Yaz sıcaklarında gelinlik ve damatlık giymek oldukça zor! Bu yüzden yazın,  farklı damatlık modelleri tercih edebilirsiniz. En özel gününüzde hem daha şık hem de daha rahat edebileceğiniz yazlık damatlık modelleri yle değişikliğin öncüsü olabilirsiniz. Sıcak havalarda gömlek üzerine ceket giymek ve yakanızı gün boyu kapalı tutmak bunaltıcı olabilir. Biz de bu yüzden sizlerin beğenisine farklı yazlık damatlık fikirleri sunacağız. Umarız size uygun 2019 yazlık damatlık modelleri ve fiyatlarını uygun bir biçimde bir araya getirebilmişizdir…
Yazlık Damatlık Modelleri

Öncelikle koyu renk bir ceket tercih edecekseniz, içine giyeceğiniz gömleğin açık renkli olması ceketinizi daha gösterişli kılacaktır. Gömleğin ve ceketin renklerine uyumlu bir kravat ya da papyon, cep mendili ve yaka çiçeği seçiminiz de çok önemli. Cep mendili ve kravat ya da papyonun aynı kumaştan yapılmış olmasını ve pastel tonlarda renkler tercih etmenizi öneririz.

Yazlık Damatlık Modelleri

Bu damatlıkla balayına bile gidilir! 🙂 Tabii şimdiden balayı mekanınızı düşünüyorsanız ve kafanız karışık ise, sizleri Balayı Mekanları sayfamıza alalım… Gün ışığını emen bir renk olan siyah yerine, ışığı yansıtan renklerde bir damatlık tercih etmeniz, sizin için daha iyi olacaktır. Tabi damatlığa uygun yazlık papyon ve gömlek, cep mendili  ve cep çiçeği seçimi de çok önemlidir. Bunlar, damatlığın rengine uygun renkte ve desende olmalıdır. Damatlığın rengi düz olacağından, papyon ve cep mendilini desenli tercih edebilirsiniz. Çünkü ; ikisinin de desenli olması görüntüyü boğacaktır. Hatta yaz konseptine uygun olarak çiçekli desenler tercih edebilirsiniz.

Yazlık Damatlık Modelleri

Eğer ceket ile bunalırım diyorsanız, yazlık  gömlek ve papyon ile beraber  sadece pantolon askısı takıp, gömleğin cep kısmına, gelin çiçeğinin aynısından ufak bir cep çiçeği koyarak güzel bir kombin hazırlayabilirsiniz.
Yazlık Damatlık Modelleri

Sade ve Şık Yazlık Damatlık Modelleri

Dilerseniz sadece yazlık ceket  ve yaka çiçeği ile de uygun bir kombin tasarlayabilirsiniz. Bu şekilde gömleğinizin yakasını kapatmak zorunda da kalmazsınız.

Yazlık Damatlık Modelleri

Ceket giymek istemeyenler için başka bir önerimiz daha var! Yazlık yelekli damatlıklar sizin için güzel bir seçenek olacaktır. Yaz sıcağında ceket giymek zorunda kalmayıp, yazlık damatlık modelleri ni tercih ederek alışılagelmiş damat modelinden ayrı bir görünüm kazanacaksınız. Gömlek üzerine pantolonunuzla aynı desende bir yelek ve papyonunuzla aynı renkte bir ayakkabı ile gayet uyumlu bir kombin elde edebilirsiniz. Bu tarz yazlık damatlıkları; Sarar , Beymen, Damat Tween, Kığili, Beymen, Altınyıldız, Vakko markalarından  rahatlıkla bulabilirsiniz.

Yazlık Damatlık Modelleri

 

Takımınızda pantolon yerine çılgınca düşünüp şort tercih ederseniz hem daha sevimli bir görünüm hem de daha serin bir kıyafet seçimi elde edebilirsiniz. Gömleği tamamlayacak, papyonla aynı renkte bir şort harika olacaktır. Bunlara pantolon askısı ve bahçıvan konseptine uygun bir şapka da eklenince tam anlamıyla bir yaz damadı olacaksınız… Altına şortun renginde bir ayakkabıyla şık bir dokunuş yapabilirsiniz.

Yazlık Damatlık Modelleri

Hep papyondan bahsettik, biraz da yazlık kravat ile neler yapabiliriz bundan bahsedelim. Kravat ile yorumlayacağınız bir takım, size ciddi, şık ve asil bir görünüm kazandıracaktır. Yazlık kravat olarak pastel renklerde, yaka çiçeğinizle uyumlu bir kravat seçebilirsiniz. Eğer desenli bir gömlek gibi cesurca bir tercih yapacaksanız, düz ve canlı renkli bir kravat daha çok yakışacaktır ve kişiliğinizi daha fazla ön plana çıkaracaktır. Düz bir gömleğin üzerine ise desenli ya da düz bir kravat da yakışabilir.

Yazlık Damatlık Modelleri

Yazlık damatlık modelleri kombinlerinizde dilerseniz keten kravat da kullanabilirsiniz. Keten kravat görünüşünüzü başka bir seviyeye taşıyacak, size daha elit bir hava katacaktır.

Bahsettiğimiz 2019 Yazlık damatlık modelleri nin fiyatlarına gelirsek, şık ve kaliteli bir damatlık için ortalama 800-3000 tl arasında bir bütçe ayırmanız gerekecektir. Bahsettiğimiz markaların içinden bu fiyat aralığında kombinler keşfedebilirsiniz.

Yazlık Damatlık Modelleri

Yaz denince akla ilk gelen renk beyazdır sanırım… Genelde açık renk kıyafetler tercih ettiğimiz yaz aylarında beyaz damatlıkların uyumu bir başka hava katıyor müstakbel damatlara. Daha fazla model görmek ve fikir sahibi olmak için sizleri Beyaz Damatlık Modelleri sayfamıza da bekleriz!

Elif Kartal

 1. Avatar
  Said

  Nerden bulabiliriz marka yazmamışsınız

 2. Düğün Buketi Editörü
  Düğün Buketi Editörü

  Merhabalar Said Bey,
  Damatlık modelleri editörlerimiz tarafından damat adaylarına ilham vermesi için seçilmiştir, maalesef satışı gerçekleştirilememektedir. Düğün organizasyonu ile ilgili ihtiyaç duyduğunuz her şey için aşağıdaki iletişim formumuzu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz.
  https://www.dugunbuketi.com/iletisim/

Yanıtla