Düğünler kaliteli bir organizasyonla ancak unutulmaz hale gelir. Bunun için düğünün öncesinde, düğünde ve düğün sonrasında yapılması söz konusu bazı işler vardır. İyi bir planlama ise organizasyonun başarısı adına en önemli gereksinimdir. Düğünün hangi formatta yapılmasına öncelikle karar verilmesi gerekmektedir. Düğünler, kır düğünü ve salon düğünü olarak sınıflandırılabildiği gibi yemekli ve yemeksiz olarak da ikiye ayrılabilir. Yemek servis yapılacak bir düğün için yemekli düğün fiyatları İstanbul düğünleri için iyi bir araştırmayı gerektirebilir. Fiyatlar konusundaki en önemli kriter yemek çeşitleri ve kalitesidir. Örneğin beyaz et menüsü ve kırmızı et menülerinden genel olarak biri tercih edilmektedir. Beyaz et olarak tavuk eti sıklıkla seçilirken, balık menüsü de servis edilebilmektedir. Kırmızı et olarak ise kuzu eti ve dana eti tercihleri yapılmaktadır. Menülerde talebe göre çorba da ilave edilebiliyor. Ayrıca ara sıcak, meşrubat ve salata ikramı da menülerde yerini alıyor. Menü tercihi ile yemekli düğün fiyatları İstanbul genelinde değişiklik göstermektedir. Bunda düğün mekanının konumu, dekorasyonu ve sunduğu düğün organizasyon hizmetinin de büyük payı bulunmaktadır.

İstanbul’da Yemekli Düğün Fiyatları

Yemekli Düğün Fiyatları İstanbul

Bu konuda düğün salonları kadar restoranlar da hizmet vermektedir. Restoranın büyüklüğüne göre bir kısmı veya tamamı düğün organizasyonları için kullanılabiliyor. Bu şekilde yemeğin dışarıdan getirilmesi gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Restoranın kendisine ait mutfakta marifetli ustaların elinden harika yemeklerin, yine ustalık gerektiren bir şekilde servis edilmesi durumu vardır. Bu durumda yemekli düğün fiyatları İstanbul restoranları için farklı fiyatlandırmaların da söz konusu olması durumunu beraberinde getiriyor.

Yemekli Düğün Fiyatları İstanbul

Yemeğin kalitesi bu durumda daha da ön plana çıkmakta ve bu da doğal olarak fiyatlara yansımaktadır. Bu durumda organizasyonun yemek kısmına yoğunlaşma yaşanırken, düğün töreninin diğer prosedürü de iyi yönetilmelidir. Volkan, konfeti, lazer ve diğer görsel şovlar eşliğinde, dansından pasta kesimine kadar bütün düğün sürecinin harika geçmesi gerekir. Bu konuda yemekli düğün fiyatları İstanbul düğün salonlarına göre daha fazla olabildiği gibi talep edilen hizmetlerin çeşitliğine göre de değişiklik gösterebilmektedir. Masa ve sandalye giydirmeleri, gelin yolu, takı töreni, fotoğraf ve video çekimi gibi rutin düğün hizmetleri kusursuz yürümelidir.

Yemekli Düğün İstanbul Fiyatları

Yemekli Düğün Fiyatları İstanbul

Yemekli bir düğün yerine kokteyl tarzında bir düğün tercih edenler de bulunmaktadır. Bu durumda daha ziyade tatlı ve tuzlu kurabiyeler, kanepeler ve içecekler söz konusu olmaktadır. Ancak davetlilerin karnını iyi doyurmak Türk gelenek ve göreneklerine göre bir gerekliliktir. Mutfak kültürü bakımından dünyada ayrı bir yeri olan ülkemiz lezzetli yemekleriyle meşhurdur. Bu kültürü yaşatma adına İstanbul’da sayısız restoran bulunmaktadır. Düğün salonlarında da yemek servisi mümkün olduğundan servis bakımından yemekli düğün fiyatları İstanbul şehri genelinde yemeğin yöresine göre de değişiklik gösterebilmektedir.

Yemekli Düğün Fiyatları İstanbul

Karadeniz yöresi zengin yemek çeşitleri ile Güneydoğu Anadolu’nun mükemmel yemekleri arasında fiyat ve servis bakımından farklılıklar olması normaldir. Ülkemiz bu iki coğrafyamız dışında da harika menülere sahip olduğundan yemek kültürümüz konusu tartışmaya açık bir konu değildir. Manzara bakımından da zengin seçeneklere sahip olan İstanbul’da yemekli bir düğün hafta içi 50 TL kişi başı fiyattan, 180 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Hafta sonu bu fiyatlar 30 TL ile 100 TL arasında değişiklik göstermektedir. Salonlarda ve restoranlarda oturma düzenine göre farklı kapasitelere ulaşabilme söz konusudur. Ayrıca otopark konusunda fazla bir problemin yaşanmadığı İstanbul düğün mekanlarının bazıları davetlilere vale hizmeti de sunmaktadır.

İstanbul’daki bazı düğün mekanları hakkında fikir edinmek isterseniz sizler Avcılar Düğün Salonları Fiyatları ve En İyi Bahçelievler Düğün Salonları sayfalarımıza da bekleriz.

Yanıtla