım açısından oldukça kolay ulaşılabilir bir konuma sahip olarak, hiç zorlanmadan bulabileceğiniz bir mevkiide yer alıyor. Hemen hemen bütün ulaşım araçları tarafından gidilmesinin mümkün olduğu Beyoğlu İstanbul, sizlere iletişim açısından da büyük bir kolaylık sağlıyor. Metro ile Hacıosman M2 metro hattı üzerinden Yenikapı durağından Tünel ile Karaköy’e geçerek Kılıç Ali Paşa Hamamı’na ulaşabilmeniz mümkün. Eğer tramvay ile gelmeyi planlıyorsanız Zeytinburnu – Kabataş T1 Tramvay Hattı üzerinden Tophane durağında inerek Kılıç Ali Paşa hamamına ulaşabilirsiniz. Araba ya da taksi ile gelmeyi planlıyorsanız da İstanbul Modern’i geçince Tophane tramvay durağından sahil yönüne dönünüz. Daha sonra ilk sokakta Kılıç Ali Paşa Hamamı’nı görebilirsiniz.

Kılıç Ali Paşa Hamamı Fiyatları ve Kaliteli Hizmet Anlayışı

Osmanlı döneminden bugüne kaliteli hizmet anlayışını sürdürmekte olan Kılıç Ali Paşa Hamamı, benzersiz fiyatları ve tarihi yapısı ile kesinlikle tercih etmeniz gereken hamamlar içerisinde yer alıyor. Haftanın her günü hizmet veren hamam erkek ve kadın konuklarını farklı zaman dilimlerinde bünyesinde ağırlıyor. Kadın konuklar için 08:00-16.00 saatleri, erkek konuklar için ise 16:30 – 23:30 çalışma saatleri geçerli oluyor. Hamam içerisinde telefon kullanımının yasak olması dikkat etmeniz gereken özellikler içerisinde yer alıyor. Uzman ekibi, tarihi yapısı ve uygun fiyatları ile sizleri bünyesinde ağırlamak için sabırsızlanan Kılıç Ali Paşa Hamamı, geçmişin büyülü dünyasında gezmeniz için siz konuklarını bekliyor.

Yorumlar

Sırala

 1. Avatar
  İnci
  Puan

  Beklentimizin de üzerinde bir hizmet aldık. Kına şerbeti kuru yemiş sunumları özel bakım yağları hepsi tek kelimeyle harikaydı 🙂 Hem geleneksel bir merasim yaptık hem de keyifle rahatladık düğünden önce çok iyi geldi.

 2. Avatar
  Pınar
  Puan

  Harikaaa bir tarihi atmosferi var biz düğünden önce gelin hamamı için gitmiştik hem spa yapıyorlar hem de bakım vs yaptırmak isterseniz bir sürü hizmetleri var temiz ve hijyenik çok güzel bir yer tavsiye ediyorum

 3. Avatar
  imge
  Puan

  gelin hamamı = burasi 🙂 çok eğlenceli geçti düğün öncesi stersi de kurtlarıda kirleride attık 🙂

Yorum yaz