Renkli hayatları ve yaşadıkları sansasyonel olayları ile onları hepimiz çok yakından takip ediyoruz. Ünlüler, çoğunlukla günlük hayatımızı sıradan bir biçimde yaşamakta olan bizleri şaşırtacak çıkışlar yapabiliyorlar. Tüm bu şaşalı olayların içinde ilgimizi çekip gündemi uzun zaman meşgul edecek olaylar da yaşanıyor. Elbette ki bu çıkışlar her zaman skandallar ile olmuyor! Son zamanlarda oldukça artan yurtdışında evlilik modasına birçok ünlü dahil olmaya devam ediyor. Yurtdışında evlenen ünlüler kervanına her geçen gün yeni çiftler eklenirken, bir yandan da bu masal tadında evlilikler birer birer son buluyor.

Yurtdışında evlenen ünlüler arasında kimler yok ki? Başarılı dizi oyuncularından iş adamlarına, şarkıcılardan mankenlere kadar pek çok ünlü yurtdışında evlendi. Kimi zaman büyük rakamlardan söz edildi, kimi zaman ise sade ve aile arasında gerçekleşen düğünlerden. Ama bir şekilde tüm bu evlilikler gündemi uzun süre meşgul ettiler. Biz de sizler için geçmişten bugünlere yurtdışında evlenen ünlüleri derledik. Bu birbirinden güzel ve renkli sahnelere şahit olan evliliklerden bazıları şu an devam etmiyorken, bazılarının mutlulukları ilk günkü gibi sürüyor. Gelin, yurtdışında evlenen ünlüler kimlermiş, beraber görelim!

1. Beren Saat & Kenan Doğulu

Aşkları ile gündeme bomba gibi düşen Beren Saat ve Kenan Doğulu, ABD’nin Los Angeles eyaletinde hayatlarını birleştirdi. Malibu’da rüya gibi bir sahil düğünü ile evlenen çift, misafirlerine üzerinde “All We Need Is Love” (Tek İhtiyacımız Aşk) yazan hediyeler dağıttı. Sahilde gerçekleşen nikaha Türk sanat camiasından pek çok ünlü de davetliydi. Kenan Doğulu buz mavisi fit kesim damatlığı ile göz doldurdu. Beren Saat ise Mira Zwillinger imzalı gelinliği içinde hem şık hem de zarif bir görünüm sergiledi. Dantel detaylı straplez gelinliğini klasik model bir gelin şapkası ile tamamlayan Saat, görenleri kendine hayran bıraktı. Doğal bir gelin makyajını tercih eden Saat, sade bir kolye detayı ile zarifliğini taçlandırdı. Böylece yurtdışında evlenen ünlüler arasına onlar da katılmış oldu.

2. Burcu Kara & Fırat Parlak

Oyuncu Burcu Kara, ünlü yönetmen Fırat Parlak ile Belçika’da dünya evine girdi. Çift Brüksel’de kıyılan nikahlarının ardından Brugge kentinde bulunan Orta Çağ döneminden kalma bir şatoda fotoğraf çekimlerini gerçekleştirdi. Burcu Kara’nın gelinliği bu muhteşem tarihi doku ile uyum içerisindeydi. Adeta Helenistik dönemden esintiler barındıran saten detaylı gelinliği Tuvana Büyükçınar imzalıydı. Güzel oyuncu, gelinliğinin göğüs kısmında bulunan ayrıntılarla uyumlu olarak şıklığını inci bir saç aksesuarıyla tamamladı. Fırat Parlak ise sade siyah bir damatlık tercih ederken, beyaz gömlek ve siyah bir papyonla şıklığını tamamladı. Burcu Kara’nın gelin buketinde bulunan turuncu ve pembe güller ile Fırat Parlak’ın yakasında bulunan gül ise çok şık ve tamamlayıcı bir detay olarak gözlerden kaçmadı. 2016 yılında nikah masasına oturan çift, yurtdışında evlenen ünlüler arasında unutulmaz bir düğüne imza attı.

3. Gamze Karaman & Nedim Keçeli

Oyuncu Gamze Karaman ve iş adamı Nedim Keçeli Venedik’te muhteşem bir düğün ile dünya evine girdi. Adeta bir servet harcanan düğüne Türk sosyete camiasından pek çok ünlü isim davetliydi. Son zamanların en lüks düğününe imza atan çift uzun süre gündemden düşmedi. Gamze Karaman ve Nedim Keçeci, Belmond Cipriani Hotel’in balo salonunda gerçekleşen düğünlerinde camiadan yaklaşık 140 misafirini ağırladı. Düğünlerinden önce hazırlıkları da uzun süre konuşulan çift, organizasyon için makyöz, stilist ve diğer görevlileri Türkiye’den İtalya’ya götürdü. Düğün konsept olarak Venedik karnavalını aratmayan sahnelere şahit oldu. Gece boyunca Venedik maskeleriyle dans edip eğlenen misafirlerin tüm masrafları çift tarafından karşılandı. Gamze Kara, Elie Saab tasarımı a kesim gelinliği ile göz kamaştırdı. Yurtdışında evlenen ünlüler arasında o da saç ve makyaj tercihini sadelikten yana kullandı. Nedim Keçeci ise Tom Ford tasarımı siyah pantolon ve beyaz ceketten oluşan şık bir damatlık tercih etti. Çift balayını ise Floransa ve Roma’da yaptı.

4. Ali Sunal & Gökçe Bahadır

Ali Sunal ve Gökçe Bahadır, Muğla’nın Bodrum ilçesinde gerçekleştirdikleri nikah töreni ile dünya evine girdi. Gökçe Bahadır nikah seremonisi için salaş ve kısa bir gelinlik tercih etti. Ali Sunal ise bu salaş tarzı beyaz bir gömlek üzerine açık bir papyon ile tamamladı. Çift kıyılan nikahlarının ardından Yunanistan’ın Leros Adası’nda düğünlerini gerçekleştirdi. Adadaki düğüne yakın dostlarını ve akrabalarını davet eden çiftin düğünleri sahil düğünü konseptindeydi. Leros’ta gerçekleşen düğünde Bahadır’ın tercih ettiği gelinlik ise Songül Sarpbaş imzalıydı. Fakat ne yazık ki onlar da yurtdışında evlenen ünlüler arasında mutluluğu uzun sürmeyen ünlüler arasına katıldılar.

5. Keremcem & Seda Güven

Oyuncu Seda Güven ve yakışıklı şarkıcı Keremcem Fransa’da peri masalı tadında bir düğün ile hayatlarını birleştirdi. Çift Paris Türk Konsolosluğu’nda gerçekleşen nikah sonrasında düğünlerini Türkiye’de gerçekleştirdi. Seda Güven şık ve nostaljik bir gelinlik tercih etti. Güven, transparan dantel detaylı midi boy gelinliğini şık aksesuarlar ile birleştirdi. Gelinliğinde bulunan transparan tül ile aynı kumaştan eldivenleri bu nostaljik görünümü tamamladı. Saç aksesuarı olarak küçük bir file duvak tercih eden güzel oyuncu, gelin buketi olarak pembe ve beyaz tonlarında güller tercih etti. Keremcem ise damatlık seçimini üzerinde görmeye alışık olduğumuz klasik bir smokin ile yaptı. Çift birbirlerini Paris’in romantik havasında sade ve şık bir şekilde tamamladı. Keremcem Seda Güven’e nikahları sonrasında 20’li yıllardan kalma antika bir kolye hediye etti. 2014 yılında yurtdışında evlenen ünlüler arasında olan çift maalesef ki artık birlikte değil.

6. Kıvanç Tatlıtuğ & Başar Dizer

Başarılı oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ve stilist Başak Dizer Fransa’da hayatlarını birleştiren ünlülerden. Çift yurtdışında evlenen ünlüler arasında çok popüler olan aşkın şehri Paris’te sade bir nikahla evlendi. Abartıdan uzak bu sade düğün töreni Türkiye’nin gündeminden uzun bir süre düşmedi. Paris Türk Konsolosluğu’nda gerçekleşen nikahta çiftin şıklığı adeta göz kamaştırdı. Başak Dizer bebek mavisi dar kesim bir gelinlik tercih etti. Bebek mavisi gelinliğinin üzerine işlenmiş beyaz dantel detayları ve sade inci küpeleri ile zarif ve şık bir görünüm sergiledi. Lacivert tonlarında fit kesim bir damatlık ile beyaz gömlek tercih eden Tatlıtuğ, takımından bir ton koyu papyonu ile asil bir şıklık yakaladı. Çift balayı tatillerini Paris’te tamamladı.

7. Mahsun Kırmızıgül & Ece Binay

Mahsun Kırmızıgül, Avukat Ece Binay ile Amerika’nın Los Angeles eyaletinde dünya evine girdi. Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosluğu’nda gerçekleşen nikah töreni oldukça sade geçti. Çiftin yakın çevresinden yaklaşık 30 kişinin katılımıyla gerçekleşen törende Kırmızıgül’ün heyecanı gözlerinden okunuyordu. Ece Binay a kesim kuyruklu gelinliği ve uzun tülü ile adeta prensesler gibiydi. Doğal bir makyaj ve salaş bir saç modeli tercih eden Binay, gelin çiçeği tercihini beyaz güllerden yana kullandı. Mahsun Kırmızıgül ise papyonlu siyah takım elbisesi ile eşinin şıklığını tamamladı.

8. Gonca Vuslateri & Burak Ertoğan

Sevilen oyuncu Gonca Vuslateri, Burak Ertoğan ile Phuket Adası’nda sade bir nikah ile hayatlarını birleştirdi. Yurtdışında evlenen ünlüler arasında bir fark yaratarak tropikal bir adayı seçen çift, yurda döndükten sonra düğünlerini İstanbul’da gerçekleştirdi. Çiftin yakın dostlarının davetli olduğu bu düğünde Vuslateri bohem bir gelinlik tercih etti. Dekolte çevresinde gümüş rengi bezemeleri bulunan gelinliğini aynı bezemelerle süslenmiş bir saç takısı ile tamamladı. Kısa siyah saçlarının yarattığı nostaljik tarz ise siyah ojeleri ile harika bir uyum sergiledi. Burak Ertoğan beyaz gömlek ve papyon üzerine spor bir damat ceketi tercih ederek farklı bir tarz yakaladı. Birbirileri ile uyumları her fırsatta övülen çift evlilikten kısa süre sonra yollarını ayırdı.

9. Acun Ilıcalı & Şeyma Subaşı

Evlilikleri ve attıkları her adımı gündemden düşmeyen çiftimize geldi sıra! Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı, Fransa’da dillere destan bir düğünle dünya evine girdi. Marsilya Türk Konsolosluğu’nda gerçekleşen nikaha çiftin yakın çevresinden yaklaşık 250 davetli katıldı. St. Tropez kasabasında nikah sonrası eğlence düzenleyen çift, tüm misafirlerin kutlama alanına ulaşımını helikopter ile sağladı. Şeyma Subaşı, ünlü tasarımcılara ait iki farklı gelinlik giydi. Her iki gelinliği ile göz kamaştıran Subaşı, makyaj tercihini diğer yurtdışında evlenen ünlüler gibi sadelikten yana kullandı. Adeta ünlüler geçidi olan düğünde Acun Ilıcalı papyonsuz sade bir takım elbise seçerek rahat ve şık bir görünüm sergiledi. Düğünleri ve şaşalı yaşamları ile gündemden düşmeyen çift bir süre önce evliliklerini sonlandırdı.

10. Burcu Esmersoy & Berk Suyabatmaz

Sunucu Burcu Esmersoy ve iş adamı Berk Suyabatmaz ABD’nin New York eyaletinde dünya evine girdi. Türk Başkonsolosluğu’nda gerçekleşen nikaha çiftin ailesi katıldı. Züleyha Kuru tasarımı gelinliği ile göz kamaştıran Esmersoy, gelin saçı modeli seçimini ise salaş topuzdan yana kullandı. Yurtdışında evlenen ünlüler arasında gelinliği en çok beğenilen ünlüler arasına giren Esmersoy’un gelinlik seçiminde fiziğinin artılarını kullanması gözlerden kaçmadı. İnce askılı, sırt dekolteli ve fırfır detaylara sahip bu gelinlik modeli, birçok gelin adayına ilham verdi. Çift balayı tatili ise Monte Carlo’da geçirdi.

11. Almeda Abazi & Tolgahan Sayışman

Almeda Abazi ve Tolgahan Sayışman yurtdışında evlenen ünlüler arasında tercihlerini Amerika’dan kullanan ünlüler arasında. Los Angeles eyaletinin Bevery Hills bölgesinde beş yıldızlı bir otelde dünya evine giren çift, nikah töreninde yakın çevresinden yaklaşık 40 misafirini ağırladı. Feryal Usta tasarımı dantel ve kristal işlemeleri ile dikkat çeken balık model bir gelinlik giyen Abazi görenleri kendine hayran bıraktı. Uzun duvağı, eldivenleri ve sade gelin çiçeği ile tamamlanan gelinliği sosyal medyanın gündeminden uzun süre düşmedi. Başarılı oyuncu Tolgahan Sayışman ise Tom Ford imzalı şık ve modern çizgili bir smokin tercih etti. Almeda Abazi’nin gelinliği gibi balık modellerden hoşlanıyorsanız “Balık Abiye ve Nişanlık Modelleri” yazımızı inceleyebilirsiniz.

12. Tarkan & Pınar Dilek

Ve geldik yurtdışında evlenen ünlüleri derlediğimiz yazımızdaki son çiftimize. Tarkan ve Pınar Dilek, Tarabya’da gerçekleştirdikleri nikahın ardından düğünlerini Almanya’da gerçekleştirdi. Yakın dostları ve ailelerinin katılımıyla düzenlenen düğünde çiftin mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Pınar Dilek’in evlenmeden önce Tarkan’ın bir hayranı olması da adeta bir peri masalının gerçeğe dönüşmesi olarak yorumlandı.  Pınar Dilek, Gizia Gate tasarımı omuzları açık, dantel detaylı ve sade bir gelinlik tercih etti. Açık omuzlu gelinliğini şık bir gerdanlık ile tamamlayan Dilek, gelin saçı seçimini de dağınık topuzdan yana kullandı. Yakışıklılığı ve başarısıyla Türkiye’nin önde gelen sanatçılarından biri olan Tarkan ise Levon Kordonciyan tasarımı şık damatlığı ile çok konuşuldu. Evlilikleri ile magazin gündeminden uzun süreler düşmeyen çift, geçtiğimiz aylarda bir de kız bebek sahibi oldu.

Düğünleri, gelinlikleri, balayı tatilleri ve yaşam tarzları ile dillerden düşmeyen ünlülerimizin yurtdışı evlilik maceralarını derlediğimiz yazımızın sonuna geldik. Peki siz yurtdışı evlilikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yurtdışında evlenen ünlüler arasında en unutulmaz düğünü hangi çift gerçekleştirdi? Hangi gelinlik size ilham verdi? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Save The Date temalı fotoğraf çekimlerinde giyeceğiniz elbiseye karar verdiniz mi? Birbirinden güzel Save The Date elbiselerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla