Cankurtaran Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu

Cankurtaran Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu, adından da anlaşılacağı üzerine Fatih’in Cankurtaran semtindedir. İstanbul’da Tarihi Yarımada’ya çok yakın olmakla beraber bölgenin kalabalığından ve meraklı bakışlarından uzakta duran, İstanbul Boğazı’nın Marmara Denizi’ne açıldığı noktada bulunur. Eski İstanbul surlarıyle iç içe girmiş bir konumda sizi huzurlu bir mola vermeye davet eder. Boğaz’la diz dize oturup çayınızı yudumlarken, yunus balıklarıyla her an karşılaşma ihtimaliniz olduğunu da hatırlatalım.

Organizasyonlarınızda Boğaz’ın ışıltısı

Cankurtaran Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu size ihtiyacınız olan hizmetleri nefes kesici bir manzara eşliğiyle vermeyi vadediyor. Düğün, nişan, kına gecesi, kokteyl, yıl sonu mezuniyet programı, düğün sonrası yemek, sünnet düğünü, bayi toplantısı, özel partiler ve şirket yemekleri gibi yemekli ya da yemeksiz organizasyonlar için misafirlerinizi burada ağırlayabilirsiniz. Catering hizmetini de sağlayan ve fiyatları manzaraya kıyasla daha uygun olan mekanın menüsü de oldukça tatmin edici. Düğün paketi ve kına paketi gibi seçenekler de sunuyor.

300 kişilik bahçesi ve yeni restore edilmiş 130 kişilik kapalı salonu; bu kadar sandalyeyi doldurmayacak bile olsanız mütevazi ve samimi davetler verebileceğiniz ve Boğaz’ın ışıltılarıyla konuklarınızı büyüleyebileceğiniz bir yer.

Sadece kafa dinlemek için de buraya uğrayabilir ve muhteşem Boğaz manzarası eşliğinde kapalı veya açık restoranlarında yemek yemek için oturup çayınızı kahvenizi içebilir, konaklama imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Tarih kokan mekan ve çevre

Sosyal ve kültürel etkinliklerinizi gerçekleştirebildiğiniz Cankurtaran Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu; İstanbul’da kurulan ilk öğretmenevi olmasından ötürü de ayrıca önemli bir yere sahip. Aslında 1970 yılında ilkokul binası olarak inşa ediliyor ve 1982’den itibaren İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bu yapıyı bir müddet kullanıyor. 1987’de ise ilk defa öğretmenevi olarak hizmete açılarak bu günlere kadar geliyor.

Cankurtaran Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu, muhteşem manzarasının yanında Sultanahmet Camii ve Ayasofya Müzesi’ne sadece 300 metre uzaklıkta bulunuyor. Bunun da ötesinde, farklı meraklara da yürüyüş mesafesinde bir konumda. 1970 yılında yapılan bina, kendisiyle neredeyse yaşıt Erol Taş Kahvesi’ne çok yakın. Öğretmenevinde geçirdiğiniz vaktin ardından bu kahveye uğramanız hoş bir Yeşilçam nostaljisi uyandıracaktır. Ayrıca, Cankurtaran Öğretmenevi’yle aynı caddede Klasik Türk Musikisinin en büyük ustalarından Bestekar Dede Efendi Evi bulunuyor. Mozart’ın bile ilham aldığı bu şahsiyetle de tanışmak isterseniz, öğretmenevine çok yakın. Bunun dışında, yemek ve çay faslından sonra sahilde bir yürüyüş yapmak için de çok elverişli bir noktada bu öğretmenevi.

Cankurtaran Öğretmenevi, Boğaz’a nazır bahçesinde bir de sürpriz anıt bulundurmakta. İstanbul’un fethi sırasında vefat edenler için fethin 500.yılında düzenlenmiş ve üç adet mezardan oluşan bir şehitlik bulunuyor.

İstanbul Boğazı Üzerinde Konaklama

22 oda ve 52 yatak kapasitesi bulunan Cankurtaran Öğretmenevi’nde konaklamayı planlıyorsanız kamu yararı açısından ön ödemeli rezervasyon yaptıklarını söyleyelim. Siz kalacağınız günü misafirhaneyle konuşup gitmeden önce bankaya bir miktar kapora yatırıyorsunuz. Böylece boğaz manzaralı odaları daha uygun fiyata rezerve ettirebiliyorsunuz.

Nasıl gidilir?

Ulaşım açısından çok kolay bulunabilecek bir adreste. Sultanahmet Meydanı’ndan yokuş aşağı yürüyerek ulaşabileceğiniz gibi, Kennedy Caddesi üzerinden geçen toplu taşıma araçlarıyla da Cankurtaran Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu’na varabilirsiniz. 81, BN1 ve BN2 numaralı otobüslerle bu mekanın hemen yakınındaki durakta inebilirsiniz. Aynı zamanda dolmuş hatlarıyla da ulaşım mevcut. Açık adres olarak merak edenler için: Kennedy Caddesi. Ahırkapı Sokak. No: 9 Fatih/İstanbul.

Cankurtaran Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu’nun, sakin ve eşsiz Boğaz manzarasıyla organizasyonlarınızı benzersiz kılarak sizin için vazgeçilmez bir mekan haline geleceğini düşünüyoruz. Uygun fiyatları ve aile sıcaklığında hizmetleriyle sosyal tesisler karakteristiğindeki bu öğretmenevinde muhteşem vakitler geçireceksiniz. İster programlarınız için burayı seçin ister misafirhanesinde konaklayın, ya da sadece manzara ve tatları birbiriyle eşleştirin. Gelin siz buraya bir göz atın.

Yorumlar

Sırala

  1. Puan

    Denize karşı çok güzel bir organizasyon oldu. Biz yemekli bir düğün yaptık. Hizmetten çok memnun kaldık. Hızlı ve eksiksizdi misafirlerden çok güzel geri dönüşler aldık. Teşekkür ederiz.

  2. Puan

    öğretmenevi diyerek mesafeli yaklaşsakta çok memnun kaldığımızı belirtmek isterim. beklentilerimizin çokçok üstüdne bi organizasyon potansiylei ne sahipmş. çok güzel bir düğün yaptık. teşekkür ederi ve fiyatlarıda çok uygun. herkese önerebilirim.

  3. Puan

    Deniz manzarası eşliğinde 200 kişilik muhteşem bir nişan organizasyonu yaptık mekanın içi çok ferah ve geniş deniz de insanın içini açıyor her şey çok güzeldi 🙂 fiyat olarak da oldukça uygun tam karşılığında hizmet aldık diyebilirim

Yorum yaz