Ah o gelinlik yok mu? Hiçbir kadın bir gelinliğin büyüsüne karşı koyamaz. Belki prenses modeldir, belki son derece sade ve mütevazı bir model ama adı gelinlik olan her giysi kadınların hayalidir. Ancak her gelinlik de her vücuda uygun olmayacaktır. Bunun için gelinlik seçimi konusunda son derece hassas olmak gerek. Bayanların, vücutlarını tanıyarak gelinlik seçimi yapması, o özel gün geldiğinde, kendilerini güzel hissetmelerini, hatta adeta prenses gibi hissetmelerini sağlayacaktır. Hadi şimdi bakalım vücudunuza uygun gelinliği nasıl seçebilirsiniz? Bu işin tüyolarını öğrenmek için okumaya devam edin…

Kum Saati Vücut Tipi İçin Gelinlik Önerileri

vucut-tipine-gore-gelinlik

Yani omuz ve kalçaların aynı oranda olduğu, bel oyuntusunun ise dikkat çekici derecede fazla olması, bir kum saati görünümünü ortaya çıkarır. Bu fiziğe sahip olan bayanlar için ideal gelinlik balık modeli olacaktır. Helenistik tasarımlar ise uzak durmanız gerekenlerden.

Armut Vücut Tipi İçin Gelinlik Önerileri

vucut-tipine-gore-gelinlik1

Kalçaların omuzlara göre daha geniş olduğu durumdan söz ediyoruz. Kalçalarının orantısız büyüklüğünden şikâyetçi olanlar için prenses etek olarak da adlandırılan kabarık modeller doğru seçim olacaktır. Ayrıca üst bedeni kalçaya oranla daha geniş ve hoş gösterecek olan kayık yaka gibi modelleri değerlendirebilirsiniz.

Elma Vücut Tipi İçin Gelinlik Önerileri

vucut-tipine-gore-gelinlik2

Meyvelerden devam ediyoruz belki ama genel olarak vücut şekilleri bu isimler ile ifade edilmektedir. Elma vücutlu kadınlar ise kalça ve belinin aynı ölçüde olmasından şikâyetçidirler. Ancak hiç endişe etmenize gerek yok. V yaka ve benzeri dekolteli gelinlik modelleri, göğüslerinize dikkatleri çekerek, sizi daha zarif gösterecektir. A kesim ya da helen tipi modeller tam size göre.

Çilek Vücut Tipi İçin Gelinlik Önerileri

vucut-tipine-gore-gelinlik3

Omuzları kalçalarına göre daha geniş olan bayanların, kalça ve omur dengesini sağlamak için üst bedeni daha dar gösterecek tasarımlar tercih etmesi gerekir ya da biz buna alt bedeni daha geniş gösterecek tasarımlar da diyebiliriz. Yarım balık formundaki gelinlikler arzu ettiğiniz görünümü sağlayacaktır. Ayrıca V yaka, omuz genişliğini kamufle etmek için idealdir.

Muz Vücut Tipi İçin Gelinlik Önerileri

vucut-tipine-gore-gelinlik4

Muz tanımı ile ifade edilmek istenen, bel oyuntusunun neredeyse olmadığı, kalça ve omuzların da bel ile aynı ölçüde olduğu fiziktir. Bu silüete sahip olan bayanlar, kum saati tipli fiziğe sahip olan bayanlar gibi neredeyse her modeli tercih edebilir. Beli vurgulamak için ise kemer şart!

Ayrıca, hangi mevsimde hangi gelinliği giymeliyim? Diyorsanız… Mevsime Göre Gelinlik Seçiminde 2019 Trendleri sayfamıza göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Yanıtla