Söz merasimi ve ailelerin tanışma faslının ardından nişan günü geldi çattı demek. Mutlu birlikteliğinize adım atacağınız düğün töreninden önce son bir prova gibidir nişan. Bu güne verilen müthiş önem de bundan olsa gerek. Siz yine de telaşlanmayın, uzun kollu abiye ve nişanlık modelleri ve bir çok model bizi takipte kalın; şimdi günün hazırlıkları için içinize biraz olsun su serpeceğiz. Müstakbel gelin adayı için en anlamlı günlerden biri nişan günü…

Uzun Kollu Abiye ve Nişanlık Modelleri

Ailelerin kaynaşma fırsatı bulduğu ve düğün için atılan ilk adım niteliğindeki bu özel gününüzde şık bir kıyafet seçmeniz isabetli olacaktır. Hepimizi zorlayan da tam şu şık olma telaşı değil mi? Kendi tarzınızla, ruh halinizle harmanlayacağınız bir şıklık değil mi aranan? Uzun kollu abiye ve nişanlık modelleri bu durumda size neler sağlıyor?

Uzun Kollu Abiye ve Nişanlık Modelleri

Nişan merasiminiz için nasıl bir abiye seçeceğiniz konusunda, vücut tipiniz, mevsim koşulları, nişanınızı yapacağınız mekan ve müstakbel eşinizle uyumunuzu dikkate almalısınız. İşte en mühim ipuçlarını önünüze serdik bile. Vücudunuzla uyumlu, size yakışan ve sade bir abiyeden daha şık bir elbise seçmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Uzun Kollu Abiye ve Nişanlık Modelleri

Burada çok popüler seçimlerden bahsetmek doğru olacak. Sıcak yaz günlerinde açık bir mekanda yapılacak merasimlerde kolsuz ve straplez modeller uygun düşerken, kışın yapılan nişan törenlerinde uzun kollu abiye ve nişanlık modelleri tercih edilebilir. Ayrıca, damat adayının giyeceği kıyafetle uyum içinde bir elbise seçmeniz birbirinizi tamamlamanız açısından oldukça önemlidir. Tüm bunların dışında, sadece tesettür amaçlı olarak da uzun kollu abiyeler de kapalı kadınlar tarafından tercih edilebilmektedir. Stiliniz gereği uzun kollu giymeyi, bu töreni veya ciddiyet ya da zarafeti sağlayacağını düşünerek de seçiminizi uzun kollu abiye ve nişanlık modelleri seçeneklerinden yana yapmanız olasılığı var.

Uzun Kollu Abiye ve Nişanlık Modelleri

Abiye ve Nişan Elbisenizi Seçerken Vücut Tipinizi Dikkate Alın

Uzun Kollu Abiye ve Nişanlık Modelleri

Her insanın vücut tipi birbirinden farklı olduğu için, doğru abiye veya nişan kıyafetini seçerken kendi vücut yapınızı dikkate almalısınız. Bir başkasına yakışan bir model, sizin üzerinizde aynı şıklıkta durmayabilir. Örneğin dar omuzlara sahipseniz, omuzları açıkta bırakan bir model sizin için daha uygun olabilir. Veya büyük göğüslü iseniz, dikkati göğüslerinizin üzerinden çekecek, üst kısmında işleme bulunmayan, aşırı dekoltesi olmayan modeller tercih etmelisiniz.

Uzun Kollu Abiye ve Nişanlık Modelleri

Uzun kollu abiye ve nişanlık modelleri ise, hemen hemen her vücut tipine uyabilmektedir. Özellikle kalın kollara sahipseniz, onları kamufle etmenin en iyi yolu uzun kollu bir abiye seçmekten geçer. Vücut yapınıza uygun olarak, kısa veya uzun etekli, balık veya kabarık etek modeline sahip bir abiye tercih edebilirsiniz. Son yıllarda oldukça revaçta olan uzun kollu abiye ve nişanlık modelleri içinde, birbirinden farklı kombinasyonlar bulabilmeniz mümkün. Vücut tipinize göre, dikkatleri üzerine çekmek istediğiniz bölgede, taş veya dantel işlemelere, inci detaylara yer verilebilir.

Mevsim Koşulları ve Mekan da Abiye Seçiminde Önemli

Uzun Kollu Abiye ve Nişanlık Modelleri

Abiye kıyafetinizi giyeceğiniz organizasyon veya nişan merasiminiz nasıl bir mekanda yapılacak? Mevsim koşullarını da dikkate alırsanız ortamın sıcaklığı nasıl olacak? Tüm bunlar tören boyunca rahat etmeniz için dikkate almanız gereken bazı önemli noktalar.

Uzun Kollu Abiye ve Nişanlık Modelleri

Son zamanlarda nişan törenleri de kır düğünleri gibi bir konseptte açık havada yapılabilmekte. Bunun için yaz ve bahar aylarını tercih etmenizde elbette fayda var. Yaz aylarında açık havada gerçekleştirilecek bir nişan organizasyonu için askılı veya straplez modeller daha uygun düşecektir. Ancak, nişanınızı kapalı bir mekanda yapmayı planlıyorsanız, uzun kollu abiye ve nişanlık modelleri arasından birini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ortama uygun, abartıya kaçmayan sade bir model, veya çeşitli işlemelerle süslenmiş kabarık modelli bir abiye seçebilirsiniz.

Uzun Kollu Abiye ve Nişanlık Modelleri

Evde yapılacak nişan merasimlerinde, her zaman tercihinizi sadelikten yana kullanmalısınız. Nişan töreninizi kış aylarında yapacaksanız, yine aynı şekilde uzun kollu modeller daha uygun düşecektir. Hatta kürk detaylarıyla süslenmiş bir abiye ile kendinizi bu özel gecenizde karlar kraliçesi gibi hissetmeniz mümkün.

Damat Adayıyla Uyumunuzu Dikkate Alın

Uzun Kollu Abiye ve Nişanlık Modelleri

Abiye seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da, damat adayıyla yakalayacağınız uyum olmalı. Özellikle ev dışında yapılacak nişan törenlerinde, gelin ve damat adayının hem model hem de renk bakımından birbirini tamamlayıcı kıyafetler giymeleri oldukça önemli. Siz ağır ve klasik bir model tercih ettiyseniz, damat adayının da benzer şekilde bir takım elbise seçmesinde fayda var. Ancak aile arasında evde yapılacak bir törende, her ikinizin de spor tarzda giyinmesi mümkün. Bunun için sportif abiyelere göz atabilirsiniz.

Uzun Kollu Abiye ve Nişanlık Modelleri

Siz uzun kollu, işlemeli ve gösterişli bir abiye giymek istiyorsanız, damat adayınızın da sizi tamamlayacak şekilde uygun renkte bir takım elbise giymesini sağlamalısınız. Uzun kollu ve sade bir model tercih etseniz bile, erkeğin yine spor tarzdan ziyade klasik giyimden yana bir seçim yapmasında fayda var. Ayrıca, seçtiğiniz kıyafetin kumaşından damatlık için kravat ve mendil diktirebilirsiniz. Bu gelin ve damat uyumunu sağlamanın çok tercih edilen bir diğer etkili yoludur.

Bitirirken Son Birkaç Tavsiye

Uzun Kollu Abiye ve Nişanlık Modelleri

Peki nişan töreninizde sizin tercihiniz ne tür bir abiyeden yana olacak? Sıcak soğuk fark etmez ben şıklığımdan taviz vermem, klasik abiyelerden vazgeçmem diyenlerden misiniz? Yoksa şöyle farklı bir şeyler giymeliyim, özel bazı detayları olmalı mı dersiniz? Tercihiniz hangisinden yana olursa olsun binlerce model arasından seçim yapabilme şansınız olduğunu unutmamalısınız.

Uzun Kollu Abiye ve Nişanlık Modelleri

Mağazada veya internette hazır sunulan abiyeler arasında kararsız kalmanız mümkün. Bunun yerine internette beğendiğiniz bazı modellere, satın aldıktan sonra ufak eklemeler yaptırabilirsiniz. Veya tamamen kendi tercihlerinizle şekillenecek bir modeli terzinize diktirebilirsiniz. Bu şekilde, beğendiğiniz kolsuz bir abiye modeline dantel eklemelerle uzun kollu abiyeye dönüştürebilirsiniz.

Uzun Kollu Abiye ve Nişanlık Modelleri

Tüm bunlar elbette sizin bu kıyafet için ayırabileceğiniz bütçenizle de alakalı. Bütçenizin ölçüsüne göre bu tavsiyelere uymanızda fayda var. Uzun kollu nişanlıklarda da çok uygun fiyatlı modeller bulabileceğiniz gibi, daha büyük bir bütçeyle ünlü modacıların gösterişli tasarımlarına da sahip olmanız mümkün. İlham almak için bu isimlere göz atmayı sakın ihmal etmeyin.

Uzun Kollu Abiye ve Nişanlık Modelleri Sizin Şansınız Olabilir

Uzun Kollu Abiye ve Nişanlık Modelleri

Tabiki en önemlisi kendinize yakışanı tercih etmeniz. Vitrinde görüp çok beğendiğiniz bir modelin sizin üzerinizde emanet gibi durması imkan dahilinde. Buna dikkat etmeli ve mutlaka beğendiğiniz modelleri denemelisiniz. Deneyin ve üstünüzde görün. Profesyonellerden fikir ve destek alın ancak arzularınızdan da vazgeçmeyin.

Uzun Kollu Abiye ve Nişanlık Modelleri

Kendi vücut yapınızı tanıyarak ona göre bir elbise seçmeniz oldukça isabetli olacaktır. Küçük dokunuşlar, üzerinize giyeceğiniz dantel bir ceketle düşük omuzlu bir modeli de uzun kolluya çevirebilir; ister törende olsun, ister nedimelik ettiğiniz düğünde, açık arazide veya akşam serinliğinde tamamlayıcı parçalarla kıyafet üstünde oynama yapabilirsiniz.

Uzun Kollu Abiye ve Nişanlık Modelleri

Son olarak, damat adayıyla ne derece uyumlu bir çift olacağınızı göstermeniz için bulunmaz bir fırsat; nişan kıyafeti seçiminiz… Birbirinizi tamamlar nitelikte kıyafetler tercih edin ki, hem kendinizi uyum içerisinde ve rahat hissedin, hem de misafirleriniz için görsel bir ziyafet sunun. Minik renk uyumları size müthiş bir mutluluk verecek, ölümsüzleşmiş anlarda, fotoğraf ve hatıralarda ikinizin bir çift olarak attığı adımı perçinleyecektir. Mutluluğa şıklıkla adım atmak ve şahitlik etmek için uzun kollu abiye ve nişanlık modelleri fikrine bir şans verin!

Tesettür bir abiye bakıyorsanız Tesettür Abiye Modelleri ve Kombin Önerileri sayfamıza da bekleriz!

 

Gülsüm Varlı

Yanıtla