Bohem bir düğün demek alışılagelmişin dışında, detayların fazlasıyla planlanarak değil salaş göründüğü bir düğün demektir. Bohem kış düğünü trendi son yıllarda oldukça revaçta ve daha da uzun bir süre öyle kalacak gibi görünüyor. Siz de eğer özgür bir ruha sahipseniz, alışılagelmiş kalıpların dışına çıkmak istiyorsanız ve ruhunuzda birazcık da hippilik varsa, bu konsept tam size göre!

Unutmayalım ki yaratıcılık bohem kış düğünlerinin en önemli özeliği, bu yüzden her türlü fikre açık olmalısınız. Zarif makromeler, dokuma dekor detayları, pampas otları, bol çiçek ve egzotik bir atmosfer bohem kış düğününün olmazsa olmazlarından… Bohem kış düğünü dosyamızı şimdi biraz detaylandıralım. Bohem kış düğünü konseptinizi adım adım uygulayabilmeniz adına sizlere şu konu başlıklarını hazırladık:

Makrome Süslemeler

Son yıllarda dekorasyonun her alanında karşımıza çıkan makromeleri, düğününüze bohem bir şıklık katmak istiyorsanız kesinlikle kullanmanızı tavsiye ederiz. Bohem kış düğününü davetinize hem sıcak bir hava katacak, hem de çekileceğiniz fotoğraflarda arka planda oldukça şık görünecektir.

Düş Kapanı

Kızılderili kültüründe insanları kötü rüyalardan korumak amacıyla kullanılan düş kapanları bugün hemen yerde karşımıza çıkıyor. Cafe, restoran, yatak odası dekorasyonlarında oldukça sık gördüğümüz düş kapanları bohem kış düğünü davetinin de olmazsa olmazları arasında dikkat çekiyor. Amerika yerlilerine göre kötü enerjileri kovduğuna inanılan düş kapanlarını, en özel gününüzde hem dekoratif görünüşü hem de güzel enerji vermesi için neden bol bol kullanmayalım? Yuvarlak bir kasnağa iplerin nizami bir şekilde sarılması ve uçlarına püsküller bağlanmasıyla oluşan düş kapanlarını düğün mekanının bir çok yerinde kullanabilirsiniz.

Etnik Desenli Halı ve Kilimler

Düğününüzdeki bohem havayı desteklemek için etnik desenli halı ve kilimlerden yardım alabilirsiniz. Düğününüzde bu halı ve kilimleri kullanabileceğiniz pek çok alan yaratmak mümkün. Örneğin gelin yoluna etnik desenli eski bir yolluk serebilirsiniz, dans pistini boydan boya halılarla kaplayabilirsiniz. Her bir masanın altına farklı renk ve desende kilim atabilir ya da nikah masanızın altında kullanabilirsiniz. Farklı renk ve desende kullanacağınız halı ve kilimleri yine farklı renk ve desende minderlerle kombinlemenizi tavsiye ederiz. Böylece ortama daha sıcak ve doğal bir hava katabilirsiniz.

Teraryum

Bohem düğünlerin yükselen yıldızı; teraryum! Evet, son zamanlarda saksı ve vazolar yerlerini teraryumlara devretti. Sebebiyse hem son derece pratik hem de son derece hoş görünüyor olmaları. Bohem kış düğünü organizasyonunda davetli masalarına ister birçok ufak teraryum, ister bir tane kocaman teraryum koyarak çok şık ve doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Özellikle geometrik olanları kullanarak daha modern bir görünüm yakalayabilirsiniz. Üstelik teraryumları sadece masa süslemesinde kullanmakla sınırlı kalmayıp, tavandan ya da ağaç dallarından da sallandırabilirsiniz.

Tütsü

Bohem kış düğünü davetlerinin başlıca özelliklerinden biri de olabildiğince doğal görünmesi ve doğal ürünler kullanılmasıdır. Bu özelliği desteklemeniz açısından ortama hem aromatik kokular yayacak hem de pozitif enerji katacak tütsüleri kullanmanız yerinde bir tercih olacaktır. Düğününüzde tütsüleri birçok farklı şekilde kullanabilirsiniz. İster mekanın belirli bölgelerinde yakabilir, ister her masaya yerleştirebilirsiniz ya da düğün hediyesi olarak güzel kurdele ve çiçeklerle süsleyip, güzel bir not ile birlikte davetlilere hediye olarak verebilirsiniz.

Minder

Bohem kış düğünü organizasyonunda minder kullanırken seçeceğiniz desenler çok önemlidir. Etnik ve rengarenk desenlerden oluşmaları konseptinizle uyum sağlayacaktır. Dilerseniz daha kış tonlarına uygun renklerden de seçebilirsiniz. Uzun ahşap masalar boyunca dizdiğiniz sandalyelerin her birine farklı minderler koyabilir ya da mekanın sadece belirli yerlerine de bu minderleri gelişi güzel yerleştirebilirsiniz. Dilerseniz gelişi güzel yerleştirdiğiniz minderlerin önünde alçak sehpalar koyabilir, bu sehpaların üzerlerine de yine renkli runnerlar örtebilirsiniz.

Fenerler

Bohem kış düğününüzde kullanacağınız farklı tarzda fenerler ile büyülü bir ortam yaratabilirsiniz. Nasıl mı? Tavandan sarkıtacağınız salaş, sarı veya beyaz ışıklandırmaların yanı sıra ahşap, geometrik fenerler, boyanmış farklı ebatlardaki kavanozlar ve cam şişeler kullanabilirsiniz. Yine farklı ebat ve renklerde kullanabileceğiniz mum konmuş aksesuarlar, eski gaz lambalarıyla sıra dışı bir atmosfere imza atabilirsiniz. Unutmayın ki fenerler ve mumlar bohem ortamların olmazsa olmazlarındandır!

Ahşap ve Dantel Detaylı Düğün Tagı

O muhteşem anı fotoğraflarla ölümsüzleştirirken fonda konseptinizle bütünlük sağlayacak otantik, yeşilliklerin ve egzotik çiçeklerin hakim olduğu, beyaz dantel detaylardan oluşan muhteşem bir düğün takınız olsun istemez misiniz? İster tahta, ister demir iskeletten oluşan, bol çiçeklerle süslenmiş makrome ya da dantellerle süslenmiş bir tak ile muhteşem bir fotoğraf köşesi oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda bu köşeyi ışıklandırmalar ile süsleyip, daha da çekici bir hale getirebilirsiniz. Özellikle kır düğünlerinde bu şık alternatifi değerlendirebilirsiniz.

Egzotik Çiçekler

Tarzınızı seçtiğiniz çiçekler ile ortaya koyun! Farklı renk ve türde çiçekleri birlikte kombinlemekten çekinmeyin. Unutmayın ne kadar özgür o kadar bohem! Değişik cam şişe ya da fenerlere koyduğunuz çiçekleri dallardan sarkıtabilir, sandalyelerinizi süsleyebilir ya da masalarınıza kocaman, doğal ve farklı buketler yerleştirebilirsiniz. Farklı köşelere dev vazoların içerisine yerleştireceğiniz uzun kır çiçeklerini küçük kış çiçekleri ile birleştirerek bohem kış düğünü mekanınıza farklılık katabilirsiniz.

Kokulu Mumlar

Mekanın farklı köşelerine ekleyeceğiniz irili ufaklı, zevkinize uygun kokulu mumlar ile de ortama farklı ve egzotik bir hava katabilirsiniz. Bu mumları aynı zamanla çiçek ve dantellerle detaylandırabilir, konseptinize daha da uyumlu hale getirebilirsiniz.

Ahşap Salıncaklar

Salıncaklar bu eğlenceli konsept için biçilmiş kaftan! Mekanın bir köşesini ayırabileceğiniz bu salıncak köşesiyle düğününüze ekstra eğlence katabilir, arkadaşlarınızla çocukluk günlerinizi yadedebilirsiniz. Çiçekler, dallar, danteller ve makromeler ile süslenmiş şık bir salıncak düğününüzde emin olun çok konuşulacak!

Bohem Çadır

Bohem kış düğünü konseptiyle en çok özdeşleşen dekorlardan biri de kuşkusuz ki çadırlar. Çadırlar yalnızca bohem yaz düğünlerinde olur sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Birçok bohem kış düğünün de düğün salonunun bir köşesinde ya da düğün yapılacak olan mekanın girişinde bu dekorları görmeniz mümkün. Çadır yapımında kuru, uzun ağaç dallarını, kır çiçeklerini ve zarif beyaz dantelleri kullanarak muhteşem bohem bir görüntü yaratabilirsiniz. Aynı zamanda düğün mekanın tavanına tam ortadan asacağınız uzun, beyaz tül kumaşları iki yandan gerip tavanda çadır etkisi yaratarak düğününüze farklılık katabilirsiniz. Kapalı alan bohem düğünlerinde son zamanlarda oldukça sık kullanılan, hem çok çarpıcı hem de uygulaması oldukça pratik olan bu detayı önümüzdeki yıllarda da sık sık görmeye devam edeceğiz.

Metalik Aksesuarlar

Bohem düğünde çiçekler, danteller ve kumaşları konuştuk. Peki ya diğer aksesuarlar? Bohem düğünlerde ahşap dekorla beraber karıştırarak kullanabileceğiniz metalik aksesuarlar ile ortamı çeşitlendirerek, göze daha fazla hitap edebilirsiniz. Üstelik bunları kendiniz bile yapabilirsiniz. İstediğiniz boylarda alacağınız boş şişeleri altın, bronz ya da gri renklerdeki sprey boyalar ile boyayabilir, üstlerini danteller ile detaylandırabilirsiniz. İçlerine ister mum, ister çiçek koyabilirsiniz. Aynı uygulamayı sadece şişelere değil, eski fener, gaz lambaları ya da konserve kutularına da yapabilir, bunları uzun, kuru dallara asabilirsiniz.

Peki siz bohem kış düğünü organizasyonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bohem konseptte bir organizasyon düzenler miydiniz? Bohem kış düğünü konsepti sizce hangi düğün mekanlarında uygulanabilir? Yorumların, diğer çiftlerimize ilham vermesi açısından oldukça önemlidir. Fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

 

Yanıtla