Tarihi yarımada tarafından bakıldığında bir burun şeklinde görünen ve zeytinliklerle kaplı alandan dolayı Zeytinburnu adını alan ilçe 1957 yılında İstanbul’a bağlı bir ilçe olmuştur. Roma İmparatorluğuna kadar uzanan tarihi ile dikkat çeken ilçede birçok düğün salonu mevcuttur. Ekonomik paketten başlamak üzere lüks paketlere kadar farklı içeriklere sahip düğün hizmetleri bulunan Zeytinburnu düğün salonları hafta sonu ve hafta içi harika düğünler vaat etmektedir.

Bu kapsamda temel hizmetler nikah masası süslemeleri, orkestra ve sanatçı, saten masa örtüsü, çiçek aranjmanı, sandalye bağlama (tül veya kurdele), gelin yolu (tercihe göre led ışıklı, yapay veya canlı çiçekli), volkan, konfeti şovları olmaktadır. Diğer paketlerde ise nikah masasının arkasına LED ekran, masa ortasına ayna konulması, taşlı – cam – metal suplalar, lüks sandalye giydirmeleri, kırmızı halıda davetli karşılama, köpük ve sis gösterisi bulunabiliyor.

Zeytinburnu Düğün Salonları

Ekstra hizmetler kapsamında ise lazer gösterileri, barkovizyonda gelin ve damadın küçüklük hallerinden bu günlerine kadarki hayat serüvenlerini anlatan kısa filmler veya slaytlar Zeytinburnu düğün salonları hizmetleri arasında yer almaktadır. Ayrıca “truss” adlı özel sahne tasarımları da geceye renk katan önemli detaylar arasında bulunuyor.

Zeytinburnu Düğün Salonları ve İkramlar

Zeytinburnu Düğün Salonları

Davetlilerin yemekli bir şekilde ağırlanıp ağırlanmaması düğünün hem konseptini hem de maliyetini etkileyen hususlar arasındadır. Kimi kokteyl tarzı bir düğün arzu ederken kimileri de davetlilerin karnını harika yemeklerle doyurmak ister. Kokteyl tarzı bir düğünde atıştırmalıklar ön plana çıkmakta olup tatlı kurabiyeden kanepelere, böreklerden çereze kadar birçok ikramlıklar servis edilmektedir. İçecek konusunda ise çay ve kahve ile meşrubatlar ön plandadır.

Zeytinburnu Düğün Salonları

Kimi Zeytinburnu düğün salonları alkol servisi yaparken büyük çoğunluğu alkolsüz mekanlardır. Çocuk dostu mekanların bir hayli fazla olduğu Zeytinburnu düğün salonları çocuk parklarına yer vermektedir. Çocuklara özgü menü de sunabilen bazı mekanlar sayesinde büyükler rahat bir düğün süreci yaşarlar. Bu arada çocuklar da kum boyama ve yüz boyama gibi nice aktivitelere katılım sağlayabilmektedir. Yemek konusunda ise kırmızı et menüsü ile beyaz et menüsü söz konusu olmakta, beyaz et ana yemeği olarak tavuk ile balık yemekleri bulunmaktadır. Kuzu veya dana etiyle hazırlanmış bir düğün yemeğinin tadı ise tartışılmazdır.

Zeytinburnu Düğün Salonları Fiyatları

Zeytinburnu Düğün Salonları

Fiyatlar konusuna girmeden önce düğünün konsepti konuşulmalı ve yemekli mi yemeksiz mi olacağına karar verilmelidir. Buna göre bütçe ayarlaması yapılarak bir anlaşma imza altına alınmalıdır. Yemekli Zeytinburnu düğün salonları hafta içi için düşünüldüğünde kişi başı 20 TL ile 200 TL aralığında otel bulunmaktadır. Yemekli hafta sonu düğünleri fiyatları ise 30 TL ile 300 TL fiyat aralığına sahiptir. Yemekli bir düğün yerine kokteyl bir düğün talep edilmesi durumunda hafta içi kişi başı ücret 15 TL ile 150 TL arasında değişmektedir. Hafta sonu ise bu fiyat 25 TL’den 250 TL’ye kadardır.

Zeytinburnu Düğün Salonları

Fiks menülü pek çok firma bulunmakla birlikte bir kısım düğün salonları, menüde ufak değişiklik tekliflerine olumlu yanıt vermektedirler. Bunun da ötesinde vejetaryen menü, diyabet menü, vegan menü, diyet menü ve kosher menü gibi hassas tüketim alışkanlıklarına hitap eden menüler de söz konusu olabiliyor. Çocuklar için de çocuk menü hazırlayan mekanlara rastlamak da mümkündür. Otopark konusunda sorun yaşanmayan mekanların kimilerinde vale hizmetleri de bulunmaktadır. İstanbul gibi trafik bakımından pek de şanslı olmayan bir ilde otopark hizmeti ve vale hizmeti çok kıymet ifade eden hizmetler arasında gelmektedir.

İstanbul’daki bazı popüler düğün mekanlarını incelemek için İstanbul’un En Popüler Düğün Mekanları sayfamıza da bekleriz!

Yanıtla