Büşra Edebali Gelinlik & Moda Tasarım Evi Hakkında

Büşra Edebali Gelinlik & Moda Tasarım Evi 6 Nisan 1983 yılı, Ankara doğumlu Türk tasarımcı Büşra Edebali’nin çocukluğundan bu yana güzel sanatlara ve tasarıma olan ilgisi daha küçük yaşlardan onun tasarıma olan yeteneğinin alt zeminini oluşturdu. Özgün, farklı ve kendine has dokunuşlarla zenginleştirilmiş tasarım ürünleriyle kendini her seferinde bir adım daha geliştirdi. Tasarım alanındaki ilk adımını 2002 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Grafik Tasarımı bölümüne girerek attı.

Grafik tasarımı bölümünü tamamladıktan sonra yine aynı üniversitede 2004 yılında Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda Tasarımı bölümünü kazanarak moda kariyerindeki ilk büyük hayalini gerçekleştirdi. Böylelikle çalışmaları ile tasarımlarını gerçek hayata geçirme becerisini kazandı. Üniversite eğitimi boyunca ve sonrasında birçok uluslararası sergi ve yarışmalarda yer alarak tasarımcı kimliğini adım adım ortaya koymaya başladı.

2007 yılında Ege İhracatçılar Birliği Moda Tasarım yarışmasında ve Denimder Moda Tasarım yarışmasında finalist olarak yer aldı. 2008 yılında mezuniyet kolleksiyonundan sonraki ikinci kolleksiyonunu deri üzerine çalıştı. Bu çalışmasını Lonra’daki özel bir tasarımcıya freelance kolleksiyon hazırlayarak sürdürdü.

En Farklı Gelinlik Modelleri

2009-2010 ve 2011 yıllarında İzmir’de düzenlenen birçok moda tasarım festivaline katıldı. Bir yandan home office çalışarak birçok tasarım ürünü üretip bunları çeşitli konsept butiklerde satışa sunarak markalaşma yolunda sağlam adımlarla ilerlemeye devam etti. Bu uzun eğitim yolculuğu ve elde ettiği başarılar, kendi dünyası ve duygularını tasarım sürecinde keşfetmesini sağladı. 2011 yılında genç bir tasarımcı ve kadın girişimci olarak kendi markasını geliştirmek amacıyla çıktığı bu yolda, İzmir Alsancak’ta Büşra Edebali Fashion Design House’u kurarak yıllardır hayalini kurduğu moda tasarım evi fikrini hayata geçirdi.

Büşra Edebali Gelinlik & Moda Tasarım Evi farklı, güçlü, kendine özgün vizyonu sayesinde, romantik, şık, zarif ve hayal dünyası geniş bayanlar için özel tasarımlar yapmaya başladı. Bu süreç içerisinde hazırlamış olduğu gösterişli fakat bir o kadar da naif gece elbiseleri ve gelinliklerle kısa sürede geniş bir müşteri kitlesine ulaştı. Bundan sonraki hedefi, sayılı Türk moda tasarımcılarından biri olmak ve bu hedefini uluslararası moda tasarım dünyasına taşımaktır.

Büşra Edebali Gelinlik & Moda Tasarım Evi Firma Detayları

 • Min. Gelinlik Fiyatı: 1.500-2.500 TL
 • Teslim Süresi: 2 hafta
 • Prova Sayısı: 1-3
 • Hizmetler: Özel Dikim, Hazır Model, Abiye ve Nişanlık, Haftasonu Hizmet
 • Sağlanan Aksesuarlar: Duvak, Eldiven, Gelin buketi, Gelin kesesi, Kuşak, Şapka
 • Hangi Tarz Gelinlik Modelleri Tasarlanıyor?:--

Sırala

 1. Avatar
  Esra Şenyüz
  Puan

  Normalde de çok zor beğenen biri olarak benimle başa çıktığınız için teşekkürler 🙂 Hayalinizdekini anlatın ve sadece bekleyin. Ben dantel detayları yoğunlukta olan arkasının v şeklinde dekolteli bir gelinlik istedim. Sade ve şık bir gelinlik tasarımıyla hayalimi umduğumdan fazlasını ortaya koydular.Sonsuz teşekkürler.Ayrıca çiçeğimde çok güzeldi kızlara onu atmadım iki çiçek aldım diğerini attım diğerini atmaya kıyamadım hala saklıyorum 🙂

 2. Avatar
  Gözde Yordam
  Puan

  Vintage ama balık model bir gelinliği aylarca aradım. İçime sinen bir gelinliği bulamadığım anda bir arkadaşım bana Edebali diye bir yerin olduğunu ve memnun kalacağımı söyledi. Gittiğim ilk andan itibaren benle çok ilgilendiler ve bedenime oturan harika vintage bir gelinlik tasarladılar. Bana verdikleri gelin çiçeğini her zaman saklayacağım…

 3. Avatar
  seda bilgili
  Puan

  tam istediğim gibi bir gelinliği burdan buldum harikaydı sabırla güler yüzle ilgilenen marifetli arkadaşlar çok teşekkür ederim gerçekten fiyatı da çok uygun. ben çok memnun kaldım

 4. Avatar
  minel kuyu
  Puan

  ekonomik ve kendi stilime göre tasarladıkları gelinliğimden çok memnun kaldım.Provalarda özellikle eksik hissettiğiniz bir şey olur ise hemen o eksikliği giderecek yeni fikirler ve tasarımlar ile ilgili çözüm bulmaları muazzam.

 5. Avatar
  Cansel
  Puan

  Hayatımın en özel gününde benim muhteşem olmamı sağlayan sizlere teşekkür ederim. Herkese rahatlıkla önerebileceğim bir markasınız.

 6. Avatar
  Selin
  Puan

  Hayallerimdeki gelinliğinin de ötesinde harika bir gelinlikle düğünümüzü yaptık. Küçük detaylara çok takılan birisi olmama rağmen sabırla benimle ilgilenen Büşra Hanım ve ekibine çok teşekkürlerimi iletiyorum..

 7. Avatar
  Öykü&Dervan
  Puan

  Rüyalarımı süsleyen gelinliği buldum. İstediğim gelinlik mağazasına girdim. 4 veya 5 farklı gelinlik baktım ama kafamdakine yakın bir şey bulamadım. Arkadaşımın çalıştığı yere giderken bir anda büşra moda tasarım gözüme çarptı vitrindeki gelinliklerde güzel görünüyordu ve en sunuda istediğim gelinliğe sahip oldum.

 8. Avatar
  Banu & Erdi
  Puan

  İzmir’de sayısız gelinlik ve moda evini gezdim ancak hayal ettiğimiz tarzda bir gelinlik bulamadım. Vitrinde duran bir gelinlik gözüme ilişti ve aradığım bu dedim. O kadar güzel oldu ki, hayalimdekinden bile harika bir gelinlikti! Davetlilerimden en az 20 kişi nereden aldığımı sordu ve bu benim gerçekten hoşuma gitti. Hayal ettiğiniz gelinlikten de güzel bir gelinlik istiyorsanız, Busra Edebali’ye mutlaka bakın.

Yorum yaz