Genellikle damatlık modelleri ve fiyatları içerisinde vintage damatlık modelleri biraz ihmal edilmiş olabiliyor. Ancak vintage gelinlik modellerinin ön plana çıkmasıyla beraber onlara eşlik edecek vintage damatlık modellerinin de erkekler için önem kazanması kaçınılmaz. Bir düğününü planlarken erkekler için belki de en önemli detay doğru takım elbiseyi doğru fiyata bulmaktır.

Bununla birlikte kendinize has kişisel tarzınızı korurken, gelinliğe ve düğün konseptine uyacak Vintage Damatlık Modelini bulmakta zorlanabilirsiniz. Bu sebeple Altınyızdız, Ramsey, Vakko, Karaca, Hatemoğlu, Süvari gibi markaların damatlık modellerinden size en uygun olanı seçebilir; aksesuar ve ayakkabı seçiminde yapacağınız küçük dokunuşlar ile onları vintage damatlık modellerine çevirebilirsiniz.

Sizler için Vintage denince akla gelen moda detaylarını ve damatlık modelinizde seçim yaparken dikkat etmeniz gereken unsurları derledik.

Takım elbisenin içine giyilecek bir yelek, görüntünüze Vintage bir hava vermek için en başta gelen seçenekler arasındadır. Bunun yanı sıra yakanıza takacağınız gelin çiçeğinden alınmış bir tutam çiçek; kahverengi bağcıklı ve rüstik görünümlü ayakkabılar Pierre Cardin’in bu iki takım elbise modelini mükemmel birer Vintage Damatlık Modeline dönüştürebilir.

Vintage’ın Dayanılmaz Çekiciliği

Damatlık modellerinin sadece düz bir takım elbise veya tek renk bir smokinden ibaret olduğu günler geride kaldı. Bugünün damatları vintage damatlık modelleri başta olmak üzere, en az gelinler kadar çok alternatife sahipler. Günümüzde erkeklerde kendi stilleri konusunda söz hakkında sahipler ve gittikçe kendi zevklerinin de düğüne damga vurmasını önemsiyorlar.

Vintage damatlık modelleri ilk etapta kulağa uygulaması zor bir stil olarak gelebilir ve göz korkutabilir. Özellikle günlük hayatında sadece spor giyinmekten mutlu olan ve stil konusunda rahatına düşkün bir damat adayı için! Halbuki bir takım elbiseyi Vintage yapmak için çok küçük dokunuşlar yeterli. Öncelikle Vintage Damatlık Modelleri için yelek mükemmel bir aksesuardır. Bir ceketin altına giyeceğiniz kumaş ile eşleşen veya kontrast oluşturan bir yelek sonbahar yada kış düğünleri için sizi daha sıcak tutacak ideal bir seçimdir. Yukarıdaki gibi koyu renkleri tercih eden bir damat adayıysanız Lacivert Damatlık Modelleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıca fonksiyonel veya tamamen dekoratif, askılar daha rüstik ve rahat bir damatlık modeli için güzel bir vintage aksesuardır. Dilerseniz gömlek ve damatlık takımınıza uyan bir renkte veya biraz daha cesaretli olup, kıyafete zıt renkte seçeceğiniz askılar ile takımınızı vintage damatlık modellerine çevirebilirsiniz. Eğer desenli bir askı takacaksanız gömleğinizin düz olmasına özen gösterin.

Vintage Damatlık Modelleri En Gözde Düğünlerde

Vintage, temalı, nostaljik, rustik, boho düğünlerde izleyebileceğiniz modalardan ve stillerden sizin için seçtiklerimiz sayesinde kendi tarzınızı yakıştırmanız en güzel seçenek olacaktır. İki gerçek düğünden iki damatla size dünyada neler moda iki örnek hazırladık.

Takım elbise ve damatlık modellerinizde tüvit ve ekose desenli kumaşlar tercih ederseniz daha vintage bir görüntüye kavuşursunuz. İçinizdeki centilmen beyefendiyi ortaya çıkaracak eğlenceli ve eski moda kumaşlardan şık seçimler yapabilirsiniz. Bu tarz kumaşlar aynı zamanda aristoktarisinin tercih ettiği kumaş türü olduğundan, bunlardan dikilecek vintage damatlık modelleri lüks ve şıklığı çağrıştırırlar.

Eğer tercihinizi rahat modellerden yana kullanıyorsanız Spor Damatlık Modelleri yazımızı okuyabilirsiniz.

Son olarak mükemmel bir vintage aksesuar olan cep saatleri damatlık modelinizin tarzı ne olursa olsun size stil sahibi bir görüntü kazandıracaktır. Görüntünüze böylesine basit bir aksesuar ekleyerek en basit takım elbiseleri bile vintage damatlık modellerine çevirebilirsiniz. Özellikle aile yadigarı bir cep saatiniz var ise hem sizin için büyük bir anlam içerecek hem de düğününüzden harika bir anı olarak gelecek nesillere kalacaktır.

Damatlık seçiminizi tamamladıysanız birbirinden güzel düğün salonlarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla