Yaz aylarında zarif ve şıklığın tanımı zarif ve askılı abiye modelleri! Zarif olmanın vazgeçilmez tanımı adeta! Mezuniyet törenlerinde, deniz kenarında davetlerde, dilediğiniz her yerde, eğlence mekânlarında dahi giyebileceğiniz ölçülü modeller isterseniz kalın askılı abiye modelleri, daha cesur olmak isterseniz ince askılı gece elbiseleri seçimleri yapmanız gerekecektir. Askılı zarif abiye elbise ve modeller bence en kullanışlı modeller de diyebiliriz.

Abiye, Nişanlık, Gelinlik ve Moda Evlerini Keşfetmek İçin Tıklayın

Zarif ve Askılı Abiye Modelleri
Bu modele Asos‘un web sitesinden ulaşabilirsiniz.

İnce askılara katılmış farklı bağlama şekilleri, boyundan askılı modeller, sırttan çapraz bağlanmış, tek omuz zarif ve askılı abiye modelleri ile spagetti askılı abiyeler birçok çeşit olanağı ile göz alıcı güzelliği ve zarifliği yaratmamamıza olanak sağlıyor. İşte size yaz aylarını en zarif şık abiye modellerini sunuyorum. Hadi genç kızlar mezuniyet törenlerinde, davetlerde, gecelerde zarafetimizle herkesi büyülemeye!

İnce – İp askılı abiye modelleri

Zarif ve Askılı Abiye Modelleri
Tasarım: Alex Perry
Model: Rori

Alex Perry tasarımı siyah, pullu, kolsuz ince askılı abiye elbise göz kamaştırıyor. Siyahın asaletine katılmış pullar ile verilen ışıltı V-kap göğüs bölgesi ile ip askı birleşince şıklık zarafetle birleşmiş adeta. Baktıkça elbisenin vücutta bir su gibi aktığını hissettiren bir model. Bu siyah ince askılı uzun elbiseye âşık olmamak elde değil.

Zarif ve Askılı Abiye Modelleri
Tasarım: Alex Perry
Model: Raine

Asaletten Vazgeçemeyenlere

Yine siyahtan devam ediyorum. Çünkü bu model elbiselere siyah çok yakışıyor diye düşünüyorum. Zarif kadınların vazgeçilmezi si siyah ve bu mükemmel tasarlanmış zarif uzun abiye modeli detayları ile birlikte yine vazgeçilmezler arasında. Elbisenin üst kısmı V yaka bölümüne döşenmiş saten ince şerit detayı muhteşem, bel kısmı yine göğüs kısmı gibi kadife ancak korse şeridi şeklinde tasarlanmış. A kesim etek bölümü ile gösteriş yakalanmış ve yan cepler ile zarifliğe farklı bir umursamaz hava katılmış sanki.

Zarif ve Askılı Abiye Modelleri
Berta‘nın tasarımı bu zarif abiyeye DH gate‘den ulaşabilirsiniz.

Derin V Boyun Spagetti askılı abiye elbise uzun beyaz tül etek kısmı ile çok şık. Bir gelinlik görüntüsü verse dahi farklı renk seçimleri ile nişanınızda veya şık bir havuz kenarı veya balo salonunda yapılacak mezuniyetler için çok uygun bir seçim olacaktır. Bu şık ve zarif gece elbiseleri modelleri ile mezuniyet gecenizin en şık kadını siz olabilirsiniz. Bu tarz zarif abiye modellerinde biraz değişiklikler ile bedeninize uygun hale getirebilir renk değişiklikleri ile de farklı bir hava katabilirsiniz.

Zarif ve Askılı Abiye Modelleri
Tasarım: Naeem Khan

Önerim açık renk tonlarında seçimler yapmanız yönünde. Ayrıca söylemeden geçemeyeceğim zarif ve askılı abiye modelleri ne, ip askılı zarif şık abiyelere sade bir topuz çok yakışıyor. Bu tür bir saç modeli seçmeniz asaletinizi pekiştirecektir. Derin sırt dekoltesi ile de cesur seçiminiz göz kamaştıracaktır.

Mezuniyet Geceniz İçin En Zarif Abiye Önerileri

Mezuniyet gecesi için şık ve zarif abiye seçimi çoğu zaman çok zor olmuştur. Bir çoğumuzun kafasında “abartılı olmasın ama göz alıcı olsun” “eğlenceli bir görünüşüm olsun, ama abartıya kaçmayayım” gibi cümleler dolanıp durur. Tam istediğimiz gibi bir seçim yapmakta bu sebeple çok zorlanabiliriz. Sonuçta hepimiz için çok önemli bir gece değil mi?

Zarif ve Askılı Abiye Modelleri
Bu abiyeye Uniqistic‘ten ulaşabilirsiniz.

Bu elbise ile kırmızıdan korkmanıza gerek yok. Spor bir görünüş istiyorsanız bu ip askılı gece elbisesini seçebilirsiniz. Abartıdan uzak şık bir gece elbisesi seçimi olacak ve “after party” için hazır olacaksınızdır. Biliyorsunuz artık mezuniyetlerde sabahlara kadar eğlenme dönemi başladı.

Zarif ve Askılı Abiye Modelleri
Bu abiyeyi incelemek isterseniz, Novashe’nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Zarif ve Şık

Kırmızı elbiseye benzer bir model ancak daha hafif tül kumaş kullanılması sebebi ile daha zarif görünen bir model ayrıca boyundan glip arkada çapraz birleşen ince ip askılı modeli spor ve şıklığın mükemmel harmanlanmış hali olsa gerek. Ve yineeeee “after party” vazgeçilmezi bir elbise modeli.

Zarif ve Askılı Abiye Modelleri
Marka: Aidan Mattox

Aidan Mattox tasarımı siyah askılı ve kısa mezuniyet elbisesi yaş ortalaması itibari il de mezun olacak gençlere çok uygun bir seçim. Boyundan zarif ve askılı abiye modelleri nde abartıdan kaçmak istiyorsak ip askılı kullanmak doğru olacaktır ayrıca kısa askılı abiye elbiselere ince ip askı kullanımının daha hoş ve şık bir seçim olduğunu düşünüyorum. Zarafet ince detaylarla sağlanabilir ancak.

Zarif ve Askılı Abiye Modelleri
Tasarım: Retro Stage

Askılı veya kısa mezuniyet elbisesi ile şık ve zarifliğin yanı sıra püsküllü bir model seçerek gecenin enerjik kadını siz olabilirsiniz. Hiçbir şey yapmasanız bile böyle bir elbise ile saçınıza kullandığınız saç bantı ile Retro bir görüntü yakalayabilir, ilgileri üzerinize çekebilirsiniz. Etrafa verdiğiniz pozitif enerji ile de umarım hep pozitif enerjileri çekersiniz.

Zarif ve Askılı Abiye Modelleri
Bu zarif abiye modeli için Stylesimo‘yu ziyaret edebilirsiniz.

Mezuniyetinizde Yıldız Gibi Parlayın

Mezuniyetinizde daha ciddi bir seçim yapmak istiyorsanız, örneğin mezuniyet cübbesinin altına giyilebilecek bir kalın zarif ve askılı abiye modelleri arıyorsanız mükemmel seçim. Gri Renk tonu ile her tür renkle uyun sağlayabilecek sizi çok rahat ettirecek bir sade zarif abiye modeli. Boyu da tam o gün için seçilmesinin bir diğer sebebi. Midi boy seçimler mezuniyet töreni elbiseleri seçimi içim uygun boy diyebilirim.

Zarif ve Askılı Abiye Modelleri
Dance With You

İnce askılı mezuniyet elbiselerinin bönü modeli bu olsa gerek. Rengi ve modeli itibari ile her ortama uyum sağlayabilecek bir model. İnce askılı şık bir elbise püsküller ile hareket sağlanmış ancak abartısız oluşu ve midi boyu ile bu verilen harekete mesafeli bir duruş katılmış gibi. Yani diğer paylaştığım mezuniyet elbisesi seçeneklerinin harmanlanmış diyebiliriz.

Zarif ve Askılı Abiye Modelleri
PromGirl

Büyük beden mezuniyet elbisesi modellerinde kalın askılı elbiseler daha çok ön planda. Sadece siyah değil farklı renk seçenekleri de seçmek mümkün.

Zarif ve Askılı Abiye Modelleri
PromGirl

Askı yerine boyundan kalın birleşimi ile bir nevi askısız diye bileceğimiz boyunlu modellerde çok sık tercih edilen modellerden.

Kalın Askılı Abiye Modelleri

Zarif ve Askılı Abiye Modelleri
Tasarım: Gabriele Fiorucci Buciarelli

Gabriele Fiorucci Buciarelli 2 Parça Kolsuz balık model Elbisesi şampanya rengi ile göz kamaştırıyor.İki parçalı tasarımı ile de çok kullanışlı bir tasarım. Kalın zarif ve askılı abiye modelleri nde zarif ve şık modeller istiyorsanız, kalın askılı bu tarz modeller hem göğüs dekoltesi sınırlı olması dolayısıyla hem de ağır duruşu sayesinde davetler ve zarif mezuniyet elbisesi ve nişanlık modelleri listem için uygun bir abiye modelleri.

Zarif ve Askılı Abiye Modelleri
Tasarım: Gabriele Fiorucci Buciarelli

Gardırobumuzda böyle iki parça kalın askılı abiye olması bizi her daim farklı seçenekler için rahatlatacaktır.

Zarif ve Askılı Abiye Modelleri
Tasarım: Gabriele Fiorucci Buciarelli

Her Bedene Uygun Modeller

Tek omuz askılı abiye elbise modelleri arayanlar için şeçtiğim bu Gabriele Fiorucci Buciarelli model tek askılı elbise büyük beden seçimlerine uygun bir model. Tek askı seçiminin kalın askı alması ve pelerin gibi arkadan vücudumuzun bir kısmını kapatıyor olması büyük beden kadınlar için  tek askılı seçimlerde çok kullanışlı ve uygun bir model olduğunu düşünüyorum.

Zarif ve Askılı Abiye Modelleri
Marka: Marchesa – Notte

Kalın askılı ve iki ton kullanılmış asimetrik kesim eteği ile fark yaratan klasik kalın zarif ve askılı abiye modelleri nde hareket katmış bir tasarım. Bu kalın askılı zarif gece elbisesi için dikkat etmemiz gereken birkaç önerim var. Askı bölümünün iki renk ile hareketlendirilmiş olması nedeniyle saç seçimimizde ya kısa kesim kullanmalıyız ya da sade bir topuz ile tamamlamalıyız. Bu modelde saçlarımızın hareketli olması elbisenin hareketi ile birleştiğinde göz yorucu olabilir.

Zarif ve Askılı Abiye Modelleri
Uniqistic

Zarif kadınların modellerin vazgeçilmez modelleri kalın askılı uzun modellerde iki farklı renk, zemin üzerine kullanılan ikinci renk işleme ile zarifliğin tanımı. Askıların hafif kayık yaka modeli ile birleşimi sayesinde abartısız ama çok zarif bir boyun uzunluğu ince bir dokunuşla yakalanmış.

Zarif ve Askılı Abiye Modelleri
Modelin başka bir rengi…
Uniqistic

Desenlerin aşağı doğru inişi işle daha zayıf bir görünüme kavuşmamıza yardımcı olacak bir tasarım. Bileklere doğru elbisenin işlemesinin azalıp tül ile sağlanmış hareket ile de sadelik dengelenerek abartısız bir şıkşlık yaratılmış. İnce düşünülmüş zarif ve şık bir gece elbisesi tasarımı.

Zarif ve Askılı Abiye Modelleri
Tasarım: Naeem Khan

Zarif Tesettür Abiye Modelleri

Zarif ve Askılı Abiye Modelleri

Novelty Bride dergisinde yayınlanan inci detaylarla süslenmiş bu muhteşem abiye Anniesa Hasibuan tasarımı.

Zarif ve Askılı Abiye Modelleri
Yine Anniesa Hasibuan’a ait zarif taşlar ve pullarla süslenmiş bu tasarım omuz detayları ve deri eldiven kombini ile tam bir zarafet örneği.

Sizler için derlediğimiz zarif ve askılı abiye modelleri içerisinden sizin favoriniz hangisi?

Sıla Güven

Yanıtla