Asya ve Avrupa’nın köprüsü konumunda olan güzel İstanbul, düğün mekanları bakımından en zengin ilimizdir. Aldığı göçlerle nüfusu bir hayli artan İstanbul’da her mevsim düğünler yaşanmaktadır. Çiftlerin bu en güzel günlerinde davetlilere sunacağı hizmetler düğünün selameti açısından çok önem taşır. Şehrin her yerinden, şehir dışından hatta yurt dışından gelmesi söz konusu olan davetliler güzel vakit geçirmeli, ayrıca yemekli bir düğünle doyurulmalıdırlar. Atıştırmalık ikramlı düğünler de oldukça rağbet görmekte olup yemekli düğün fiyatları İstanbul gibi büyük bir şehirde tercihi etkileyen unsurlardan biri olmaktadır.

Yemekli Düğün Fiyatları İstanbul

Yemekli düğün organizasyonları konusunda sadece mekan kiralaması yapan bir mekan bulunduktan sonra catering firmalarından da hizmet alınması yoluna gidilebilir. Menülerin seçimi konusunda genelde kırmızı et ve beyaz et menülerinden birinin seçilmesi istenir. Kırmızı et menülerinde dana veya kuzu eti çeşitli alternatif pişirme yöntemleriyle (bonfile, ızgara vb.) yer almaktadır. Beyaz et menüsünde ise tavuk eti yer almaktadır. Et yemeklerinin yanı sıra salata, içecek ve tatlılar da yemekli düğün fiyatları İstanbul konusunda menüye dahil unsurlardır. Organizasyon firmaları düğün öncesi düğün fiyatları konusunda bilgilendirmektedirler.

Yemekli Düğün Fiyatları İstanbul Bölgesinde Etkileyen Faktörler

Yemekli Düğün Fiyatları İstanbul

Pek çok kültürden insanı bir arada barındıran İstanbul, düğün geleneğini yaşatmak isteyen sakinlerine en iyi hizmeti vermeyi vaat eden düğün salonlarına sahiptir. Organizasyon firmaları düğünden önce salonu tanıtarak çiftlere ve düğün sahiplerine doğru bilgiler vermek durumundadır. Fiyat konusunun yanı sıra kapasite, yemek menüleri de netleştirilmesi gereken hususlar arasındadır. Bu hizmetlerin niteliğine göre fiyatlar değişmektedir. Yemek konusundaysa yemekli düğün fiyatları İstanbul için farklı farklıdır.

Yemekli Düğün Fiyatları İstanbul

Diğer hizmetler de en az yemek kadar fiyatları etkileyen hususlardandır. Örneğin video ve fotoğraf hizmetleri düğün salonunun sunduğu paket içerisinde yer alıyorsa düğünün daha pahalı olması normaldir. Çünkü çekim hizmetleri zahmetli bir iş olsa da sonuçları itibariyle bu hizmetin mutlaka alınması şarttır. Çekilen fotoğraflar arasında en iyileri seçilerek harika albümler elde edilmesi mümkündür. Videoların da kırpılarak belgesel tadında kısa filmleri ve klipleri de yapılabilmektedir. Konuya dönecek olursak yemekli düğün fiyatları İstanbul söz konusu olduğunda dalgalanmakta olup, düğün salonunun konumu da fiyatları etkileyen temel unsurlar arasında yer alır.

Kır Düğünü İsteyenlere…

Yemekli Düğün Fiyatları İstanbul

Açık havada bir kır düğünü yapılabileceği gibi düğün salonu da tercih edilebilir. Diğer tercih edilmesi söz konusu durum ise düğünün yemekli olup olmayacağıdır. İşte yemekli düğün fiyatları İstanbul bakımından iyi araştırılması gereken bir konudur. Ünlü catering firmalarının bulunduğu İstanbul bu konuda şanslı illerden biridir. Yemek sanayinin kaliteli firmaları düğünler için de harika menüler sunmakta ve kaliteli yemekleriyle düğünün kalitesini de artırmaktadır. Artık kendi yemeğini yapan düğün salonları kalmadı. Bu nedenle catering firmalarına çok iş düşmektedir.

Yemekli Düğün Fiyatları İstanbul

Yemeklerini hijyenik ortamlarda yapan kaliteli catering firmaları Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının düzenli kontrollerinden geçmektedir. Yemekli düğün fiyatları hafta sonu için kişi başı 30 TL’den başlamak üzere 300 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Hafta içi fiyatlar daha da düşmekte olup 20 TL ile 250 TL arasında düğün mekanları bulunabilmektedir. Düğünlerin vazgeçilmezlerinden olan masa ve sandalye süslemeleri, nikah masası süslemeleri, volkan, maytap, köpük ve konfeti gibi görsel gösteriler, barkovizyon gösterisi, gelin arabası süslemeleri, vale hizmetleri düğüne renk getiren ve davetlilerin rahatına yönelik hizmetlerdendir. Bu nedenle düğün organizasyon hizmeti alınırken yemek konusu en başta olmak üzere diğer tüm konularda da anlaşılarak detaylar tek tek kesinleştirilmelidir.

Nikah kokteyl fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla