Nişan, kına ve son olarak düğün gecesi derken gelin ve damat adayları, uzun ve meşakkatli bir hazırlık sürecinden geçmektedir. Bu stresli ve yorucu hazırlık sürecini atlatan her gelin ve damat, enfes bir balayı tatiline hak kazanmaktadır. Çiftler, balayı tatilleri için gerek yurt içi gerekse yurt dışı destinasyonlarını tercih edebilmektedir. Zaman, bütçe ve çiftlerin isteklerine en uygun konumlarda vizesiz balayı tatili seçenekleri sunulmaktadır.

Bu yazımızda balayı tatilini yurt dışında gerçekleştirmek isteyen çiftlere önerilerde bulunacağız. Özellikle bordo pasaporta sahip, vize süreçlerinin gerginliğini yaşamak istemeye çiftler için birbirinden eşsiz yurt dışı balayı tatil ülkeleri önereceğiz.

Nereden Başlamalı?

vizesiz-balayi-15-ulke (1)

Yoğun ve zahmetli evlilik hazırlığı sürecine bir de vize telaşını eklemek istemeyen gelin ve damat adayları buraya! Dünya üzerinde vizesiz olarak ziyaret edebileceğiniz tamı tamına 102 ülke mevcut. Bu ülkeler arasında doğal ve tarihi güzellikleri ile öne çıkan 15 ülkeyi bugün sizlerin beğenisine sunacağız. Vizesiz balayı tatili için en ideal ülkenize karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç önemli nokta vardır. Bu detaylardan ilki balayı tatilinizin gerçekleşeceği mevsimdir. Farklı ülkelerin farklı mevsim standartları ve sezonlarını göz önünde tutmalısınız. Özellikle balayı tatili ülke tercihini tropikal bölgeden yana kullanmak isteyen çiftler, yağmur sezonlarını titizlik ile incelemelidir.

vizesiz-balayi-15-ulke (2)

Bu noktada gelin ve damat adayları, tercih etmek istedikleri balayı tatili ülkelerinin sezonluk hava durumlarını takip etmelisiniz. Dilediğiniz balayı tatili ülkesi, sizlerin balayı tatilini planladığınız tarihler ile uyum içerisinde olmayabilir. Böyle durumlarda balayı tatilinizi farklı bir tarihe öteleyebilirsiniz. Yok eğer planladığınız tarihler içinde balayı tatilinizi gerçekleştirmek istiyorsanız, farklı destinasyon seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Vizesi balayı tatili yaparken çiftlerin dikkat etmesi gereken diğer önemli nokta ise ülkeler arası saat dilimi farklılığıdır. Ülkeler arası saat dilimi farkı, çalışan çiftlerin zaten kısıtlı olan balayı tatil günü sayısını doğrudan etkilemektedir. Uzak mesafe uçuşları yapacak çiftlerin uçuş ve jetlag süreleri, balayı tatil sürelerini ne yazık ki kısaltmaktadır. Bu nedenle kısıtlı balayı tatil vakti olan çiftlere daha yakın ülkeleri incelemelerini önermekteyiz.

Arjantin

vizesiz-balayi-15-ulke (3)

Tangonun başkenti Buenos Aires’te romantizmi doruklara yaşamaya ne dersiniz? Güney Amerika Kıtası üzerinde yer alan Arjantin, gelin ve damat adaylarının vizesiz balayı tatil tercihleri arasında oldukça popüler. Türkiye çıkışlı uçuşlarda vize talep etmeyen Arjantin, eşsiz atmosferi ile çiftler için benzersiz bir balayı tatil destinasyonudur. Tarihi güzelliklerinin yanı sıra benzersiz doğal kaynakları ile de çiftler için eşsiz bir balayı ülkesidir. Özellikle Patagonya Gölü ve Bariloche bölgesi büyüleyici atmosferleri ile misafirlerini şaşkınlığa düşürmektedir. Gelin ve damat adayları, vizesiz balayı tatili ülke seçimini Arjantin’den yana kullanarak Güney Amerika’nın enfes doğasının tadını çıkartabilir. Midesine düşkün çiftlere Arjantin’in lezzetli et menülerini de şiddetle tavsiye etmekteyiz.

Çiftler; romantik tekne turları, ünlü şaraplar ile lezzetli Arjantin etleri ve kültürel mekanların tadını doya doya çıkartabilir. Her daim dinamik ve enerjik olan ülke, eşsiz doğası ve lezzetleri ile çiftleri büyülemektedir. Muhteşem tarihi dokusu ve eşsiz doğal güzelliklere sahip Arjantin sokaklarında gezerken tıpkı bir Avrupa şehrinde dolanıyormuş gibi hissedeceksiniz.

  • Aşkın dansı tangonun doğduğu Buenos Aires’e yolunuz düşerse, Arjantin sokaklarında iddialı ve tutkulu bir tango yapmayı unutmayın.

Bahamalar

vizesiz-balayi-15-ulke (4)

Kuzey Atlas Okyanusu üzerindeki adalar arasında yer alan Bahamalar, benzersiz güzelliği ile gelin ve damatları büyülemektedir. Vizesiz balayı tatili destinasyonları arasında en mavi olan ülkeler arasında yer almaktadır. Çiftler, Bahamalar’a iner inmez doğanın büyüleyici ışıltısını hissedebilmektedir. Temmuz ortası itibarı ile kasırga sezonuna giren Bahamalar, Aralık ile Haziran ayları arasında en ideal mevsime sahiptir. Balık çeşitliliği ile ünlü olan adaya su altı Hollywood’u bile deniyor. Balayı tatilini benzersiz kılmak isteyen gelin ve damat adayları, eşsiz sualtı macerasına katılabilmektedir. Birbirinden ilginç su altı florasını yakından keşfetmek isteyen gelin ve damat adayları vizesiz balayı tatil tercihini Bahamalar’dan yana kullanabilir. Çeşitli su altı canlılarına ek olarak büyüleyici flamingoları da Bahamalar balayı tatilinde yakından görmek mümkün! Bahamalar, yeşilin ve mavinin kusursuz bir şekilde bir araya geldiği ada, birbirinden göz alıcı sahilleri ile de gelin ve damatlara benzersiz bir vizesiz balayı tatili vaat ediyor.

Barbados

vizesiz-balayi-15-ulke (5)

Barbados, Güney Amerika Kıtasına oldukça yakın bir konumda yer almaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından uçak biletine ek olarak vize beklememesi, gelin ve damat adayları tarafından oldukça sevilmektedir. Diğer ada ülkelerinden farklı olarak yılın dört mevsimi balayı tatili için tercih edilebilmektedir. Sürprizleri sevmeyen gelin ve damat adayları için en ideal dönem Ocak- Temmuz ayları arasıdır. Barbados, egzotik yemek ve içeceklerin tadını, enfes maviliğin kenarında tadabileceğiniz benzersiz bir balayı tatili vaat ediyor. Çiftler, rüzgar sörfü ya da dalış gibi keyifli aktivitelere Barbados’un meşhur Kelebek Plajı’nda kolayca ulaşabilmektedir. Gelin ve damat adayları uzmanlar ile dalış aktivitelerine katılarak batık gemileri yakından inceleme fırsatını da Barbados’ta bulabilmektedir.

Egzotik güzelliğini lezzetli balık yemekleri ile taçlandıran Barbados, vizesiz balayı tatili gerçekleştirmek isteyen gelin ve damat adayları için oldukça ideal bir destinasyondur. Yılın dört mevsimi ideal sıcaklıkta olan Barbados, vizesiz balayı tatili listenizde mutlaka yer almalıdır.

Dominik Cumhuriyeti

vizesiz-balayi-15-ulke (6)

Dominik Cumhuriyeti, mavinin her tonunu barındıran denizi, pırıl pırıl kumsalları ve eşsiz doğası ile gelin ve damat adaylarını büyülemektedir. Türkiye kalkışlı uçuşlarda vize istemeyen Dominik Cumhuriyeti, egzotik bir balayı tatili hayal eden çiftlerin uğrak yerlerindendir. Pek çok tur şirketinin avantajlı paket fiyatları ile benzersiz bir Dominik Cumhuriyeti balayı tecrübesi deneyimlemek mümkündür. Mayıs ve Kasım ayları arasında yağış sezonuna giren Dominik Cumhuriyeti, en bunaltıcı sıcaklıklara Ağustos ayında ulaşmaktadır.

Fiji

vizesiz-balayi-15-ulke (7)

Fiji, turkuaz rengi denizin büyüsünün canlı canlı görülebileceği benzersiz adalardan birisidir. Mercan kayalıkları ve parıldayan kumsalları ile görenleri hayrete düşüren Fiji, vizesiz balayı tatili planlayan çiftlerin uğrak noktalarındandır. Toplamda 300 adadan oluşan Fiji Cumhuriyeti’nde adalar arası seyahat de oldukça kolay. En büyük ada Viti Levu olup diğer adaları ziyaret etmek oldukça kolaydır. Sevecen yerli halk ve büyüleyici ada atmosferi ile benzersiz bir balayı deneyimi yaşanmaktadır. Fiji, Mayıs ve Ekim ayları en ideal sezonunu yaşamaktadır. 300 adayı deniz yoluyla değil de hava yoluyla incelemek isteyen çiftler, helikopter turları ile bu eşsiz güzelliğe bir de yukarıdan şahit olabilmektedir.

Güney Kore

vizesiz-balayi-15-ulke (8)

Güney Kore başkent Seul olmak üzere dikkat çekici birçok güzel şehre ev sahipliği yapmaktadır. Balayı tatilini kültürel gezi olarak planlayan çiftlere Seul’dan başlamalarını öneriyoruz. Daha romantik ve egzotik bir balayı anlayışı içerisinde olan çiftlere ise Jeju adasını önermekteyiz. “Tanrıların Adası” olarak da bilinen Jeju Adası, ilginç coğrafi oluşumu ile görenleri büyülemektedir. Jeju Adası, ziyaretçileri tarafından Güney Kore’nin Hawaii’si olarak da adlandırılmaktadır. Jeju Adası’nı ziyaret eden çiftler, güneşin tadını gündoğumu, günbatımı veya güneşlenerek de çıkartabilir.

Jamaika

vizesiz-balayi-15-ulke (9)

Karayipler’in en büyük üçüncü adası olan Jamaika Adası, hindistan cevizi ve diğer egzotik ağaçlar ile süslü tertemiz plajları ile çiftleri bekliyor. Pek çok adaya kıyasla daha dinamik ve renkli gece hayatına sahip olan Jamaika Adası, çiftlere rüya gibi bir vizesiz balayı tatili vaat etmektedir. Jamaika Adası, dört mevsim ideal sıcaklığı ile yılın her zamanı gerçekleşecek balayı organizasyonları için doğru adres! Türkiye kalkışlı uçuşlar ile Jamaika Adası’na ne yazık ki doğrudan uçuş bulunmamaktadır. Fakat belirli şehirleri üzerinden aktarma yaparak vizesiz bir şekilde Jamaika Adası’na ulaşım sağlanabilmektedir.

Kosta Rika

vizesiz-balayi-15-ulke-10

Balayı tatil konseptine biraz heyecan katmak isteyen gelin ve damat adayları burada mı? Orta Amerika’nın güzide destinasyonlarından bir diğeri ise Kosta Rika’dır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmeyen Kosta Rika, vizesiz balayı tatili organizasyonları için sıkça tercih edilmektedir. Romantik balayı tatiline aktif volkanları izleyerek biraz heyecan katmak isteyen gelin ve damat adayları için Kosta Rika kusursuz bir tercih olacaktır. Kosta Rika, merak uyandırıcı atmosferi ve doğal güzellikleri ile hem romantik hem de macera dolu bir balayını birlikte sunmaktadır.

Makedonya

vizesiz-balayi-15-ulke (11)

Makedonya, etkileyici tarihi atmosfer altında romantik bir balayı tercih eden gelin ve damat adaylarının son zamanlardaki uğrak noktasıdır. Makedonya, ilham veren Ohrid, Gostivar ve Kalkadelen şehirleri başta olmak üzere görülmeye değer onlarca noktası vardır. Herhangi bir vize işlemi talep etmeyen Makedonya, son yıllarda vizesiz balayı tatili düşünen çiftlerin uğrak noktası haline gelmiştir. Göl manzarası eşliğinde romantik ve uygun fiyatlı bir balayı tatili isteyen çiftlere Makedonya’yı önermekteyiz.

Peru

vizesiz-balayi-15-ulke (12)

And Dağları ve Machu Pichu gibi ihtişamlı bölgeleri sınırlarında barındıran Peru, çiftlere unutulmaz bir balayı tatili garantisi veriyor. Pek çok ibadethane barındıran Peru, ruh dinginliğine kavuşabileceğiniz eşsiz atmosferleri de ziyaretçilerine sunmaktadır. Güney Amerika’nın şaşırtıcı tarihini gözlemleyebileceğiniz Peru, pek çok arkeolojik alana da ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye uçuşlarından vize talep etmeyen Peru’da vizesiz balayı tatili gerçekleştirmek isteyen çiftlerin yapması gerekenler sadece uçak bileti ve otel rezervasyonu yapmak!

Tayland

vizesiz-balayi-15-ulke (13)

Son yıllarda adını sıklıkla duyduğumuz Phuket, Tayland sınırları içerisinde yer almaktadır. Uygun fiyatlı tur seçenekleri ve vizesiz balayı tatili Tayland uçuşu ile Phuket adaları çiftlerin sıklıkla tercih ettiği destinasyonlardan biri haline gelmiştir. Yağışlı dönemlerde bile romantik kalmayı başaran Tayland, özellikle doğu kıyılarının sessizliği ile balayı ziyaretçilerini büyülemeye devam ediyor. Kasım ve Şubat ayları arasında en ideal sıcaklığına ulaşan Tayland, Mayıs- Kasım ayları arasında yağışlı sezon geçirmektedir.

Sri Lanka

vizesiz-balayi-15-ulke (14)

Balayında filler arasında safari yaptıktan sonra masmavi suların kenarında lezzetli kokteylinizi yudumlamak ister misiniz? Cevabınız evet ise Sri Lanka sizleri bekliyor! Sri Lanka, hem kültürel hem de macera dolu bir balayı tatili hedefleyen çiftlere keyifli günler vaat ediyor. Sri Lanka, etkileyici tarihi binalar ve gösterişli tapınakları ile ziyaretçilerini içine çekmektedir. Tropikal kuşakta yer alan Sri Lanka’da çay tarlalarını gezerek birbirinden lezzetli çayları keyifle deneyebilirsiniz. Türkiye uçuşlarından vize talep etmeyen Sri Lanka’ya doğrudan sefer yapılabilmektedir.

Turks and Caicos Adaları

vizesiz-balayi-15-ulke (15)

Kuzey Atlas Okyanusu üzerinde yer alan Turks and Caicos Adaları, vizesiz balayı tatili planlayan gelin ve damat adaylarının gözdeleri arasındadır. 40 adadan oluşan bölge, Miami’ye sadece bir saat uzaklıktadır. Dilediğiniz adayı tercih ederek flamingoları doğal ortamlarında izleyebilirsiniz. Turks and Caicos Adaları’nda turkuaz rengi suların gizemli derinliklerine dalabilirsiniz. Dünyaca ünlü şnorkel noktalarına sahip olan ada yer üstü olduğu kadar yer altı güzellikleri ile de zengindir. Turks and Caicos Adaları, klişe balayı tatil planlarına oldukça ters bir lokasyon ve aktivite seçenekleri sunmaktadır. Vize işlemleri ile uğraşmadan uçak bileti alıp gidebileceğiniz Turks and Caicos Adaları, vizesiz balayı tatili mekanları listenizde mutlaka olmalıdır.

Ukrayna

vizesiz-balayi-15-ulke (16)

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından hiçbir vize işlemi talep etmeyen Ukrayna, son yıllarda giderek daha da popüler bir hal almıştır. Türkiye’ye oldukça yakın olan Ukrayna, pek çok tarihi ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapmaktadır. Mayıs ve Eylül ayları arasında en ideal hava sıcaklığını yaşayan Ukrayna, düğün sezonlarında balayı tatillerine de ev sahipliği yapmaktadır. Göz kamaştıran mimarisi ve yeşilin en güzel tonları barındıran doğal alanları ile uygun fiyatlı ve keyifli bir balayı için oldukça idealdir. Pek çok tur acentesi Ukrayna balayı tatilleri için sıklıkla avantajlı paketler oluşturmaktadır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

vizesiz-balayi-15-ulke (17)

Başta kısıtlı tatil günü olan çiftler olmak üzere, pek çok gelin ve damat adayı vizesiz balayı tatili için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni tercih etmektedir. Eğlenceli gece hayatı, masmavi denizi ve lüks otelleri ile ön plana çıkan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, keyifli ve unutulmaz balayı tatillerine ev sahipliği yapmaktadır. Çiftlere özel birbirinden keyifli aktiviteler sunan lüks oteller de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bünyesinde hizmet vermektedir. Mayıs- Ekim ayları arasında en ideal tatil sezonunu yaşayan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, keyifli ve vizesiz bir balayı isteyen çiftler için oldukça idealdir. Türkiye’ye olan yakın konumu ile de yorucu olmayan bir seyahat ile hızlıca balayınızın tadını çıkartmaya başlayabilirsiniz.

Vizesiz Balayı Tatili İçin Sizin Favoriniz Neresi?

vizesiz-balayi-15-ulke (18)

Stresli düğün hazırlık sürecinizin yorgunluğunu keyifli bir balayı ile atmak yeni bir hayata başlarken oldukça iyi gelecektir. Gelin ve damat adayları, yurt içi ve yurt dışı alternatifleri ile birbirinden keyifli ve eşsiz balayı tatilline sahip olabilir. Tercihini yurt dışı seçeneklerinden yana kullanmak isteyen fakat vize işlemleri gibi uzun prosedürlere bulaşmak istemeyen çiftlerimiz de onlarca seçeneğe sahiptir. Listelediğimiz ülkeler başta olmak üzere 102 adet vizesiz ziyarete açık ülke mevcuttur. Dilediğiniz ülke veya bölgede rüya gibi bir balayı tatiline sahip olabilirsiniz. Yukarıda listelediğimiz vizesiz balayı tatili için tercih edebileceğiniz ülkelerden sizin en beğendikleriniz hangileri oldu? Sayfanın hemen alt kısmında yer alan yorum kısmına beğendiğiniz vizesiz balayı tatili destinasyonlarını ya da balayı tecrübelerinizi yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz! Bir de ülkemizdeki keşfedilmemiş ve uygun balayı mekanları için sizleri bu yazımıza da bekliyoruz!

Yunan Adaları Balayı Tatili hakkında bilgi almak için sizleri bu yazımıza da bekleriz. Ayrıca yine yurt dışında düğün planı kuruyorsanız en güzel yurt dışı düğün ülkeleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla